Coca Cola Zero!

User Friendly

Buduća legenda
Poruka
25.007
Ne znam da li je ovome bas ovde mesto,ali mnogo tinejdzera uziva ovaj napitak pa pogledajte malo sta ubacujete u sebe i koliki je to otrov!;)

1. FENILALANIN (Phenylalanine) - Utiče na lučenje SEROTONINA (hormon zadovoljstva) koji izaziva ovisnost.

2. FOSFORNA KISELINA (Phosphoric acid) - E338 - Smanjuje gustoću kostiju, jer veže kalcij i magnezij i stvara soli koje se ne apsorbiraju. Takođe izaziva bolesti bubrega, kao i stvaranje kamenca.

3.. NATRIJUM CIKLAMAT (Sodium cyclamate) - E952 - Umjetni zaslađivač koji je 1969. ZABRANJEN, jer je otkriveno da formira kancerogenu tvar u organizmu.

4. ACESULFAM K (Acesulfame potassium) - E950 - Umjetni zaslađivač za koji se tvrdi da nije dovoljno testiran prije puštanja u uporabu i za koji se sumnja da je kancerogen.

5. ASPARTAM (Aspartame) - E951 - Sumnja se da je štetan za mozak i da izaziva tumor. Na stranama wikipedije možete pročitati o ostalim neželjenim posljedicama kao i o sumnjivim okolnostima pod kojim je ovaj zaslađivač prihvaćen kao 'siguran'.

6. KOFEIN (Caffeine) - Ok, ovo svi manje-više znaju, izaziva ovisnost bla bla...

7. NATRIJUM CITRAT (Sodium citrate/Trisodium citrate) - Ovaj 'regulator' okusa je ustvari anestetik (za jezik) i antikoagulant, (mogu misliti kakav je ukus kole bez njega).

8. NATRIJUM BENZOAT (Sodium benzoate) - E211 - Konzervans, koji može reagirati sa Vitaminom C i formirati Benzen, čija su kancerogena svojstva poznata. Takođe utvrđeno je da ova kemikalija izaziva stanično oštećenje, jer utiče na DNK mitohondrija.

2007. je otkriveno da natrijum benzoat (E211) izaziva hiperaktivnost i smanjenje inteligencije kod djece. Prema ovim istraživanjima IQ opada i do 5.5 posto.

U Coca-Coli su izjavili da će obustaviti upotrebu E211.

'Čim se pronađe adekvatna zamjena'.

Naravno, nije Coca-Cola jedina koja ima ove sastojke u sebi, ali 'Zero' u sebi nema - ništa drugo
 
Vidi,stetno je ako pijesh 5 litara na dan,a jedna flasica od pola litra na dan nista nece uticati na organizam.Pa bilo sta da konzumiras u ogromnim kolicinima stvara se protiv efekat.
Evo sad gledam na flasi obicne Koka-Kole,takodje i u njoj ima taj E338,veruj mi da je stetno EU komisija koja odobrava produkte ne bi dozvolila da se taj produkt prodaje.Tako da bez brige,treba konzumirati umereno i sve ce biti ok.
;)
 
Taman ja htedoh da napišem nešto slično kao Master.

Inače, ja gazirano već sigurno jedno pet-šest godina ne pijem, ali u poslednjih nekoliko meseci uzela sam par čaša koka-kole. Onako, uz pizzu, ili u Meku. :mrgreen:
I neki dan tri gutljaja od dečka. Isto uz pizzu. :mrgreen:
 
a el hoces da kazes da je zero stetnija od one obicne? mozda zero sadrzi taj vestaci zasaldjivac aspartame ali obicna sadrzi veliku kolicinu secera, tako da ni ona nije bas naivna.

sto se tice stetnosti, bice stetno i onih pola litara u zavisnosti od toga kakav ti je ostatak dijete, tako da je bezveze pricati da li je pola litra na dan stetno ili mora biti pet litara. takodje, ta ideja umerenosti je smesna jer ti mozes pit koka kolu umereno (pola litra na dan) onda jest slatkise "umereno" na dan, onda jest hleba umereno na dan, onda jesti nesto drugo umereno, a neke nutrijente uopste i ne konzumirati (ne jesti voce i povrce, itd)

dakle, mnogo toga zavisi od toga sta se jos jede. u svakom slucaju coca cola u idealnom svetu ne bi trebala da bude nas izbor.
 
