najbolje rasporedjena stvar....

Ja mislim da mnogo stvari ne znam koje me interesuju i hteo bih da mogu i da shvatim neke stvari koje ne mogu.
Dakle, iako ovaj glupi IQ test sto se reklamira u vrhu strane ovde na forumu kaze da imam 138, ja samo smatram da sam bistar, ali neki pametnik i nisam.
 
Meni izuzetno ne prija da slušam svoje prijateljice kako mi pričaju o svojoj deci, žale se na probleme u vezi sa ponašanjem, hranom, navikama ali obavezno završavaju sa:"Ali jako je pametna, prepametna, iznad svojih vršnjaka, toliko napredna" i sl..... a dete ko dete, obično ili i čak i ništa posebno, recimo:zna da broji do 10 ali nezna da žvaće
zna da napiše svoje ime ali nosi pampers sa tri godine
super slaže slagalice ali pije iz flašice na cuclu sa pet godina
seća se događaja od pre mesec dana ali namerno izaziva povraćanje iz protesta što se kod nas ne gleda Pink pa ne može da gleda svoje omiljene pevačice u gostima.
I sve tako...... :roll:
 
mandrak-21:
hvala na razumevenju.Tema je ok, drzacu je dok se ne iscrpi sve znanje ovoga sveta.Pamet je manja od mudrosti kojoj svi tezimo ali,je veca od pukog znanja i inteligencije.pametan covek je i inteligantan dok inteligentan nije uvek pametan

Pamet je jedno, a intiligencija drugo. Znam ljude koji su nadprosečno intiligentni, a glupi; i ljude koji su pametni a nisu uopšte intiligentni; kao i koji imaju i jednu i drugu osobinu, a i one bez obe osobine.
 
trenutno nemam nishta da kazem na temu "pamet"...mogu samo da konstatujem svoju glupost u poslednje vreme...na ovom forumu...mozda sam kontaminirao glavicu pokushavajuci da razumem neke ljude...mozda i ne...verovatno da nikoga i nisam pokushao da razumem...moguce...ali kako sam onda pametan, ako je to ono shto se ovde trazi...stupid is that stupid does...tako beshe??....umoran sam...ali je sigurno da sam ovde pocheo da se zaglupljujem...chak sam i iskren...ma krenulo je naopako :?
 
goodday:
trenutno nemam nishta da kazem na temu "pamet"...mogu samo da konstatujem svoju glupost u poslednje vreme...na ovom forumu...mozda sam kontaminirao glavicu pokushavajuci da razumem neke ljude...mozda i ne...verovatno da nikoga i nisam pokushao da razumem...moguce...ali kako sam onda pametan, ako je to ono shto se ovde trazi...stupid is that stupid does...tako beshe??....umoran sam...ali je sigurno da sam ovde pocheo da se zaglupljujem...chak sam i iskren...ma krenulo je naopako :?


Prijateljski savet - udubljivanje rezervisati isključivo za RL, sve ostalo je rekreacija....
 
apotekarka:
goodday:
trenutno nemam nishta da kazem na temu "pamet"...mogu samo da konstatujem svoju glupost u poslednje vreme...na ovom forumu...mozda sam kontaminirao glavicu pokushavajuci da razumem neke ljude...mozda i ne...verovatno da nikoga i nisam pokushao da razumem...moguce...ali kako sam onda pametan, ako je to ono shto se ovde trazi...stupid is that stupid does...tako beshe??....umoran sam...ali je sigurno da sam ovde pocheo da se zaglupljujem...chak sam i iskren...ma krenulo je naopako :?


Prijateljski savet - udubljivanje rezervisati isključivo za RL, sve ostalo je rekreacija....
hmmmmm.....ne slazem se....mislim da matrix moze da bude stvarniji od RL...
za mene nema neke velike razlike...osim shto ne zadovoljavam svoja taktilna chula...net udaljava ljude itd....ali to nije bitno....misao ima kontinuitet :wink: ...ako se potrudish....
 
