Pravda na jemenski način: Javna egzekucija pedofila

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
ovek koji je optužen za silovanje i ubistvo jedanaestogodišnjeg dečaka u Jemenu sproveden je juče kroz svoj rodni grad pre nego što ga dželat izvršio smrtnu kaznu, prenosi "Dejli Mejl".



Na stotine ljudi napunilo je ulice grada kako bi prisustvovali jezivoj sceni. Oni su uzvikivali i vikali na osuđenog Jehiju Huseina al-Ragvaha.
Prema ranijim izveštajima, dečak Hamdi al Kabas došao je prošlog decembra da se ošiša u salonu. Nakon što ga je brutalno napao, osuđeni berberin je isekao telo nesrećnog dečaka na delove i bacio ih izvan prestonice Sane. Mesec dana kasnije, jemenski sud ga je osudio na smrtnu kaznu nakon što je on navodno priznao zločin.

Osuđenik je juče prvo napustio gradski centralni zatvor sa lisicama na rukama obučen u belu odoru. Sa strahom na licu, okružen je vojnicima koji ga postavljaju da legne na ceremonijalni crveni tepih. Dozvoljeno mu je da se pomoli po poslednji put, nakon čega ga doktor pregleda, dok se okupljeni, među kojima je bilo i dece, podsmevaju i "udaraju u vazduh", a neki snimaju njegove poslednje trenutke života svojim mobilnim telefonima. Vojnik namesti pušku na potiljak zatvorenika i u deliću sekunde sve je gotovo. Jučerašnja egzekucija deveta je ove godine u toj zemlji.
Prema podacima organizacije Amnesti internešenel, Jemen je jedna od 59 zemalja koja je zadržala smrtnu kaznu, i koja "vrlo plodno izvršava" istu.
 
Čekaj malo, i to deca gledaju?:eek:
Sad ne znam šta u tom slučaju da odobravam a čemu da se užasavam.
O Gospode Bože i za njegovo nedelo i za ovu "egzekuciju" za primer. Zapadna civilizacija ako ništa a ono je "uvila u celofan" smrtnu kaznu pa tome dodala još i humanu dimenziju(inekcija).
Prvi utisak dok sam čitala vest je ipak bio "neka, tako mu i treba zbog onog što je uradio":rumenko:
 
Čekaj malo, i to deca gledaju?:eek:
Sad ne znam šta u tom slučaju da odobravam a čemu da se užasavam.
O Gospode Bože i za njegovo nedelo i za ovu "egzekuciju" za primer. Zapadna civilizacija ako ništa a ono je "uvila u celofan" smrtnu kaznu pa tome dodala još i humanu dimenziju(inekcija).
Prvi utisak dok sam čitala vest je ipak bio "neka, tako mu i treba zbog onog što je uradio":rumenko:

Pa u toj Zapadnoj civilizaciji kada upalis TV samo prosute mozgove,krv,klanje i ubijanje mozes da vidis. Tako da nema tu neke razlike.
 
Čekaj malo, i to deca gledaju?:eek:
Sad ne znam šta u tom slučaju da odobravam a čemu da se užasavam.
O Gospode Bože i za njegovo nedelo i za ovu "egzekuciju" za primer. Zapadna civilizacija ako ništa a ono je "uvila u celofan" smrtnu kaznu pa tome dodala još i humanu dimenziju(inekcija).
Prvi utisak dok sam čitala vest je ipak bio "neka, tako mu i treba zbog onog što je uradio":rumenko:

Pa tamo deca znaju sta je dobro a sta ne i sta je normalno a sta ne za razliku od nekih zemalja gde je poremecen ceo sistem vrednosti pa ****** i druge zivotinje imaju veca prava od normalnih ljudi .
 

Back
Top