ljubav i put srca

elendil

Aktivan član
Poruka
1.996
1. Ако језике човјечије и анђеоске говорим, а љубави немам, онда сам као звоно које јечи, или кимвал који звечи.
2. И ако имам дар пророштва и знам све тајне и све знање, и ако имам сву вјеру да и горе премјештам, а љубави немам, ништа сам.
3. И ако раздам све имање своје, и ако предам тијело своје да се сажеже, а љубави немам, ништа ми не користи.
4. Љубав дуго трпи, благотворна је, љубав не завиди, љубав се не горди, не надима се,
5. Не чини што не пристоји, не тражи своје, не раздражује се, не мисли о злу,
6. Не радује се неправди, а радује се истини,
7. Све сноси, све вјерује, свему се нада, све трпи.
8. Љубав никад не престаје, док ће пророштва нестати, језици ће замукнути, знање ће престати.
9. Јер дјелимично знамо, и дјелимично пророкујемо;
10. А када дође савршено, онда ће престати што је дјелимично.
11. Кад бијах дијете, као дијете говорах, као дијете мишљах, као дијете размишљах; а када сам постао човјек, одбацио сам што је дјетињско.
12. Јер сад видимо као у огледалу, у загонетки, а онда ћемо лицем у лице; сад знам дјелимично, а онда ћу познати као што бих познат.
13. А сад остаје вјера, нада, љубав, ово троје; али од њих највећа је љубав

Kad vas ljubav pozove, podjite za njom, Premda su staze njene tegobne i strme. A kad vas krila njena obgrle, prepustite joj se, Premda vas mac, skriven medju perima njenim, moze povrediti. A kad vam progovori, verujte joj, Premda vam glas njen moze unistiti snove, k'o sto severac opustosi vrt. Jer, bas kao sto vas krunise, ljubav ce vas i razapeti. Isto kao sto vas podstice da rastete, isto tako ce vas i okresati. Kao sto se uspinje do visina vasih i miluje vam grancice najtananije sto trepere na suncu, Tako ce se spustiti i do vaseg korenja i protresti ga u njegovom prijanjanju za zemlju. Poput snoplja psenicnog, sakupice vas u narucje svoje. Omlatice vas, da bi vas ogolila. Prosejace vas, da bi vas otrebila od kukolja. Samlece vas, do beline. Umesice vas, dok ne postanete gipki. A onda ce vas izloziti svojoj svetoj vatri, tako da postanete sveti hleb za svetu Boziju svetkovinu. Sve ce vam to ljubav uciniti, ne biste li spoznali tajne svoga srca i u spoznaji toj postali deo srca Zivota. Budete li, pak, u strahu svome trazili samo ljubavni mir i zadovoljstvo, Bolje vam je onda da pokrijete golotinju svoju, i odete sa gumna ljubavi, U svet koji ne poznaje godisnja doba gde cete se smejati, al' ne punocom smeha svog i plakati, al' ne do poslednje suze svoje. Ljubav ne daje nista osim sebe i nista ne uzima, osim sebe. Ljubav ne poseduje, niti dopusta da je poseduju; Jer, ljubav je dovoljna ljubavi. Kad volite, ne treba da kazete: "Bog mi je u srcu", vec: "Ja sam u srcu Bozijem." I nemojte misliti da mozete usmeriti puteve ljubavi, jer ljubav, ako joj se ucinite vrednima, usmerice vase puteve. Ljubav nema drugih zelja nego da se ispuni. Ali, ako volite a morate jos i da zelite, neka vam ovo budu zelje: Da se istopite i budete kao potok razigrani sto peva svoj milozvuk noci. Da spoznate bol prevelike neznosti. Da vas rani sopsvtveno poimanje ljubavi; I da krvarite drage volje i radosno. Da se probudite u praskozorje sa srcem krilatim i uputite zahvalniicu za jos jedan dan ljubavi; Da otpocnete u poslepodnevnom casu i razmisljate o ljubavnom zanosu; Da se s veceri vratite kuci sa zahvalnoscu, A potom da usnite s molitvom za voljenog u srcu i pesmom slavljenickom na usnama…
http://www.neogen.rs/audios/by/majanac/listen/vfjtx5k4d1avksxvg9my4vtqrbxshkac

Love&Peace4ever
Istinska ljubav potice od Boga. Punocu te ljubavi mogu da osete samo srca koja su prociscena sospstvenim otvaranjem. Kada se srce otvori, osecanja postaju kanali kroz koje Bozja ljubav tece ka celom svetu.

