Moja država je Srbija

Marin55

Domaćin
Banovan
Poruka
3.091
Pozdrav,

Kada sam otvarao temu o Vehabijama i pisao o njoj nisam mislio da stanem iza ovog krivicnog djela niti da proglasim casni sud nelegalnim.Ja sam drzavljanin Srbije i necu da mi se moji komentari tumace pogresno jer ja druge zemlje sada za sada nemam sem Srbije i nju priznajem kao jednu drzavu sa Sandzakom, Vojvodinom i Kosovom a Bosnjak sam i Bosna je moja matica jer od sada Bosnjaci imaju takvu licnu kartu, i nismo za sukobe a polemike mozemo postavljati samo ako ne budemo isli u licnost clana ovoga foruma i nastojati ga napraviti drzavnim neprijeteljem ili nesto slicno a demokratski razgovori zahtjevaju i drugacije misljenje pa i sugestije koje su normalne i emocije takodjer.

Eto toliko da se razumijemo.

Pozdrav
 
Kad imam licnu kartu, pasos i izvod Republike Srbije ja nemam drugu drzavu no Srbiju a emocije su stvar privatnosti.Zbog tih emocija je Dr. Sulejman Ugljanin rekao da smo mi Bosnjaci i da je nama matica Bosna i Hercegovina bas zbog tih emocija a drzava u kojoj zivimo je Srbija a Srbija ima Sandzak u sebi koji mora da se razvija u pravilnom smislu postovanju svih gradjana i svih nacionalnih zajednica.
 
kad mi balkanci svi shvatimo da se prema drzavi odnosimo kao npr.amerikanci mislim da ce sve biti bolje.amerikanci imaju jednu zastavu koju svi postuju i svi sebe zovu amerikancima pa tek onda daju odrednicu o poreklu.e sad treba zamisliti nekog hrvata koji zivi u srbiji koji ce reci da je srbin hrvatskog porekla,ili srbina u hrvatskoj koji ce za sebe reci da je hrvat srpskog porekla.....to mu zvuci kao nemoguca misija.....a hocemo da se ugledamo na ameriku......ko zivi u francuskoj ??? pa svi gradjani francuske ce s ponosom reci da su francuzi tamo nekog porekla.....samo to nije pravilo na prokletom balkanu...
 
kad mi balkanci svi shvatimo da se prema drzavi odnosimo kao npr.amerikanci mislim da ce sve biti bolje.amerikanci imaju jednu zastavu koju svi postuju i svi sebe zovu amerikancima pa tek onda daju odrednicu o poreklu.e sad treba zamisliti nekog hrvata koji zivi u srbiji koji ce reci da je srbin hrvatskog porekla,ili srbina u hrvatskoj koji ce za sebe reci da je hrvat srpskog porekla.....to mu zvuci kao nemoguca misija.....a hocemo da se ugledamo na ameriku......ko zivi u francuskoj ??? pa svi gradjani francuske ce s ponosom reci da su francuzi tamo nekog porekla.....samo to nije pravilo na prokletom balkanu...

E pa to ne ide . Amerika je gradjanska drzava , sastavljena od stotine nacija .
Samo takvo uredjenje moze da zivi tamo i ni jedno drugo .
U Evropi su gradjanske drzave jos samo Francuska i Svajcarska . Sve ostale Evropskke drzave su Nacionalne.
Naravno postoje razlozi zasto je to tako , a tako i treba da ostane .
Srbija ne bi mogla da bude gradjanska drzava , sa gradjanskim ustavom . To bi joj donelo strahovitu stetu , a cak i u prakticnom smilu , to je nemoguce izvesti , jer manjine nikad ne bi na to pristale .
 
Kad imam licnu kartu, pasos i izvod Republike Srbije ja nemam drugu drzavu no Srbiju a emocije su stvar privatnosti.Zbog tih emocija je Dr. Sulejman Ugljanin rekao da smo mi Bosnjaci i da je nama matica Bosna i Hercegovina bas zbog tih emocija a drzava u kojoj zivimo je Srbija a Srbija ima Sandzak u sebi koji mora da se razvija u pravilnom smislu postovanju svih gradjana i svih nacionalnih zajednica.

Zamolio bih te da u ime poloiticke korektnosti , na kojoj i te kako insistiras , koristis naziv Raska a ne Sandzak .
 
Moja drzava je Srbija i tu nema price a musliman sam i imam emocije prema muslimanima svijeta tako da Senegelac musliman je za mene brat i volim ga sto mi je brat u vjeri a Srbiju i dalje postujem i to ne ni be trebalo nikome da smeta.Bangladesanin je za mene brat i volim ga i volim mu jezik kojim prica a volim i Srbiju.Da li je Raska ili Sandzak svjedno je ja ih volim obadvoje.

