INF. O PSIMA ZA ONE KOJI MOGU I ZELE POMOCI

EGYPTIAN CAT

Domaćin
Poruka
3.869
Naisla na 2 psa starosti oko 5 mes (proizvoljna odredba). Ok odnos prema ljudima, deluju zdravo, ali ne ostavljaju utisak vlasnickih ili bar pasa pod necijim starateljstvom, sto se moze proveriti.

Ostavila sam im hranu, vodu.

Nalaze se (rekla bih) nedaleko od mesta gde onaj "dobri" cika izbacuje pse iz camca i "pomaze" im da sto pre odu Bogu na istinu.

Vise podataka zainteresovanima za vecu pomoc psima od one koju sam mogla pruziti - na pp.

Foto: Tanja MB

P.S. Nisam mogla da uljubicastim slova, a mozda ni fotku da postavim - Krsta nam nesto ne funkcionise najbolje...:(
 

Prilozi

  • B w stenci 2.jpg
    B w stenci 2.jpg
    38,6 KB · Pregleda: 60
Poslednja izmena:
Oko 18 i 15, u okolini knjizare Plato u centru Beograda vidjen veci (prljavo) beli pas sa retkim, krupnim smedjim sarama. Prednja leva sapa je ocigledno povredjena, jer se pas s naporom oslanja na tu nogu i prilicno tesko hoda.

Pretpostavljam da mu je oblast kretanja u okolini pomenute lokacije. Nisam bila u prilici da fotografisem (radi priloga) i ostavim hranu/vodu.

Ukoliko je neko voljan da pomogne - informacija je ostavljena.
 
Musko stene staro oko 2 - 2,5 meseca (slobodna procena) ostavljeno pre 2-3 dana u Mirjevu, kod mirjevske policijske stanice. Malisa je pretezno crn, donji deo tela belicasto obojen. Deluje zdravo, lepo jede i pije (kad ima sta..), vrlo druzeljubiv, ali je bez vlasnika, po onome sto videh.

Juce je dobio od mene sve sto je mogao od prve pomoci (a uz njega i jos dva nesto starija psa). Ukoliko je neko spreman da ga usvoji ili pomogne, moze se raspitati u pomenutoj instituciji.
 
Pre sa vremena sam naišao na malo štene u Makedonskoj ulici, između broja 28 i broja 32.
Štene deluje čisto, ali veoma tužno zavija i cvili - traži gazdu ili majku. Deluje kao da se izgubio ili da su ga ostavili.
Nije želeo da pođe sa mnom. Kada sam ga uzeo u naručje nije se opirao dok se nisam udaljio dvadestak metara, kada je počeo strašno tužno da zavija i da se otima. Kada sam ga spustio na zemlju, vratio se nazad gde sam ga i našao. U datom trenutku sam pomislio da je to bolje rešenje, jer bi možda gazda ili majka mogli da ga traže, ili je bar mališa tako mislio.
Ostavio sam mu "Royal Canin" za štenad. Jeo je koliko je mogao. Ima zdrav apetit, i voli da se igra, samo je strašno tužan što je ostavljen. :sad2:
Ako neko može da pomogne, ima neki savet, ili zna vlasnika ili majku šteneta, ja ga najljubaznije molim da se javi ili da nešto poduzme.
Obiću ću štene popodne.





 
Nista pametno i konkretno ne mogu da ti odgovorim na vrlo logicno pitanje.

Posto sam, u nekom momentu shvatila, da cu uglavnom morati da se oslanjam na sebe, a nakon vise godina da ni to oslanjanje "na sebe" nije bez granica - dosla sam do toga da cinim ono sto realno mogu, a o svemu sto vidim da je van moje moci - pokusam da obavestim siri auditorijum u nadi da mozda neko moze pomoci.

Ako postoji bolje resenje od ovog mog, koje je daleko od pravog, volela bih da ga cujem :neutral:.
 
Poslednja izmena:
Da ne bih otvarala novu temu (za sad) postavljam molbu jedne poznanice kojoj je nestao pas + link za pogledati fotografiju psa.

https://www.facebook.com/photo.php?pid=30587054&l=386a02f577&id=1302595336
za fotografije

Nestao mi je, nama, Egzi iz bloka 70. Nema ga vec cela cetiri dana. Sumnjam da su ga komsije ubile ili negde odvezle. Ako je ovo drugo, molim vas da obratite paznju u vasem kraju na crnog psa kratke dlake, ima pecate po telu (duga prica), srednje je velicine, oko 15 kg. Ako jos ima ogrlicu ona je crno-zute boje, zakacenu sapicu narandzaste plastike gde je moj broj telefona. Cipovan je, ali sta to vredi...Veoma je ljubopitljiv, dobrocudan, maza celog kraja. Ocajna sam, pomozite"


Ako nesto znate ili mozete uciniti, posaljite informaciju postom na ovoj temi. Hvala.
 
