Brak/Razvod

A valjda se skuplja i uvek neko nije raspolozen za rasprave..meni prija svaka promena pa iako je na gore..tako da se ne bih previse gusio u mutnim vodama

U pravu si,jos bi dodala da se treba dostojanstveno razvesti,bez vadjenja prljavog vesa u sudnici,ja sam se razvela elegantno ,a razlog je bio nepomirljive razlike u karakteru,nije bilo pljuvanja,vrijedjanja i slicnih stvari.
I danas komuniciram s bivsim muzem,i prvi me dodao na facebook kao frenda,dogovaramo ljetovanja jer kad imas troje djece takve stvari su neizbjezne.
Zelim mu siroke ceste i dug i lijep bajkerski zivot!!!:ok:
 
Poslednja izmena:
Pa ono, nije mi prijatno sto cu mozda srusiti iluziju o eleganciji, ali ''nepomirljive razlike u karakteru'' su pravna formulacija koja se koristi prilikom definisanja razloga za najveci broj razvoda.

Znam,sama sam se zastupala,bolje je tako reci nego razlagati i secirati sve lose dane provedene zajedno,i sve to podastrijeti gomili nepoznatih ljudi koji kao lesinari cekaju kad ces koncno pasti.:think:
 
Poslednja izmena:
ako raspravljate o braku i razvodu mozda nije na odmet napre da se proanalizira ZASTO se ulazi u brak.

nije li brak iz ljubavi unapred osudjen na propast?

da li je monogamija za neke ljude ... ipak lose resenje?
Brak iz zaljubljenosti je pod znakom pitanja što se propasti tiče.
Brak iz ljubavi daleko teže propada. :D

Da.. nisu svi ljudi za brak... niti je svaki brak isti...

A razloga za ulazak u brak ima bezbroj..

Takav je red...

Šta će reći selo...

Treba mi neko da me izdržava..

Neću valjda celog veka sam da kuvam...

i tako...:lol:
 
Brak iz zaljubljenosti je pod znakom pitanja što se propasti tiče.
Brak iz ljubavi daleko teže propada. :D

Da.. nisu svi ljudi za brak... niti je svaki brak isti...

A razloga za ulazak u brak ima bezbroj..

Takav je red...

Šta će reći selo...

Treba mi neko da me izdržava..

Neću valjda celog veka sam da kuvam...

i tako...:lol:

Najbolji dio je
necu valjda celog veka sam da kuvam,to je itekako podsticajno ,narocito ako je potencijalni zenik veliki gurman::super:
 
Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledu resavanja razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?:think:
Vasa misljenja i stavovi me interesuju...
Ako je tema vec bila..izvinjavam se...:ok:
Банализујеш ствари одмах да ти кажем.
Нико се не разводи из ћефа.
То су страшни ломови и нико не би требало то да доживи.
Када гледаш како ти се цео живот руши и немоћан си да учиниш било шта.

И стварно не знам ко ти је рекао да се људи разводе без да су пробали све да спасу брак.
:roll:
 
Kao da su svi zaboravili sta znaci porodica. Muz i ja smo se razveli posle 26 godina braka, pre neki dan,ostavio me je sa cerkom od 25 god i sinom ,dete sa posebnim potrebama 15 god, jer nema vise vremena za nas, hoce da zivi i uziva, da mu ne rusimo koncepciju zivota. Nikako nije hteo da razgovaramo o problemu,okretao je ledja,sto je mnogo lakse,a problem je bila nasa prijateljica bez dece i obaveza sa kojom je poceo da zivi.Borila sam se godinu dana zbog nas, cerke a najvise zbog sina koji nam je takav za ceo zivot, ali nije vredelo, noz u ledja, razvod i 26 godina braka i 3 godine zabavljanja srusilo se samo za jedan dan.
Nista mu nije bilo vredno.Ni njemu ni njoj.Mi vise ne postojimo za njega, izbrisao nas je gumicom.Za sve sto smo se borili, ziveli , krupne i istne stvari sve je zgazio.A da ne pricam kakva je bruka bila jer zivimo u malom mestu gde se svako poznaje sa svakim.
Nadam se da ce nama trima biti lepse i da cemo mi uzivati u zivotu, kad se bude setio nas i video sta je uradio.....
 
