Zandar?

Stgt0711

Zainteresovan član
Poruka
287
da li je ovo (pored svaba) zandar na slici?

zandcopy-1.jpg
 
lici na srpsku oficirsku kapu,ali mislim da u nedicevoj srbiji dzandari nisu nosili takve kape vec one,oficirske iz prvog svetskog
ali ovo jeste srbin...e sad,dali je postar recimo,zeleznicar ili tako nesto,nemora biti uopste da je bas policajac ili vojnik...jer vidim da nosi obicne pantalone i cipele.....u to vreme sluzbena lica su nosila cizme i bridz pantalone
mada,buduci da je tu i covek iz specijalne policije,sa sesirom,najverovatnije da jeste neki sropski nedicevski organ
nemacki vojnici su svi odreda pripadnici redovne vojske
 
lici na srpsku oficirsku kapu,ali mislim da u nedicevoj srbiji dzandari nisu nosili takve kape vec one,oficirske iz prvog svetskog
ali ovo jeste srbin...e sad,dali je postar recimo,zeleznicar ili tako nesto,nemora biti uopste da je bas policajac ili vojnik...jer vidim da nosi obicne pantalone i cipele.....u to vreme sluzbena lica su nosila cizme i bridz pantalone
mada,buduci da je tu i covek iz specijalne policije,sa sesirom,najverovatnije da jeste neki sropski nedicevski organ
nemacki vojnici su svi odreda pripadnici redovne vojske

Slažem se, ja do sada nisam imao priliku da vidim žandara u ovakvoj kapi, već uvek u šajkačama, ali sve je moguće...
 
nisu epolete potpukovnika,potpukovnici,i uopste oficiri su imali one debele zlatne trake,kao srpski oficiri u prvom ratu....plocica sa cvarcicima
ovaj ima klasican podoficirski cin....kao vojnicki sa dva srebrna cvarka
on je ili kaplar,tj narednik ili vodnik....pritom,potpukovnik niti jedne vojske nebi kupio nikoga sa ulice:)

meni grb lici na srpski...tj kokardu....ali,taj isti baja e i na slici dole,a opisan je kao kroatische soldaten,hebem li ga,mozda je neka hrvatska policija,koja je nastala posle pada zagreba i ostalih delova juge u aprilskom ratu
 
nisu epolete potpukovnika,potpukovnici,i uopste oficiri su imali one debele zlatne trake,kao srpski oficiri u prvom ratu....plocica sa cvarcicima
ovaj ima klasican podoficirski cin....kao vojnicki sa dva srebrna cvarka
on je ili kaplar,tj narednik ili vodnik....pritom,potpukovnik niti jedne vojske nebi kupio nikoga sa ulice:)

meni grb lici na srpski...tj kokardu....ali,taj isti baja e i na slici dole,a opisan je kao kroatische soldaten,hebem li ga,mozda je neka hrvatska policija,koja je nastala posle pada zagreba i ostalih delova juge u aprilskom ratu


[...]taj isti baja e i na slici dole,a opisan je kao kroatische soldaten[...]

Ne, nije isti, samo sam stavio sliku da se uporede uniforme i kape.
U pravu Si, ima po dva "cvarka" na ramenima...znaci da je narednik. :ok:
 
nisu epolete potpukovnika,potpukovnici,i uopste oficiri su imali one debele zlatne trake,kao srpski oficiri u prvom ratu....plocica sa cvarcicima
ovaj ima klasican podoficirski cin....kao vojnicki sa dva srebrna cvarka
on je ili kaplar,tj narednik ili vodnik....pritom,potpukovnik niti jedne vojske nebi kupio nikoga sa ulice:)

meni grb lici na srpski...tj kokardu....ali,taj isti baja e i na slici dole,a opisan je kao kroatische soldaten,hebem li ga,mozda je neka hrvatska policija,koja je nastala posle pada zagreba i ostalih delova juge u aprilskom ratu

Da si mogao da pitas Zagrepcane , rekli bi ti da je to bilo oslobodjenje, a ne pad .
 
pa nastavi sa sumnjas....
kapa je madjarska, a slika je iz sombora. sombor je bio pod madjarima za vreme drugog svetskog rata

odakle znas da je slika iz sombora? madjari su okupirali sombor za vreme 2.sv.rata, to je tacno, ali zasto su onda nemci na slici? kao sto sam vec rekao, madjari nisu nosili takve kape.

madjarski vojnik
to213fit230.jpg


a madjarska policija je imala one cudne kape sa crnim perijem...kao italijani.
 

Back
Top