Ljubav dolazi od Boga kroz dusu.

Ljubav je slobodna od svih zakona, ljudskih i prirodnih, uzvisenija od svih duznosti.
 
Poslednja izmena:
"...Najdoseznija ljubav za koju smo sposobni i koja je najbliza istinskoj prirodi coveka je Agape, ili Bozanska ljubav, ljubav boga za boga. Vi kao Bozansko bice volite drugo Bozansko bice. Osnovna definicija ljubavi postaje trenutno vidljiva. To je jednostavno zelja da se povezujete sa drugim pojedincem. Ako ne zelite da se povezujete, nemate nikakve ljubavi. Postoje stupnjevi ljubavi prema tome koliko ste voljni da se povezujete, koliko ste voljni da posegnete. Sto vise zelite da se povezujete, vise ljubavi imate da izrazavate.

Zelja da se povezujete kao Bozansko bice(Individua, pojedinac...,) sa drugim Bozanskim bicem lezi iza Erosa. Postoji uvek nada da ce postojati neki kontakt izmedju vas kao pojedinaca ako tela dodju dovoljno blizu jedno drugome.

Kada implikacije ove definicije ljubavi postanu jasne u zivotu, postaje vidljivo da ljudi imaju tendenciju da postave sebe na drugo mesto u komunikaciji sa drugima. Sto ste vise u ljubavi, postajete vise voljni da ispunite molbe voljenog, da ih pustite da govore, da ih slusate, i da radite to bez dugog, razvucenog spiska objasnjenja i razloga. Ako zelite da se povezujete i da ih volite dovoljno, radicete ono sto oni zahtevaju. Ako ne zelite da se povezujete, necete se zamarati da komunicirate. Voljenje je integralni deo razumevanja. Ako ne volite bilo koga, necete primiti bilo koje komunikacije ili poslati bilo koje komunikacije. Bez ljubavi ne bi bilo komunikacije, a bez toga ne bi bilo zivota. Posto postoji mnogo varijacija ljubavi i znacenja koja su data reci ljubav, mi koristimo afinitet da oznacimo Agape ili Bozansku ljubav. Kada zelite da se povezujete sa drugom osobom, vi imate afinitet za njega. Afinitet indicira taj poseban aspekt ljubavi koji je Bozanska zelja da se povezujete izmedju pojedinaca. Vi mozete imati afinitet za druge bez obzira da li oni imaju afinitet za vas ili ne, ali mora da postoji drugi pojedinac da biste voleli. Ako druga osoba odgovori na vasu ljubav i vrati je, onda postoji stanje ljubavi izmedju vas. Uzajamna ljubav je pozeljna jer je trenutno pracena mnostvom iskustava jednih o drugima kroz komunikaciju. Komunikacija dovodi do razumevanja koje rezultuje u ispunjenju zivota..."
"...Da li ste ikada zeleli da znate kako da volite sebe a da ne budete sebicni? U nastojanju da volite druge, da li ponekad osecate da poklanjate energiju koja vam je potrebna da nahranite sebe? Da li od drugih trazite ljubav, priznanje i prihvatanje koje mozda ne dajete sebi?

"Ljubav pocinje samoispunjenjem. Ljubav prema sebi je majka svih lekovitih energija. Dovoljni ste sami sebi."

Zasto nam traganje za srecom u zivotu tako cesto donosi patnju? Ispunjenje dolazi kada prestanemo da procenjujemo sebe ili druge i pocnemo da se osecamo prijatno sami sa sobom.
"Bog je ljubav."
"Ljubav donosi jedinstvo, jednost. Ljubavni odnos je ustvari odnos sa samim sobom. Kad god si u ljubavi, dozivljavas Boga. Jednom kada si u miru sa samim sobom, mozes voleti drugog bez straha, jer vec imas osecaj sopstvene vrednosti, osecaj sopstvenog dostojanstva, osecaj samopostovanja".

