Боже правде није моја химна!

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Добро дошли

Buduća legenda
Poruka
27.854
Bože pravde nije moja himna!
Sreda - 08.07.2009
Muftija sandžački Muamer Zukorlić najavljuje da će među prvim zahtevima Foruma bošnjačkih organizacija, ustanova i institucija, formiranog u subotu u Novom Pazaru, biti izmena ključnih stavki Ustava Srbije koje se odnose na državna znamenja i himnu, kao i preambulu u kojoj se navodi da je Srbija država srpskog naroda!

- Izvinite, ali ja „Bože pravde“ ne doživljavam kao svoju himnu, jer se od prvog do zadnjeg stiha pominje samo hrišćanski bog, ne mogu ni dvoglavog orla na grbu Srbije doživeti kao svoj simbol, pošto tu nema nijednog dela simbola mog naroda. Kao nadstranačka organizacija nastavićemo da se borimo za prava muslimana i Bošnjaka u okviru pravnog sistema Srbije, a tražićemo da se u Ustavu Sandžak definiše kao poseban region sa sedištem u Novom Pazaru - kaže Zukorlić u intervjuu za „Alo!“.
Podsetimo, Forum bošnjačkih organizacija doneo je u subotu i Deklaraciju protiv kršenja prava Bošnjaka i muslimana putem diskriminacije i daljeg administrativnog rasparčavanja regije Sandžak koja je uzburkala strasti u ovom delu Srbije.
http://www.alo.rs/politika/17021/Boze_pravde_nije_moja_himna
 
Eto ti ga sad! Po Zukorliću ni ime naše države nije u skladu sa simbolima ni istorijom muslimana:eek:
E kad svako može da nam ke.nja po ustavu, državi, himni, zastavi....:evil:
A kad Zuko ode u Ameriku kod svoje raje onda mu oni objasne kako su ovi poslednji stihovi američke himne upravo posvećeni vascijelom bošnjačkom iseljeničkom korpusu:
And this be our motto: "In God is our trust."
And the star-spangled banner in triumph shall wave
O'er the land of the free and the home of the brave!
:mrgreen:
 
Bože pravde nije moja himna!
Sreda - 08.07.2009
Muftija sandžački Muamer Zukorlić najavljuje da će među prvim zahtevima Foruma bošnjačkih organizacija, ustanova i institucija, formiranog u subotu u Novom Pazaru, biti izmena ključnih stavki Ustava Srbije koje se odnose na državna znamenja i himnu, kao i preambulu u kojoj se navodi da je Srbija država srpskog naroda!

- Izvinite, ali ja „Bože pravde“ ne doživljavam kao svoju himnu, jer se od prvog do zadnjeg stiha pominje samo hrišćanski bog, ne mogu ni dvoglavog orla na grbu Srbije doživeti kao svoj simbol, pošto tu nema nijednog dela simbola mog naroda. Kao nadstranačka organizacija nastavićemo da se borimo za prava muslimana i Bošnjaka u okviru pravnog sistema Srbije, a tražićemo da se u Ustavu Sandžak definiše kao poseban region sa sedištem u Novom Pazaru - kaže Zukorlić u intervjuu za „Alo!“.
Podsetimo, Forum bošnjačkih organizacija doneo je u subotu i Deklaraciju protiv kršenja prava Bošnjaka i muslimana putem diskriminacije i daljeg administrativnog rasparčavanja regije Sandžak koja je uzburkala strasti u ovom delu Srbije.
http://www.alo.rs/politika/17021/Boze_pravde_nije_moja_himna

Предлажем влади, да види како Кина решава спорове са мухамеданцима!
 