Kao da su svi zaboravili sta znaci porodica. Muz i ja smo se razveli posle 26 godina braka, pre neki dan,ostavio me je sa cerkom od 25 god i sinom ,dete sa posebnim potrebama 15 god, jer nema vise vremena za nas, hoce da zivi i uziva, da mu ne rusimo koncepciju zivota. Nikako nije hteo da razgovaramo o problemu,okretao je ledja,sto je mnogo lakse,a problem je bila nasa prijateljica bez dece i obaveza sa kojom je poceo da zivi.Borila sam se godinu dana zbog nas, cerke a najvise zbog sina koji nam je takav za ceo zivot, ali nije vredelo, noz u ledja, razvod i 26 godina braka i 3 godine zabavljanja srusilo se samo za jedan dan.
Nista mu nije bilo vredno.Ni njemu ni njoj.Mi vise ne postojimo za njega, izbrisao nas je gumicom.Za sve sto smo se borili, ziveli , krupne i istne stvari sve je zgazio.A da ne pricam kakva je bruka bila jer zivimo u malom mestu gde se svako poznaje sa svakim.
Nadam se da ce nama trima biti lepse i da cemo mi uzivati u zivotu, kad se bude setio nas i video sta je uradio.....

Razumijem da ti je sve to tesko palo,ipak su to godine,mislim da treba da se okrenes sebi ,znam da nije lako uz djete s posebnim potrebama i to dodatno otezava stvari,ali barem pokusaj,ponekad nam se cini sa je sve crno ali to je samo privid
Grijesis kad kazes da je bruka,mislim na stigmu razvedene zene ,ali to je proslost ,ljudi se razvode i razvodili su se i prije nas ,nije to bauk,ponekad zivot nije pravedan,ponekad nas vara i krade,ali moramo nauciti zivjeti s tim.
Pokusaj ispocetka izgraditi svoj svijet u kojem nema njega ,jer on vas ni ne zasluzuje.
Sto prije to bolje.Jer kao sto onaj rece show must go on,idemo dalje ,ne okreci se unatrag ,zivi sad i ovdje.Izbrisi i ti njega jer te ocito nije bio vrijedan.
Divim se tvojoj borbi i ne posustaj!!!!!:ok::ok::ok:
 
ljubav je osecanje koje prodje... za trajan brak to nije dovoljno... (mislim na romanticnu ljubav).
osecanja su u ljudi dosta nestalna.
no,postoje neki drugi faktori zbog kojih brak opstaje...

mislim da ljubav tek u braku/kakvoj god trajnoj zajednici moze da odpocne... to sto svi mi mislimo da volimo i da umemo da volimo je jedno, a realnost nesto sasvim drugo...

brak ti dodje kako test opterecenja... ne pokaze se svaki proizvod uspesan, neki puknu... a dok ne opteretis kako znas da ikeina poang fotelja stvarno moze da izdrzi 25 godina svakodnevnog drndanja tezinom oko 100 kg :)

znaci nisu osecanja nestalna, iluzije su nestalne.
 
Zasto nam vise nije stalo,zasto se brze odlucujemo na razvod nego na razgovor o problemu?
Da li smo postali,drustvo..."instant" resenja u pogledu resavanja razmirica?Da li je bio bolji onaj sistem nasih starih..:"Cuti(predji preko toga),moze biti gore",ili nije?:think:
Vasa misljenja i stavovi me interesuju...
Ako je tema vec bila..izvinjavam se...:ok:

Uglavnom površne veze vode do labavih brakova.
Čak i ako je brak delovao kao stabilan,sklopljen iz ljubavi, to ne garantuje da se neće raspasti. Ljudi se menjaju, menjaju se njihova očekivanja od života, a i ljubav je potrošna stvar. Niko na nju nema tapiju. U osnovi, svaka veza počiva na uzajamnom poštovanju. Kad poštovanje počne da jenjava, gasi se i ljubav. I zašto bi neko živeo u braku u kome se ljubav preobrazila u naviku ili, čak, netrpeljivost, kada život može pružiti mnogo više od svakodnevnog trpljenja nekog sa kim više ne delimo ništa osim davnih uspomena? Zašto odlagati neminovan kraj? Zar je od brzog kraja bolja spora agonija, vreme izgubljeno u razmiricama, ćutanju, hladnoći?
 
