Vruc lap-top.

Milan_Srbija

Početnik
Poruka
9
Pozdrav svima.
Da li je neko bolje upoznat sa lap-topovima?
Imam Satellite A305-S6858, koristim ga 10 meseci, kupio sam ga novog u Americi.

Primetio sam da je levo ispod tastature gde drzim ruku dok pisem lap-top vruc.

Sta da radim po ovom pitanju, nije se desilo od jednom, greje se vec duze vreme.

POZDRAV I HVALA
 
normalno je da se greje, cim trosi struju, mora da proizvodi toplotu...
ono sto mzoes jeste da za oko 1500 din trazis postolje sa hladjenjem za lap top..ima u svakoj normalnoj prodavnici pc opreme..to je u principu tanko postolje sa kulerima koji duvaju hladan vazduh u donju stranu lap topa...
 
Dobro, a zamisli sad da je pregrevanje uzrokovano necim sto ti dodatni hladnjaci za laptopove ne mogu da rese. Obicno i jeste tako.

Laptop se lepo otvori, ocisti se hladnjak i fen od dlaka i ostale prljavstine, zameni se term. pasta na mestima na kojima to treba i to je to.
 
Pozdrav svima.
Da li je neko bolje upoznat sa lap-topovima?
Imam Satellite A305-S6858, koristim ga 10 meseci, kupio sam ga novog u Americi.

Primetio sam da je levo ispod tastature gde drzim ruku dok pisem lap-top vruc.

Sta da radim po ovom pitanju, nije se desilo od jednom, greje se vec duze vreme.

POZDRAV I HVALA
Ovako:
Toshibini laptopovi se prirodno greju malo jače nego ostali , pa zato ne bi trebalo da te brine jako mnogo , ali ako te uznemirava ti imaš u prethodnim postovima šta treba da radiš.
Inače imao sam prilike da radim na službenom laptopu pre 4 godine i tada je bio u pitanju laptop toshibin , koji je imao tadašnji full intel-ov procesor na 3.ghz za tadašnjih enormno mnogih 512 ddr rama na 400 mhz , taj se grejao toliko da si posle sat vremena mogao glat peci jaja gore na njemu , išao je preko 90 celzijusa garantovano i ništa mu nije falilo ni tada a ni danas mu isto ništa ne fali i isto radi samo ga koristi drugi a ne ja. A i dan danas se isto greje kao i tada.
U pitanju su kvalitetni laptopovi koji mogu svašta štošta da podnesu jednostavno oni su takvi.
 
Ovako:
Toshibini laptopovi se prirodno greju malo jače nego ostali , pa zato ne bi trebalo da te brine jako mnogo , ali ako te uznemirava ti imaš u prethodnim postovima šta treba da radiš.
Inače imao sam prilike da radim na službenom laptopu pre 4 godine i tada je bio u pitanju laptop toshibin , koji je imao tadašnji full intel-ov procesor na 3.ghz za tadašnjih enormno mnogih 512 ddr rama na 400 mhz , taj se grejao toliko da si posle sat vremena mogao glat peci jaja gore na njemu , išao je preko 90 celzijusa garantovano i ništa mu nije falilo ni tada a ni danas mu isto ništa ne fali i isto radi samo ga koristi drugi a ne ja. A i dan danas se isto greje kao i tada.
U pitanju su kvalitetni laptopovi koji mogu svašta štošta da podnesu jednostavno oni su takvi.
Tacno!Potpisujem!Ja imam 2 Toshibina laptopa i oba se mnogo greju!
 
Ja imam MSI-ov ( citaj krs) koji se isto jako greje, samo sto ovaj kada se pregreje, odnosno, kada postane bas vruc on se lepo ugasi :) Malo sam resio problem tako sto sam ga digao na 2 knjizice i mogu ti reci da se manje greje, ne nesto posebno ali se primeti... Ne zna gde sam citao da su mi zbog grejanja (lik je na nekom forumu imao isti laptop) smanjene preformanse za 20 ako ne i 30 %, tako da ako ikada (sto sumnjam) budem kupovao laptop na prvo mesto ce biti to kako mu je uradjeno hladjenje...
 
Nemoj ga nikad drzati na krevetu i mekim podlogama..ni u krilu..i na ovim vrucinama bas pucaju..uperi neki ventilator u njega..nista te ne kosta;)

pa jeste a pozeljno je i u frizideru da ga drzi.
shalu na stranu tako vam i treba kad kupujete te plastikanere.ja sam uzeo 2 kom. hp nw serije polovna koji cak i nemaju nikakav otvor dole vec uvlache vazduh odozgo. tako da se mogu drzati na krilu ili gdje god. temperatura u normalnom radu nikad ne prelazi 43 stepena, maticna 39. i to ako rade bash cijeli dan. a i ako igram igrice ohlade se veoma brzo na standardnu temperaturu. imam mogucnost da kupim na papiru mnogo bolju mashinu ali ne zelim jer necu dobiti ovakav sistem hladjenja. bash se zimlo na hladjenje :)))))
ali da se razumijemo nisam ja bio oduvijek ovako pametan. zezno sam se i ja 2005-te kupio mashinu platio 1100e a ono smetje nista nisam mogao da radim sa njom grijala se uzasno. i nakraju sam je maltene poklonio. tako da mi je sada jedan od glavnih kriterijuma temperatura :)
 