Da mi imamo državu, ko što je namamo, i da imamo vladu koja se brine o državnim, a ne svojim ličnim interesima, i da imamo policiju koja radi svoj posao osim što samo čuva oligarhiju na vlasti, i da imamo sudstvo koje funkcioniše........:dash: taj tip bi bio uhapšen zbog vređanja nacionalne himne i nacionalnih obilježja države u kojoj živi i koju je DUŽAN da poštuje, pa bi mu lepo odrezali nekoliko godina robije u Kazneno-Popravnom Domu, pa bi kad izađe sa izdržavanja bio POPRAVLJEN i ne bi više pljuvao po državi čije državljanstvo ima. Ako mi sami nećemo da poštujemo svoju državu i svoje nacionalne simbole, kako da očekujemo da ih EU poštuje? Ovde još ima dosta ljudi koji se sećaju SFRJ. Što nije onda pljunuo na trobojku sa zvezdom? Verovatno možete da zamislite šta bi mu se tad dogodilo. :mrgreen:
 
Хехехе...Нека,нека...Док Србија иде ЕУропским путем,подржавам да се Муслиманима да и право на референдум о одвајању.То је ЕУропска демократија.
Следеће промене Устава ће значити крај државе Србије.
 
Bože pravde nije moja himna!
Sreda - 08.07.2009
Muftija sandžački Muamer Zukorlić najavljuje da će među prvim zahtevima Foruma bošnjačkih organizacija, ustanova i institucija, formiranog u subotu u Novom Pazaru, biti izmena ključnih stavki Ustava Srbije koje se odnose na državna znamenja i himnu, kao i preambulu u kojoj se navodi da je Srbija država srpskog naroda!

- Izvinite, ali ja „Bože pravde“ ne doživljavam kao svoju himnu, jer se od prvog do zadnjeg stiha pominje samo hrišćanski bog, ne mogu ni dvoglavog orla na grbu Srbije doživeti kao svoj simbol, pošto tu nema nijednog dela simbola mog naroda. Kao nadstranačka organizacija nastavićemo da se borimo za prava muslimana i Bošnjaka u okviru pravnog sistema Srbije, a tražićemo da se u Ustavu Sandžak definiše kao poseban region sa sedištem u Novom Pazaru - kaže Zukorlić u intervjuu za „Alo!“.
Podsetimo, Forum bošnjačkih organizacija doneo je u subotu i Deklaraciju protiv kršenja prava Bošnjaka i muslimana putem diskriminacije i daljeg administrativnog rasparčavanja regije Sandžak koja je uzburkala strasti u ovom delu Srbije.
http://www.alo.rs/politika/17021/Boze_pravde_nije_moja_himna

e Srbijo Srbijo..kad svako moze da te zapisava:dash::dash::dash::dash:
 
Bože pravde nije moja himna!
Sreda - 08.07.2009
Muftija sandžački Muamer Zukorlić najavljuje da će među prvim zahtevima Foruma bošnjačkih organizacija, ustanova i institucija, formiranog u subotu u Novom Pazaru, biti izmena ključnih stavki Ustava Srbije koje se odnose na državna znamenja i himnu, kao i preambulu u kojoj se navodi da je Srbija država srpskog naroda!

- Izvinite, ali ja „Bože pravde“ ne doživljavam kao svoju himnu, jer se od prvog do zadnjeg stiha pominje samo hrišćanski bog, ne mogu ni dvoglavog orla na grbu Srbije doživeti kao svoj simbol, pošto tu nema nijednog dela simbola mog naroda. Kao nadstranačka organizacija nastavićemo da se borimo za prava muslimana i Bošnjaka u okviru pravnog sistema Srbije, a tražićemo da se u Ustavu Sandžak definiše kao poseban region sa sedištem u Novom Pazaru - kaže Zukorlić u intervjuu za „Alo!“.
Podsetimo, Forum bošnjačkih organizacija doneo je u subotu i Deklaraciju protiv kršenja prava Bošnjaka i muslimana putem diskriminacije i daljeg administrativnog rasparčavanja regije Sandžak koja je uzburkala strasti u ovom delu Srbije.
http://www.alo.rs/politika/17021/Boze_pravde_nije_moja_himna

Ако српску химну не доживљава као своју, слободно нека оде у земљу где се свира њихова химна.
 
Poslednja izmena:
I pored svih pohvala slovencu Davorinu Jenku na komponovanju muzickog dela himne Boze Pravde,

slazem se da nekako ne lezi dobrom delu gradjana srbije ovaj tekst himne, koju ocigledno ne kapiraju kao svoju.

A da ne pricam o raznolikom religioznom ili ateistickom opredeljenju gradjana Srbije.

