Krofne

dr

Poznat
Poruka
9.753
Imam jedno 15 recepata za krofne, medjutim problem je sto sam negde zagubila onaj najbolji.
Treba mi recept po kome ce krofne ispasti onako vazdusaste, znate ono ...zagrizete krofnu a ona iznutra suplja.
Ima li ko takav recept?
Samo nemojte one po kojima krofne ispadnu masne, pune testa koje se lepi za nepce...
 
dr:
Imam jedno 15 recepata za krofne, medjutim problem je sto sam negde zagubila onaj najbolji.
Treba mi recept po kome ce krofne ispasti onako vazdusaste, znate ono ...zagrizete krofnu a ona iznutra suplja.
Ima li ko takav recept?
Samo nemojte one po kojima krofne ispadnu masne, pune testa koje se lepi za nepce...
Stiže doco! :wink:
 
Evo ti i sesnaesti. Znam da uvek ispadnu vazdusaste, pa probaj.
Sretno

Elem, trecinu omota kvasca otopite u soljici tople vode, pa onda sipajte u pola litre mlakog mleka, pa onda u mleko dodajte brasno toliko da testo bude gusce, dodate dve kasike secera i na vrh noza soli i ostavite testo da nadodje, ali tako da ne bude na toplom mestu. Kada je kvasac nadosao, dobro umutite 4 belanca, dodajte 4 zumanca, jos malo mutite, sipajte u kvasac, dodajte 4 kasike ulja i malo limunove kore. Zatim dodajte brasno i drvenom varjacom radite testo tako da vam bude mekano. Testo toliko radite da vam se odvaja od drvene kasike i od suda. Testo je tada gotovo. Izrucite ga na pobrasnjenoj dasci, uvaljajte ga lagano u loptu. Ostavite ga da nadodje, ali ne smete dozvoliti da testo suvise preraste tj. da prekisne. Kad testo dovoljno naraste, nemojte ga preradjivati vec razvite oklagijom u debljini dva prsta. Vodenom casom vadite krofne, ali ne direktno preko testa, nego testo poduhvatiti iskosa i tako vadite. Posle 10 minuta, svaku krofnu preokrenite i ostavite da stoje jos 15 min. Za to vreme zagrejte toliko ulja u serpi od 2 kilograma tako da krofne mogu da plivaju. Stavljajte po 4 komada, poklopite odmah i przite dok ne porumene, okrenite na drugu stranu i przite nepoklopljene. Malo poljuljajte serpu. Tako radite do kraja. Kad su gotove uvaljajte ih u prah secer .........
 
ovo računaj kao 17ti i 18ti....

KROFNE

Potrebno je :500 gr. oštrog brašna,kora jednog limuna,2 dcl.mleka,100 gr. maslaca,50 gr. šećera,2 žumanceta i 1 celo jaje,2 kašike ruma , paketić kvasca, malo soli,Ulje za prženje. Marmelada i prah šećer za posipanje,
U 2dcl.mleka staviti kvasac da nadođe.Umutiti maslac,šećer,žumanca i celo jaje,rum,narendanu koru limuna, malo soli,dodati mleko sa kvascem ,brašno i umutiti glatko testo.Ako je potrebno dodati jos malo brašna.Testo pokriti krpom i ostaviti da naraste na toplom mestu.(oko pola sata do 45 min)Naraslo testo staviti na brašnom posutu dasku i razviti na oko 1 cm debljine. Okruglim kalupom za krofne ili čašom vaditi krofne i ređati ih na brašnom posutu dasku da ponovo malo narastu.Oko 20 min.Zatim ih peći u šerpi sa dosta zagrejanog ulja. Prvo sa jedne pa ih okrenuti na drugu stranu.Pržene krofne vaditi, ocediti od ulja .Po želji posuti ih prah šećerom ili premazati sa džemom od kajsija.

MICINE KROFNE

1 paketić kvasca rastopiti u 300 gr. mlakog mleka i 8 kašika šećera. Kada kvasac krene zamesiti ga sa 500 gr. brašna,
4 žumanca malo soli i 7 kašika ulja. Testo dobro uraditi .
Ostaviti malo da se odmori pa ga razvući na dasci.
Vaditi krofne i ostaviti da narastu. Takve ih peći na vrelom ulju.
 
joj kada sve ovo čitam a nesmem da jedem
smilie3.gif
 
Cao drustu na forumu.
Ovaj Micin recep je i po mom misljenje sasvim dobar.Mene su ucili, a ja iz iskustva govorim da vredi, da se za krofne testo mora jedanput premesiti,zatim razvuci i modlom ili casom vaditi krofne.Obavezno ih ostaviti da odstoje (15 -ak minuta).Krofne peci u vrelom ulju ali tako da ona strana krofni koja je bila okrenuta ka stolu nikako ne ide prva u ulje.Dok se peku pomalo pomerati sud da bi ulje dospelo na sve strane krofne podjednako.Vodite racuna da vam ulje ne bude ni pregrejano jer se tako desava da se kora prebrzo uhvati i porumene a unutra ostaju sirove.
Ne preterujte u kolicini pojedenih krofni jako su teske za zeludac pogotovo ako spricom unutar krofni ubacite dzem ili karamel fil i obozavate ih kao autor teksta. :wink:
 