"Kada strah i nesigurnost stupe u vase ljubavne odnose, to je znak da ste se zaljubili u svoje snove. Jedini nacin da izrastete iznad zahtevanja da drugi ispune vase snovejeste da naucite da volite i prihvatite sebe"."Postoje vece mogucnosti za radost nego sto ste to ikada mogli da zamislite ili iskusite. Da bi ih iskusili, neophodno je da se probijete kroz uspostavljene kalupe uzivanja u zivotu".

Ljubav vas cini celovitim. "Da bi ste nasli Boga unutar sebe, treba da odbacite nespokojstvo uma". Ljubav je jedini Bog..."
Ovde je prisutno jedno od dva ovaploćenja Agape - nije jedino, al je jedno od najčistijih. Agape je potpuna ljubav, ljubav koja razdire onoga ko je doživi. Onaj koji spozna i okusi Agape, uvidja da je na svetu jedino važno voleti. To je ona ljubav koju je Isus osećao prema čovečanstvu i koja je bila toliko silna da je uzdrmala zvezde i promenila tok ljudske istorije....Tokom hiljada i hiljada godina istorije civilizacije, mnoge pojedince je obuzela ta Ljubav koja razdire. Oni su imali toliko mnogo da pruže - a svet je tražio tako malo - da su bili prinudjeni da se povuku u pustinje i usamljena mesta, jer ih je bezmerna ljubav koju su nosili u sebi preobrazila svojom veličinom....
 
Ljubav

Ljubav je čisti i zračni plamen. Kad sledimo put Ijubavi, mi nalazimo da je naš duhovni život, unutrašnji život, krajnje zadovoljavajući. Ništa ne može biti veće od Ijubavi. Ljubav je život, a sam život je spontani nektar i blaženstvo.

Ako Ijubav znači da posedujemo nekog ili nešto, onda to nije prava Ijubav; to nije čista Ijubav. Ako Ijubav znači da dajemo, i postanemo jedno sa svime, sa čovečanstvom i božanstvom, onda je to prava Ijubav. Prava Ijubav je naše potpuno jedinstvo sa predmetom Ijubavi i sa onim ko poseduje Ijubav. Ko je taj ko poseduje Ijubav? Bog.

Koga mi volimo? Mi volimo Svevišnjeg u svakom pojedincu. Kad volimo telo, mi ograničavamo sebe; kad volimo dušu, mi oslobađamo sebe. Duša u svakom pojedincu, Svevišnji u svakom Ijudskom biću, je ono što volimo.

Možete da svesno date čistu Ijubav drugima ako osetite da dajete deo svog životnog daha kad s njima razgovarate ili mislite o njima. Vi nudite životni dah upravo zato što osećate da ste vi i ostatak čovečanstva potpuno i nerazdvojno jedno. Gde postoji jedinstvo, sve je čista Ijubav.

Božanska Ijubav je najbrži put da ostvarimo Najviše. Um je odigrao svoju ulogu. Sada svet vapi za blagom srca, a to je Ijubav. Ako sledimo put srca, videćemo da duboko u srcu prebiva duša. Istina, svedost duše prožima celo telo, ali postoji posebno mesto gde duša prcbiva najveći deo vremena, a to je srce. Duhovno srce je smešteno u sredini grudi. Ako želimo da steknemo slobodan pristup duši, treba da usmerimo svoju pažnju, svoju koncentraciju, na SRCE. Ono je centar čiste Ijubavi i jedinstva.

Duhovno srce možete da dosegnete pomoću koncentracije i meditacije. Ako želite da to uradite, treba da se svaki dan nekoliko minuta koncentrišete samo na srce. Treba da osetite da nemate glavu, da nemate noge, da nemate ruke; imate samo srce. Kad boravite u umu, život vam izgleda kao parce suvog drveta. Ali, kad boravite u srcu, život se može pretvoriti u more čiste Ijubavi i blaženstva. Ako svoju svest možete da održite u srcu, postepeno ćete početi da doživljavate spontano osećanje jedinstva. Kad odnegujete duhovno do srca, videćete da na njemu raste spontana Ijubav prema Bogu i spontano jedinstvo sa Božjom tvorevinom.