Sestru bih dao Turkmenistancu ili Kazakhstancu samo zato sto su mi braca u vjeri i klanjaju a to mi ne smeta da volim Srbiju i da u njoj zivim.
 
Poslednja izmena:
Moja drzava je Srbija i tu nema price a musliman sam i imam emocije prema muslimanima svijeta tako da Senegelac musliman je za mene brat i volim ga sto mi je brat u vjeri a Srbiju i dalje postujem i to ne ni be trebalo nikome da smeta.Bangladesanin je za mene brat i volim ga i volim mu jezik kojim prica a volim i Srbiju.Da li je Raska ili Sandzak svjedno je ja ih volim obadvoje.

Sestru bih dao Turkmenistancu ili Kazakhstancu samo zato sto su mi braca u vjeri i klanjaju a to mi ne smeta da volim Srbiju i da u njoj zivim.

А извини, ако си држављанин Србије није ми јасно НА ОСНОВУ ЧЕГА ти мислиш да ти је МАТИЦА БиХ Федерација ???
 
Srbija kao drzava moze uzeti za primjer drzavu Indiju u kome ima mnogo religija a najveca je Hindu a muslimani imaju provinciju Gudzarat i oni klanjaju i vole da se zene sa Pakistancima a kada treba da se zene sa Hindu vjerom onda oni uslove da taj ili ta treba primiti Islam.Oni zive u istoj drzavi ali mole se u razlicitim bogomoljama.

Poznavao sam jednog Indijca muslimana iz Gudzarata kome je bilo tesko sto ratuje Indija sa Pakistanom ali on uvijek mi kaze vjerujem u Allaha i volim Islam ali moja drzava je Indija.
 
Moja drzava je Srbija i tu nema price a musliman sam i imam emocije prema muslimanima svijeta tako da Senegelac musliman je za mene brat i volim ga sto mi je brat u vjeri a Srbiju i dalje postujem i to ne ni be trebalo nikome da smeta.Bangladesanin je za mene brat i volim ga i volim mu jezik kojim prica a volim i Srbiju.Da li je Raska ili Sandzak svjedno je ja ih volim obadvoje.

Sestru bih dao Turkmenistancu ili Kazakhstancu samo zato sto su mi braca u vjeri i klanjaju a to mi ne smeta da volim Srbiju i da u njoj zivim.

A voliš li Srbina kao i Pakistanca? I da li bi i njemu dao sestru?
 
Moja drzava je Srbija i tu nema price a musliman sam i imam emocije prema muslimanima svijeta tako da Senegelac musliman je za mene brat i volim ga sto mi je brat u vjeri a Srbiju i dalje postujem i to ne ni be trebalo nikome da smeta.Bangladesanin je za mene brat i volim ga i volim mu jezik kojim prica a volim i Srbiju.Da li je Raska ili Sandzak svjedno je ja ih volim obadvoje.

Sestru bih dao Turkmenistancu ili Kazakhstancu samo zato sto su mi braca u vjeri i klanjaju a to mi ne smeta da volim Srbiju i da u njoj zivim.

:dash::dash::dash:
 
Pozdrav,

Kada sam otvarao temu o Vehabijama i pisao o njoj nisam mislio da stanem iza ovog krivicnog djela niti da proglasim casni sud nelegalnim.Ja sam drzavljanin Srbije i necu da mi se moji komentari tumace pogresno jer ja druge zemlje sada za sada nemam sem Srbije i nju priznajem kao jednu drzavu sa Sandzakom, Vojvodinom i Kosovom a Bosnjak sam i Bosna je moja matica jer od sada Bosnjaci imaju takvu licnu kartu, i nismo za sukobe a polemike mozemo postavljati samo ako ne budemo isli u licnost clana ovoga foruma i nastojati ga napraviti drzavnim neprijeteljem ili nesto slicno a demokratski razgovori zahtjevaju i drugacije misljenje pa i sugestije koje su normalne i emocije takodjer.

Eto toliko da se razumijemo.

Pozdrav

razumemo mi da muslimani mrze srbiju i umesto beograda gledaju u sarajevo,sa kojim nikakve veze nemaju:rtfm:
 
Srbija kao drzava moze uzeti za primjer drzavu Indiju u kome ima mnogo religija a najveca je Hindu a muslimani imaju provinciju Gudzarat i oni klanjaju i vole da se zenen sa Pakistancima a kada treba da se zenen sa Hindu vjerom onda oni uslove da taj ili ta treba primiti Islam.Oni zive u istoj drzavi ali mole se u razlicitim bogomoljama.

