Nije mi jasno...

kosta1703

Veoma poznat
Poruka
13.699
Recimo da posedujete neki novac, koji zelite da ulozite negde.
Ako ste taj novac sami zaradili, znaci da imate nesto u glavi, i da niste glupi.
Koristite racunar, posecujete forume(i ovaj naravno), lutate po net-u u potrazi za novostima, novim idejama, saznanjim.

Koliko treba biti glup, da ostavis "oglas" ovde, pokusas prevaru na ovaj ili onaj nacin, i da se nadas da ce neko od onih koji imaju novac(gorenevedenih), nasesti na te seljacke fore?

Ja mislim da bas treba retko glup za to.:rotf::rotf:
 
Po mom merilu. I ne generalizujem, kažem da poznajem neke. Naravno, znam i sasvim suprotne slučajeve.
A to da se mislilo na glupost a ne na karakter, imaš i takve slučajeve. Sam čovek može da zaradi radeći veoma jednostavne poslove u teškim uslovima u inostranstvu i kao glup može da zaradi novac.
Onda, ima slučajeva glupih ljudi koje je neko "uvukao" u neki posao zbog obostrane koristi jer mu baš takav partner treba.

Generalizacija je baš to mišljenje da svi koji su zaradili novac imaju i inteligenciju.
 
Kada je o poslu rec,ako se radi o profesionalizmu naravno,iskljucena i nedobrodosla je svaka analiza licnih karakternih osobina srardnika ili poslodavca.Na posao dolazis,da bi ga radio.Kao i ostali.To je sutina kolektiva,manjih ili vecih.Gajenje medjusobnih simpatija nije default,iako olaksava radne okolnosti.Dakle,duznost i obaveza svakog zaposlenog je da radi svoj posao.Nikako da se bavi drugim ljudima na radnom mestu
 
pametan a siromasan?

ima li to jos negde?

Uvek se setim..............prof. Komazec je jedno vreme bio stecajni upravnik Dafiment banke......Onda je smenjen i na njegovo mesto doveden tip po profesiji novinar(davno je bilo ne mogu se setiti ko).......Prave intervju sa novinarem, i pitaju ga kako je on to dosao na mesto prof. Komazeca, jer je Komazec vrhunski strucnjak ,a on samo novinar.....
Odgovor je bio sjajan:
Pa , ako je kako kazete Komazec vrhunski strucnjak, zasto je njemu potrebno da sedi kao stecajni upravnik jedne banke?
Zar on svojom sposobnoscu nije mogao sam sebi da zaradi pare?
 

Back
Top