Brak je zivot u dvoje...Ljubav je tu utoliko bitna shto kad kad postoji i kad je jaka moze puno da pomogne...Ali nije presudna...
Treba znati ziveti sa nekim...poshtovati tudje potrebe a ne ogranicavati sebe...
Licno ne bih bio srecan da osoba sa kojom zivim nije zadovoljna i ispunjena...isto to mislim i za sebe...nema svrhe ziveti sa nekim radi reda...
Zato mislim da je za brak veoma bitno Vaspitanje ono klasicno...porodicno...i ko ga nema ..nema ni neke sanse da opstane u braku...
Sad u ovom vremenu ovakvo kakvo je ...biti u braku ili ne ..i nije neko presudno pitanje...
Ipak nema niceg lepsheg od lepe skladne porodice ..
 
Tacno, nema niceg lepseg od skladne porodice, i ja tako mislim
Oboje treba da budu jednako vazni, ravnopravni, to je osnova na kojoj se gradi prica, naravno uz prisutnu ljubav - sto se mene tice suvisno reci jer se podrazumeva -
Gde nema ravnopravnosti i medjusobnog poverenja, nema ni zdravog braka
 
Poslednja izmena:

U pravu si,jos bi dodala da se treba dostojanstveno razvesti,bez vadjenja prljavog vesa u sudnici,ja sam se razvela elegantno ,a razlog je bio nepomirljive razlike u karakteru,nije bilo pljuvanja,vrijedjanja i slicnih stvari.
I danas komuniciram s bivsim muzem,i prvi me dodao na facebook kao frenda,dogovaramo ljetovanja jer kad imas troje djece takve stvari su neizbjezne.
Zelim mu siroke ceste i dug i lijep bajkerski zivot!!!:ok:

:ok:ako nije suvise intimno..uvek me zanimalo kako i zasto dodje do razvoda posle troje dece..pod pretpostavkom da ste se zabavljali..pa brak..pa tek onda deca..prvo..drugo..cak trece..zar nije bilo tu izmedju nekih znakova da nece potrajati..neko neslaganje..mimoilazenje..ili se nesto desi i pukne odjednom?
 
:ok:ako nije suvise intimno..uvek me zanimalo kako i zasto dodje do razvoda posle troje dece..pod pretpostavkom da ste se zabavljali..pa brak..pa tek onda deca..prvo..drugo..cak trece..zar nije bilo tu izmedju nekih znakova da nece potrajati..neko neslaganje..mimoilazenje..ili se nesto desi i pukne odjednom?


Pa da ti slavuj peva na ramenu 20 god. dosadio bi, a kamoli žena koja ti zvoca 20 god.
 
:lol:pa ok..al zasto se prave deca u tolikom broju..kao plod ljubavi jel..pa razvodi..pa gde ce deca kom roditelju..pa opet naci nekoga koga ce deca prihvatiti..malo mi komplikovano previse ne samo zbog dece..ne bih zeleo decu s nekim ako ima negde izmedju redova da nece brak uspeti
 
Ti stvarno mislis da ljudi ulaze u brak misleci da nece uspeti?:)
Ne bi se onda ni vencavali niti imali decu.
Brak dugo traje, ljudi prolaze kroz rzne faze, sazrevaju, prolaze kroz probleme, iskusenja...
Garanciju ne izdaju na vencanju ;)

Kazu ljudi koji su se vencavali vise puta da su uvek mislili da je za ceo zivot...
 