Poslednja izmena:
zar nema odredjenih drustava za zastitu, pogotovo nvo koja mogu pomoci tamo gde pojedinac ne moze?gde mi to zivimo....

Odredjena Društva za Zaštitu Životinja postoje i do njihovog kontakta je veoma lako doći. Jedna caka samo - Društva za Zaštitu Životinja takodje čine pojedinci kojima je, takodje, kao i samim društvima, potrebna pomoć - pre svega gradjana u sredinama u kojima su aktivni/a.

Evo ti par smernica pa vidi šta možete da uradite za mališu:

Feniks - 064 253 7115
EI17 - 063 840 2643
NOA - 060 358 2362
ORCA - orcabeograd@yahoo.com

Sretno,
Teja & zverovi
 
zar nema odredjenih drustava za zastitu, pogotovo nvo koja mogu pomoci tamo gde pojedinac ne moze?gde mi to zivimo....

S obzirom na nase okolnosti , u ovakvim slucajevima samo pojedinac moze nesto da uradi, a na takvog pojedinca se dugo ceka. Necu nikad da zaboravim sledecu scenu: novogodisnji praznici, histerija, pijaca prenatrpana, a na udarnom mestu lezi mali pas, u lokvi krvi, na snegu.Svi ga vide ali ga i ne vide. Naravno da prica ima srecan kraj, malisa je zasiven i lecen, ali cinjenica da mu niko nije prisao ( jedan prodavac mi je rekao da je pas lezao najmanje nekoliko sati) je porazavajuca.
 
S obzirom na nase okolnosti , u ovakvim slucajevima samo pojedinac moze nesto da uradi, a na takvog pojedinca se dugo ceka. Necu nikad da zaboravim sledecu scenu: novogodisnji praznici, histerija, pijaca prenatrpana, a na udarnom mestu lezi mali pas, u lokvi krvi, na snegu.Svi ga vide ali ga i ne vide. Naravno da prica ima srecan kraj, malisa je zasiven i lecen, ali cinjenica da mu niko nije prisao ( jedan prodavac mi je rekao da je pas lezao najmanje nekoliko sati) je porazavajuca.

To sto si napisala u prvoj recenici je (do sada) i moje iskustvo, a jos ima dosta onih koji slicno misle i slicno prolaze. Zale mi se poznanici kada zovnu organizacije da dobijaju savete u kriznim momentima - a savete znamo i mi (kazu oni), nama treba konkretna pomoc itd, itd... - da ne prepricavam. Jasno je.

Primer koji si napisala je stvarno porazavajuci. Secam se pre 10-ak g kako sam jurcala kod veta sa ulicnom mackom u torbi, koju sam jedva tamo smestila, zato sto joj je pas rastrgao deo mekog tkiva jedne zadnje noge. Kosulja mi je bila krvava, a bila sam na putu za posao. Srecom se dobro zavrsilo. Valjda to znaci da ima Boga (ili sta vec) u tako nekim momentima i za neke od zivotinja koje pokusavamo spasiti i za nas pojedince koji se trudimo, posto nazalost, ne mozemo svima pomoci pa na teme da se postavimo...:aha:.
 
Da ne bih otvarala novu temu (za sad) postavljam molbu jedne poznanice kojoj je nestao pas + link za pogledati fotografiju psa.

https://www.facebook.com/photo.php?pid=30587054&l=386a02f577&id=1302595336
za fotografije

Nestao mi je, nama, Egzi iz bloka 70. Nema ga vec cela cetiri dana. Sumnjam da su ga komsije ubile ili negde odvezle. Ako je ovo drugo, molim vas da obratite paznju u vasem kraju na crnog psa kratke dlake, ima pecate po telu (duga prica), srednje je velicine, oko 15 kg. Ako jos ima ogrlicu ona je crno-zute boje, zakacenu sapicu narandzaste plastike gde je moj broj telefona. Cipovan je, ali sta to vredi...Veoma je ljubopitljiv, dobrocudan, maza celog kraja. Ocajna sam, pomozite"


Ako nesto znate ili mozete uciniti, posaljite informaciju postom na ovoj temi. Hvala.

Pas je pronadjen i ceka udomljenje. Zelim mu sve najbolje :ok:.
 
Odredjena Društva za Zaštitu Životinja postoje i do njihovog kontakta je veoma lako doći. Jedna caka samo - Društva za Zaštitu Životinja takodje čine pojedinci kojima je, takodje, kao i samim društvima, potrebna pomoć - pre svega gradjana u sredinama u kojima su aktivni/a.