"Sto vise saznajem sve manje znam", verovatno se svima manje-vise to nekad ucinilo. Meni se cesto dogadja da to pomislim i to je verovatno posledica cinjenice da nam se i apetiti saznavanja podizu.
Pamet i inteligencija stvarno nisu isto. Npr. ako znate za slucaj najinteligentnije osobe na svetu, to je jedna Amerikanka koja ima IQ cini mi se preko 210 (ne znam tacnu vrednost). Ono sto je kod nje zanimljivo to je sto ona vozi kamion i tako zaradjuje za zivot. Pitanje je da li nije znala kako da iskoristi svoj potencijal ili nije htela... :?
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
"Sto vise saznajem sve manje znam", verovatno se svima manje-vise to nekad ucinilo. Meni se cesto dogadja da to pomislim i to je verovatno posledica cinjenice da nam se i apetiti saznavanja podizu.
Pamet i inteligencija stvarno nisu isto. Npr. ako znate za slucaj najinteligentnije osobe na svetu, to je jedna Amerikanka koja ima IQ cini mi se preko 210 (ne znam tacnu vrednost). Ono sto je kod nje zanimljivo to je sto ona vozi kamion i tako zaradjuje za zivot. Pitanje je da li nije znala kako da iskoristi svoj potencijal ili nije htela... :?
takodje je pitanje da li mozemo da razumemo njene motive sa ovom bedom od IQ :?
 
goodday:
Jekyll_doesnt_Hyde:
"Sto vise saznajem sve manje znam", verovatno se svima manje-vise to nekad ucinilo. Meni se cesto dogadja da to pomislim i to je verovatno posledica cinjenice da nam se i apetiti saznavanja podizu.
Pamet i inteligencija stvarno nisu isto. Npr. ako znate za slucaj najinteligentnije osobe na svetu, to je jedna Amerikanka koja ima IQ cini mi se preko 210 (ne znam tacnu vrednost). Ono sto je kod nje zanimljivo to je sto ona vozi kamion i tako zaradjuje za zivot. Pitanje je da li nije znala kako da iskoristi svoj potencijal ili nije htela... :?
takodje je pitanje da li mozemo da razumemo njene motive sa ovom bedom od IQ :?
Prvo, niko ne pominje da ona nije iskoristila potencijal svog stepena inteligencije ---> ko zna šta je sve ta žena već uradila u životu i čime se sve bavi!
Ona vozi kamion i tako zarađuje za život. Pitanje o njenom znanju/neznanju, htenju i motivima je sasvim nepotrebno! Zna ona dobro i ima jak motiv. 8)
Ne treba nam tu bogZNAkoliki IQ da razumemo... :idea: Pa, imate li vi uopšte predstavu o kojoj se lovi radi kod šoferisanja "lađama" na međunarodnim turama :!: :?:
 
Omen:
goodday:
Jekyll_doesnt_Hyde:
"Sto vise saznajem sve manje znam", verovatno se svima manje-vise to nekad ucinilo. Meni se cesto dogadja da to pomislim i to je verovatno posledica cinjenice da nam se i apetiti saznavanja podizu.
Pamet i inteligencija stvarno nisu isto. Npr. ako znate za slucaj najinteligentnije osobe na svetu, to je jedna Amerikanka koja ima IQ cini mi se preko 210 (ne znam tacnu vrednost). Ono sto je kod nje zanimljivo to je sto ona vozi kamion i tako zaradjuje za zivot. Pitanje je da li nije znala kako da iskoristi svoj potencijal ili nije htela... :?
takodje je pitanje da li mozemo da razumemo njene motive sa ovom bedom od IQ :?
Prvo, niko ne pominje da ona nije iskoristila potencijal svog stepena inteligencije ---> ko zna šta je sve ta žena već uradila u životu i čime se sve bavi!
Ona vozi kamion i tako zarađuje za život. Pitanje o njenom znanju/neznanju, htenju i motivima je sasvim nepotrebno! Zna ona dobro i ima jak motiv. 8)
Ne treba nam tu bogZNAkoliki IQ da razumemo... :idea: Pa, imate li vi uopšte predstavu o kojoj se lovi radi kod šoferisanja "lađama" na međunarodnim turama :!: :?:
upravo to....bila je emisija o choveku koji vozi najbolji kamion na svetu....drumsku krstaricu...potpuno automatizovanu...i zgrce grde pare na tome...
delovao je vrlo zadovoljno...."radim najlepshi posao na svetu"....rekao je....to jeste njegova istina....
i delovao je sveto....vrlo
 
