Vode li sve religije istom Bogu ???

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

vorki

Iskusan
Poruka
5.032
Ova tema se otvara da bi se pokušalo odgovoriti na suštinska pitanja o tome postoji li prava religija koju Bog odobrava i kako je prepoznati u mnoštvu vjerskih zajednica. Traži se od svih učesnika da vode računa o toleranciji svih religijskih organizacija. Na ovoj temi će se raspravljati na način tvrdnji u prilog svoje religije kao prave, kroz dokazivanje putem Biblije, neke druge vjerske knjige ili logičnih argumenata i činjenica. Moli se sve učesnike da ne pišu postove dugog sadržaja, osim uvodnog, i da ne kopiraju sajtove, te sadržaj raznoraznih knjiga. Nadam se iskrenoj, dobroj i kulturnoj suradnji na nivou demokratske i dobronamjerne komunikacije. Suzdržavajte se od vređanja, provociranja i omalovažavanja, kako pojedinca tako i određene vjerske grupacije. Želim učesnicima Božji blagoslov, spoznaju istine i ljubav prema svima. :heart::heart::heart:
======================================================================================================================

Jesu li sve religije dobre ? :rtfm:
----------------------------------------------
Mnogi smatraju da nam svaka religija pomaže pronaći Boga i razumjeti što je smisao života. Neki ljudi kažu da su različite religije poput različitih puteva koji vode do vrha jedne planine. Njima nije važno koji će put odabrati jer svi vode na isto mjesto. Smatraju da sve religije na kraju moraju voditi k Bogu, budući da postoji samo jedan Svemogući Bog. Jednako je rašireno mišljenje da svaka religija ima i dobrih i loših strana te da nijedna ne može tvrditi da samo ona ima istinu ili da samo ona može ljude dovesti Bogu. Takva su gledišta popularna u današnjem društvu, koje za sebe tvrdi da je tolerantno i da poštuje različita mišljenja. One koji misle drugačije često se smatra uskogrudnima, pa čak i zadrtima. Trenutno u svijetu postoji oko 10 000 religija. Rimokatolički teolog Hans Kung kaže da su u većini religija zajednička neka osnovna učenja koja se tiču međuljudskih odnosa odnosa. Naprimjer većina religija uči da se ne smije ubiti, lagati, krasti, počiniti rodoskrvnuće, a da treba poštivati roditelje i voljeti djecu. No kad se radi o nekim drugim stvarima, posebno o tome kako prikazuju Boga, sve se religije većinom razlikuju. Da bi se pronašao put do pravog Boga, potrebno je dobro razmisliti i potom donijeti vlastitu odluku.

Što je Isus Krist učio ?:rtfm:
-----------------------------------------
"Uđite na uska vrata", rekao je Isus svojim učenicima. Zašto ? "Jer široka vrata i prostran put vode u propast, i mnogo ih je koji idu njim. Tako su uska vrata i tijesan put koji vodi u život, i malo ih je koji ga nalaze !" Odmah nakon što je svojim učenicima rekao da postoje samo dva puta, Isus je dodao : "Čuvajte se lažnih proroka ! Prići će vam prerušeni u ovce, no iznutra su grabežljivi vukovi". Kasnije je rekao : Neće u kraljevstvo nebesko ući svaki koji mi govori : Gospodine, Gospodine !, nego onaj koji vrši volju Oca mojega, koji je na nebesima". Isus je očito upozorio svoje učenike da nisu sve religije dobre i da ne smiju vjerovati svakom vjerskom učitelju. Budući, po Isusovom tumačenju, k Bogu ne vode svi putevi, odnosno sve religije, kako možemo među tisućama različitih religija pronaći "tijesan put koji vodi u život"? Biblija je karta na kojoj možemo pronaći pravi put koji vodi k Bogu. Isus je zamolio svoga Oca da posveti istinom njegove učenike, te je rekao : "Tvoja riječ je istina". Upravo prema tome Biblija je orjentir po kojem se utvrđuje dali određena religija udovoljava Božjim zahtjevima, ili se sastoji od pogrešnih učenja i postupaka.
 
Ja zastupam Jehovine Svjedoke i vjerujem da su oni prava religija koju Bog odobrava.

Moje obrazlaganje će biti isključivo poduprto biblijskim dokazima i logičnim argumentima.

Da vidimo što Biblija kaže u vezi BRAKA :

Hebrejima 13:4 - Brak neka bude častan u svih i bračna postelja neka bude neokaljana, jer će Bog suditi bludnicima i preljubnicima. :heart:

Upitajte se : Zahtjeva li moja religija da parovi koji žive zajedno budu zakonski vjenčani ?

Jehovini Svjedoci poštuju ovo načelo. :bye:
 
neke religije ne vode nikakvom Bogu.. :D
Budino učenje ne vodi Bogu već slobodi. :D

E evo i budističkog pogleda na brak:
''Pošto budizam gleda na brak kao na društveni dogovor, a ne kao na sakrament, kao što je to u hrišćanstvu, on prihvata da ukoliko dvoje ljudi odluče da okončaju svoju vezu, oni to mogu da učine. Budizam i sve budističke zemlje su oduvek gledale na brak kao na instituciju koju vredi podržavati, ali u isto vreme nisu nikada nametali pravna ograničenja u pogledu razvoda. Nisam uspeo da pronađem bilo kakvu informaciju u Tipitaki o razvodu. Čini se da je, barem u Budino vreme, razvod bio jedna neformalna stvar. Ako se ženi nije sviđao muž, ona bi ga jednostavno napustila, vratila se u svoju rodnu kuću i, ukoliko bi želela, pokušala da sebi pronađe drugog muža.''
Opširnije ovde http://www.yu-budizam.com/lib/dhammika/seks.html
 
Pa i nije bio sam :)))
... nego zna Bog da ce vam se u onaj dan, kad okusite s njega, otvoriti oci, pa cete postati kao bogovi....
I rece Gosopod Bog -- Eto c
o :))
kao bogovi ali ne bogovi..... seks izmedju razlicitih rasa nije prihvatljv
i onda se neko cudi zasto se jadni bog dijeli na boga/oca/sina/duha .... mora da mu je jako zabavno ... u glavi :neutral: ali nema jadnicak izbora

us_tara_gal_keyart_tt.jpg
 
I jedno i drugo u uvodnom postu su po meni tacni.

