A jel se seća neko ...?

Isporuchiti Zareta CG

  • Ne

  • Da


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ

Elita
Banovan
Poruka
15.711
Laušević ponovo u sivom domu

ZVEZDA glumišta bivše SFRJ Žarko Laušević uhapšen je pre dva dana u Americi. Kako je juče potvrdilo srpsko Ministarstvo pravde, glumca je uhapsio Biro za emigraciju i carine zbog boravka u ovoj državi bez emigrantske vize.
Trenutno, američke vlasti razmatraju da li postoji mogućnost da se poznati glumac deportuje iz ove države.
Iste ove vesti potvrdio je i Lauševićev nekadašnji branilac advokat Toma Fila. Na pitanje kakav je dalji scenario, odgovara:
- Proces se vodio u vreme kada je bila stara Jugoslavija - podseća advokat. - Ako Laušević ima srpsko državljanstvo, a mislim da ga ima, onda ne vredi da ga Srbija juri. Jer, ako ga deportuju iz SAD, onda će ga dovesti ovde. Pored toga, prema dogovoru između Srbije i Crne Gore, opet bi ga izručili ovde ako bi se saglasio sa tim. Zato mislim da država treba da povuče poternicu.

Inače, život nekada veoma traženog glumca, kao na filmu, potpuno se preokrenuo u samo nekoliko minuta. Posle uspešne i zapažene premijere "Kanjoša Macedonovića" u budvanskom "Grad teatru", Laušević je krenuo za Podgoricu gde mu je bila porodica. Sa bratom Branimirom, u noći između 30. i 31. jula 1993. godine, izašao je uveče u obližnji kafić "Epl" da se malo odmori posle premijere.
- Kakva je ovo galama? - dobacio je u šali konobarici.
Ali, umesto njenog odgovora, čuo se Dragor Pejović kome je tada bilo tek 21. godina.
- Šta je? Šta ti smeta? - odbrusio mu je.
Ne sluteći ništa, konobarica je ušla u kafić iz bašte, samo nekoliko sekundi pošto je zapljuštala kiša metaka. Kada je posle nekog vremena stigla policija, scena je bila kao na filmu - Dragor Pejović i Radovan Vučinić mrtvi, dok je njihov prijatelj Dragor Kažić (24) teško ranjen. Ispaljeno je 13 metaka, a gosti i zaposleni u kafiću bili su u šoku!

Viši sud ga je u oktobru 1999. godine, ponovo osudio na četiri godine zatvora, ali je Vrhovni sud, marta 2001. preinačio presudu na 13 godina zatvora.

http://www.novosti.rs/code/navigate.php?Id=9&status=jedna&vest=149968&datum=

A da damo mi koju milku :think: ......kada smo mogli za onog buzdu.......:mrgreen:

Pravda za najboljeg glumca svih vremena sa balkana :mrgreen:

Sta mislite da li ga treba isporuchiti Milu ili.......:mrgreen:

Ili da utvrdimo da to nije on,nego neko drugi koji samo lici na njega.......ko onomad sa Terzicem :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Nije mu trebalo i to ne može da se opravda ni da se razume. Isto kao što osuđujem onog pandura što je ubio momka, osuđujem i ovog. I mislim da što se kazne tiče nije bitno naše mišljenje da li je manje ili više kriv već su sudije merodavne da odluče po svom nahođenju. Ono što je u ovom slučaju skandalozno je da je čovek odslužio kaznu i otišao u inostranstvo a onda je sudijama palo napamet da kaznu povećaju, što je nenormalno. Kad jednom odlužiš kaznu zatvora računa se da si slobodan čovek i ne možeš da služiš ponovo osim ako se ne pojave nove činjenice i dokazi, što ovde nije slučaj. E to ponašanje sudstva je tragično samo po sebi, bez da ulazimo u raspravu što je on to uradio.
Ako ga isporuče ovde verujem da će ga pomilovati, u CG se neće dobro provesti.
 
Ako se ja dobro sećam, tada se država zvala SRJugoslavija, te laušević nije mogao da ima državljanstvo R Srbije.

