Šamponeze

N

neša

Gost
U Beogradu su u gradskoj poslasticarnici bili kolači shamponeze. To je okrugli kolač sa malom roze tačkom na vrhu i mrvicama okolo i divnim filom unutra, između dve korice.Bio je još jedan kolač sa suvim grožđem na vrhu i obložen roze filom ali ne znam kako se zvao.Unutra je bila smesa slična rum torti.
Bio bih zahvalan svima koji imaju recept da ga postave ovde. Moja žena se seća ali ne zna recept, bila je mala.
Neša
 
I ja se secam tog roze kolaca sa suvim gr. na vrhu - bio je fenomenalan, ali moj favorit iz gradske poslasticarnice su bile CHOKOLADNE KUGLICE SA KIKIRIKIJEM, sa fantasticnim kremastim filom unutra - uhhh, da li se njih neko seca :lol: :?:
 
Goščice ajde da se potrudimo i zajedno nađemo te recepte.Ja ih pravim odmah i organizujem degustaciju. Da li znaš nekoga ko je radio u gradskoj poslastičarnici ili možda Espanol zna, nešto mi se ućutao po ovom pitanju.
 
www mira:
Goščice ajde da se potrudimo i zajedno nađemo te recepte.Ja ih pravim odmah i organizujem degustaciju. Da li znaš nekoga ko je radio u gradskoj poslastičarnici ili možda Espanol zna, nešto mi se ućutao po ovom pitanju.
E, Miro, na zalost ne znam nikog iz g. poslasticarnice,znam samo da su se kasnije isto mogle kupiti chokoladne kuglice ali nisu bile ni prineti onim starim :( Nekada je g. posl. imala stvarno odlicne kolace, ali kako je krenulo sve da propada, otisla je i ona....u aut :? Inace ja sam uvek za degustaciju spremna :lol: slobodno zovi :lol: E, stvarno, da li se Espanol seca kolacica iz gradske?
 
Goscica:
www mira:
Goščice ajde da se potrudimo i zajedno nađemo te recepte.Ja ih pravim odmah i organizujem degustaciju. Da li znaš nekoga ko je radio u gradskoj poslastičarnici ili možda Espanol zna, nešto mi se ućutao po ovom pitanju.
E, Miro, na zalost ne znam nikog iz g. poslasticarnice,znam samo da su se kasnije isto mogle kupiti chokoladne kuglice ali nisu bile ni prineti onim starim :( Nekada je g. posl. imala stvarno odlicne kolace, ali kako je krenulo sve da propada, otisla je i ona....u aut :? Inace ja sam uvek za degustaciju spremna :lol: slobodno zovi :lol: E, stvarno, da li se Espanol seca kolacica iz gradske?
Da li se šalite narode? Gušio sam se šamponezama u Gradskoj, ali i u poslastičarnici u Fontani (NBgd), gde su čini mi se bile još bolje. Javlja mi se da bi recept trebao da postoji kod mama Zage, samo da uhvatim malo vazduha, ubiše me neki poslovi i putovanja ovih dana. U svakom slučaju hvala Neši na podsećanju, a recept ima da iskopamo pa da se razbijemo kao u stara vremena. A, lepo kažem da su novokomponovane poslastičarnice ubile zanat! Samo nema ko da sluša, nego pite pa pite (+ bureci). :wink:
 
Espanol:
Goscica:
www mira:
Goščice ajde da se potrudimo i zajedno nađemo te recepte.Ja ih pravim odmah i organizujem degustaciju. Da li znaš nekoga ko je radio u gradskoj poslastičarnici ili možda Espanol zna, nešto mi se ućutao po ovom pitanju.
E, Miro, na zalost ne znam nikog iz g. poslasticarnice,znam samo da su se kasnije isto mogle kupiti chokoladne kuglice ali nisu bile ni prineti onim starim :( Nekada je g. posl. imala stvarno odlicne kolace, ali kako je krenulo sve da propada, otisla je i ona....u aut :? Inace ja sam uvek za degustaciju spremna :lol: slobodno zovi :lol: E, stvarno, da li se Espanol seca kolacica iz gradske?
Da li se šalite narode? Gušio sam se šamponezama u Gradskoj, ali i u poslastičarnici u Fontani (NBgd), gde su čini mi se bile još bolje. Javlja mi se da bi recept trebao da postoji kod mama Zage, samo da uhvatim malo vazduha, ubiše me neki poslovi i putovanja ovih dana. U svakom slučaju hvala Neši na podsećanju, a recept ima da iskopamo pa da se razbijemo kao u stara vremena. A, lepo kažem da su novokomponovane poslastičarnice ubile zanat! Samo nema ko da sluša, nego pite pa pite (+ bureci). :wink:
Espanol,ajd vidi za one kuglice sa kikirikijem, osevapi se :lol: !
 
