Nikolić i Dačić se dogovorili oko vlasti u Zemunu i Voždovcu

Alekasandar3

Buduća legenda
Poruka
35.716
Lideri SNS-a i koalicije oko SPS-a dogovorili su da formiraju vlast u opštinama Zemun i Voždovac već juče, na prvom sastanku!

image.jpg


Dogovorili se za tri sata... Lideri SPS i SNS Ivica Dačić i Tomislav Nikolić

Na ovom sastanku u ime SNS-a (ali i DSS-a) prisustvovali su Aleksandar Vučić i Tomislav Nikolić, kao i lideri SPS-a, PUPS-a i JS-a, Ivica Dačić, Jovan Krkobabić i Dragan Marković Palma. U SNS-u Pressu je rečeno da je sastanak „prošao odlično" i da se očekuju da ove stranke do 22. jula formiraju vlast u beogradskim opštinama.

- Nije bilo nikakvih problem, lako smo postigli dogovor oko ključnih pitanja i sada nema nikakve prepreke da SNS, DSS i koalicija SPS-PUPS-JS ne formiraju vlast na opštinama Zemun i Voždovac. Narednih dana sastaće se predsednici gradskih odbora naših stranaka kako bi konkretizovali stvari, a mi očekujemo da se vlast u ovim opštinama konstituiše do 22. jula. Nema više razloga da se gubi vreme - kažu u SNS-u.

Lider JS-a Dragana Marković Palma kaže da su pregovori trajali tri sata i da su protekli u prijateljskoj atmosferi, ali nije želeo da otkrije da li je dogovor o formiranju vlasti na beogradskim opštinama već postignut.

- Naša koalicija nije zahtevala nikakve visoke funkcije, za nas je najvažniji program i videćemo kakav će program ponuditi SNS, ali nećemo dozvoliti da mi budemo ti zbog kojih se neće formirati vlast u Voždovcu i Zemunu - rekao je Marković, i dodao da ovi pregovori neće poremetiti odnose u vladajućoj koaliciji.

Koalicija koju bi činili SNS, DSS, SPS, PUPS i JS imala bi komotnu većinu u opštinskim skupštinama, u Zemunu bi imali podršku 33 od 56 odbornika, a u Voždovcu 32 od 56 odbornika.

(R. P.)

pošalji komentar
 
СНС и СПС: Нови избори нису у интересу грађана
Лидери СНС, СПС, ПУПС и ЈС спремни да на Вождовцу и у Земуну формирају власт

Драган Марковић Палма, Ивица Дачић и Јован Кркобабић Фото А. Добросављевић

Челни људи Српске напредне странке и коалиције Социјалистичке партије Србије, Јединствене Србије и Партије уједињених пензионера, сложили су се јуче да формирају власт у општинама Вождовац и Земун, оценивши да нови избори не би били у интересу грађана који би практично годину дана били без органа власти. Они су договорили и основне принципе за формирање власти, које ће нижи страначки представници додатно да разраде у серији састанака.

У „коректном и пристојном разговору”, како га описује заменик председника СНС Александар Вучић, договорено је и да ставови о политици на републичком нивоу не утичу на разговоре о формирању власти у београдским општинама. „Основни принципи на којима ћемо даље да радимо тичу се искључиво комуналних питања”, каже он. Састанку су, поред Вучића, присуствовали лидер напредњака Томислав Николић и лидери СПС, ПУПС и ЈС Ивица Дачић, Јован Кркобабић и Драган Марковић Палма

Јучерашњи састанак одржан је у седишту Социјалистичке партије Србије, а већ данас у централи напредњака за преговарачки сто ће, уз Вучића, сести и Небојша Стефановић (СНС), Александар Антић (СПС), Милан Кркобабић (ПУПС) и Јасмина Милошевић (ЈС).

