7-mi juli Dan Ustanka !

SANDRINAbg

Elita
Banovan
Poruka
16.741
http://vesti.krstarica.com/index.php?rubrika=aktuelno&sifra=b58c76d50fdf014494d79d0a16b9be43&lang=0

:ok::hvala: i Slava im !

u beloj crkvi obeležen dan ustanka u srbiji
Politika - Pre 27 minuta
BELA CRKVA - U Beloj Crkvi, kod Krupnja, danas je, polaganjem venaca na bistu Žikice Jovanovića Španca i drugih učesnika ivandanjskih događaja pre 68 godina i prigodnim programom i narodnim skupom, obeležen 7. jul, Dan ustanka u Srbiji.

Dan ustanka je do 2000. godine bio državni praznik, kao simbol početka borbe protiv okupatora u Srbiji u Drugom svetskom ratu.

Na spomen-znamenja, pod istorijskom lipom, vence su položile delegacije Ministarstva rada i socijalne politike, Odbora Skupštine Srbije za boračka pitanja, Republičkog odbora SUBNOR-a, SPS-a i drugih levičarskih partija, zatim opštinskih i gradskih odbora boračkih organizacija, društava i udruženja građana koja neguju slobodarske tradicije.

Predsednik Izvršnog odbora SPS-a i šef poslaničke grupe te stranke u Skupštini Srbije Branko Ružić je, govoreći pred mnoštvom žitelja Rađevine, Podrinja i drugih krajeva Srbije, ukazao na ogroman doprinos našeg antifašističkog pokreta pobedi saveznika u Drugom svetskom ratu, što je priznao "čitav svet".

Podsećajući na niz istorijskih činjenica, Ružić je naglasio da država "ne sme ostavljati prostora da se NOB svodi isključivo na ideološko pitanje, niti se sme otvarati prostor da se u nekim neformalnim grupama i krugovima proizvoljno tumače istorijske činjenice".
 
Poslednja izmena:
briši ovaj sramotni post sandrina
samo se brukaš ne znanjem


:D Mmm da...ko se bruka neznanjem, šta misliš ?:mrgreen:

Ponosna sam na svoje pretke koji su hrabro i junački ustali i krenuli u antifašističku borbu protiv daleko jačeg i naoružanijeg neprijatelja...HVALA IM i SLAVA IM !!!!!:ok::hvala:

Naravno da je i moja majka danas otišla tamo u Belu Crkvu da položi venac u znak sećanja na naše hrabre srpske junake protiv nacizma i fašizma:cool::super:
 
оригинал поставила Sandrinabg:

:ok::hvala: i Slava im !

u beloj crkvi obeležen dan ustanka u srbiji
Politika - Pre 27 minuta
BELA CRKVA - U Beloj Crkvi, kod Krupnja, danas je, polaganjem venaca na bistu Žikice Jovanovića Španca i drugih učesnika ivandanjskih događaja pre 68 godina i prigodnim programom i narodnim skupom, obeležen 7. jul, Dan ustanka u Srbiji.


Стварно, КОМЕ СЛАВА???

Само комуњаре могу да смисле да се УГУРАЈУ у ИВАЊДАНСКЕ ДОГАЂАЈЕ као да Св.Јован има некакве везе са њиховим злочинима.



Жандарми из Беле Цркве жртве идеолошког терора
Аутор: Мирољуб Мијушковић, Објављено: 09. 01. 2009.



Суд у Шапцу рехабилитовао Богдана Лончара и Миленка Браковића, чије је убиство словило као Дан устанка


Шабац – Хици из пиштоља марке „штајер“, којим је 7. јула 1941. године у Белој Цркви код Крупња комуниста Жикица Јовановић Шпанац убио жандармеријског наредника Богдана Лончара и каплара Миленка Браковића, нису означили почетак устанка против немачког окупатора. Били су испаљени из идеолошко-политичких разлога у жртве прогона и насиља од стране припадника партизанског покрета, чиме је повређено њихово право на живот – одлучио је Окружни суд у Шапцу у поступку рехабилитације покојних Лончара и Браковића.