250gr kikirikija ispeci da porumeni,zatim iseci na sitne kocke.Sastaviti 200gr istopljene cokolade,250gr secera u prahu,250gr margarina i ekstrata ruma po ukusu.Tome dodati kikiriki,valjti u loptice,zatim ih staviti na 10 min u hladnjak,pa preliti smesom od 100gr istopljene cokolade i 50gr margarina.Prijatno !!!!!!!!!
 
ljilja .br.0905967:
250gr kikirikija ispeci da porumeni,zatim iseci na sitne kocke.Sastaviti 200gr istopljene cokolade,250gr secera u prahu,250gr margarina i ekstrata ruma po ukusu.Tome dodati kikiriki,valjti u loptice,zatim ih staviti na 10 min u hladnjak,pa preliti smesom od 100gr istopljene cokolade i 50gr margarina.Prijatno !!!!!!!!!
Ljiljo svaka cast!!! Jel to bas taj recept iz gradske ili...ma nije bitno, dobrooo zvuci probacemo :D
 
Ovo nije originalni recept iz poslasticarnice,vec moja verzija.Ako ne posedujem originalni recept,sama ga kreiram dok ne dobijem zadovoljavajuci ukus.Kako sam sa sela i u Beogradu sam bila davno za vreme skolovanja,samponeze nisam uspela da provalim, a danas poslasticarnice nisu ono sto su nekada bile.
 
ispravan naziv tog kolaca je shamponjeze. zivela sam u sarajevu gde je taj kolac bio u ponudi svake poslasticarnice, na zalost ovde ga nigde nisam pronasla kao ni boem ni havana tortu.
 
Iako mi je Neša zabranio da više eksploatišem ovu temu ja ne bih bila ja kada ne bi prekršila zabranu. :wink:
U svoje ime i onih 280 ljudi koji su pogledali ovu temu pitam: GDE JE OBEĆANI RECEPT :?: :cry:
Daj ga već jednom ako ga imaš da pravim degustaciju kako sam obećala. :D
 
www mira:
Iako mi je Neša zabranio da više eksploatišem ovu temu ja ne bih bila ja kada ne bi prekršila zabranu. :wink:
U svoje ime i onih 280 ljudi koji su pogledali ovu temu pitam: GDE JE OBEĆANI RECEPT :?: :cry:
Daj ga već jednom ako ga imaš da pravim degustaciju kako sam obećala. :D
Nema više odlaganja. Sutra posle emisije pravo na "odgovarajuće mesto" po recept i šaljem. Pardon, to je već danas. :lol:
 
Neka barem stoji šamponeze torta kada ovoliko ljudi dolazi.A kolači kada stignu...

ŠAMPONEZE TORTA

Kora:6 belanaca,200 gr. šećera,2 kašike prezle,1 kašika brašna,
1 kašičica praška za pecivo,200 gr. pečenih i mlevenih lešnika.
Ispeći na 180-200 c i preseći na 2 dela.Fil: 250 gr. putera,
100 gr. šećera u prahu,6 žumanaca,100 gr. rastopljene čokolade.Filovati tortu. Preko seckan lešnik.



Sliku možete pogledati na adresi:
http://www.uputstva.co.yu/recepti/recepti.htm
 
PAZI SAD :lol:
ŠAMPONEZE
Krem:
-250 gr. butera
-250 gr. šećera
-5 žumanaca
Prokuvati, ohladiti i umutiti

Kora I:
-5 jaja
-120 gr. šećera
-100 gr. oraha
-20 gr. brašna
-250 gr. butera
Buter+ žumanca+ šećer+ ulupana belanca spojiti, dodati ostali materijal, razvaljati i peći na 175 stepeni 15- 20 min.

Kora II:
-250 gr. brašna
-120 gr. butera
-70 gr. šećera
-1 žumance
Umesiti testo, razviti, izvaditi modlom krugove, peći na 175 stepeni 15 min.

Dalji postupak:
Ispečenu prvu koru ohladiti i vaditi krugove (podrazumeva se isti prečnik) :lol: Filovati kremom, ne previše debelo, dodati drugi krug. Sve obmotati kremom i uvaljati u mlevene orahe. Na sredinu špricnuti tačku od roze fondona.

Fondon I:
-250 gr. šećera
-50 gr. meda
-malo vode

Fondon II:
-Sok od pola limuna
-prah šećer
-i naravno roze boja

Važna napomena: Služiti posle 48 časova da bi dobile pravi ukus i mekoću. Nešo, strpi se! :lol: :lol: :lol:
Kad je degustacija? :wink:
 
Espanol:
www mira:
HVALA :shock:

degustacija sledi ovijeh dana :D

obaveštenje na ovom topiku

Prijave primamo ovde :arrow:
Uz nadčovečanske napore iskopah poslednji sačuvani recept u državi :wink: za ove Š........i na kraju NIŠTA! Pa posle riljaj Lazo. :lol:

Nije valjda toliko prigustilo :D

Ako odeš na naš sajt videćeš da popadosmo s nogu obilažeći manastire. Ali ako, bilo je i dobro i lepo.

Evo ovako:
Sutra je utorak idem da kupim šta treba( jedino me ubi onoliki puter, tu mi nešto ne štima ali držaću se recepta ,ionako ćeš ti biti kriv ako ne uspe) :wink:

Pravim u sredu pa kako si rekao da treba da odstoji
da malo tukne, znaći proba u PETAK ILI SUBOTU, po želji. A? Šta kažeš, kumeeee, može li se :D :D :D

OVO JE UJEDNO I POZIV, KO ŽELI NEKA SE JAVI NA PP .

Ovo za Espanola ne važi, on ionako MORA DA DOĐE PO SLUŽBENOJ DUŽNOSTI.

Jedino ne rekoh kog meseca i godine ali podrazumeva se :wink:
 

Back
Top