Poreč, Hrvatska

E aj odjebite s tim postovima smarate stvarno i neću da zaključaju temu zbog prepucavanja o politici. Ne interesuje me šta o kome mislite, ja hoću da putujem imate podforum o politici pa tamo diskutujte. Ako ima nekog ko je bio u Poreču, neka napiše nešto, ako ne, nek preskoči temu.
 
Citiraću post sa jedne druge teme, nadam se da mi postavljač neće zameriti...
1990. u Hrvatskoj, u Porecu, na vratima supermarketa u kome smo kupovali hranu je stajao natpis:Zabranjen ulaz psima i Srbima! Tada sam imala 11 godina i ovo pamtim do dana danasnjeg i zarekla sam se da moja noga tamo vise krociti nece! Sem toga, secam se da su moji u to vreme kupovali NIN i da su u tom izdanju pred sam polazak na put bila odstampana dva Z, koja je potrebno iseci iz novina i prelepiti preko BG registracija na kolima kako bi se dobila ZG registracija u cilju bezbednijeg boravka u lijepoj njihovoj...
"Možda" danas ne stoji na nekim vratima ovakav natpis, ALI u NEČIJIM GLAVAMA tamo SIGURNO još uvek stoji! A ti izvoli pa idi!
 
A čekaj što uopšte vi postujete, očito nemate odgovor na moje pitanje o Poreču? Mene ne zanimaju takve stvari, budala ima i tamo i ovde, to mi je nažalost jasno. Ja tamo imam prijatelje medju kojima ima i Srba i Hrvata i nemam nikakvih problema niti sam imao. Mislim, stvarno ne želim da ovo bude još jedna tema o Hrvatskoj koja se zavrsi LOCKom zbog takvih priča, svako ima svoj stav, koji mene stvarno ne interesuje, i ovo nije mesto za takve diskusije. Dakle, Poreč, ako neko može da pomogne super, ako ne nista.
 
Medo Brundo jesi bio u Poreču možda? Kako je tamo? ;D

Nisam bila, ali hrvatsku volim, ali narod ko narod ne.
Ustvari ne volim one koji su nacisti, a i nacionalisti, a ima i njihovih dobrih ljudi.
Ako se i nadjes u guzvi, posluzi se Kalimerovom recenicom 'mrzim nepravdu' :hahaha:
Mozda ti pomogne. Salim se. Sklonis se na vreme. Mada garantujem ti da ti nece biti nista, sa neke strane su ok, jer moraju zbog turista!
 
Samo da znaš... letovao sam tamo 6 godina zaredom 80-tih, par kilometara pored Poreča, mesto Červar Porat (pitaj prijatelje jel postoji). U to vreme je i moglo koliko toliko i da prođeš bez problema, mada im se videlo u očima na svakom koraku da nas mrze, iako je masa beograđana tamo imala apartmane u svom vlasništvu, jer je celo mesto bilo potpuno novo stambeno naselje. Sećam se i Poreča i Plave i Zelene lagune i onog ostrvceta Sv. Nikola preko puta njega kao da je juče bilo, u stvari cela Istra mi je ipak ostala u lepom sećanju. Međutim, nakon svega ostalog što se izdešavalo u međuvremenu, ne bih preporučio nikome da tamo ide iz mnogo razloga. Ali ko smatra da treba... neka mu je srećan put! ;)
 
Da, plaze su sljunkovite, nema pescanih plaza. A inace, sto se tice odnosa ljudi odatle prema turistima iz Srbije, ja sam bila u Porecu pre 2 godine, a u Puli sam bar nekoliko puta godisnje i u Istri mi se nikad nije desilo ni da me neko popreko pogleda zbog toga kako govorim... Inace, u Istri poslednjih godina letuje puno Srba, bas zato sto se Istrijani drugacije ponasaju i imaju drugaciji stav... Sto se samog Poreca tice, lep je, mali grad, sto se tice nekih izlazaka, klubova, to slabo, imas veliki komplex u Rovinju, zove se Monvi... Sto se tice kafica, restorana, imaju lepu ponudu, u sezoni su cene recimo kao u Bg, pa do nekih 30% vise, zavisi od mesta do mesta... More je cisto, preporucujem da pogledas Eufrazijevu baziliku kad si vec tamo... ;)
 
Malo da se ukljucim u temu,vidim da jos ima nacionalizma,sto ne valja,mislim da imas sta da vidis u Porecu, to je najlepsi Istarki gradic,a ljudi su dosta prijatni,svugde ima losih ljudi,hotel "Dijamant "se nalazi u Zelenoj laguni,a ima i Plava laguna,savetujem ti da obidjes uvece i Dekumansku ulicu koja je nocu glavni korzo,imas jos i prelepu katedralu,obavezno obidji,dosta mesta za izlaske,od Vrsara do Cervara,to ti je sve u krug 15 km levo desno,klaze oko laguna su solidne ,nema nekih pescanih ali su uredjene,uglavnom lepo ces se provesti,obavezno idi na otok Sveti Nikola,mozes i plivajuci ,ako si dobar plivac ili iznajmi sandolinu,pedalinu ili nesto slicno.Uzivaj i lep provod.
 