www.meditacija.org
 
"Ljubav je jedna...
Ljubav je jedina stvar zajednička svima na svijetu.. ljubav nas oduvijek pokreće i inspirise, daje nam snagu da živimo i kad psihički umiremo. Ljubav je naše nadahnuće i ono što nas čini drugačijima, sretnijima i boljima. Samo malo ljubavi dovoljno je da naš život promijeni iz korijena.. Ljubav i samo ljubav.. iskrena ljubav.. Često sam znala čuti kako ljudi razmišljaju u što su se zaljubili, što ih je toliko privuklo na nekome i osvojilo istog trenutka?? Hiljade je razloga odgovor na to pitanje jer čovjek se od čovjeka razlikuje i svako je od nas poseban na neki specifičan način. No najčešće nas privuku čovjekova posebnost, samopouzdanje, način na koji nas tretira, poštovanje koje pokazuje prema nama i drugima, nježnost i romantična priroda, osjećaj sigurnosti koji pruža i slično..Posebnost je onome koji zaista voli najvažnija.. a ne fizički izgled. Izgled nas ponekad privuče, no posebnost je upravo ona koja će nas kraj nekoga ili zadržati – ili odbiti.. I nisu svi ljudi u stanju iskreno voljeti. Neki za cijelog života ne upoznaju osjećaj ljubavi jer ih kroz život vodi pohlepa i želja za tuđim. Pohlepa je ta koji ih liši strasti koju su mogli uživati umjesto da se miješaju u ljubavi onih koji su ju pronašli. Taj predivan osjećaj privrženosti, taj osjećaj bliskosti i nježnosti nešto je o čemu svako od nas sanjari, svako ga od nas priželjkuje. Kad se dvoje vole osjeća se prisutnost međusobne nesebičnosti.. Kad nekoga volimo u stanju smo sve uraditi za njega. Kad se taj neko naš osjeća loše, sve bismo uradili da ga oraspoložimo, kad plače sve bismo uradili da mu osmijeh vratimo na lice. Dijeljenje emocija i osjećaja čvrsta je veza zaljubljenih.. povjerenje i iskrenost potrebni su kako ta veza nikad ne bi oslabila. Uz svu moguću nježnost, uvijek se javlja i strast.. seksualna želja za partnerom.. Ljubav je odgovor na mnoštvo pitanja. Ljubav je ta čija je moć ogromna i ta koja nas čuva od onoga čega se bojimo.. Sigurnost koju osjećamo prijeko je potrebna da bi se opustili i uživali.. Sve što želimo u životu možemo ostvariti, ali samo ako u životu dovoljnom broju ljudi pomognemo da ostvare svoje želje i snove.. sreća voljenih najvažnija na svi Neki ljubav nazivaju bolešću koja svijetu nameće bol i patnju, a neki na nju gledaju kao najljepše što im se u životu desilo. Mnogi su u svijetu upravo zbog toga mišljenja da nisu vrijedni ljubavi, i da ju nisu u stanju ni davati ni primati. Kad osjećamo tako, to je kao da smo dušom odvojeni od tijela, od svijeta i od sviju. Bezuslovna ljubav prekrasna je.. to je ljubav kojoj težimo. Kad bezuslovno volimo, spremni smo gledati mimo tijela i njegova ponašanja, spremni smo usmjeriti svoju ljubav prema onome što volimo i za čim čeznemo. Ta ljubav nikako ne podrazumijeva trpljenje nečijeg ponašanja.. ako nam nešto smeta i to ne podnosimo, to nije pokazatelj ljubavi.. kad nekoga volimo – volimo ga sa svim manama – jer nitko nije rođen bez njih i nitko nije savršen. Kad čovjeka volimo, brinemo se za njegov život jednako ili još više nego za svoj. Važnije nam je da on bude u redu, nego da u redu budemo mi. Uvijek se borimo ne samo za sebe, nego i za sreću te osobe koja je to zavrijedila. Ljubav je zaista nepredvidiva. Ono što ona stvara – to su čuda najblaže rečeno. Pružanje ljubavi odgovor je na svaki problem s kojim se susrećemo. Kad nas bilo šta muči i zadaje nam glavobolje, jedan topli zagrljaj može napraviti da se osjećamo puno bolje.. Kad imamo neki problem, snagu nam daje ljubav srca. Ljubav je ta koja nas jača i čini hrabrijima. Pružiti ruku nekome da bismo mu pomogli, način je na koji pronalazimo naš unutarnji duševni mir jer na taj će se način rasplinuti svaka negativna misao i sreća je ono što nas počinje zarobljavati. Kad pomažemo drugima, to je više od ostvarenja naših najsmjelijih snova. Takav osjećaj ne može nam pružiti ništa više. Ljubav je odgovor na sve.. na svako pitanje.. na svaki problem.. na svaku depresiju.. na svaku bolest.. na svaku bol.. na svaki strah.. i to upravo zato jer je ljubav sve što postoji.. na svijetu nećete pronaći ništa što s njome nije u uskoj vezi.. stoga, za ljubav živimo i ljubavi se predajmo.. jer niko nikad požaliti neće.. kad se prepusti ljubavi!"
 
