Povrtarstvo

Za sve vas koji imate lep paradjz, da uživate u njemu i zimi...
Prelijte paradajz kipućom vodom i posle jednog minuta prospite tu vodu pa paradajz oljuštite. To neće biti problem jer ta vrela voda odvoji ljusku od mesa paradajza.
Onda taj paradajz nasecite na krupne kriške, posolite i ubacite u tegle, ali skroz do gore. On malo ispusti sok, ali to tako treba. Prekrite celofanom pa zavrnite metalni poklopac.
Tegle tako spremljene poređajte u veliki lonac, ali na dno stavite neku staru krpu. Nalijte vodom tako da voda prekrije sve tegle i uključite ringlu. Kad voda provri, posle 5 minuta vadite tegle i ređajte ih naopačke. Tako treba da se ohlade.
I...eto zimi paradajza kao svežeg, za salatu, odličnog ukusa i bez konzervansa.
 
Za sve vas koji imate lep paradjz, da uživate u njemu i zimi...
Prelijte paradajz kipućom vodom i posle jednog minuta prospite tu vodu pa paradajz oljuštite. To neće biti problem jer ta vrela voda odvoji ljusku od mesa paradajza.
Onda taj paradajz nasecite na krupne kriške, posolite i ubacite u tegle, ali skroz do gore. On malo ispusti sok, ali to tako treba. Prekrite celofanom pa zavrnite metalni poklopac.
Tegle tako spremljene poređajte u veliki lonac, ali na dno stavite neku staru krpu. Nalijte vodom tako da voda prekrije sve tegle i uključite ringlu. Kad voda provri, posle 5 minuta vadite tegle i ređajte ih naopačke. Tako treba da se ohlade.
I...eto zimi paradajza kao svežeg, za salatu, odličnog ukusa i bez konzervansa.
A sto mora da se guli?
 
Pitam jer imam puno cheri paradajza,a on je bas malen da bi ga ljustila.
Ja sam prosle godine susila cheri paradajz i stavljala u teglice sa belim lukom i bosiljkom i zalila uljem suncokretovim,ali iskreno sto bi moja deca rekla, bljaksavo, mozda da sam sa maslinovim , bolje bi ispalo.
A ovo Marg sto je napisala mozda i probam, ako imam vremena.
Kada krene ova zimnica ja se zaletim sa takvim elanom ,ali posle druge ture bilo cega em izgubim volju, em se prehladim .:lol:
Toliko o mom elanu :mrgreen:
 
Ja sam prosle godine susila cheri paradajz i stavljala u teglice sa belim lukom i bosiljkom i zalila uljem suncokretovim,ali iskreno sto bi moja deca rekla, bljaksavo, mozda da sam sa maslinovim , bolje bi ispalo.
A ovo Marg sto je napisala mozda i probam, ako imam vremena.
Kada krene ova zimnica ja se zaletim sa takvim elanom ,ali posle druge ture bilo cega em izgubim volju, em se prehladim .:lol:
Toliko o mom elanu :mrgreen:

Steta sto nioko nema elana da napravi par stotina (ili hiljada) takvih teglica, pa da stavi lepe etikete i izveze ih....

Mogla bi se zaraditi dobra lova.

Srbiji fali lepih IDEJA, svega ostalog ima.
 
Što se tiče čeri paradajza, ja sam i njega tako ostavljala, ljuštila. Jeste posao, ne znam šta mi bi , u stvari znam. Otišla na pijacu, a neka baka prodaje tri kile tog paradajza, pitam pošto je, ona kaže 25 dinara kilo. I kupih sve, pa kad sam došla kući nisam imala ideju šta ću drugo sa njim, nego prelivaj i ljušti...Samo, u njega se mora malo vode dosuti jer ne pusti sok kao onaj veći što se iseče na komade. Za sad lepo izgleda u teglicama.
 
Ludaje

IMAG0358.jpg
 

Back
Top