Opet, ne znam po kom to i čijem Ustavu, osobe koje su na poternici , odnosno traženi za doizdržavanje zatvorske kazne , MOGU dobiti srpsko državljanstvo, a ovde znamo da taj glumac sve vreme od izlaska iz crnogorskog zatvora živi u USA, te ni po tome ne može imati srpsko državljanstvo ?!? Ili ipak može , a pitanje bi bilo KAKO ?!?:think:

I na posletku, zločin, tj ubistvo ta 2 momka jedva punoletna ( jedan je imao 18-19 godina , a drugi oko 20) su ubijena u crnoj gori, ubio ih je crnogorac i nije mi jasno šta se Srbija uopšte i petlja u to ako nije opet po starom običaju da se crnogorski "vrući krompiri" prebacuju u našu avliju i da se od novaca nas, poreznih obveznika opet treba iščupati kinta za neka besmislena poravnanja ili nešto slično.:roll:

Jesam da se Lauševiću dosuđuje i neka izdržava zasluženu kaznu ali u svojoj matici , montenegru i nisam da se Srbija uopšte petlja u taj postupak.:neutral:
 
Ako se ja dobro sećam, tada se država zvala SRJugoslavija, te laušević nije mogao da ima državljanstvo R Srbije.

Opet, ne znam po kom to i čijem Ustavu, osobe koje su na poternici , odnosno traženi za doizdržavanje zatvorske kazne , MOGU dobiti srpsko državljanstvo, a ovde znamo da taj glumac sve vreme od izlaska iz crnogorskog zatvora živi u USA, te ni po tome ne može imati srpsko državljanstvo ?!? Ili ipak može , a pitanje bi bilo KAKO ?!?:think:

I na posletku, zločin, tj ubistvo ta 2 momka jedva punoletna ( jedan je imao 18-19 godina , a drugi oko 20) su ubijena u crnoj gori, ubio ih je crnogorac i nije mi jasno šta se Srbija uopšte i petlja u to ako nije opet po starom običaju da se crnogorski "vrući krompiri" prebacuju u našu avliju i da se od novaca nas, poreznih obveznika opet treba iščupati kinta za neka besmislena poravnanja ili nešto slično.:roll:

Jesam da se Lauševiću dosuđuje i neka izdržava zasluženu kaznu ali u svojoj matici , montenegru i nisam da se Srbija uopšte petlja u taj postupak.:neutral:

Srbija je pravna naslednica SFRJ i SRJ tako da svi slucajevi koji nisu ponaosob prebacenu u drzavu kojoj pripadaju automatski pripadaju Srbiji,a ona posle treba da je izruci drzavi u kojoj bi trebao da se vodi proces,sto u ovom slucaju Srbija ne bi trebala da uradi :mrgreen:
 
Srbija je pravna naslednica SFRJ i SRJ tako da svi slucajevi koji nisu ponaosob prebacenu u drzavu kojoj pripadaju automatski pripadaju Srbiji,a ona posle treba da je izruci drzavi u kojoj bi trebao da se vodi proces,sto u ovom slucaju Srbija ne bi trebala da uradi :mrgreen:


Pa da...i ja o tome pricam , da proces treba da se vodi u pripadajucoj drzavi, a u ovom slucaju montenegru:per::mrgreen:

U svakom skucaju ova junacina je ispalila 15 metaka u 2 jedva punoletna momka i to u mrtvosano pijanom stanju i ne vidim o cemu mi tu treba da raspravljamo...ma o kome se radilo:roll:

Uzgred, Taj isti Lausevic (CRNOGORAC) je pocetkom devedesetih glumio SVETOG SAVU u jednoj pozorisnoj predstavi, gde ga je predstavi kao homoseksualca! Sad se predstavlja kao drzavljanin Srbije! Strasno:thumbdown::mrgreen:
 
Ako se ja dobro sećam, tada se država zvala SRJugoslavija, te laušević nije mogao da ima državljanstvo R Srbije.

Opet, ne znam po kom to i čijem Ustavu, osobe koje su na poternici , odnosno traženi za doizdržavanje zatvorske kazne , MOGU dobiti srpsko državljanstvo, a ovde znamo da taj glumac sve vreme od izlaska iz crnogorskog zatvora živi u USA, te ni po tome ne može imati srpsko državljanstvo ?!? Ili ipak može , a pitanje bi bilo KAKO ?!?:think:

I na posletku, zločin, tj ubistvo ta 2 momka jedva punoletna ( jedan je imao 18-19 godina , a drugi oko 20) su ubijena u crnoj gori, ubio ih je crnogorac i nije mi jasno šta se Srbija uopšte i petlja u to ako nije opet po starom običaju da se crnogorski "vrući krompiri" prebacuju u našu avliju i da se od novaca nas, poreznih obveznika opet treba iščupati kinta za neka besmislena poravnanja ili nešto slično.:roll:

Jesam da se Lauševiću dosuđuje i neka izdržava zasluženu kaznu ali u svojoj matici , montenegru i nisam da se Srbija uopšte petlja u taj postupak.:neutral:

ne secas se dobro, drzavljanstva su oduvek bila republicka

drugo, glumac se neprilicno poigrao sa likom svetog save u kontrovereznoj pozorisnoj predstavi. nedugo posle, desila mu se tragedija
 

Back
Top