Egzotične biljke

Sta mislite o uzgoju egzoticnih biljaka u nasem podneblju

  • klima ne dozvoljava

    glasova: 0 0,0%
  • nemam uslova

    glasova: 0 0,0%
  • nismo mi za to

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    2
  • Anketa je zatvorena .

LBarbara

La Femme
Moderator
Poruka
48.244
Danas se u staklenicima od očiju javnosti često kriju egzotične biljke kao na primjer divovski cvet biljke A.
Titanum visine i do 2,5 m, često smatran najvećim cvetom na svetu.

at2.jpg


Sve što znate o gajenju i nezi egzotičnih biljaka...imate li neki primerak u svom stanu, kući..:)
 
Poslednja izmena:
Biljke mesožderke ili karnivorne biljke ( Carnivorous plants) su biljke opremljene organima
za hvatanje i probavu malenih životinja...Ove biljke ne mogu proizvesti hranu neophodnu za život procesom fotosinteze.

Kako uobičajeno rastu na područjima posebno siromašnima nitratima, taj problem rešavaju
iskorišćavajući nitrate iz životinjskih belančevina. U tu svrhu usledila je modifikacija listova kojima na
aktivan ili pasivan način love svoj plen. Neke od ovih biljaka žive kao epifite – rastu i žive na drugim biljkama ili životinjama
ali ne kao paraziti već sami proizvode svoju hranu, te su primorane nedostatak minerala i
kiseonika nadoknaditi hvatanjem i rastvaranjem insekta i drugih sitnih životinja, koje koriste kao izvor hrane i energije.

Dionaea%20muscipula%20Venusfliegenfalle%201.jpg
 
Pustinjski grasak - neobicna egzoticna biljka proreklom iz Australije. Seje se tako da se semenke pre sejanja ubace u kljucalu vodu 5-10 sec. da nabubre. Prilikom presadjivanja biljcice su jako krhe pa treba biti oprezan. Biljka je prilagodjena susnim podrucjima.Nice na visokim temperaturama pa je sada pravo vreme za to. :D

swainsona_formosa.jpg
 
Хвала ти Барби :D
И ја не бих питала за цену.
Погледај ове цветове само.
Не верујем да би опстало у мом стану...треба му много светлости.
 
Мене одушевљавају медитеранске врсте јер углавном могу да се гаје код нас али нису толико честе на континенту. Рецимо цитруси. Они могу бити веома занимљиви попут ове Будине руке а могу се узгајати и у континенталним условима. Наравно током зиме морају да се унесу у кућу.
 
jel zna neko mozda kako mogu da se sade URME?!Verovatno im je potrebna neka odredjena temperatura, svetlost i vlaga za klijanje, ali ne znam tacno koji su uslovi.I zanima me kakvo zemljiste im je potrebno, pa ako neko zna nek mi kaze!
 
jel zna neko mozda kako mogu da se sade URME?!Verovatno im je potrebna neka odredjena temperatura, svetlost i vlaga za klijanje, ali ne znam tacno koji su uslovi.I zanima me kakvo zemljiste im je potrebno, pa ako neko zna nek mi kaze!

Posej u bilo kakvu zemlju npr pola bastenska pola kupovni humus. Racunaj da palme imaju ogroman koren pa prema tome biraj posudu.
Posle dva do tri meseca ce tek da nikne jedna sabljica a posle tri godine ona krece da obrazuje svoj pravi list. Uslovi nista posebno. Samo ne sme da bude na mrazu. Leti neka bude na suncu a zimi u gladnoj prostoriji.
 
Ja nisam sejala , vec ono sto sam procitala je da kosticu drzis u vodu ali ne celu vec pola, tupim delom na dole i ne predugo da ne istruli.Kada krene sa klijanjem zasadiss u saksiji .Procitah da nece da radja , bar ne nekih 5-6 godina, a i da ima veoma mali procenat oprasivanja ,ali je kao sama biljka dekorativna.;)
 
http://www.seeds-gallery.com
Kod nas možete naći semena neobičnih i retkih biljaka. U našoj ponudi imamo preko 250 vrsta semena povrća, voća, cveća, mesožderki, ukrasnih trava, lekovitih biljki, drveća - Bonsai, čili, habanero, namenjenog za uzgoj u bašti i saksijama.
Takodje Moramo naglasiti da sve iz naše ponude odlično uspeva kod nas i u našim klimatskim uslovima i da svo semenje biramo prema tom kriterijumu.

httpwww.seeds-gallery.comfrgraines-de-legumes403-graines-haricots-magiques-message.html.jpg
 
Pustinjski grasak - neobicna egzoticna biljka proreklom iz Australije. Seje se tako da se semenke pre sejanja ubace u kljucalu vodu 5-10 sec. da nabubre. Prilikom presadjivanja biljcice su jako krhe pa treba biti oprezan. Biljka je prilagodjena susnim podrucjima.Nice na visokim temperaturama pa je sada pravo vreme za to. :D

swainsona_formosa.jpg
Moja tri lepo isklijala,krenuo je i drugi par listova!
 
Gaji li ih ko? Ima li ko seme za poklon? Dovoljno za dve stabljicice. Svidza mi se ova venerina muholovka recimo. Oduvek sam zeleo da ih imam,na vasarima ih nema,a na netu prodaju,ali nemam nesto poverenja dosta lazi,dosta prevara da kupim,sta da zasadim i posle mesec mi nikne kopriva :lol:
 

Back
Top