Povrtarstvo

Joj super !
Mada sam ga ja onim ipak poprskala ,zalila, sta sve ne :lol:, to je ujedno i prihrana, vitamina koliko hoces od onih travki.
Nego trebam izbaciti krstavice a negde procitah da ne idu zajedno sa paradajzem ,sem u salati ,a stvarno mi mesta ponestaje na toj terasi da nemam nekog izbora sem da ih stavim blizu,pa jel to tacno ili ne?

I jedan i drugi lako obole od plamenjače tako da ako su blizu bolest može lako da se raširi.
 
Sto se tice krastavaca jedan cvetic, prvi , se osusio , ovi drugi su ok i napreduju, a opet malo strahujem i za ove, ja kao da imam ko zna koliko ara krstavca :lol: , pre dva dana sam ih tek izbacila napolje, pa mi je jedan prijatelj predlozio da ih ja oprasim sama :lol: , sa onim stapicem za usi od cveta na cvet, te ja tako uradih.Sad koliko sam ja to dobro uradila i to je pitanje , vrteh od cvet na cvet onim, sta znam sta treba tacno nisam insekt
smilie_ga_049.gif
On mi savetovao posto su bili u zatvorenom prostoru, bez vetra, insekata raznoraznih, pa eto.Jel to ok? Nemoj da mi se smejete ja sve predloge prihvatam jer jos uvek ucim.:rumenko:
 
Sto se tice krastavaca jedan cvetic, prvi , se osusio , ovi drugi su ok i napreduju, a opet malo strahujem i za ove, ja kao da imam ko zna koliko ara krstavca :lol: , pre dva dana sam ih tek izbacila napolje, pa mi je jedan prijatelj predlozio da ih ja oprasim sama :lol: , sa onim stapicem za usi od cveta na cvet, te ja tako uradih.Sad koliko sam ja to dobro uradila i to je pitanje , vrteh od cvet na cvet onim, sta znam sta treba tacno nisam insekt
smilie_ga_049.gif
On mi savetovao posto su bili u zatvorenom prostoru, bez vetra, insekata raznoraznih, pa eto.Jel to ok? Nemoj da mi se smejete ja sve predloge prihvatam jer jos uvek ucim.:rumenko:

Nalence pčelica :lol:
Valjda će biti sve uredu, nikada to nisam radio pošto povrće uzgajam napolju. Ne znam kako rade u plastenicima, verovatno imaju bumbare.
 
Jao ja i dalje imam problem sa krastavicama , taman se formiraju i krenu da rastu i sasuse se .Sta im je , mada priznajem njih nisam prskala onim cajem od kopriva i osalog bilja jer su tada bile u hodniku, sada su na terasi.Sta da radim ?Sto se suse?
 
Danas sam opet kuvala caj od kopriva, cini mi se da mi paradajs uhvatila uhvatila plamenjaca, ima pege po listovima.Odsekla te pegave listove i dobro ga naprskala cajem.
Cek' da prijavim imam papricice koje sam kasno posejala pa tek sada imaju po cetiri lista, tj. dva para, a nikao mi je celer i persun, ali jos su sa prvim listovima cekam da jos porastu pa da ih proredim.E sada pitanje jel nisam ja to kasno mnogo posejala, mislim hoce li biti vajde od toga?
 
Plamenjača se manifestuje kao sušenje lišća, izgleda kao da je biljka spaljena. Ovo bi trebalo da je crna pegavost, u svakom slučaju gljive. Meni je plamenjača uhvatila gotovo sve što je mogla, ovo vlažno vreme joj je pogodovalo. Poprskao sam nekim fungicidom, čini mi se da je stala sa širenjem.
Paprike će stići na vreme i ne vidim razlog zašto ne bi i peršun i celer. Ima dana do zime...
 
Evo da se ne hvali samo drinača sas svoji paradajzi, malo i ja da se určim :P

Krompir na jednom mestu

IMAG0132.jpg


Pa ondaK krompir na drugom mestu

IMAG0133.jpg


Boranija, malko gusto al neću da redim, nek bude šta bude

IMAG0134.jpg


Počeo jabučar napolju da cveta

IMAG0135.jpg

IMAG0137.jpg


Kupus i desno domaće ludaje

IMAG0138.jpg


Sveže oplevljena paprika, onu iza ledja ne oplevljenu ne smem da pokažem :hahaha:

IMAG0139.jpg


Američke ludaje

IMAG0141.jpg


I jedan deo bašte iz daleka

IMAG0140.jpg
 
Poslednja izmena:
Kako be Dalibore ne ide, pa jel vidis ti slike :rtfm: , ide,ide, nista mu ne fali sem koji ar pa i hektar.:whistling:

Jao pocinjes da zvucis ko moja sestra ona zapela ne za selo vec za planinu :roll: ovce da cuva i svasta nesto da sadi, ja rekoh ja preterujem a ona pa bas.:roll:
Otisla bih ja u selo jer poticem iz jednog, ali na moju zalost ni ja ni mm nemamo nikoga od nasih tamo niti neko imanje , ovo sto je ostalo je u grad, tako da nemam nekog izbora sta je tu je.Ako Bog da jednog dana , bilo bi lepo, ako nista drugo bar pod stare dane da se nadisemo svezeg vazduha i nagledamo prirode.
 
Hvala vam momci ;)

Inace Dalibore ja se malo nasalila samo,inace i bolje sto nemam bastu, pa ja vas gnjavim za dva krstavca i isto toliko paradajsa, pa sta bi bilo da imam sve to u mnogo vecim kolicina, ugnjavila bi vas skroz.:zcepanje:

Nego daj slike jos, sunca bilo sigurno je ihaha napredovalo, evo meni vec dva pradajsa rastu, mogu zamislim kako je kod vas .Slike :hej:
 
Екстра фотке, Далиборе. Да.. сад природа и вегетација просто полудела. Све буја у баштама. Код мене све родило. Надам се да неће опет бити леда, већ два пута у задњих месец дана нас ојадили. Поздрав свим биљкоманима :D
 

Back
Top