Espanol:
dr:
Imam jedno 15 recepata za krofne, medjutim problem je sto sam negde zagubila onaj najbolji.
Treba mi recept po kome ce krofne ispasti onako vazdusaste, znate ono ...zagrizete krofnu a ona iznutra suplja.
Ima li ko takav recept?
Samo nemojte one po kojima krofne ispadnu masne, pune testa koje se lepi za nepce...
Stiže doco! :wink:
Hej... pa ti si ostao dužan te krofne! :wink: :lol:
 
smeh:
Espanol:
Goscica:
al ga smeh iskopa, svaka joj cast! :P
:twisted: :evil:
Nisi nam podelio ove đavolčiće, pa ne znam koji je moj :wink:
:twisted: :twisted: Evo svakoj po jedan. :lol: A evo i recepta moje mame koji koristim godinama.
KROFNE
U pola litra toplog mleka izmrviti paketić kvasca, dodati kašičicu šećera i malo soli. Kada kvasac počne da "radi" dolivati mleko u vanglu sa brašnom u koje se ubace dva cela jaja. Sve vreme snažno "lupati" i mešati testo (dodavati ako je potrebno brašno) dok se ne stvori glatka i ne mnogo tvrda masa. Ostaviti da odleži 1 sat, pa ga ponovo "izlupati" i ostaviti ponovo bar pola sata do sat. Razvaljati testo na pobrašnjenoj površini do debljine prsta. Modlom veličine koja vam odgovara vaditi krugove i stavljati da se prže u dosta DOBRO zagrejanog ulja (još bolje su na masti ko voli). Pržiti sa obe strane dok ne porumene. Ocediti ih i posuti prah šećerom. Ovako spremljene su meke i penaste i prava napast za one koji ne znaju kad je DOSTA! :wink:
 
Espanol:
smeh:
Espanol:
Goscica:
al ga smeh iskopa, svaka joj cast! :P
:twisted: :evil:
Nisi nam podelio ove đavolčiće, pa ne znam koji je moj :wink:
:twisted: :twisted: Evo svakoj po jedan. :lol: A evo i recepta moje mame koji koristim godinama.
KROFNE
U pola litra toplog mleka izmrviti paketić kvasca, dodati kašičicu šećera i malo soli. Kada kvasac počne da "radi" dolivati mleko u vanglu sa brašnom u koje se ubace dva cela jaja. Sve vreme snažno "lupati" i mešati testo (dodavati ako je potrebno brašno) dok se ne stvori glatka i ne mnogo tvrda masa. Ostaviti da odleži 1 sat, pa ga ponovo "izlupati" i ostaviti ponovo bar pola sata do sat. Razvaljati testo na pobrašnjenoj površini do debljine prsta. Modlom veličine koja vam odgovara vaditi krugove i stavljati da se prže u dosta DOBRO zagrejanog ulja (još bolje su na masti ko voli). Pržiti sa obe strane dok ne porumene. Ocediti ih i posuti prah šećerom. Ovako spremljene su meke i penaste i prava napast za one koji ne znaju kad je DOSTA! :wink:
:) Ma znala sam ja da nas ti nećeš izneveriti!
Pozdravi mamu! :wink:
E, a slika? :oops:
 
Krofne po receptu koji je dao šef kuhinje lično imaju samo jednu manu: stvarno ne znaš šta je dosta!
:wink: :P
(Sva je sreća pa je dao upozorenje, te sam napravila od pola količine! :lol: :D )
 
Evo kao sto obecah,najjednostavniji recept za krofne.

1kg brasna
1 suvi kvasac
1/2 praska za pecivo
vanilin secer,rum,korica limuna
5 zumanjaka
1 cijelo jaje
4 kasike secera
1/2 l.mlijeka
1dcl. ulja
malo soli

Sastaviti gore navedeno i ostaviti da naraste,premijesiti i kad jos jednom narastu,razviti i sjeci.Peci ih u vrucoj masnoci,ali prvo na onoj strani koja je bila gore i to u poklopljenoj serpi.Kad se ispece prva strana,otklopiti okrenuti i zapeci i sa druge strane.
Garantovano nisu suplje i jako su ukusne.
 
absonic:
jel zna neko recept za one pufnaste americke palacinke?

Dobro pogođena tema budući da su to po svemu sudeći mnogo više krofne od palačinki :wink:
Napominjem da je recept iz kuvara i da nije isproban.

Za 10-12 osoba je potrebno: 500g prosejanog brašna, 40g šećera, 5g soli, 5g praška za pecivo, 4 jajeta, mleko pomešano sa kiselom pavlakom u razmeri 2:1
Priprema: Pomešati brašno, šećer, so i prašak za pecivo. Dodati razmućena jaja i onoliko mešavine mleka i pavlake koliko je potrebno da se dobije testo nešto gušće nego za obične palačinke. Ostaviti da odstoji pola sata a zatim peći.

Ove palačinke spravljaju se od svih vrsta brašna, prave se prilično male (prečnik 6 - 8cm), peku se na debeloj, dobro zagrejanoj metalnoj ploči premazanoj salom.

Probaj pa javi kako je bilo :wink:
 

Back
Top