Nikome vi ne smetate dok ne počnete da pravite probleme sa pričama o autonomiji i nezavisnosti Raške oblasti
 
Kad imam licnu kartu, pasos i izvod Republike Srbije ja nemam drugu drzavu no Srbiju a emocije su stvar privatnosti.Zbog tih emocija je Dr. Sulejman Ugljanin rekao da smo mi Bosnjaci i da je nama matica Bosna i Hercegovina bas zbog tih emocija a drzava u kojoj zivimo je Srbija a Srbija ima Sandzak u sebi koji mora da se razvija u pravilnom smislu postovanju svih gradjana i svih nacionalnih zajednica.
A jel znas sta je neko u Nemackoj ,
ko ima pasos i licnu kartu Nemacke?
SAMO NEMAC,i njegova matica je SAMO NEMACKA,
pa zvao se on Suljo,Jon ili kako god,...............
ne moze se guzicom na dve stolice:rtfm:
 
Meni je Bosna i Hercegovina matica na osnovu nacionalne i vjerske emocije.

Sestru ne bih dao Srbinu dokle ne primi Islam to su nasi obicaji i mislim da Srbi kao vjerska zajednica znaju nase obicaje.U Indiji svi znaju svoje obicaje i imaju kaste.Znaju pravila dokle se moze ici a svi vole svoju drzavu Indiju ali niko ne voli da mu poremeti porodicnu kastu.Ja volim Srbiju ali sestru ne bih dao Srbinu dok ne primi Islam.

U Indiji svi govore jednim jezikom ali su podvojeni na taj nacin i to smatraju normalnim.
 
Poslednja izmena:
E pa to ne ide . Amerika je gradjanska drzava , sastavljena od stotine nacija .
Samo takvo uredjenje moze da zivi tamo i ni jedno drugo .
U Evropi su gradjanske drzave jos samo Francuska i Svajcarska . Sve ostale Evropskke drzave su Nacionalne.
Naravno postoje razlozi zasto je to tako , a tako i treba da ostane .
Srbija ne bi mogla da bude gradjanska drzava , sa gradjanskim ustavom . To bi joj donelo strahovitu stetu , a cak i u prakticnom smilu , to je nemoguce izvesti , jer manjine nikad ne bi na to pristale .

objasni malo bolje !!!
pa zar nije insistirano da u ustavu srbije stoji da je srbija drzava svih njenih GRADJANA !!
 
Pozdrav,

jer ja druge zemlje sada za sada nemam

u tom grmu lezi zec.

covece, ti si nase gore list, od nasih si gena i mi smo od vasih, i oni u bosni. pricamo i pisemo istim jezikom, nema nista za sad jer je sve od pamtiveka pa do ko zna kad.
jedan smo narod, ne geografski vezan za neku teritoriju jer ako cemo posteno, nema bosnjackog naroda niti se u istoriji i to najskorijoj bilo ko tako cak i opredeljivao.

hoces pomirenje, hoces mir i suzivot, toleranciju, e onda hajmo prvo da saznamo istinu - a istina je da smo svi bili jedno a da nas je vera odvojila i da je tako postalo svako drugo razdvajanje.

nema osude za pretke koji su primili islam, morali su, kao sto su morali pagani da prime pravoslavlje.

nismo mi veci srbi od vas jer smo pravoslavci niti ste vi bosnjaci jer ste muslimani - to je totalna i zesca glupost zbog koje se prolilo toliko krvi.

jedan smo narod i jedan nam je interes - da zivimo ko ljudi.

ne razdavajaj se, vidis sta se desilo sa svima nama na balkanu, pogledaj kako su iskoristili nase razlike.
 
Meni je Bosna i Hercegovina matica na osnovu nacionalne i vjerske emocije.

Sestru ne bih dao Srbinu dokle ne primi Islam to su nasi obicaji i mislim da Srbi kao vjerska zajednica znaju nase obicaje.U Indiji svi znaju svoje obicaje i imaju kaste.Znaju pravila dokle se moze ici a svi vole svoju drzavu Indiju ali niko ne voli da mu poremeti porodicnu kastu.Ja volim Srbiju ali sestru ne bih dao Srbinu dok ne primi Islam.

U Indiji svi govore jednim jezikom ali su podvojeni na taj nacin i to smatraju normalnim.

zasto mrzis srbe druze? pa karadjordje nije proterao sandzaklije zato sto su govorili da su srbi!:rtfm:
 
Danas gledah preko happy emisije kako Senegalci rucaju i rekoh sto bih slatko sa njima rucao i voljeo se kao brat sa bratom a lijepe one curice crnkinje sve muslimanke.

U nasoj svijetoj knjizi pise u Kur'anu da su svi muslimani braca i mi se tako internacionalno osjecamo i imamo emocije.Nemojte se zbog toga zestiti i misliti da ste zapostavljeni.

U Indiji ima izuzetaka da se uzmu Hindu i muslimanka i to je jedna rijetkost i oni dobijaju jedno posebno mjesto u drustvu posebnu kastu a desi se da vremenom Hindu muz primi Islam.
 
Poslednja izmena:

Back
Top