Драган Марковић Палма каже за „Политику” да је одмах на почетку трочасовног састанка констатовано да тема разговора не треба да буде пет принципа око којих су се крајем јуна договорили СНС и ДСС. „Не треба ми да причамо о референдуму за улазак у НАТО, јер нас у НАТО нико и не зове. Ванредни републички избори такође не треба да буду тема за локални ниво”, поновио је Марковић и истакао да ће коалиција СПС–ПУПС–ЈС наступати јединствено.

„Рекли смо и да не желимо да будемо фактор нестабилности, односно нећемо дозволити да због нас не буде формирана власт у Вождовцу и Земуну. Због нас грађани неће да трпе – каже Марковић и наглашава да разговори о формирању локалне власти СПС–ПУПС–ЈС са СНС неће пореметити односе у владајућој коалицији на републичком нивоу.

Шеф посланичке групе ПУПС-а Моме Чолаковића, изјавио је новинарима у Скупштини Србије, да је лидер СНС Томислав Николић јуче наступио и у име Демократске странке Србије. Чолаковић је, како преноси Бета, навео да је Николић прихватио принципе о којима је данас било речи. „Ми посебно инсистирамо да се принцип социјалне правде, комунални проблеми и проблеми грађана Земуна и Вождовца прецизирају. У том контексту договорено је да се на другом састанку разговара о томе”, рекао је он.

Чолаковић је оценио да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС иду у добром правцу и додао да је „помирење дошло и међу преговарачима који су били у затегнутим односима”, односно између Александра Вучића и председника београдских социјалиста Александра Антића.

М. Р. П.

-----------------------------------------------------------

ДС: Није угрожена републичка власт

Шеф посланичке групе За европску Србију Нада Колунџија рекла је новинарима у Дому Народне скупштине да је сигурна да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС о формирању локалне власти неће угрозити владајућу већину на републичком нивоу. „Ниједна локална власт није важнија од стабилности у земљи и мислим да су тога свесни сви коалициони партнери”, рекла је Колунџија, а преноси Бета.
 
Oli ce i Djuka vas veliki guru, da dobije jos neku funkciju...kada moze Sonja Biserko onako pozamasna sve da postigne,moze i Djuka...nije ni on nista tanji od nje...:eek::zper:

Колега, "гарантовано" сте мислили на............. најсексипилнију политичарку екс ју простора

487.jpg


:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
Унапред прихвтамао Ваше извињење!!! :mrgreen:
ЈЕ6ИГА............КАСНИМ!!!:mrgreen:
 
Колега, "гарантовано" сте мислили на............. најсексипилнију политичарку екс ју простора

487.jpg


:sad2::sad2::sad2::sad2::sad2:

:hahaha1::rotf::hahaha1::rotf::hahaha1:
Унапред прихвтамао Ваше извињење!!! :mrgreen:
ЈЕ6ИГА............КАСНИМ!!!:mrgreen:

Tek sam sada primetio...hm...lici malo na postdiplomca..a sta ti mislis...:think:
 
Nije ovo je prvi korak ka toj koaliciji :hahaha:

Не бре ово ти је баш коалиција са ДС-ом !!!
Додуше ИМПЛИЦИТЕ!!!
Зар се компмлетан ЗЕС.................није залагао за "подударност" парламентарне и локалних већина тј. власти !?:think:
 
СНС и СПС: Нови избори нису у интересу грађана
Лидери СНС, СПС, ПУПС и ЈС спремни да на Вождовцу и у Земуну формирају власт

Драган Марковић Палма, Ивица Дачић и Јован Кркобабић Фото А. Добросављевић

Челни људи Српске напредне странке и коалиције Социјалистичке партије Србије, Јединствене Србије и Партије уједињених пензионера, сложили су се јуче да формирају власт у општинама Вождовац и Земун, оценивши да нови избори не би били у интересу грађана који би практично годину дана били без органа власти. Они су договорили и основне принципе за формирање власти, које ће нижи страначки представници додатно да разраде у серији састанака.