goodday:
Omen:
goodday:
Jekyll_doesnt_Hyde:
"Sto vise saznajem sve manje znam", verovatno se svima manje-vise to nekad ucinilo. Meni se cesto dogadja da to pomislim i to je verovatno posledica cinjenice da nam se i apetiti saznavanja podizu.
Pamet i inteligencija stvarno nisu isto. Npr. ako znate za slucaj najinteligentnije osobe na svetu, to je jedna Amerikanka koja ima IQ cini mi se preko 210 (ne znam tacnu vrednost). Ono sto je kod nje zanimljivo to je sto ona vozi kamion i tako zaradjuje za zivot. Pitanje je da li nije znala kako da iskoristi svoj potencijal ili nije htela... :?
takodje je pitanje da li mozemo da razumemo njene motive sa ovom bedom od IQ :?
Prvo, niko ne pominje da ona nije iskoristila potencijal svog stepena inteligencije ---> ko zna šta je sve ta žena već uradila u životu i čime se sve bavi!
Ona vozi kamion i tako zarađuje za život. Pitanje o njenom znanju/neznanju, htenju i motivima je sasvim nepotrebno! Zna ona dobro i ima jak motiv. 8)
Ne treba nam tu bogZNAkoliki IQ da razumemo... :idea: Pa, imate li vi uopšte predstavu o kojoj se lovi radi kod šoferisanja "lađama" na međunarodnim turama :!: :?:
upravo to....bila je emisija o choveku koji vozi najbolji kamion na svetu....drumsku krstaricu...potpuno automatizovanu...i zgrce grde pare na tome...
delovao je vrlo zadovoljno...."radim najlepshi posao na svetu"....rekao je....to jeste njegova istina....
i delovao je sveto....vrlo
Znala sam da znaš... samo se malo femkaš! 8)
 
Omen,
napisala sam lepo "pitanje je da li nije znala ili nije htela..." i time ostavila mogucnost da ona mozda ipak nesto vise zna od nas.
Zasto je A.Einstein svoj potencijal i IQ od (cini mi se) 172 iskoristio?
Treba sve svoje potencijale staviti u pogon i iskoristiti ih. No, to je samo moje misljenje.
 
Jekyll_doesnt_Hyde:
Omen,
napisala sam lepo "pitanje je da li nije znala ili nije htela..." i time ostavila mogucnost da ona mozda ipak nesto vise zna od nas.
Zasto je A.Einstein svoj potencijal i IQ od (cini mi se) 172 iskoristio?
Treba sve svoje potencijale staviti u pogon i iskoristiti ih. No, to je samo moje misljenje.
hmmmmmm....ja takodje mislim da je to svrha postojanja...maximalno razviti sve svoje potencijale....znachi ima nas dvoje...opet nedovoljno za pravilo :?
 
Nisam sigurna za podatak koji sad iznosim , cini mi se, da je ona odbila da se dalje usavrsava u oblasti u kojoj je pokazala najbolje rezultate nakon testiranja. Sada samo vozi svoj "truck" i brine o porodici.
Kako je Marie Currie uspela da brine o porodici i da da svoj ne mali doprinos nauci, koji realno gledano jeste platila glavom, ali svejedno nije bila sebicna. Usavrsavanjem, radom na sebi ne pomazes samo sebi vec i drugima. :idea:
 
goodday:
Jekyll_doesnt_Hyde:
Omen,
napisala sam lepo "pitanje je da li nije znala ili nije htela..." i time ostavila mogucnost da ona mozda ipak nesto vise zna od nas.
Zasto je A.Einstein svoj potencijal i IQ od (cini mi se) 172 iskoristio?
Treba sve svoje potencijale staviti u pogon i iskoristiti ih. No, to je samo moje misljenje.
hmmmmmm....ja takodje mislim da je to svrha postojanja...maximalno razviti sve svoje potencijale....znachi ima nas dvoje...opet nedovoljno za pravilo :?
Dobro... OK. Ali... sročila si to, ipak, nekako nespretno ---> ILI nije znala ILI nije htela... Nema tu sad veze koju si mogućnost ostavila. Rekla sam da je pitanje nepotrebno. Ako baš i iskoristimo tu mogućnost koju ostavljaš, svakako nije ILI-ILI... postoji nešto još.
Lično mislim da je jedan od naših najkreativnijih pokretača u životu izvlačenje tog maksimuma iz svojih potencijala! Zašto sve svoje potencijale ne razvijemo do ekstrema, već neke samo optimalno, a druge pak samo delimično ili čak zanemarujemo...!? E... :idea: o tome vredi i može se priča.
 

Back
Top