Još jedna tema o Romima...

DraGo70

Iskusan
Poruka
6.561
Često su se na ovom forumu spominjali Romi i njihova prava...

Međutim naslov (i tekst) u današnjem Blicu me je podstaknuo da otvorim ovu temu...

A naslov glasi: Romi iz Belvila neće metalne kontejnere, već stanove!!!!

Pa se pitam...
Dođe neko odnekud u Beograd, zaposedne neko važno mesto (neku ledinu, napuštenu zgradu, napuštenu fabriku ili prostor ispod saobraćajne petlje), sve u svemu prostor koji nije njegov i koji mu ne pripada...

Onda ih tu ljudi trpe godinama, njih i njihove sklepane kuće i barake, njihov otpad koji tu bacaju, smeće koje se godina tu skuplja... i kada dođe vreme da im lepo kaže: "Dobro, trpeli smo vas godinama, ali sada morate da idete, to nije vaše" eto belaja...
Eto NVO koje grakću kako im se ugrožavaju ljudska prava i slično...
E, onda država da ne bi bila "antiromska" i rasistička, čak odluči da im obezbedi smeštaj - mnogo bolji nego onaj koji su imali - u barakama kakve koriste radnici pri izgradnji zgrada i puteva, izbeglice...

I šta biva???

Pa ovima (u ovom slučaju Romima) opet to ne odgovara - JER LJUDI HOĆE NI MANJE NI VIŠE NEGO STANOVE?!?!?!

Pitam se dakle, da li smo svi mi drugi koji uzimaju skupe stambene kredite ludaci i bezveznjaci, kada lepo i mi možemo da se skupimo, uselimo u tuđe i posle tražimo STANOVE!!!

Mislim, ko je ovde LUD???
 
U Evropi i kod nas vlada diskriminacija vecine... U nasoj zemlji moze da te svaka manjina naguzi,a ti im ne smes nista,em sto ih podrzavaju budale u vladi i nvo,em sto su tako slozni da je to neverovatno! Ako pipnes jednog gancija iako ti je nesto opsovao,sledeci put ce te sacekati 50 njih i onda si naebao! Moze im se,to im dozvoljava politicka garnitura i sta ti kao obican gradjanim mozes da uradis? Nista,jedino da bijes...
 
Često su se na ovom forumu spominjali Romi i njihova prava...

Međutim naslov (i tekst) u današnjem Blicu me je podstaknuo da otvorim ovu temu...

A naslov glasi: Romi iz Belvila neće metalne kontejnere, već stanove!!!!

Pa se pitam...
Dođe neko odnekud u Beograd, zaposedne neko važno mesto (neku ledinu, napuštenu zgradu, napuštenu fabriku ili prostor ispod saobraćajne petlje), sve u svemu prostor koji nije njegov i koji mu ne pripada...

Onda ih tu ljudi trpe godinama, njih i njihove sklepane kuće i barake, njihov otpad koji tu bacaju, smeće koje se godina tu skuplja... i kada dođe vreme da im lepo kaže: "Dobro, trpeli smo vas godinama, ali sada morate da idete, to nije vaše" eto belaja...
Eto NVO koje grakću kako im se ugrožavaju ljudska prava i slično...
E, onda država da ne bi bila "antiromska" i rasistička, čak odluči da im obezbedi smeštaj - mnogo bolji nego onaj koji su imali - u barakama kakve koriste radnici pri izgradnji zgrada i puteva, izbeglice...

I šta biva???

Pa ovima (u ovom slučaju Romima) opet to ne odgovara - JER LJUDI HOĆE NI MANJE NI VIŠE NEGO STANOVE?!?!?!

Pitam se dakle, da li smo svi mi drugi koji uzimaju skupe stambene kredite ludaci i bezveznjaci, kada lepo i mi možemo da se skupimo, uselimo u tuđe i posle tražimo STANOVE!!!

Mislim, ko je ovde LUD???
pa ti si lud
što nisi zauzeo ledinu neku kao cigani
sad bi već bio na spisku za stan i to za dž.
 
pa ti si lud
što nisi zauzeo ledinu neku kao cigani
sad bi već bio na spisku za stan i to za dž.

14189143049dc9a42a63cb738136845_ext-1.jpg



A evo i prigodne parole uz to:mrgreen:
 
Boža reče:
poboljšanje uslova stanovanja, borba protiv diskriminacije u obrazovanju, poboljšanje statističkih podataka o Romima i definisanje evropske politike za Rome.

Đelić je naveo da je tokom predsedavanja Srbije, EU prvi put održala samit o Romima. U Evropi živi 10 do 12 miliona Roma.

Prema njegovim rečima, Srbija je tokom predsedavanja donela Zakon o zabrani diskriminacije i Strategiju inkluzije Roma, a do kraja meseca biće utvrđen budžet te Strategije, od 525 miliona dinara.

Đelić je dodao da je ove godine za Rome odvojeno četiri puta više novca nego 2008, uprkos ekonomskoj krizi.

Dodao je da će Srbija, iako je predala predsedavanje, nastaviti da radi na inkluziji Roma.
 

Back
Top