pa jeste a pozeljno je i u frizideru da ga drzi.
shalu na stranu tako vam i treba kad kupujete te plastikanere.ja sam uzeo 2 kom. hp nw serije polovna koji cak i nemaju nikakav otvor dole vec uvlache vazduh odozgo. tako da se mogu drzati na krilu ili gdje god. temperatura u normalnom radu nikad ne prelazi 43 stepena, maticna 39. i to ako rade bash cijeli dan. a i ako igram igrice ohlade se veoma brzo na standardnu temperaturu. imam mogucnost da kupim na papiru mnogo bolju mashinu ali ne zelim jer necu dobiti ovakav sistem hladjenja. bash se zimlo na hladjenje :)))))
ali da se razumijemo nisam ja bio oduvijek ovako pametan. zezno sam se i ja 2005-te kupio mashinu platio 1100e a ono smetje nista nisam mogao da radim sa njom grijala se uzasno. i nakraju sam je maltene poklonio. tako da mi je sada jedan od glavnih kriterijuma temperatura :)

a sad, uglavnom jeste tako ali ne mora da znaci..
ujak je pre godinu i nesto uzeo ibm-a za 4.5 soma, imao je grafu sa 512 ddr4, dual core na 2. nesto i normalno da to sve vuce struje ko rerna i da se greje..proslo leto mu otiso hhd zbog temperature..
a ne mozes da kazes da je ibm los ili ne kvalitetan ;)
 
pa jeste a pozeljno je i u frizideru da ga drzi.
shalu na stranu tako vam i treba kad kupujete te plastikanere.ja sam uzeo 2 kom. hp nw serije polovna koji cak i nemaju nikakav otvor dole vec uvlache vazduh odozgo. tako da se mogu drzati na krilu ili gdje god. temperatura u normalnom radu nikad ne prelazi 43 stepena, maticna 39. i to ako rade bash cijeli dan. a i ako igram igrice ohlade se veoma brzo na standardnu temperaturu. imam mogucnost da kupim na papiru mnogo bolju mashinu ali ne zelim jer necu dobiti ovakav sistem hladjenja. bash se zimlo na hladjenje :)))))
ali da se razumijemo nisam ja bio oduvijek ovako pametan. zezno sam se i ja 2005-te kupio mashinu platio 1100e a ono smetje nista nisam mogao da radim sa njom grijala se uzasno. i nakraju sam je maltene poklonio. tako da mi je sada jedan od glavnih kriterijuma temperatura :)

Pa kad imas 3 soma maraka lako je tebi
 
a sad, uglavnom jeste tako ali ne mora da znaci..
ujak je pre godinu i nesto uzeo ibm-a za 4.5 soma, imao je grafu sa 512 ddr4, dual core na 2. nesto i normalno da to sve vuce struje ko rerna i da se greje..proslo leto mu otiso hhd zbog temperature..
a ne mozes da kazes da je ibm los ili ne kvalitetan ;)

ma kaki nekvalitetan nego se ovi noviji griju puno. i ovi sa integracijom se gase ljeti. a ja volim da lezim u krevetu i gledam neki film. ili da ga stavim na stomak.
 
Ja imam MSI-ov ( citaj krs) koji se isto jako greje, samo sto ovaj kada se pregreje, odnosno, kada postane bas vruc on se lepo ugasi :) Malo sam resio problem tako sto sam ga digao na 2 knjizice i mogu ti reci da se manje greje, ne nesto posebno ali se primeti... Ne zna gde sam citao da su mi zbog grejanja (lik je na nekom forumu imao isti laptop) smanjene preformanse za 20 ako ne i 30 %, tako da ako ikada (sto sumnjam) budem kupovao laptop na prvo mesto ce biti to kako mu je uradjeno hladjenje...
Koji model? Ja imam VR630. Greje se al se ne gasi. CPU 66C trenutno...
 
Fino, nego znas zasto sam ono napisao iznad? Pa dolazili su mi uruke razni laptop compovi od starih Packard Bell-a pa do Toshibinih serija od cirka 2-3000 eura.Pre neki dan mi je bio burazer iz svabije, doneo neku babarogu od Asus-a unutra dva HDD-a od po 500Gb!!! strava znaci. E, ali jedino sto je cini mi se bas napravljeno za akanje do besvesti je FS.Nema brate sta nije preziveo,padao bio kvasen koktom (doduse malo),preturan......ej, bre cini mi se da bi sve ostalo daaaaavno crklo. Greje se ko lud, ali radi brate ko doksa.Za dve godine koliko je kod mene, reinstalirao sam ga svega 2!? puta, a na njemu je guralo sve od Win 95tice pa do Viste i 15-tak distribucija Linuksa.Nema neke performanse, ali meni je dovoljan za ono sto mi treba.Pozz.
 

Back
Top