У „коректном и пристојном разговору”, како га описује заменик председника СНС Александар Вучић, договорено је и да ставови о политици на републичком нивоу не утичу на разговоре о формирању власти у београдским општинама. „Основни принципи на којима ћемо даље да радимо тичу се искључиво комуналних питања”, каже он. Састанку су, поред Вучића, присуствовали лидер напредњака Томислав Николић и лидери СПС, ПУПС и ЈС Ивица Дачић, Јован Кркобабић и Драган Марковић Палма

Јучерашњи састанак одржан је у седишту Социјалистичке партије Србије, а већ данас у централи напредњака за преговарачки сто ће, уз Вучића, сести и Небојша Стефановић (СНС), Александар Антић (СПС), Милан Кркобабић (ПУПС) и Јасмина Милошевић (ЈС).

Драган Марковић Палма каже за „Политику” да је одмах на почетку трочасовног састанка констатовано да тема разговора не треба да буде пет принципа око којих су се крајем јуна договорили СНС и ДСС. „Не треба ми да причамо о референдуму за улазак у НАТО, јер нас у НАТО нико и не зове. Ванредни републички избори такође не треба да буду тема за локални ниво”, поновио је Марковић и истакао да ће коалиција СПС–ПУПС–ЈС наступати јединствено.

„Рекли смо и да не желимо да будемо фактор нестабилности, односно нећемо дозволити да због нас не буде формирана власт у Вождовцу и Земуну. Због нас грађани неће да трпе – каже Марковић и наглашава да разговори о формирању локалне власти СПС–ПУПС–ЈС са СНС неће пореметити односе у владајућој коалицији на републичком нивоу.

Шеф посланичке групе ПУПС-а Моме Чолаковића, изјавио је новинарима у Скупштини Србије, да је лидер СНС Томислав Николић јуче наступио и у име Демократске странке Србије. Чолаковић је, како преноси Бета, навео да је Николић прихватио принципе о којима је данас било речи. „Ми посебно инсистирамо да се принцип социјалне правде, комунални проблеми и проблеми грађана Земуна и Вождовца прецизирају. У том контексту договорено је да се на другом састанку разговара о томе”, рекао је он.

Чолаковић је оценио да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС иду у добром правцу и додао да је „помирење дошло и међу преговарачима који су били у затегнутим односима”, односно између Александра Вучића и председника београдских социјалиста Александра Антића.

М. Р. П.

-----------------------------------------------------------

ДС: Није угрожена републичка власт

Шеф посланичке групе За европску Србију Нада Колунџија рекла је новинарима у Дому Народне скупштине да је сигурна да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС о формирању локалне власти неће угрозити владајућу већину на републичком нивоу. „Ниједна локална власт није важнија од стабилности у земљи и мислим да су тога свесни сви коалициони партнери”, рекла је Колунџија, а преноси Бета.

Договорили се гладан и дрчан ...

:roll::roll::roll:
 
СНС и СПС: Нови избори нису у интересу грађана
Лидери СНС, СПС, ПУПС и ЈС спремни да на Вождовцу и у Земуну формирају власт

Драган Марковић Палма, Ивица Дачић и Јован Кркобабић Фото А. Добросављевић

Челни људи Српске напредне странке и коалиције Социјалистичке партије Србије, Јединствене Србије и Партије уједињених пензионера, сложили су се јуче да формирају власт у општинама Вождовац и Земун, оценивши да нови избори не би били у интересу грађана који би практично годину дана били без органа власти. Они су договорили и основне принципе за формирање власти, које ће нижи страначки представници додатно да разраде у серији састанака.