Polazeci od cinjenice da je Srbija drzava svih gradjana koji u njoj zive,

trebalo je uzeti u obzir koja bi himna najvise odgovarala takvom njenom statusu.
 
Poslednja izmena:
I pored svih pohvala slovencu Davorinu Jenku na komponovanju muzickog dela himne Boze Pravde,
slazem se da nekako ne lezi dobrom delu gradjana srbije ovaj tekst himne.
Polazeci od cinjenice da je Srbija drzava svih gradjana koji u njoj zive trebalo je uzeti u obzir koja bi himna najvise odgovarala takvom njenom statusu.

ma da.bas smo cekali tebe da nam otvoris oci
pri tom Srbija je drzava srpskog naroda i ostalih gradjana..mozda malo da procitash Ustav

ПРВИ ДЕО
НАЧЕЛА УСТАВА
Република Србија
Члан 1.
Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и припадности европским принципима и вредностима.
 
ma da.bas smo cekali tebe da nam otvoris oci
pri tom Srbija je drzava srpskog naroda i ostalih gradjana..mozda malo da procitash Ustav

ПРВИ ДЕО
НАЧЕЛА УСТАВА
Република Србија
Члан 1.
Република Србија је држава српског народа и свих грађана који у њој живе, заснована на владавини права и социјалној правди, начелима грађанске демократије, људским и мањинским правима и слободама и припадности европским принципима и вредностима.


Da, ali kako ce reprezentativci Srbije drugih veroispovesti da drze ruku na srcu,
kada se svira himna u kojoj je tekst "Boze spasi, Boze hrani, srpske zemlje srpski rod"?!
 
I pored svih pohvala slovencu Davorinu Jenku na komponovanju muzickog dela himne Boze Pravde,

slazem se da nekako ne lezi dobrom delu gradjana srbije ovaj tekst himne, koju ocigledno ne kapiraju kao svoju.

A da ne pricam o raznolikom religioznom ili ateistickom opredeljenju gradjana Srbije.

Polazeci od cinjenice da je Srbija drzava svih gradjana koji u njoj zive,

trebalo je uzeti u obzir koja bi himna najvise odgovarala takvom njenom statusu.
Има ту логиге:think: ...елем ти грађани (којима смета химна) имају своју земљу, где се свира њихова химна па што не изволе тамо ?
 
I pored svih pohvala slovencu Davorinu Jenku na komponovanju muzickog dela himne Boze Pravde,

slazem se da nekako ne lezi dobrom delu gradjana srbije ovaj tekst himne, koju ocigledno ne kapiraju kao svoju.

A da ne pricam o raznolikom religioznom ili ateistickom opredeljenju gradjana Srbije.

Polazeci od cinjenice da je Srbija drzava svih gradjana koji u njoj zive,

trebalo je uzeti u obzir koja bi himna najvise odgovarala takvom njenom statusu.

На жалост то је последица ЕУ интеграција,које подразумевају сваку врсту гадости укључујући и понашања која се правдају атеизмом.
Да је држава слободна,тј.да су људи образовани,таква врста "слободе"(или неморала) била би строго санкционисана одговарајућим законима,па не би било оваквих ситуација да држава у овако накарадно дефинсаним оквирима,логично, не може да опстане.
 
Има ту логиге:think: ...елем ти грађани (којима смета химна)
имају своју земљу, где се свира њихова химна па што не изволе тамо ?


Najlakse je svima koji nisu srbi ili hriscani reci "idite tamo gde se svira vasa himna",

ali bi onda srbiju morali da naselimo sa kinezima posto bi se prepolovili sa stanovnistvom?!:mrgreen:
 
I pored svih pohvala slovencu Davorinu Jenku na komponovanju muzickog dela himne Boze Pravde,
slazem se da nekako ne lezi dobrom delu gradjana srbije ovaj tekst himne, koju ocigledno ne kapiraju kao svoju.
A da ne pricam o raznolikom religioznom ili ateistickom opredeljenju gradjana Srbije.

Polazeci od cinjenice da je Srbija drzava svih gradjana koji u njoj zive,
trebalo je uzeti u obzir koja bi himna najvise odgovarala takvom njenom statusu.

Мислиш да би ,,Од Триглава до Вардара`` више одговарала!
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top