U potrazi za sobom i vecnom ljubavlju...

Covekova vecna teznja je da ostvari ljubav. Kroz ljubav on spoznaje boga, svesnost, blazenstvo. Na koji nacin ce to da uradi zavisi od tog u kakvoj se trenutnoj situaciji nalazi, a retko kada nam se pruza prilika da je ostvarimo u pravom smislu te reci. Izvorna ljubav je savrsena, ona se uklapa u svim njenim aspektima. Bog kada je stvarao polovine koje treba da se pronadju da bi mu se najzad pridruzili svakako ih je stvorio u vecnosti cijom spoznajom ta dva bica pronalaze tad jedno drugo. Posto su vreme i prostor samo iluzija uma, zivot zivimo pod utiskom da nas je neko na njega osudio, a ne shvatamo da smo zapravo dobili jedinstvenu priliku da se stepenicama ka nebu popnemo do Bozjih vrata i pokucamo, a on ce nam sigurno otvoriti svoje dveri ako smatra da su nasa vera, ljubav i nada u istinu postojanja dovoljno jaki da zasluzujemo to. Zato kada dobijete ovaj poklon zvani "Zivot', dobro razmislite kako cete se poneti prema njemu, kako cete razvezati najpre masnicu, a zatim skinuti ukrasni papir i ne zaboravite poklonu se ne gledaju zubi, zar nije jednostavno, probajte, na taj nacin sve da posmatrate i dotaknucete necije srce i necije srce ce lutajuci slucajno pronaci upravo vas. Da li je moguce pronaci tu svoju polovinu odmah i sada? Sve zavisi da li smo to svojim prethodnim karmama zasluzili. Kakvo smo seme u prethodnim zivotima posejali, takvu cemo priliku u ljubavi sada i ovde dobiti i ne smemo je potceniti, to je nas zadatak u ovom trenutku i trebamo ga izvrsiti na najbolji moguci nacin. Niko nece ziveti ovaj zivot umesto nas , te ga uzmimo u svoje ruke i iskreirajmo od njega najbolje sto mozemo trenutno da ucinimo, svakako ce nam se to u buduce neko vreme isplatiti, barem cemo u sledecem nekom oblicju, ili mozda jos u ovom zivotu dobiti priliku za nesto kompletnije. Zasto se ljudima cini da nije moguce ostvariti potpunu ljubav sa jednom osobom, zato sto ta osoba nije jos naisla i sto jos nismo spremni za to, nije doslo pravo vreme za savrsenu ljubav, a sve je u nasim rukama, sva odgovornost za ovaj svet, kao i sva lepota ovoga sveta samo trebamo umeti sa zivotom. Posto jos nije doslo vreme za pravu ljubav to ne znaci da trebamo sedeti skrstenih ruku nego trebamo raditi na tome. Prilike ce nailaziti, ljubavi ce se zacinjati, mozda ne u svim svojim ispoljavanjima, ali u oblicima koji su trenutno potrebni za nas rast za evoluciju svesnosti. Nikad ne gubite nadu i ne podcenjujte sadasnji trenutak u svoj svojoj nebitnosti, jer on je taj znak kraj puta koji ce vas dalje usmeriti. Zivite kao da je sada i ovde najvaznija stvar na ovome svetu iako se to tako ne cini i vec u sledecem momentu cete spoznati sveukupnost postojanja, a time i sresti svoju drugu polovinu, ili je spoznati u sebi. Srecno, tragaci.
 
POZIV", nadahnut Snevacem iz planine Oraja,
Casni starac americkih indijanaca, maj 1994.


