Kako da saznam

Gost
:( :? :( Kako da saznam model tj. tip graficke kartice,posto mi komp sam ne prepoznaje,otvorio sam kuciste medjutim na kartici stoje citav niz nekakvih brojeva bez imena,kako da saznam o kom modelu je rec posto mi je drajver potreban,unapred zahvalan.
 
Ne razumem kako je "ne prepoznaje"?!!

Pogledaj u Device Manager-u(My Computer-Desno dugme>Properties>Hardware>Device Manager)
i tu pod Display Adapters.

Ili mozes pomocu DirectX diagnostic-a:
Start>Run...>dxdiag>Display

Trebalo bi da vidis detaljne informacije o grafickoj karti.

Poz.
 
Leka:
Ne razumem kako je "ne prepoznaje"?!!

Pogledaj u Device Manager-u(My Computer-Desno dugme>Properties>Hardware>Device Manager)
i tu pod Display Adapters.

Ili mozes pomocu DirectX diagnostic-a:
Start>Run...>dxdiag>Display

Trebalo bi da vidis detaljne informacije o grafickoj karti.

Poz.



Ovo važi ako je odgovarajući drajver za karticu VEĆ instaliran (isto i sa SiSoftSandra ...), ako 'podvališ' windowsu u ubaciš neki drugi drajver zanemarujući upozorenje da to nije odgovarući drajver videćeš da 'imaš' tu karticu (pogotovo ako je kartica integrisana)...

Zbog toga je šrafciger najoptimalnije rešenje osim ako postoji neki program koji očitava direktno sa hardvera koja je kartica u pitanju.
 
ako 'podvališ' windowsu u ubaciš neki drugi drajver zanemarujući upozorenje da to nije odgovarući drajver videćeš da 'imaš' tu karticu (pogotovo ako je kartica integrisana)...



Ziva istina.Nesto sam vezbao i ubacio novi drajver,i posle je windows "prepoznavao" da imam modem koji uopste nemam.Meni se svidja AIDA.Do sada nisam video da je pogresila,ali ja ipak nisam strucnjak,mozda gresim.
 
ma i ja imam isti problem ali se nisam setio google.com

ukucao broj sa chipseta i lepo mi reko koja je.
tu prvvenstveno mislim da sam saznao da je kartica 64 a ne 128 bitna kao sto negde pise.no dobro


hvala za odgovore
 

Back
Top