Ima li srpski obraz cenu ???

paja1408

Buduća legenda
Poruka
34.639
ziveti danas u srbiji nije ni malo lako i jednostavno !!!
cini mi se da je evidentna strahovita erozija morala u srbiji !!! ne mogu vise da gledam koliko smo postali jeftini kao narod !!!! zar je moguce da svuda oko nas buja nemoral,primitivizam....sve je manje casti i postenja....sta je sa onom narodnom ...OBRAZ MI NE DOZVOLJAVA .....pa jesmo li toliko pali zbog ratova,kriza,zbog politicara koji prvi izgubise obraz....koliko poznajete ljudi oko sebe za koje mozete reci da su casni ??? jel to manje ili vise od nekad pre ??? jel to cena prelaska u kapitalizam ???
 
a sta treba da mi govori ??? mozda da svaki srbin nabavi potkapu ili sta ????

I potkapu i vunene gaće. Sirotinja će biti sve veća i češća...
Da li poznajem nekoga ko je častan?
Da, dosta ljudi u mojoj porodici, među prijateljima...To su ljudi koje poznajem i znam kako i od čega žive godinama.
U ratu, devedeset prve, druge...bilo je zanimljivo postaviti sebi i drugima ovo pitanje koje ti sada postavljaš. Tada su moralne dileme bile strašne, gotovo biblijske...Sve što se sa ljudima od tada do danas desilo i generacije koje su u međuvremenu stasale daju ti odgovor.
 
Casne ljude danas smatraju budalama, zato casni ne zele da uzmu rec, da se eksponiraju, budu primeceni jer su u manjini. Oni koji najvise galame o svojim uspesima, bogatstvu i slicno, su samim tim samohvalisanjem necasni, a castan i obicno siromasan covek bezi od njih jer sve sto moze da dozivi je da bude ismejan i ponizen zbog toga sto `nista opipljivo u zivotu` nije stvorio.
 
I potkapu i vunene gaće. Sirotinja će biti sve veća i češća...
Da li poznajem nekoga ko je častan?
Da, dosta ljudi u mojoj porodici, među prijateljima...To su ljudi koje poznajem i znam kako i od čega žive godinama.
U ratu, devedeset prve, druge...bilo je zanimljivo postaviti sebi i drugima ovo pitanje koje ti sada postavljaš. Tada su moralne dileme bile strašne, gotovo biblijske...Sve što se sa ljudima od tada do danas desilo i generacije koje su u međuvremenu stasale daju ti odgovor.

pa ja se tog odgovora i plasim !!!
moze li se na ovom forumu prebrojati koliko je puta izjavljeno--prodana dusa,lopov,strani placenik.....pa zar pre neki dan drzavni sluzbenik dao nekom albancu drzavljanstvo za 20 evra ???? zar ne govorimo svaki dan o korupciji....pa koga to srbi kupuju i posto je srpski obraz pa zar samo 20 evra ??????
 
srbija ce sve vise siromasiti,zato sto lopovi na vlasti kradu,nisu strucni,ne vole svoj narod,ne podsticu radjanje, ne proizvode strucnjake vec menadzercice i cate po firmama, a samim tim i smanjuju trziste tako da niko nece ulagati i praviti fabrike u srbiji koja je jedna od najstarijih nacija evrope.
 
srbija ce sve vise siromasiti,zato sto lopovi na vlasti kradu,nisu strucni,ne vole svoj narod,ne podsticu radjanje, ne proizvode strucnjake vec menadzercice i cate po firmama, a samim tim i smanjuju trziste tako da niko nece ulagati i praviti fabrike u srbiji koja je jedna od najstarijih nacija evrope.

Stručnjak, gde si ti naučio da pišeš ovolike rečenice sa milion zareza? :hahaha:
Ako pogledamo malo bolje političku scenu, videcemo samo kriminalce i neandertalce sto... Ne uliva bas mnogo nade :(
 
Све и свако на овом свету данас има цену,треба је само пронаћи! Прошло је време када су људи гинули због части,када им је РЕЧ била највећа светиња,када је образ у Србина био бељи од снега, када се није лагало ,крало,живело се часно и у немаштини чувао се пријатељ,кум,комшија.Мене једино плаши једна чињеница да нам по питању моралних криреријума друштва неће бити боље,биће нам још горе и горејер једном када се покрену неке ствари тада се тешко враћају на старо.
 

Back
Top