... и даље на:
http://www.dverisrpske.com/tekst/106574
 
Poslednja izmena:
:D Mmm da...ko se bruka neznanjem, šta misliš ?:mrgreen:

Ponosna sam na svoje pretke koji su hrabro i junački ustali i krenuli u antifašističku borbu protiv daleko jačeg i naoružanijeg neprijatelja...HVALA IM i SLAVA IM !!!!!:ok::hvala:

Naravno da je i moja majka danas otišla tamo u Belu Crkvu da položi venac u znak sećanja na naše hrabre srpske junake protiv nacizma i fašizma:cool::super:

sigurno ima i boračku penziju ( bacala je kamenje na tenkove, a ima i dva svedoka )
 
briši ovaj sramotni post sandrina
samo se brukaš ne znanjem

Ja se slažem sa Sandrinom, neka im je slava. Srbi su umirali zbog pogrešne politike koja ih je ubila. Verovali su se i borili, umirali i patili, zarad politike koja je bila protiv njihovog naroda. Ali su umrli za svoju otadžbinu i neka im je večna slava. A njihovi potomci i neke nove generacije Srba još nisu shvatile gde je interes Srbije i naše države, tako da ispada na kraju da su SVI SRBI DO SADA umirali uzalud. Em što su dali živote, em im je i čast ukaljana takvim bezobraznim nabacivanjem neke krivice...
 
Moji svi su bili komunisti i partizani i živo mi se hebe za vaše fabrikovane i naknadno modifikovane istorije koje i tako niko ne priznaje :D

Ceo svet je ustao u borbu protiv fašizma i u celom normalnom svetu se odaje pošta partizanima - antifašistima - POBEDNICIMA, samo se ovde nailazi na grupe nezadovoljnika koje to sve žele da obezvrede...al' to mogu samo u svojim avlijama...niko ozbiljan ih ne sluša, a ja svakako ne.:D
 
sigurno ima i boračku penziju ( bacala je kamenje na tenkove, a ima i dva svedoka )


Nema i ne treba joj , a ni biološki nije mogla da učestvuje u WWII ratu...da ne pričam da nam ni ne treba kada bi i mogli da je dobijemo:D

Heb'ga druže, š'a da ti kažem...ima se - može se:cool:

Da sam ja živela u to vreme svakako bih bila u prvim antifašističkim - partizanskim redovima :cool::)
 
Ja se slažem sa Sandrinom, neka im je slava. Srbi su umirali zbog pogrešne politike koja ih je ubila. Verovali su se i borili, umirali i patili, zarad politike koja je bila protiv njihovog naroda. Ali su umrli za svoju otadžbinu i neka im je večna slava. A njihovi potomci i neke nove generacije Srba još nisu shvatile gde je interes Srbije i naše države, tako da ispada na kraju da su SVI SRBI DO SADA umirali uzalud. Em što su dali živote, em im je i čast ukaljana takvim bezobraznim nabacivanjem neke krivice...

ne veličaj srbe izrode, dobro znam kako su krali i otimali od srba posle 2. sv. rata ( moj deda je proveo u logoru, dok su se tkz. oslobodioci krili po žbunju,a posle rata su mu ti isti partizani - skrivači,otimali iz dvorišta, otimali njive.... )
a da su ginuli uzalud Srbi...eno u Kragujevcu spomenik, komunističaka zahvalnica Šumadiji
 
Jel' to ono kada je onaj CRVENI BANDIT Jovanovic ubio Srpskog zandarma ???


Da...to je ono kada je komunista Žikica Jovanović Španac ubio banditskog žandara :cool:

E sad što je taj bandit bio i Srbin - šta da se radi...koliko današnjih "Srba " Srbuje na leđima naših građana , počevši od Karića, Beka, Miškovića , Kostića MK ...dugačak spisak...a sve sami Srbi hebote:roll::evil:
 
Jel' to ono kada je onaj CRVENI BANDIT Jovanovic ubio Srpskog zandarma ???