:eek: znala sam za ovo i ranije, msm nishta novo....
E sad, ja se Coca - Cole ne odrichem, shta god vi rekli...
Evo samo jedne pouke, dakle nikad, ali NIKAD ne unosite to u vecim kolichinama, tj. moj primer, ceo dan nisam pila nishta sem cole, uz sve zivo.... Kao posledica toga, doshlo je do ovoga :bljak: .... i od tada, msm, sam smanjila upotrebu ovog proizvoda....
 
:eek: znala sam za ovo i ranije, msm nishta novo....
E sad, ja se Coca - Cole ne odrichem, shta god vi rekli...
Evo samo jedne pouke, dakle nikad, ali NIKAD ne unosite to u vecim kolichinama, tj. moj primer, ceo dan nisam pila nishta sem cole, uz sve zivo.... Kao posledica toga, doshlo je do ovoga :bljak: .... i od tada, msm, sam smanjila upotrebu ovog proizvoda....
Preterivanje je kad covek zameni vodu sa sokom...ja volim Koka Kolu,ali kad sam zedan ne probam da ugasim zedj Koka Kolom nego vodom.
 
Ja sam odavno prestao da se trujem tim sran*ima... Pijem vodu i guste sokove...

Isto! Pre sam stalno zaglavljivao u bolnicu ili stomacne viruse kuci,odkako sam prestao da pijem kolu i slicna sranja nemam tih problema! Pijem samo onaj nektarov 100% prirodan u tetrapaku,ali ona duguljasta ambalaza sto kosta 100 i nesto dinara,jes da je skupo ali je zdravo!:D
 
a el hoces da kazes da je zero stetnija od one obicne? mozda zero sadrzi taj vestaci zasaldjivac aspartame ali obicna sadrzi veliku kolicinu secera, tako da ni ona nije bas naivna.

sto se tice stetnosti, bice stetno i onih pola litara u zavisnosti od toga kakav ti je ostatak dijete, tako da je bezveze pricati da li je pola litra na dan stetno ili mora biti pet litara. takodje, ta ideja umerenosti je smesna jer ti mozes pit koka kolu umereno (pola litra na dan) onda jest slatkise "umereno" na dan, onda jest hleba umereno na dan, onda jesti nesto drugo umereno, a neke nutrijente uopste i ne konzumirati (ne jesti voce i povrce, itd)

dakle, mnogo toga zavisi od toga sta se jos jede. u svakom slucaju coca cola u idealnom svetu ne bi trebala da bude nas izbor.

Poruka je da nepijes nijednu,volje popi jedno pivo umesto toga!;)
 
e sad, danas je devedestet posto proizvoda ne nekim šetnim sastojcima, niko još nije umro od kole... meni je genaralno mana što skoro da ne pijem običnu vodu a i način ishrane, života mi je katastrofa te stoga kola mi je najmanje štetna...
 
Ja coca colu (i obichnu i zero) ne podnosim...
sve gaziranu mogu da pijem,ali coca cola je fuj :confused: chak je i cocta lepsha od nje ;)
jedino pijem kad odem negde,pa nema nishta drugo,jer moji u kucji to sranje ne kupuju...
 
Ja sam Coca-Colu prestala da pijem pre par meseci i od tada nisam uzela ni jednu casu...Pre toga sam znala da popijem i po litar dnevno sto je stvarno bilo uzas...Coca Colu Zero nikad nisam volela...Sad kad mi se pije nesto gazirano uzmem Bitter Lemon...najbolji je
 
e sad, danas je devedestet posto proizvoda ne nekim šetnim sastojcima, niko još nije umro od kole... meni je genaralno mana što skoro da ne pijem običnu vodu a i način ishrane, života mi je katastrofa te stoga kola mi je najmanje štetna...

Upravo zato je i koka-kola najvise stetna po tebe. Da imas neku normalnu ishranu, pa da ne mari, ali kada ne pijes vodu a unosis koka-kolu onda su sanse vece da dodje do suptilnijih promena u zdravlju.
 

Back
Top