Mene ne zanima kako zaradjujes za zivot.
Ja zelim da znam za cim zudis i da li se usudjujes da sanjas o tome da ispunis
ceznju svog srca.
Mene ne zanima koliko godina imas.
Ja zelim da znam da li ces rizikovati da ispadnes budala zbog ljubavi, snova,
zbog avanture koja se zove biti ziv.
Mene ne zanima koje planete zakriljuju tvoj mesec.
Ja zelim da znam da li si dodirnuo srediste sopstvene tuge, da li su te otvorile izdaje zivota,
ili si se skvrcio i zatvorio od daljeg bola!
Zelim da znam mozes li sedeti sa bolom,
sa bolom mojim ili svojim,
ne meskoljeci se da ga prikrijes ili umanjis ili zatres.
Zelim da znam mozes li drugovati sa radoscu,
sa radoscu mojom ili svojom;
mozes li se prepustiti divljem plesu i dopustiti da te zanos preplavi do samih vrhova prstiju,
i ne upozoravati nas da budemo pazljivi, da budemo realisticni,
niti da se setimo svojih ljudskih ogranicenja.
Mene ne zanima da li je prica koju mi kazujes iskrena.
Ja zelim da znam mozes li razocarati druge da bi bio iskren prema samom sebi;
mozes li podneti optuzbu izdaje i ne izdati sopstvenu dusu.
Ja zelim da znam mozes li biti veran te stoga dostojan poverenja.
Zelim da znam mozes li videti lepotu cak iako nije lepa svaki dan,
i mozes li crpsti svoj zivot iz Bozijeg prisustva.
Zelim da znam mozes li ziveti sa promasajem,
sa promasajem svojim ili mojim,
i jos uvek
stajati na rubu jezera i srebrnastoj mesecini uzvikivati "Da!"
Mene ne zanima gde zivis ili koliko para imas.
Ja zelim da znam mozes li se dici posle noci bola i ocaja,
iscrpljen, satrt do srzi, i uraditi ono sto se mora uraditi za decu.
Mene ne zanima ko si ti, ni kako si se obreo ovde.
Ja zelim da znam hoces li stati u srediste ognja zajedno sa mnom
i ne ustuknuti.
Mene ne zanima gde ili sta ili kod koga si ucio.
Ja zelim da znam sta je to sto te drzi iznutra, kad sve drugo otpadne.
Ja zelim da znam mozes li biti sam sa sobom; i da li zaista volis
Drustvo u kome se nadjes u praznim trenucima.
 
‚‚Intelektualna životinja koja se pogrešno naziva čovekom, jeste mašina koju kontroliše legija‚‚JA''. Ovo ‚‚JA'' je pluralizovano. Sva ova ‚‚JA'' se izmedju sebe bore. JA koje se danas zaklinje na vernost Gnozi, zamenjeno je drugim koje mrzi Gnozu. JA koje danas obožava jednu ženu, kasnije je zamenjeno drugim koje je mrzi.Samo stvaranjem DUŠE utvrdjujemo jedan stalan princip svesti u nama.
Onaj koji ima DUŠU, živi Svesno posle smrti. DUŠA se može stvoriti akumulacijom najsuptilnijih energija koje proizvodi organizam i njihovom kristalizacijom kroz krajnje napore kako bismo postali potpuno i definitivno Samosvesni. Na nesreću, intelektualna životinja koja se naziva čovek glupo troši ove energije na porive, strahove, bes, mržnju, strasti, ljubomoru, itd.
Hitno je stvoriti Svesnu volju, neophodno je podvrgnuti sve naše misli i dela UNUTRAŠNJEM SUDU. Samo tako možemo stvoriti ono što se zove DUŠA. Potrebno je da duboko poznajemo sami sebe, da bismo stvorili DUŠU.''

Samael Aun Weor
 
Putevi duša - Prikaz slučajeva života između života



Zašto ste ovdje na Zemlji? Kamo ćete poći nakon smrti? Što će vam se dogoditi kad dođete tamo? O prošlim su životima napisane brojne knjige, ali malo je toga rečeno o neprekidnoj egzistenciji naših duša u iščekivanju ponovnog rođenja - sve do ove zapanjujuće, provokativne knjige.

Kad je dr. Michael Newton, ovlašteni majstor hipnoterapije, počeo vraćati svoje klijente unatrag kroz vrijeme kako bi došli do sjećanja na prošle živote, slučajno je naišao na otkriće neslućenih razmjera: da je, kroz mentalne oči klijenata u hipnotiziranom ili nadsvjesnom stanju, moguće «vidjeti» duhovni svijet, i da mu klijenti u tom izmijenjenom stanju mogu reći što su njihove duše radile između života na Zemlji.

