Beogradski prevoz

ukupno

Iskusan
Poruka
5.405
Pametno iskorišćeno vreme

Nedavno izracunase kako prosecan korisnik gradskog prevoza u Beogradu, dnevno provede oko sat vremena u istom. Uzimajuci 4 godine srednje skole, 6 godina fakulteta i 40 godina rada, sve ukupno pola veka...period pre srednje i penzionerske dane oprastamo.

50 godina * 49 radnih nedelja * 5 radnih dana u nedelji * 6o minuta voznje = 735 000 minuta ili 12250 sati ili 510 dana ili skoro godinu i po.

Nek se: 1/4 vremena provede u razgovoru sa nekim
1/4 vremena visi na vratima prevoza
1/4 vremena provede u zevanju kroz prozor
opet ostaje 1/4 vremena.

Nek je najsporijem citacu za procitanu stranicu knjige potrebno 2 minuta, za preostalu cetvrtinu vremena on moze procitati 91875 stranica, iliti 230 knjiga od 400 strana...sto je vise nego sto procita 90% ljudi za ceo svoj zivot.

Stoga, ko nema svoj automobil, mrzi ga da ide peske, osudjen je citav zivot da se maltretira u GSP-u, bar nek se maltretira pametno.

:D

preuzeto odavde
 
Bas sam juce razmisljala o tome kad sam se vozila trolom. Udjem ja posle sto godina, sednem...ono radi grejanje.:eek: Posle dve stanice, pukle zice, *** cekaj. A kad sam se vracala, stojim pozadi, a trola vibrira ko luda, razmisljam vidi ovo masaza za 40 dinara. I onda neki lik zatvori siber s izgovorom da mu je hladno, a unutra sauna!
E onda sam uspela da dodjem do ekskluzivnog mesta, pored prozora i izbacim glavu napolje. Nista se nije promenilo od 90-ih. :(
 

Back
Top