Ja to vidim ovako:
Sve religije definitivno vode ka istom Bogu, ali ga razlicito tumace, vide ili im se on razlicito prikaze, jer Bog nema oblika ni lika, a opet ima sve oblike i sve likove. Pogotovu Islam, Judeizam i Hriscanstvo, gde se cak ne porice da je osnova u istom Bogu i da je on jedan. Znamo da su i Islam i Hriscanstvo zapoceti istim duhovnim spisima i razdvajaju se kao drvo. Na pocetku je debelo i jedinstveno a na krajevima krhko i lomljivo [gde su male grancice]. Tako i religije, onog trenutka kada nastane prava pretnja religiji sve ce se ujediniti kao grcke drzavice, i ujedinice se oko krupnih stvari zanemarivajuci one sitne...

Sto se tice druge stvari, da treba uci na uska vrata tu se opet slazem. Ali je moje vidjenje da je svaka religija pa i ona najmanja, da ne uvredim ovde neke, sekta presiroka vrata. Uska vrata su samo direktna molitva sa Bogom i mi moramo biti sa njim u mislima i sve ciniti misleci na njega i On ce biti uz nas. Religije jesu presiroka vrata ali ih opet ne treba napustati jer izvan njih ne mozete stici do debla, kao sto ni grane ne mogu biti bez debla. A svaki plod visi na najtanjoj grancici i to je upravo put kojim treba ici. Ostanite u svojoj religiji ali razvijte razgovor sa gospodom u vidu unutrasnje molitve i mislim da je to put ka spasenju.

pozdrav
 
Наравно да не воде.Скоро све воде ка обманитељу и њиховом креатору,непријатељу људског рода.
Прави Створитељ се открио нашим новим,послепотопним генерацијама преко своје писане речи у Библији.Људи који на основу те речи организују свој живот имају све услове да иду путем који води до Створитеља,јер је то једини пут.

Сви остали путеви воде у Рим.:(
 
Наравно да не воде.Скоро све воде ка обманитељу и њиховом креатору,непријатељу људског рода.
Прави Створитељ се открио нашим новим,послепотопним генерацијама преко своје писане речи у Библији.Људи који на основу те речи организују свој живот имају све услове да иду путем који води до Створитеља,јер је то једини пут.

Сви остали путеви воде у Рим.:(

Sa tim se potpuno slažem.

Imamo osnovu za prepoznavanje, a to je Biblija.

Bog - Biblija - ljudi = riješenje za prepoznavanje :heart: :bye:
 
,,Da bi verovao u svoj vlasiti put, nema potrebe da dokazuje kako je tudji put pogresan.,,
Paulo Koeljo iz dela ,, Prirucnik za ratnika svetlosti,,
A sto se tice ovoga dali svi vode jednom , pa ne, ne vode, samo jedan vodi pravom cilju , drugi ga nemaju , oni vode u krug;)
....

Ja mislim da ima potrebe da se ljudima otvaraju oči.

Nije Isus bez razloga rekao da se čine učenici, da se uče biblijskim načelima i da se širi kršćanstvo.

On je s time dao na znanje da je kršćanstvo taj PRAVI PUT, koji vodi do pravog Boga.

Međutim, danas je problem taj što se kršćanstvo rascijepkalo, te se ono grupiralo u različitim zajednicama, a jedino se može prepoznati po Bibliji.

Prema tome, da bi se otkrila prava grupacija koja slijedi Isusa i vrši Božju volju, možemo prepoznati i otkriti JEDINO putem Božje Riječi.

:heart: :bye:
 
Poslednja izmena:
Hebrejima 13:4 - Brak neka bude častan u svih i bračna postelja neka bude neokaljana, jer će Bog suditi bludnicima i preljubnicima. :heart:

Zahtjeva li Pravoslavna religija od svojih pripadnika da parovi koji žive zajedno budu zakonski vjenčani ?

Pitanje i za sve ostale religije ?

:heart: :bye:
 
Pa sve velike religije i bezbroj malih pocivaju na Bibliji.

Не почивају све на на Библији.Не знам ко ти је то рекао?Постоје неке које се декларишу да се заснивају на Библији,али човек треба да се упозна са Библијом,па да процени да ли је тако.

Na koje ti Jedite_kod_Joa religije mislis kada kazes da ostali putevi vode u Rim?

На све религије(има их јако пуно,али рецимо Ислам је једна од њих),покрете(пример је Њу Ејџ),идеје(примери су либерализам,комунизам,итд.) и учења која се не базирају на Светом писму и која Свето писмо немају за референцу.У овом кошу су и оне које своје учење лажно представљају да се базира на Светом писму,па рецимо у своје свештенство примају хомосексуалце, или ,рецимо,шаље поруку свом свештенству да ако не могу да буду морални,онда нека свој неморал прикривају како се то не би сазнало.Таква врста учења су,можда, и најопаснија у односу на све друге која се јасно и очигледно декларишу као небиблијска.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top