Poslednja izmena:
Mislim, a možda grešim, da se ljudi danas i na brak teško odlučuju, ne znaju šta će sa sobom. Nisu spremni ni na šta, sebičluk ili strah, postojanje mnogo opcija ti neke druge opcije umanjuje, ili im do te mere unižava prioritetnost da postaju nevidljive...
Verujem da se neću udavati. Ako ikada bih, za to bi trebao da postoji čovek kome bih ponudila potpuno poverenje i koji bi bio doslovno - srodna duša. Znači, ideal. A kako ideali ne postoje u realnosti, vraćam se na prvu izjavu.

A što se ti ne bi udala?
Kakve ti to kriterijume imaš?
I objasni mi molim te, kako može biti normalno ne želeti ljubav, brak i porodicu?
 
jedna žena priznaje istinu...da li da zaključim da su samo žene sebične i ''krive'' za razvod? ma hajde, molim te....
sofija jeste rekla dobru stvar, ali je tvoja logika pogrešno postavljena.:roll:

Moja i tvoja logika nikad ne mogu biti iste. To je zato iz jednog prostog razloga, što muva i pauk imaju različit pogled na svet. Žene su pauci, razapnu mrežu i čekaju. Mreža su dekoltei,tange, MREŽASTE čarape, itd...ti to sigurno bolje znaš od mene. Muškarci su muve (bez glave) zvrndaju okolo probaju da slete ovde,onde i odjednom, ni sami ne znajući kako upletu se u mrežu. Uglavnom to bude:"Ostala sam trudna!" ili neka slična varijanta. Onda ona hoće da jede lubenice u januaru, obezbedi joj, onda bebi treba ovo, obezbedi joj, onda dete muca, treba kod logopeda, treba mu,joj patike,majca...Večito nekom nešto treba. Svako hoće svoje država porez, deca patike, žena letovanje i kad sve to obezbediš, onda si đubre od čoveka jer je ona eto upala u depresiju zato što PREMALO VREMENA PROVODIŠ KOD KUĆE SA NJOM!!!:dash:

More sve to treba nogom u dupe!!!:besan2::besan2::besan2:
 
:ok:ako nije suvise intimno..uvek me zanimalo kako i zasto dodje do razvoda posle troje dece..pod pretpostavkom da ste se zabavljali..pa brak..pa tek onda deca..prvo..drugo..cak trece..zar nije bilo tu izmedju nekih znakova da nece potrajati..neko neslaganje..mimoilazenje..ili se nesto desi i pukne odjednom?

A u kome ti veku zivis?Srednjem?!?Kakve veze ima brojno stanje djece?
Osvrni se oko sebe,pogledaj primjer skandinavskih zemalja,pa tamo je gotovo svaki drugi brak razvede,naravno da ima veze sa ekonomskom slobodom,daj mi dobar razlog da provedem zivot s osobom koja je u medjuvremenu postala potpuni stranac,i koja je svrha biti s nekim ko na zenu gleda kao na komodu.Poznajem puno ,da se tako izrazim potrosenih brakova koji su postali sami sebi dovoljni.
Ili biti s nekim radi djece prenebregavajuvi cinjenicu da se pretvorio u zvjer.:sad2:
 
A u kome ti veku zivis?Srednjem?!?Kakve veze ima brojno stanje djece?
Osvrni se oko sebe,pogledaj primjer skandinavskih zemalja,pa tamo je gotovo svaki drugi brak razvede,naravno da ima veze sa ekonomskom slobodom,daj mi dobar razlog da provedem zivot s osobom koja je u medjuvremenu postala potpuni stranac,i koja je svrha biti s nekim ko na zenu gleda kao na komodu.Poznajem puno ,da se tako izrazim potrosenih brakova koji su postali sami sebi dovoljni.
Ili biti s nekim radi djece prenebregavajuvi cinjenicu da se pretvorio u zvjer.:sad2:

Ajd da ti ponovim pitanje..kako se to covek pretvori u zver i zbog cega?da li si se ti nesto prema njemu promenila.?mozda su deca uticala da flipne?.po meni itekako ce deca ispastati zbog necijeg razloga..znaci svako dete veca obaveza..i razlog ostati u kakvom god braku..mozda za tebe nije
 

Back
Top