Потребна Ексел функција

Dovla

Elita
Poruka
16.644
Поздрав свима... радим неку табелицу у Екселу па ми треба мала помоћ.

sheet1 - у колони А су шифре а у наредних неколико су неки подаци.

sheet2 - имам задато поље и шифру. Потребно је да саберем задато поље и рецимо колону D у реду који се поклапа са задатом шифром.

Пример: задата шифра (у sheet2) се налази на локацији А3 у sheet1. Потребно је да саберем задато поље (из sheet2) са пољем D3 из sheet1.

Дакле, потребна ми је функција која ће упоређивати задату шифру са колоном А из sheet1 и онда када нађе у ком је реду поклапање да ми врати вредност из задате колоне тога реда.
 
Ako sam te dobro razumeo, tebi treba ovo:

Kod:
=VLOOKUP(A2;Sheet1!A:D;4;Sheet1!A:D)

Pod pretpostavkom:
1. Da se ovo kopira u bilo kojoj koloni osim kolone A u Sheet2!
2. Da se u ćeliji A2 u sheet2 (konkertno za tu formulu gore, ako malo pogledas skapiraces) nalazi šifra za koju treba da se iz sheet1 uzme podatak.

Sve ovo gore je da dobijes podatak iz sheet1, a da ga sakupis je dosta prosto, to bar mozes sam, ili ako i to ne biva onda javi ;)

Ako hoćeš uploadovaću primer, pa ti pogledaj... ;)

EDIT: Pretpostavljam da je to ovo, ako nisam skapirao ti pojasni :) ;)
http://nidzesi.googlepages.com/VlookupSheets.xls
 
Poslednja izmena:
Kod:
=VLOOKUP(A2;Sheet1!A:D;4;Sheet1!A:D)
Idem redom: A2 - predstavlja podatak koji treba tražiti (kod nas je to šifra koju otkucamo u Sheet2
Sheet1!A:D - znači da se u tim poljima odnosno u kolonama A, B, C, D u Sheet1 nalaze podaci, tj. da je to naša tabela podataka.
4 - znači red iz kojeg treba da uzme podatak tj. da nam vrati podatak kad u nekoj od kolona pronađe našu šifru, konkretno za naš slučaj to je kolona D (četvrta kolona).
 
Хвала на појашњењу, сад све фино шљака, али имам ''само'' још један проблем...

Потребно ми је да ископирам ову функцију у приличан број ћелија... Ако ископирам ћелију у рецимо прву суседну (десну) добија се следећа формула:

=VLOOKUP(B2;Sheet1!B:E;4;Sheet1!B:E)

То што је промењено А2 у В2 ми одговара, али ово што је промењено Sheet1!A:D у Sheet1!B:E ми прилично прави проблеме... јел' постоји начин да се тај део не промени приликом копирања?
 
Имао сам мало проблема када сам дефинисао Sheet1!$A5:$D67 просто није хтео да прихвати пријављивао је неку грешку, али сам онда обухватио целе колоне и сад је све ок.

Злоупотребио бих ову тему у твоју добру вољу за још једно питање ако није проблем :)

Како да направим падајући мени за рецимо колону В. Дакле у В1 да имам падајући мени у коме ће се приказати које све вредности постоје у тој колони и када изаберем одређену вредност да ми избаци редове са том вредношћу у колони В... Покушавао сам нешто са опцијом Сорт, али ми се нешто багује и неће да ми направи мени само за једну колону већ за све...
 
Ne možeš da izabereš ćeliju, mora tabela... Zašto bi birao ćeliju, ne razumem? Tebi treba da iz neke tabele pronađe neku šifru i da na osnovu te šifre izvuče neki podatak iz tog reda u kom se nalazi šifra. Zašto bi onda stavljao konkretnu ćeliju?
Naravno da ti je izbacio grešku :)

Što se tiče liste, ideš na Data/List/Create list i onda označiš koje podatke treba da sadrži ta lista (konkretno u tvom slučaju kolona B i lupiš enter :)

Ako treba još nešto slobodno pitaj ;)
 
Ја користим 2007-ицу па је малко другачије, али сам се снашао... ради се преко Филтера само што не може само једна колона да се селектује већ морају најмање две, да би направио меније... Хвала ти још једном, ово сад све шљака како треба ;)
 
E bre Dovla zar treba covek sve kolokvijume da ti resava...Koliko je lako steci diplomu ETFa kad treba da vam pokazuju s oprostenjem ljudi koji ne studiraju to... (hteo sam samo da budem malo ironican,zezam se ;) )

Ми на ЕТФу се бавимо озбиљним програмирањем попут Јаве, ПХП, ХТМЛ, Базама итд, а ово са Екселом је за вас шалабајзере и испод је сваког мог нивоа :plez::plez::plez:

п.с. и ја се шалим никоме ништа лоше ;)
 

Back
Top