Pravda za bombaša Marića

dragandragan04

Početnik
Poruka
19
Svi znamo za slučaj Marića koji je nedavno uneo bombu u zgradu gde se nalaze radne prostorije Borisa Tadića i pretio da će se ubiti. Domaće televizije su posao odradile po uzoru na najveće svetske televizije. Breaking news, vanredni programi, intervjui sa stručnjacima za bezbednost, psihijatrima. Ovi poslednji su posebno zanimljivi. Svi su Marića proglasili neuračunljivim i ludim. Sve u skladu sa americkim filmovima i teorijama zavere. Pitam ja VAS sta bi ste VI radili da VAS država pokrade, da VAM uzme sve što imate i da nijednom sudu više ne možete da se žalite? Da li verujete nasem sudstvu da je u slucaju Maric bilo pravedno? Ako je Maric imao 10 miliona evra koliko tvrdi da su mu drzava i JAT ukrali postoje samo dve mogucnosti: ili da je bio strasno sposoban ili da je bio lopov. Da je bio lopov vlast bi to vec iskoristila i zatvorila ga. Znaci ostaje samo ovo prvo. A Maric je samo hteo da razgovara sa Tadicem jer vise nije imao kome da se zali, jer je sva miroljubiva i pravna sredstva potrosio i jer je doveden do očaja.

Nijedan novinar niti TV stanica nije ni postaviio pitanje da li je GOSPODIN Maric mozda stvarno pokraden. Da li mozda ne smeju ili im inteligencija ne omocuva da se zapitaju? Gde je sad B92 i njihov insajder da se pozabave genezom slucaja Marić?

Maric je trenutno u zatvoru i strajkuje gladju. Nastavlja svoju borbu, nista mu drugo nije preostalo. Mozemo samo zamisliti kroz sta prolazi njegova porodica.


Politika je 6. Jula objavila sledeću vest:
Novi Pazar – Novopazarac Adem Murtezic zajedno sa 15 članova svoje porodice, među kojima i nekoliko dece, zatvorio se u jednu od prostorija Amir-aginog hana u centru grada sa više flaša benzina.
Amir-aga je bio moj pradeda i mi tražimo da se ovaj objekat vrati nama naslednicima – kazao je Adem. U suprotnom spremni smo da se ovde i zapalimo, da izgorimo sa svojom imovinom – kaže on....

Da li je možda i Adem Murtezić lud? Juče Marić, danas Adem, a sutra ste možda Vi na redu. Da li hoćete da i Vas proglase ludim? Ova grupa neće rehabilitovati Marića, ali njemu i njegovoj porodici pružimo bar moralnu podršku koja im je i te kako potrebna i bar pokažimo ovim lopovima da znamo šta nam rade. Pokrenimo zahtev da se formira nezavisna komisija koja bi uključila i međunarodne eksperte, a čiji bi zadatak bio da utvrdi da li je Maric pokraden.

Prikljucite se grupi “Pravda za Marica” na feisbuku.

P.S. Dok ovo pisem slusam na TV da je iyvesni Atanaskovic iz Prokupla nedavno u sudu u Nisu sebi odsekao prst i da ce nastaviti u sredu da sece delove tela sve dok se ne yavrsi sudski proces koji vodi 18 godina. I njega su proglasili bolesnim. Ko ne veruje nek procita:

http://www.vesti.rs/Nis/Nis-Odsekao-sebi-prst-u-sudu.html
 
Nije ... forumsko okruženje mi je malo bedno i čini me razdražljivom :mrgreen:

Meni se cini da taj Maric ima pravo! Znas li ti koliko je covek gladovao ispred skupstine!??Znas li ti da taj covek ima normalnu porodicu i zrelu decu? Da li znas da li je neko mozda pozvao recimo njegovog brata u studio da ga pita "Zasto je Dragan to uradio?"!? I zadnje pitanje.. Da li gosn.Maric ima dosije u nekoj mentalnoj ustanovi??
 
Pravda za Jozefa Fricla!
Pravda za Damira Domića!
Pravda za Voju Šešelja!
Pravda za Vjericu Radetu!
Pravda za oca Branislava!
Pravda za svu bagru ovog sveta, samo da patriote budu srećne!

Pravda za Uroša
Pravda za Marića
Pravda za onog što je kasapio deci ruke i noge na živo
Pravda za odsecanje glave po BGD-u
Pravda za Legiju
Pravda za Vehabije
Pravda za sve one koji prete i ubijaju, jer sve što je nenormalno u Srbiji je normalno, i vica verse... Živela Srbija!
 
Poslednja izmena:
Meni se cini da taj Maric ima pravo! Znas li ti koliko je covek gladovao ispred skupstine!??Znas li ti da taj covek ima normalnu porodicu i zrelu decu? Da li znas da li je neko mozda pozvao recimo njegovog brata u studio da ga pita "Zasto je Dragan to uradio?"!? I zadnje pitanje.. Da li gosn.Maric ima dosije u nekoj mentalnoj ustanovi??

Meni se ne čini da iko ko preti bombom, može biti normalan.
 
Meni se cini da taj Maric ima pravo! Znas li ti koliko je covek gladovao ispred skupstine!??Znas li ti da taj covek ima normalnu porodicu i zrelu decu? Da li znas da li je neko mozda pozvao recimo njegovog brata u studio da ga pita "Zasto je Dragan to uradio?"!? I zadnje pitanje.. Da li gosn.Maric ima dosije u nekoj mentalnoj ustanovi??

Znam da mnogi gladuju. Znam da i u mom bloku ima porodica koje nemaju za hleb i mleko. Znam da i ljudi koji su u goroj situaciji od njega pokušavaju da svoje probleme reše mirnim putem. Zbog čega je on važniji od nekih izbeglica, od deteta oca poginulog u ratu ili od invalida koji nema nikoga da se o njemu stara? Sa kojim pravom on bilo gde upada sa bombom i zahteva da baš njega saslušaju? Imao je, izgubio je i to je njegov problem. Šta je sa onima koji nikada nisu imali pa žive pošteno u svojoj bedi? Da li je on, zato što je nekada bio buržuj na ko zna koji način, vredniji kao čovek od onih Roma ispod Gazele, od lica raseljenih sa KIM ili na primer od porodice Milice Rakić?
Uostalom, da je umesto sedenja ispred Skupštine prošetao do Beograđanke i popeo se na peti sprat (Narodna kancelarija) sigurno bi mnogo ranije bio saslušan.
 
Znam da mnogi gladuju. Znam da i u mom bloku ima porodica koje nemaju za hleb i mleko. Znam da i ljudi koji su u goroj situaciji od njega pokušavaju da svoje probleme reše mirnim putem. Zbog čega je on važniji od nekih izbeglica, od deteta oca poginulog u ratu ili od invalida koji nema nikoga da se o njemu stara? Sa kojim pravom on bilo gde upada sa bombom i zahteva da baš njega saslušaju? Imao je, izgubio je i to je njegov problem. Šta je sa onima koji nikada nisu imali pa žive pošteno u svojoj bedi? Da li je on, zato što je nekada bio buržuj na ko zna koji način, vredniji kao čovek od onih Roma ispod Gazele, od lica raseljenih sa KIM ili na primer od porodice Milice Rakić?
Uostalom, da je umesto sedenja ispred Skupštine prošetao do Beograđanke i popeo se na peti sprat (Narodna kancelarija) sigurno bi mnogo ranije bio saslušan.
nekima je ocito problem sto je covek iz srbije, a gde ce covek iz srbije u sred srbije da bude bogat.
 

Back
Top