Krstaski ratovi

DJoxiii91

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.273
Ako vas je smorio XX vek i razne rasprave o Drazi i Titu, kojih inace ima dosta na ovom forumu, evo neceg malo zanimljivijeg, eto da promenimo. Dakle, sta mislite o krstaskim ratovima, na cijoj ste strani, da li ih podrzavate..........:bye:
 
Ako vas je smorio XX vek i razne rasprave o Drazi i Titu, kojih inace ima dosta na ovom forumu, evo neceg malo zanimljivijeg, eto da promenimo. Dakle, sta mislite o krstaskim ratovima, na cijoj ste strani, da li ih podrzavate..........:bye:

Jao cek bese davno to pre 6 meseci sam ucio, inace mrzim istoriju..A da podrzavam krstaske ratove!
Secam se da je valjda najznacijniji bio 3 jer je bio prekretnica ne??:lol:
 
Zanimljiva tema... može mnogo da se priča o ovome. Moje mišljenje je podeljeno - divim se cilju i snazi ideje koja je pokretala više vekova evropske narode da se zapute na vojni pohod u drugi deo sveta, ali zna se kako je to završilo - skrenuli u brzo sa puta, u hrišćanskoj krvi ogrezli gotovo isto koliko i u muslimanskoj, da je Bliski Istok postao stecište avanturista koji su odlazili u Svetu Zemlju da bi tamo zadobili slavu i bogatstvo koje nisu mogli kod kuće.....
A naročito ni je zanimljiv Četvrti rat, zbog značaja i posledica po dešavanja na Balkanu
 
# 1096. - 1099. Prvi krstaški rat

* 1095. - 1096. Prosjački krstaški pohod , zvan i Seljački krstaški rat
* 1096. Nemački krstaški rat
* 1100. - 1101. Krstaški rat 1101. , zvan i Krstaški rat malodušnih

# 1147. - 1149. Drugi krstaški rat
# 1189. - 1192. Treći krstaški rat
# 1202. - 1204. Četvrti krstaški rat

* 1203. - 1204. Pad Carigrada (1204.)

# 1209. - 1229. Albigenški rat , zvan i Albižanski rat i Katarski krstaški rat
# 1212. Dečiji krstaški rat
# 1217. - 1221. Peti krstaški rat
# 1228. - 1229. Šesti krstaški rat
# 1248. - 1254. Sedmi krstaški rat
# 1270. Osmi krstaški rat
# 1271. Deveti krstaški rat

Hronologija krstaških ratova sa wikipedije. Postoji više klasifikacija krstaških ratova - neki smatraju da su se krstaški rstovi zavšili kada je Sveta Zemlja prestala da bude njihov cilj, a neki u krstaške ratove svrstavaju i one vođene protiv jeretika i kasnije protiv Turaka Osmanlija
 
Jedna od najboljih studija na srpskom jeziku o ovim ratovima jeste ona koju je 2005. godine izdao Gradac, pod nazivom "Krstaši", u kojoj se nalaze tekstovi 15-ak domaćih i stranih autora, o istorijatu i karakteru ovih ratova, njihovim posledicama, njihovom shvatanju na Zapadu i kod Arapa...
 
Poslednja izmena:
# 1096. - 1099. Prvi krstaški rat

* 1095. - 1096. Prosjački krstaški pohod , zvan i Seljački krstaški rat
* 1096. Nemački krstaški rat
* 1100. - 1101. Krstaški rat 1101. , zvan i Krstaški rat malodušnih

# 1147. - 1149. Drugi krstaški rat
# 1189. - 1192. Treći krstaški rat
# 1202. - 1204. Četvrti krstaški rat

* 1203. - 1204. Pad Carigrada (1204.)

# 1209. - 1229. Albigenški rat , zvan i Albižanski rat i Katarski krstaški rat
# 1212. Dečiji krstaški rat
# 1217. - 1221. Peti krstaški rat
# 1228. - 1229. Šesti krstaški rat
# 1248. - 1254. Sedmi krstaški rat
# 1270. Osmi krstaški rat
# 1271. Deveti krstaški rat

Hronologija krstaških ratova sa wikipedije. Postoji više klasifikacija krstaških ratova - neki smatraju da su se krstaški rstovi zavšili kada je Sveta Zemlja prestala da bude njihov cilj, a neki u krstaške ratove svrstavaju i one vođene protiv jeretika i kasnije protiv Turaka Osmanlija

Ne racunajuci Tevtonske ratove, Jezuitske ratove, Rekonkvistu, Rat u Iraku.....
 
Znam, to je valjda na 180. potezu, stigao sam do Amerike sa Englezima i Milanom, bez veze je, ima 5-6 gradova, uopste nema rata izmedju Evropljana za kolonije (osim sto napadaju Mongoli k'o ludi).
 
krastaske (SOTONSKE) ratove ne podrzvaam ... bili su papski , kriminalni , idotski , pohlepni
JA SAM NA STRANI MUSLIMANA U TOJ PRICI :::: cao zdravo ... muslimani su se borili za Kuran ... a ove ***** za pare ... cast izuzecima ...
 
krastaske (SOTONSKE) ratove ne podrzvaam ... bili su papski , kriminalni , idotski , pohlepni
JA SAM NA STRANI MUSLIMANA U TOJ PRICI :::: cao zdravo ... muslimani su se borili za Kuran ... a ove ***** za pare ... cast izuzecima ...

Da, ali ideja koja ih je isprva pokrenula nije bio novac... Ne mogu a da to ne posmatram sa poštovanjem, bez obzira na sva zla, koja su došla kasnije, naročito sa Četvrtim ratom
 
Da, ali ideja koja ih je isprva pokrenula nije bio novac... Ne mogu a da to ne posmatram sa poštovanjem, bez obzira na sva zla, koja su došla kasnije, naročito sa Četvrtim ratom

Slazem se, jedino je prvi imao pravi cilj, i bio je uspesan, mada podrzavam i treci, Ricad se ipak trudio, osvoio je Akru, i izvukao takticku pobedu, da me brat nije bio separatisticka pi***, mozda bi jos ostao u Svetoj zemlji i nesto i uradio.......:hvala:
 
Ne racunajuci Tevtonske ratove, Jezuitske ratove, Rekonkvistu, Rat u Iraku.....
Укратко, наручени пљачкашки походи Ватикана, чије су плаћеничке банде жариле и палиле првенствено Православне народе(јер види чуда, увек преко наших територија су ишли), све под лажном маском да се ослободи Јерусалим од неверника. Па ти Латини су највећи безбожници(по мени већи од муслимана јер мислимани нису ништа мењали у својој вери попут Латина који су оскрнавили учење Цркве најстрашније), где су они мисионарили ту су најјаче анимистичке и синкретистичке религије(Индија и Африка).Ти пљачкашки походи се настављају до дана данашњег и никада не престају(најновији је 1999.). П.С. Заборавили сте ''крсташки'' поход на Јужну и Северну Америку, тај је најгеноциднији.
 
Poslednja izmena:

Back
Top