Pohvalio se Dačić

gost 23146

Buduća legenda
Poruka
46.396
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Ivica Dačić izjavio je da je njegovo ministarstvo u proteklih godinu dana ostvarilo veliki napredak u ispunjavanju uslova Evropske unije za ukidanje viza građanima Srbije

0,,3466758_1,00.jpg


"Učinili smo maksimalan napor i postigli izvanredan napredak u ispunjavanju kriterijuma iz mape puta za liberalizaciju viznog režima", rekao je Dacič agenciji Beta povodom godinu rada Vlade Srbije. Kao probleme u proteklih godinu dana, Dačić je pomenuo nedostatak novca zbog čega, kako je naveo, nije bilo moguće ispuniti sve što je bilo planirano u vezi sa poboljšanjem uslova rada i materijalnog položaja policajaca. "U uslovima ekonomske krize, značajan deo naših aktivnosti, naročito na planu bolje opremljenosti i boljih uslova za rad, nije bio moguć, ali smo se u ograničenim finansijskim uslovima trudili da omogućimo normalno funkcionisanje policije", rekao je Dačić.



Policija „u interesu građana“



Kao prioritete u narednom periodu, on je pomenuo nastavak borbe protiv organizovanog kriminala i korupcije, poboljšanje uslova rada i materijalnog položaja policajaca i dalji rad na povećanju poverenja građana u policiju. Podsetivši da je ove godine policajac Vladimir Grandić izgubio život na dužnosti, ministar policije je istakao potrebu da se poboljšaju uslovi rada i materijalni položaj policajaca. "S druge strane, voleo bih da se u narednom periodu izbegnu tragedije kao što su bile smrti (Ranka) Panića i (Đorđa) Zarića", rekao je Dačić, i dodao da policija mora "strogo da vodi računa o svojim ovlašćenjima". Dačić je naveo i da je od "vitalnog značaja da svi shvate da policija radi u interesu građana".



Srpska policija "pruža logističku pomoć" evropskim policijama



Povećavaju se kapaciteti za izdavanje pasoša



Govoreći o naporima za ukidanje viza EU za građane Srbije, Dačić je rekao da se tokom jula "može očekivati predlog Evropske komisije za pokretanje procedure za ukidanje viza" za građane Srbije. Navodeći da je do sada izdato 750.000 novih pasoša, Dačić je rekao da se "uskoro može očekivati" da MUP Srbije za 50 odsto poveća "kapacitete za izdavanje pasoša". "Od septembra se može očekivati da u biometrijski čip ubacujemo i otisak prsta, što će biti prvi pokazatelj da naše Ministarstvo unutrašnjih poslova ide ukorak sa Evropskom unijom s obzirom da je od juna to standard u EU", rekao je Dačić.



Rešeno „70-80 odsto“ slučajeva ubistava



Govoreći o borbi protiv organizovanog kriminala i korupcije, Dačić je rekao da je u proteklih godinu dana doneto nekoliko sistemskih zakona u toj oblasti, poput zakona o oduzimanju imovine stečene kriminalom. Ministar je rekao i da je u odnosu na prethodni period povećan stepen rasvetljavanja najtežih krivičnih dela navodeći da je rešeno od 70 do 80 odsto slučajeva ubistava. "Postignut je značajan rezultat i u borbi protiv trgovine narkoticima", rekao je Dačić i dodao da srpska policija "pruža logističku pomoć" policijama u zemljama zapadne Evrope u akcijama zaplene droge. Dačić je rekao i da je MUP Srbije uspostavio saradnju sa policijama zemalja u regionu, kao i sa međunarodnim policijskim organizacijama, što je, kako je naveo, uslov za uspešnu borbu protiv organizovanog kriminala i korupcije.

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4456698,00.html?maca=ser-Blic Online-2569-xml-mrss

Kad ga Tadić ne hvali,mora sam sebe.:)Baš mi je žao što niko ne vidi kako se ubija od posla.:(
 
od onog dušana naovamo, dačić je nauuspelii ministar policije bio
ne znam dal' bui jočiču pošlo za rukom sve što je i ovom, al nije mi žao da prokomentarišem
da sam zadovoljna učinkom



čak se i nasmejem često
kad ga vidim
simpatičan mi...


e sad sam se već zabrinula :lol:
 
od onog dušana naovamo, dačić je nauuspelii ministar policije bio
ne znam dal' bui jočiču pošlo za rukom sve što je i ovom, al nije mi žao da prokomentarišem
da sam zadovoljna učinkom



čak se i nasmejem često
kad ga vidim
simpatičan mi...


e sad sam se već zabrinula :lol:

QQ Ђуро, :eek::eek::eek:

Мора да ниси попила прву кафу ...:think::think::think:

Ако је Дачек најбољи до сад,
какав ли би тек био неки прави,
стручан Министар Унутрашњих послова ...
 
eo pijem upravo, mar_comm

ne kažem da nema ili ne može biti boljih nego da je do sad
nekako najviše bio po mojoj meri :lol:
sve je to stvar utiska koi neko na tebe ostavi ili ne
i smešno e, al tako mi se čini ....
(ne poznajem ga još uvek, što se tiče mog slučaja)
 
ne znam odakle mu pravo da na taj nacin spominje ubijenog na trgu, od strane ostrascene policijske jedinice

proces nije zavrsen, krivci nisu uhapseni, ni nalogodavci.

da moze primer je slucaj stradalog na nbgdu, policajac expresno uhapsen.

znaci izjava mu nije bas najtacnija sto se cinjenica tice
 

Back
Top