Hotel Delfin je na tripadvisor.com lose ocenjen, sa cak dve terrible ocene. Narocito Englezi lose ocenjuju hotel.
Primer: “most dreadfull hotel ever go there for the laugh”
www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g303829-d313316-Reviews-Hotel_Delfin-Porec_Istria.html
Takodje, ko voli pescane plaze, bira druge destinacije.
Ali da li se prati tema "Prognoza za ciljno letovanje".
Za one koji razmisljaju da bi ovih dana u te krajeve:
Ici na
woozor.co.uk
Ukucati: Croatia
Pronaci grad najblizi Porecu: Rijeka
Pa videti prognozu do 12-og
Su, 5 july: Lot of rain, Mo: Rain, Tu: Rain, i td. do 12-og jula Su: Lot of rain
Jedini dan without rain: Th (day): Mostly clear ali vec Th (night): Mostly rainy.
 
mozda je postavljac moderan evropski covek sirojih evropskih shvatanja, neka mu `domacini` kazu sta stvarno misle o njemu.

ne bi me cudilo da je cro provokacija, mnogo mi smrdi
 
To je kod nas sramota, a ti se još i hvališ ....

E aj odjebite s tim postovima smarate stvarno i neću da zaključaju temu zbog prepucavanja o politici. Ne interesuje me šta o kome mislite, ja hoću da putujem imate podforum o politici pa tamo diskutujte. Ako ima nekog ko je bio u Poreču, neka napiše nešto, ako ne, nek preskoči temu.

SCH nemojte pisati na temama o Hrvatskoj ako je problem.
GIGA MEX uzdrzite se od psovki ...
 
E ovo je već OK. ;D Plaže su šljunkovite i beton jel tako?

Veliki pozdrav :) Ja sam kao dete svake godine bila u Porecu po dva tri meseca, tako reci sam tamo odrasla, i nemas razloga da brines. Porec je godinama unazad shampion turizma u tom regionu, i jedan od najlepsih primorskih gradova verovatno i u Evropi. Ja tamo nisam bila od kako je sve ono pocelo.. Ono sto znam je da ima i peshcanih plaza, i da su jako lepo uredjene. Tamo gde smo se mi najcesce kupali u sklopu plaze su postojali i stolovi za stoni tenis, mini golf, posebno veliko kupatilo sa tusevima, restorani.. Svuda je jako lepo uredjeno, a najcesci gosti su u one vreme, a verujem i sada, bili Nemci i Italijani. Hoteli su sasvim sigurno bolji nego u Crnoj Gori, posebno kompleks Plava i Zelena laguna. Shetaliste postoji pored same obale mora u centru, pored opstine, a u glavnoj ulici je neka kao turska kaldrma sa cudnim otiscima kao slonovskim. Nadam se da sam ti malo pomogla, ako te jos nesto zanima, slobodno pitaj. I uzivaj, sigurna sam da ces se lepo provesti u ovom divnom gradu :)
 
Istri inkliniraju gosti iz Italije, Slovenije, Ceske, Madjarske, Austrije... (medjutim izvesno je da ce ove godine biti manje slovenackih turista). Istra nema lepe peskovite plaze, temperature i vremenske prilike su losije nego u juznijim krajevima, a zabava nije nesto. Pre moze biti zanimljiva za nekog ceskog penzionera ali tesko za mlade ljude. Mozda blizina Italije ima neku prednost, ali to je mnogo aktuelnije bilo pre dve i tri decenije kada se u Trst islo u kupovinu.
Narocito turisti iz Engleske u proseku su manje zadovoljni uslugama u istarskim i hrvatskim hotelima i uopste na primorju, sto se moze videti iz tripadvisor.com i slicnih sajtova. Svakako, engleski turisti su zahtevniji od nekih drugih. Racunaju ako nesto plate onda ocekuju i adekvatnu uslugu. Mozemo misliti o Englezima sta hocemo, ali oni imaju dugu tradiciju turizma, imaju svoje principe kao turisti i izgradili su posebnu turisticku kulturu.
Tako Englezi mnogo polazu na bezbednost. Zaista pitanje bezbednosti je jako bitno. Britanski mediji i Internet sajtovi, ukljucujuci i javni servis detaljno obavestavaju potencijalne visitors o raznim krajevima sirom planete. Evo jednog clanka BBC-a koji upozorava posetioce ovog leta cega moraju biti svesni ako nameravaju da putuju u Hrvatsku.
news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/crossing_continents/7999847.stm
(Britain's Foreign Office is warning visitors to Croatia this summer to beware of a threat from organised crime, ... reports Matt Prodger.)
Bezbednost je jedan od faktora koji se moraju uzeti u obzir pri odlucivanju o odredjenoj destinaciji. Ako se neko iz bilo kog razloga treba da oseca ugrozenim na odredjenom podrucju onda je besmisleno da trosi svoj mukom zaradjen novac i tamo ide. Samo oni koji zele posebnu vrstu avanture gde ce se osecati ugrozenim mogu da trose svoj novac iduci u nebezbedne krajeve. Tesko je poverovati da ima puno onih sa mazohistickim osobinama. Uplatiti destinaciju gde bi bili ugrozeni, uplaseni, ponizni, neprimetni, sakriveni i td. pa cemu to vodi, tu nema ni o od odmora, mogu se samo pokupiti strahovi i kompleksi, zaista nema smisla.
 

Back
Top