У „коректном и пристојном разговору”, како га описује заменик председника СНС Александар Вучић, договорено је и да ставови о политици на републичком нивоу не утичу на разговоре о формирању власти у београдским општинама. „Основни принципи на којима ћемо даље да радимо тичу се искључиво комуналних питања”, каже он. Састанку су, поред Вучића, присуствовали лидер напредњака Томислав Николић и лидери СПС, ПУПС и ЈС Ивица Дачић, Јован Кркобабић и Драган Марковић Палма

Јучерашњи састанак одржан је у седишту Социјалистичке партије Србије, а већ данас у централи напредњака за преговарачки сто ће, уз Вучића, сести и Небојша Стефановић (СНС), Александар Антић (СПС), Милан Кркобабић (ПУПС) и Јасмина Милошевић (ЈС).

Драган Марковић Палма каже за „Политику” да је одмах на почетку трочасовног састанка констатовано да тема разговора не треба да буде пет принципа око којих су се крајем јуна договорили СНС и ДСС. „Не треба ми да причамо о референдуму за улазак у НАТО, јер нас у НАТО нико и не зове. Ванредни републички избори такође не треба да буду тема за локални ниво”, поновио је Марковић и истакао да ће коалиција СПС–ПУПС–ЈС наступати јединствено.

„Рекли смо и да не желимо да будемо фактор нестабилности, односно нећемо дозволити да због нас не буде формирана власт у Вождовцу и Земуну. Због нас грађани неће да трпе – каже Марковић и наглашава да разговори о формирању локалне власти СПС–ПУПС–ЈС са СНС неће пореметити односе у владајућој коалицији на републичком нивоу.

Шеф посланичке групе ПУПС-а Моме Чолаковића, изјавио је новинарима у Скупштини Србије, да је лидер СНС Томислав Николић јуче наступио и у име Демократске странке Србије. Чолаковић је, како преноси Бета, навео да је Николић прихватио принципе о којима је данас било речи. „Ми посебно инсистирамо да се принцип социјалне правде, комунални проблеми и проблеми грађана Земуна и Вождовца прецизирају. У том контексту договорено је да се на другом састанку разговара о томе”, рекао је он.

Чолаковић је оценио да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС иду у добром правцу и додао да је „помирење дошло и међу преговарачима који су били у затегнутим односима”, односно између Александра Вучића и председника београдских социјалиста Александра Антића.

М. Р. П.

-----------------------------------------------------------

ДС: Није угрожена републичка власт

Шеф посланичке групе За европску Србију Нада Колунџија рекла је новинарима у Дому Народне скупштине да је сигурна да разговори СПС–ПУПС–ЈС са СНС о формирању локалне власти неће угрозити владајућу већину на републичком нивоу. „Ниједна локална власт није важнија од стабилности у земљи и мислим да су тога свесни сви коалициони партнери”, рекла је Колунџија, а преноси Бета.
Лепе вести, само рано је још за радовање, бојим се да СПС не изради напредњаке и народњаке.
 
Лепе вести, само рано је још за радовање, бојим се да СПС не изради напредњаке и народњаке.

Зар такво мишљење имаш о будућем коалиционом патнеру !? :dontunderstand:

А чуо си:think:........ за ону народну " С КИМ СИ - ОНАКИ СИ "!!!:ok::ok::ok:
А народу треба веровати!!! :worth::worth::worth:
 

Бре, кад мало зрелије размислим ...
Ни њих није брига што сам ја данас обишао пола планине,
набрао 70 кила вргања које на откупу плаћају само 80 динара
и које сад из ината чистим и саламурим ...
Не бих баш волео да осећам болове у поменутом пределу, али

БАШ МЕ БРИГА !!!

:roll::roll::roll:
 
Бре, кад мало зрелије размислим ...
Ни њих није брига што сам ја данас обишао пола планине,
набрао 70 кила вргања које на откупу плаћају само 80 динара
и које сад из ината чистим и саламурим ...
Не бих баш волео да осећам болове у поменутом пределу, али

БАШ МЕ БРИГА !!!

:roll::roll::roll:

na kojoj planini beres vrganje? kod nas na kopaoniku ih ima koliko hoces.

a inace teglica mariniranih vrganja se u italiji prodaje za 120 evra...

i to 800 grama
 

Back
Top