ATV

Cp6cko KoCo6o

Zainteresovan član
Banovan
Poruka
322
mozda i ima tema o QUAD/ATV vozilima al ja nigde nisam nasao....
ovde pisite o ovim vozilima.neko neka pita a neko da odgovara :)))
e sad ja prvi:
keeway dragon 250-cena i kako registrovati?
slike na www.keeway.rs
p.s. ne reklamiram nista nego da ljudima bude jasno o cemu pricam :)))
pozz
 
nije loshe, mada previshe su skupi ti kineski quadovi. ja sam proshle godine neshto gledao i prichao sa nekim ljudima i zakljuchio da ja nemam para za tu ekskurziju. previshe je to skupo, pogotovo ti kinezi koji chak nemaju pogon na sva chetri a koshtaju oko 5.000 (cena od proshle godine)
 
buraz neko te to debelo istripovao jer u jrvatskoj kostaju 22000kn (220.000 din) a to ti je oko 2300e ...a kod nas ti je 2400,2500 zavisi dal kupujes u zemunu,bg ili gde vec ima....
msm za 2 i po glave voziti nesto bolje od auta a sigurnije od motora osim ovoga...nema :)
 
Novim zakonom o bezbednosti saobracaja koji stupa na snagu 1. Decembra kvadovi ce moci da se najnormalnije registruju kao i svako drugo motorno vozilo. Ovaj stari budjavi zakon koji je sada na snazi ne poznaje kategoriju ATV i kao takvu je ne moze ni registroivati. E sad, nisam siguran al' mislim da ce za voznju biti neophodna dozvola A kategorije
 
Novim zakonom o bezbednosti saobracaja koji stupa na snagu 1. Decembra kvadovi ce moci da se najnormalnije registruju kao i svako drugo motorno vozilo. Ovaj stari budjavi zakon koji je sada na snazi ne poznaje kategoriju ATV i kao takvu je ne moze ni registroivati. E sad, nisam siguran al' mislim da ce za voznju biti neophodna dozvola A kategorije
sto se tiche dozvole, AM i B1

AM - Mopedi, laki troicikli ili laki chetvorocikli
B1 - Teshki chetvorocikli :)
ja mislim da je to to ;)
 
ATV vozila postoje vec 25 godina, mada su kod nas tek poslednjih par godina u opticaju.
Zahvaljujuci i zakonu koji ce od nove godine dozvoljavati registraciju ovih lepotana, nama ljubiteljima i vozacima, ne preostaje nista drugo nego da jos malo sacekamo, za razliku od zemalja u nasem okruzenju gde je to odavno moguce.

Ja sam svoj kvad kupila prosle godine kod nas u Novom Sadu.
Radi se o Shineray proizvodu koji vazi za najkvalitetnijeg kineskog proizvodjaca.
Vozim ga vec godinu dana, i nemam ni jednu zamerku.
Odlicno vozilo, vrlo je zabavno voziti ih, ko je probao, zna o cemu pricam.
Evo da vidite i mog zutog lepotana:

n1061323299_188473_421.jpg


Ima jos slika na temi http://forum.krstarica.com/threads/239966
o ATV vozilima koju sam postavila, ali je bio slab odziv.
Bas mi je drago sto ima jos ljubitelja ovakvog tipa voznje.

Evo nekih uopstenih podataka o mom modelu: Shineray XY250STXE

XY250STXE1-1.jpg


OPIS: lančani pogon,p/z disk-kočnica, 4 brzine + rikverc,podesivi amortizeri, gepek i štitnik za ruke.

MOTOR: 250ccm, vazdušno hlađen (termostat+fen) jednocilindrični,četvorotaktni, manuelno kvačilo.

Max. Snaga (kw/r/min): 11/6500

Max. Brzina (km/h): 80

Start sistem: elektricni

EEC setrifikat, EURO 3 standard, potrosnja goriva 2,5l bezolovnog!!!
Vrlo ekolosko vozilo, u Nacionalnim parkovima ce biti dozvoljena upotreba samo ovakvih masina u buducnosti.

U voznji se ponasa odlicno, nikad nisam bila zadovoljnija svojim vozilom od ovog.
Ljudi cesto misle da je kvad nestabilno vozilo, ali to nije tacno.
Prevrnuti se nije nemoguce, ali ako se normalno vozi je tesko.
Na terenu, posto su moje gume zemljane se ponasa jos bolje, nema te uzbrdice na koju ne mogu da se popnem, a da to pozelim.

Ovih dana vozam se iskljucivo po terenu, i
fenomenalno je!
Toplo preporucujem svima da probaju ovakav tip voznje.
Posto firma od koje sam kupila kvad otvara i klub, u njemu ce ljudi moci da se obuce i iznajme ovakva vozila, tako da ko zeli imace priliku da proba ovako nesto.

Veliki pozdrav svima!
Od mene i mog Majstor zuce

IMG_66551-1.jpg
 
Cao. Mislim da je ATV exstra vozilo. Imam Keeway dragona i bas sam zadovoljan. Zanima me dali neko od vas zna gde se mogu kupiti gume za ATV kod nas?
Pozdrav!
 
Ja sam voz˙o jednog na Trebeviću, sa kumom i drugovima, pre nekih 20-ak dana, samo me je malo smorilo što je gas na ručicu pa mi je palac otpao...

Dizali smo ih i na zadnji pomalo :)

Što se tiče stabilnosti, naravno da su 2 točka stabilnija od 4 :lol:

102_5916-1.jpg


102_5914-1.jpg


102_5905-1.jpg


Nažalost, sliku mene kako vozim nemam :(
 
ATV je super stvar zaista. Ali to resenje sa gasom mi uopste ne ide u glavu!! Na moru sam vozio jet ski (sea doo) i isto se gas daje "na palac"! Zasto nije izvedeno kao na motorima nije mi jasno!? Verovatno da postoji razlog, pa ako neko zna nek me "prosvetli"...
 
Iskoristite nas jesenji popust da postanete vlasnik novog, kvalitetnog ATV vozila! :D

Kvadovi od 200 i 250 ccm sa svim papirima do registracije, svi se registruju za dve osobe, renomirani kineski proizvodjac Shineray!!!
Cene od 1500e pa navise. Sve info na PP.

OPIS: lančani pogon,p/z disk-kočnica, 4 brzine + rikverc,podesivi amortizeri, gepek i štitnik za ruke.

MOTOR: 200 i 250ccm, vazdušno hlađen (termostat+fen) jednocilindrični,četvorotaktni, manuelno kvačilo.

Max. Snaga (kw/r/min): 11/6500

Max. Brzina (km/h): 80

Start sistem: elektricni

EEC sertifikat, EURO 3 standard, potrosnja goriva 2,5l bezolovnog!!!

Slike nasih modela:

IMG_66021-1.jpg


IMG_3143-1.jpg


IMG_3145-1.jpg
 
obozavam quadove, i oni mi dodju kao igracke za veliku decu. :) hteo bih da kupim,pa su me zainteresovali poslednji postovi... trenutno nemam da izdvojim 2000e u komadu ali uz neki kredit tj placanje na rate bih mozda i mogao priustiti tako nesto... i zanima me koliko se krece keeway ov dragon250ccm? poz svim ljubiteljima :)
 

Back
Top