Cveće na prozoru,balkonu,terasi...

...juče mi ovaj cvetić zapao za oko,....
2zdp07c.jpg
Ovo je Allium giganteum - ukrasni luk, sadi se kao i većina lukovica u jesen (cveta u maju ili junu), prekrasno izgleda u grupi i pored nižih perena.
Već sam napisala negde da ima i svog 'manjeg brata', niži je i možda lepši - allium karataviense:
lukac.jpg
 
Poslednja izmena:
Ja volim svo cvece, ali posto je moja terasa veoma osuncana (od 11.30 pa do zalaska sunca), ne mogu da gajim cvece koje ne podnosi sunce...Trenutno na terasi imam kadifu, visece muskatle, prkos i jos neko cvece kojem ne znam ime :) Muskatle mi ove godine bas lepo napreduju jer mi je seljanka na pijaci otkrila tajnu da oni na selu koriste stajsko djubrivo koje smesaju sa zemljom pa su im onda onako lepe i bujne, kao tepih. Nije me mrzelo da na izletu u Despotovac skupljam kravlju balegu za muskatle :lol: E voila - super su, a posecuje ih stalno neka neobicna bubica koja lici na kolibri, snimili smo je pa da vam pokazem :D


http://tinypic.com/r/35hr829/3
 
Da ne bude da je tab jedino muško među ovoliko cveća:mrgreen:
Evo da predstavim svoju minđušicu u punom cvatu:heart::D
Tu je i begonijica koja će biti presadjena na jesan, a sa druge strane vanila (danas orezana i presadjena u veću saksiju)




Od ostalih biljčica tu su spatifilijum, hibiscus, razne ljubičice, calandive i bambus:cool::D

Još dve rascvetane ljubimice:D







I najmlađa ljubičica:D
Zaista predivno kad musko voli i razume se u cvece..:D.
 

Back
Top