Evo ti par smernica pa vidi šta možete da uradite za mališu:

Feniks - 064 253 7115
EI17 - 063 840 2643
NOA - 060 358 2362
ORCA - orcabeograd@yahoo.com

Sretno,
Teja & zverovi

Zakasnila si sa inf nekih 5 meseci :lol:. Mozda ce pomoci nekom drugom mada mislim da ovde ljude uglavnom imaju slicne inf i dovoljno iskustava sa drustvima, ali nije zgoreg podsetiti.
 
Imam jednu ''muku'', elem, na Savskom keju sam se bas, bas : ) sprijateljila sa jednim PREDIVNIM MESANCEM,
cista ljubav na 1. pogled. On nema nikakvu ogrlicu, nije sterilisan i koliko sam videla nije cipovan.
Za sada ima kucicu pored montazne zgrade ''Gradskog zelenila'' i cuvar ga hrani, a od skora i ja.
Medjutim, uskoro se cuvarska kucica uklanja, samim tim i kucica za psa.
A koliko sam cula, sefovici GZ pas ''ide na nervr'' jer joj gazi cvece, i rado bi ga dala sinterima : (
Pitanje je sledece, ja bih ga usvojila, on me prati svako vece do kuce, oko 1 km ,
ali kad stignemo do ulaza, ostaje napolju, nece da udje. Probala sam i sa mamcem tipa hrana, ma jok, on ceka da ja ''stignem na sigurno'' i vraca se nazad kilometar...
Odrastao je pas, ne znam koliko bi uspeo da se prlagodi kucnim uslovima ?
Pas je inace u relativno dobrom stanju, prepametan je, prelep...ma cista poezija. Ajmo neki savet, praktican, ima li ko iskustva sa usvajanjem odraslog psa ?
 
Poslednja izmena:
Imam jednu ''muku'', elem, na Savskom keju sam se bas, bas : ) sprijateljila sa jednim PREDIVNIM MESANCEM,
cista ljubav na 1. pogled. On nema nikakvu ogrlicu, nije sterilisan i koliko sam videla nije cipovan.
Za sada ima kucicu pored montazne zgrade ''Gradskog zelenila'' i cuvar ga hrani, a od skora i ja.
Medjutim, uskoro se cuvarska kucica uklanja, samim tim i kucica za psa.
A koliko sam cula, sefovici GZ pas ''ide na nervr'' jer joj gazi cvece, i rado bi ga dala sinterima : (
Pitanje je sledece, ja bih ga usvojila, on me prati svako vece do kuce, oko 1 km ,
ali kad stignemo do ulaza, ostaje napolju, nece da udje. Probala sam i sa mamcem tipa hrana, ma jok, on ceka da ja ''stignem na sigurno'' i vraca se nazad kilometar...
Odrastao je pas, ne znam koliko bi uspeo da se prlagodi kucnim uslovima ?
Pas je inace u relativno dobrom stanju, prepametan je, prelep...ma cista poezija. Ajmo neki savet, praktican, ima li ko iskustva sa usvajanjem odraslog psa ?

Ono što meni pada na pamet je blaga sedacija tokom transporta do usvojitelja sa kućom i ograđenim dvorištem ali niko ne garantuje da će to proći kako treba. Pokušavali su ljudi da usvoje jednu lunjaricu iz lokalnog azila ali je muka što žive preblizu mesta sa kog je pas odveden u azil i on je nekoliko puta bežao nazad dok ljudi konačno nisu odustali a njega usvojila jedna baka čija je unuka i učestvovala u njgovom pripitomljavanju tu, kod zgrade.
 
Sad nesto gledam naslov ove tvoje teme Cat, i kapiram da oni koji zele obicno ne mogu pomoci, a oni koji mogu - ne zele da pomognu....[/IMG]

Da G14. Vrlo cesto pomislim na ovo sto si napisala. Poslednji put je to bilo juce dok sam hranila neku macu i slusala zalopojku jedne zene kako macki nije lako - psi, hrana, voda.... Koliko znam, ona nema ni jednu zivotinju (mozda, nema uslova, ne znam, ali to nije saopstila), nisam sigurna da doticnoj donosi neku hranu (mota se, inace, po kraju gde je i macka), a ja ih imam vise komata, hranim i lecim (koliko mogu) razne zivuljke i opet odvojim bar 1x nedeljno vreme da nahranim i napojim i ovu i ostavim joj hrane za jos neki dan. Ali, nije doticna gospodja jedini slucaj, kao sto ni ja nisam jedina na po nekom "borbenom" zadatku :aha:...
 

Back
Top