molim vas pomozite sto pre...ne znam sta da radim

gluvator:
malo sam "gluvario" po netu,i kada sam se ponovo konektovao promenjen mi je bio home page na neki search sa porukom da mi je komp zarazen nekim spywer i adwer-ako se tako pise, i da moram nesto da skinem.Sta da radim??????????A nije moj komp pa mi treba sto pre resenje

skini spyware ili adware lako ih je naci imas i nesto na krsti )spy) nisu veliki i dzabe je. srecno
 
Imao sam isti problem pre nekoliko meseci. Komp ti je malko “otet”. Skini sa NET-a programcic Hijackthis.exe, i startuj. Nekad pomogne i CWShredder (AKA coolwebsearch troyan remover).
Sledi dalje instrukcije, a zatim skini neki spyware program i startuj i njega. Spybot ili Spywarequard su ti neke od opcija.

I NEMOJ VISE DA SURFUJES SA INTERNET EXPLORER-OM.

Skini operu (postoji krek za registraciju, te ces imati mnogo prednosti a i kontrole, svodece ti se, siguran sam) ili netscape ili neki drugi.


SVE OVO TI JE DZABE!!!
 
Da daa.. Pisalo je PC Update na baneru i kako je 90 posto kompova zarazeno spywareom i kako treba da kliknes na link da ti instaliraju programcic manje od 1 minuta... sto si pristao? Trebao si da ides kao limitirani user odnosno preko nekog drugog browsera (ispljuva me jedan za mozilla-u). Sad, sta je tu je, prevara sa hakerskog sajta prijatelju moj... Reinstaliraj komp, ne boli nista, a brze ce raditi. Nemoj samo da se pravis lud pred prijateljem, objasni coveku jer se to isto i njemu (kao i meni) moglo dogoditi... Nista strasno, rekonfiguratora koliko hoces... Neiskusnih jos vise... :?
 

Back
Top