Не једног - него двојицу жандарма... али као што можемо видети тај бандитски злочиначки комуњаризам је болест... они и даље тандрчу покварену плочу иако
је и наш Суд у Шапцу рехабилитовао обојицу потпуно недужних људи:


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10358326&postcount=7
 
Не једног - него двојицу жандарма... али као што можемо видети тај бандитски злочиначки комуњаризам је болест... они и даље тандрчу покварену плочу иако
је и наш Суд у Шапцу рехабилитовао обојицу потпуно недужних људи:


http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10358326&postcount=7

:hahaha::hahaha::hahaha:

...sud u ...ahahahahahha:hahaha: šapcu:mrgreen:

Dobro da nije u Belanovici..mada, isto mu se fata .:hahaha:
 
Немојмо осуђивати и кињити све оне који су се икрено борили против окупатора у партизанским редовима.Овај догађај не треба везивати за такве људе.

Комунизам и оно што је одрађено у послератном времену је само последица злоупотребе добре воље,родољубивости и тежње за ослобођењем многих људи који су приступали партизанима.Не треба то везивати за Шпанца и сличне ствари.Људи су били наивни и неинформисани какве ће последице донети једно паганско уређење.На жалост,ни данас 90% људи не разуме чему је служио мамац звани комунизам.
Тај мамац нас је упецао и извукао из наших сигурних вода,па се сад давимо на сувом,робујући ЕУропском рибару који нас је упецао.
 
Da...to je ono kada je komunista Žikica Jovanović Španac ubio banditskog žandara :cool:

E sad što je taj bandit bio i Srbin - šta da se radi...koliko današnjih "Srba " Srbuje na leđima naših građana , počevši od Karića, Beka, Miškovića , Kostića MK ...dugačak spisak...a sve sami Srbi hebote:roll::evil:

Stani malo !!!!!!!!!
Uporedjujesh obichnog zandarma sa Karicem & co. ?????????????????
To ti je isto kao kada bi (sada) , jedan Chedin komunista-narkoman ubio (obichnog) policajca , pa ga posle proglasili za heroja !!!
 
Немојмо осуђивати и кињити све оне који су се икрено борили против окупатора у партизанским редовима.Овај догађај не треба везивати за такве људе.

Комунизам и оно што је одрађено у послератном времену је само последица злоупотребе добре воље,родољубивости и тежње за ослобођењем многих људи који су приступали партизанима.Не треба то везивати за Шпанца и сличне ствари.Људи су били наивни и неинформисани какве ће последице донети једно паганско уређење.На жалост,ни данас 90% људи не разуме чему је служио мамац звани комунизам.
Тај мамац нас је упецао и извукао из наших сигурних вода,па се сад давимо на сувом,робујући ЕУропском рибару који нас је упецао.

kako ko u Srbiji, nisu svi bili u partiji i nisu svi izbegavali Božić i Uskrs ( o jahanju popova i da ne govorim )
 
Stani malo !!!!!!!!!
Uporedjujesh obichnog zandarma sa Karicem & co. ?????????????????
To ti je isto kao kada bi (sada) , jedan Chedin komunista-narkoman ubio (obichnog) policajca , pa ga posle proglasili za heroja !!!

Ne uporedjuj cedu sa bilo kojom ideologijom...njegova ideologija je novac, novac i samo krvav novac:roll:

Narkoman koji ubije policajca je kriminalac i tu nema spora.;)
 
Немојмо осуђивати и кињити све оне који су се икрено борили против окупатора у партизанским редовима.Овај догађај не треба везивати за такве људе.

Комунизам и оно што је одрађено у послератном времену је само последица злоупотребе добре воље,родољубивости и тежње за ослобођењем многих људи који су приступали партизанима.Не треба то везивати за Шпанца и сличне ствари.Људи су били наивни и неинформисани какве ће последице донети једно паганско уређење.На жалост,ни данас 90% људи не разуме чему је служио мамац звани комунизам.
Тај мамац нас је упецао и извукао из наших сигурних вода,па се сад давимо на сувом,робујући ЕУропском рибару који нас је упецао.


:ok::hvala:..
 

Back
Top