Knjiga koju ćete pročitati uzdrmat će vaše stavove o smrti. Tijekom mnogo godina autor je poveo stotine ljudi u duhovni svijet. Dvadeset i devet slučajeva opisanih u knjizi obuhvaća izvještaje vrlo religioznih osoba, duhovno neposvećenih osoba, kao i onih između toga - i svi su oni iskazali upečatljivu dosljednost u načinu na koji su odgovarali na pitanja o duhov­nom svijetu.

Dr. Newton otkrio je da je proces iscjeljivanja do kojeg dolazi kad čovjek pronađe svoje mjesto u duhovnom svijetu daleko značajniji za klijente od opisivanja njihovih prošlih života na Zemlji. Putovanje duša predstavlja deset godina njegovih istraživanja i uvida, koje će vam pomoći da shvatite svrhu svojih životnih izbora, kao i načina i razloga zbog kojih vaša duša, i duše vaših voljenih, žive vječno.

Michael Duff Newton doktorirao je psihologiju savjetovanja, posjeduje certifikat majstora hipnoterapije i član je Američke udruge savjetnika. Predaje na višim školama, a ima i privatnu praksu u Los Angelesu. Dr. Newton razvio je svoje tehnike vremenske regresije kako bi učinkovito poveo hipnotičke subjekte onkraj sjećanja na prošle živote, prema smislenijem iskustvu duše između života. Pisca smatraju pionirom u otkrivanju tajni naših života u duhovnom svijetu, o kojima piše po prvi put u ovoj uspješnici. Putovanje duša prevedeno je na deset jezika. Dr. Newton međunarodno je poznat kao duhovni regresionist, a nastupao je na brojnim radio i TV talkshowovima zastupajući teorije New Agea. Godine 1998. Nacionalna udruga transpersonalnih hipno-terapeuta dodijelila mu je godišnju nagradu za «Najosobitiji doprinos» u premošćivanju uma, tijela i duha. Nagradu je dobio za godine kliničkog istraživanja sjećanja duše i otkrića kozmologije života nakon života. Pisac je povjesničar, astronom-amater i svjetski putnik. On i njegova supruga Peggy sada žive u planinama Sierra Nevade u sjevernoj Kaliforniji.

Sadržaj:

Smrt i odlazak
Vratnice duhovnog svijeta
Povratak kući
Premještena duša
Orijentacija
Prijelaz
Smještaj
Naši vodiči
Početnička duša
Duša srednje razine
Napredna duša
Izbor života
Izbor novog tijela
Ponovno rođenje
Zaključak
Bojite li se smrti? Pitate li se što će vam se dogoditi nakon što umrete? Je li moguće da posjedujete duh koji je došao s nekog drugog mjesta i da će se vratiti tamo nakon što vaše tijelo umre, ili je to samo vaša želja stvorena strahom?

Paradoks je da ljudi, jedini od svih stvorova na Zemlji, moraju potisnuti strah od smrti da bi mogli voditi normalne živote. No, naš biološki instinkt nikada nam ne dopušta da zaboravimo tu krajnju opasnost po naš bitak. Sablast smrti sa starenjem raste u našoj svijesti. Čak se i religiozne osobe boje da je smrt kraj naše osobnosti. Naš najveći strah od smrti donosi nam misli o ništavilu smrti koja će prekinuti sve naše veze s obitelji i prijateljima. Umiranje nam čini sve zemaljske ciljeve uzaludnima.

Kad bi smrt bila kraj svega povezanog s nama, život bi doista bio besmislen. Međutim, neka moć u nama omogućava nam da gajimo pomisao na život poslije smrti i da osjetimo povezanost s višom silom, pa čak i s vječnom dušom. Ako zaista imamo dušu, kamo ona odlazi nakon smrti? Postoji li doista nekakvo nebo puno inteligentnih duhova izvan našeg fizičkog svemira? Kako ono izgleda? Što činimo kad dođemo tamo? Postoji li neko vrhovno biće koje vlada tim rajem? Ta su pitanja stara kao i samo čovječanstvo, a za većinu nas još su uvijek tajna.
 

Back
Top