*Pazi Sta Zelis... Mozda Ti Se I Ostvari*

Sixties Girl

Obećava
Poruka
59
Bas sam danas dobila knjigu ´Be careful what you wish for´, i ona me je podstakla da napisem temu o ovome... Zanima me kako razmisljaju dragi mi drugari sa Krstarice :D
A, tema je sledeca.
Svi mi nesto zelimo. Bez obzira na to da li su krupnije, ili sitnije zelje, uvek sa radoscu ocekujemo njihovo ispunjenje. :p Nije bitno koliko puta na dan razmislimo o nasim (ne)ostvarenim zeljama, ono sto najcesce ocekujemo posle jeste da se one ostvare, da ono o cemu smo samo mastali, najzad postane stvarnost. I to nas usrecuje.
Ali, sta je u stvari ono sto nas usrecuje? Ispunjenje tih zelja, ili same zelje i snovi koji cine da se osecamo radosnim, ushicenim, punim iscekivanja i nadanja? Koji je deo lepsi?
Naravno, ne mislim da zelje postoje tek tako, naravno da postoje da bi se i ispunjavale, ali kako je to kada znati da sve sto pozelite, moze postati stvarnost kadgod to pozelite?
Motiv je najveci pokretac u zivotu. Covek bez ikakvih teznji prema necemu nije ono sto jeste.
Pa, onda...:)
Je li ostvarenje zelja blagoslov ili kletva?
Da li nas usrecuje kada dobijamo sve sto pozelimo?
Postoji li uopste predigra koja predugo traje?
;)
 
Prepisala si tekst sa zadnje korice. :D

Čitala sam knjigu. Teški šit ;)

#tema
To da li ću ja pred spavanje poželeti nešto, ili su dobiti amajliju koja donosi sreću, nema apsolutno nikakve veze sa stvarima koje dobijemo u životu.
Samo sopstvenim trudom ćemo postići nešto u životu, ništa ne pada sa neba.
 
Poslednja izmena:
Je li ostvarenje zelja blagoslov ili kletva?
Da li nas usrecuje kada dobijamo sve sto pozelimo?
Postoji li uopste predigra koja predugo traje?
Da, usrecuje nas kad dobijemo sve shto pozhelimo, naravno. Srecan chovek je onaj koji je uspeo da ostvari sve svoje ciljeve u zhivotu. Ako zheli da zavrshi faks i zavrshi ga, shto ne bi bio srecan?
"predigra koja predugo traje" ? nije mi jasno...
 
Da, usrecuje nas kad dobijemo sve shto pozhelimo, naravno. Srecan chovek je onaj koji je uspeo da ostvari sve svoje ciljeve u zhivotu. Ako zheli da zavrshi faks i zavrshi ga, shto ne bi bio srecan?
"predigra koja predugo traje" ? nije mi jasno...

otkud ti znaš da će to da zaista ispadne onako kako si ti zamišljao?Znaš ono "sreća je lepa samo dok se čeka"?
:P
mogla bih odmah da ti dokažem ovo o čemu pričam,ali neću više da iznosim svoje ljubavne peripetije na forum :mrgreen:
 
knjigu sam pročitala i nije tako loša, zavisi kome se šta svidja....poenta cele knige nije bila ta ljubav ili šta god, nego da svi mi poželimo nešto, tek onako....kad nam je dosadno....sada će verovatno neko reći da nije tako, ali ja vas molim da prvo razmoslite o tome.... koliko je puta neko poželeo nešto što mu i nije potrebno, pa je onda ta ista stvar koju smoi tako želeli ostala u ćošku da skuplja prašinu...meni se to desilo bezbroj puta,ali imam majku koja mi zaista objasni koliko su meni te stvari zaista i potrebne...a i kada sam dobila to što želim, posle mesec dana ostalo je da skuplja prašinu......zato od sad i ja vodim rečuna o tome što želim, da ne preteram.... :)
 
Citala sam knjigu. Nije me nesto posebno odusevila.

Cesto mi se outa desilo da nesto pozelim, to dobijem i onda shvatim da to nije ono sta sam zelela. Svake godine pravim spisak zelja za novu 20tu i tu. Vecina tih zelja se ostvari, i to ne bude onako kako sam zelela.
Uvek postoji ono 'ali'.
Moje zelje su retko bile materijalne stvari, zato sto nisam materijalista i zadovoljna sam onim sta imam. Ako nesto imam - odlicno. Ako nemam - nema veze, bice. Mislim da je ustvari sustina koliko cenimo materijalne stvari.
 
Poslednja izmena:

Back
Top