Master za fizioterapeute

kittym

Početnik
Poruka
1
Pozdrav svima! :lol: Imam jedno pitanje!Zavrsila sam Visoku medicinsku u Cupriji za fizioterapeuta i time dobila 180 ESPB bodova.Za upis na master studije je potrebno 240!Kako da dobijem jos dodatnih 60 bodova,a nigde ne postoji 4.godina!?
 
Posle strukovnih studija ne mozes upisati master,nego samo specijalisticke...Prosle godine su na Medicinskom fakultetu u Bg-u raspisali konkurs za upis na specijalisticke strukovne,ali konkursi za njih izlaze tek tamo negde u septembru...Evo,na privatnoj Visokoj medicinskoj u Bg-u imaju specijalisticke studije za fizoterapeute: http://www.vmsmmilankovic.edu.yu/index.php?option=com_content&task=view&id=93&Itemid=82
Znam neke koji su posle zavrsene vise medicinske upisali na privatnom faxu smer za menadzment u zdravstvu,samo ne znam gde ce se zaposliti sa tim...........Eto,to je otprilike ono sto ja znam.....Pozzzz
 
Poslednja izmena:
Evo konkursa od prosle godine: МЕДИЦИНСКИ ФАКУЛТЕТ
УНИВЕРЗИТЕТА У БЕОГРАДУ

расписује

К О Н К У Р С
за упис на

СТУДИЈЕ ДРУГОГ СТЕПЕНА СТРУКОВНИХ СТУДИЈА
за шк. 2008/2009




- СТРУКОВНА МЕДИЦИНСКА СЕСТРА СПЕЦИЈАЛИСТА
- СТРУКОВНИ МЕДИЦИНСКИ ЛАБОРАТОРИЈСКИ ТЕХНОЛОГ СПЕЦИЈАЛИСТА
- СТРУКОВНИ САНИТАРНО ЕКОЛОШКИ ИНЖЕЊЕР СПЕЦИЈАЛИСТА
- СТРУКОВНИ РАДИОЛОШКИ ТЕХНОЛОГ – СПЕЦИЈАЛИСТА
- СТРУКОВНИ ФИЗИОТЕРАПЕУТ СПЕЦИЈАЛИСТА
- СТРУКОВНИ АНЕСТЕТИЧАР СПЕЦИЈАЛИСТА

НА СТУДИЈЕ СЕ УПИСУЈЕ ПО 20 СТУДЕНАТА

Услов за упис на специјалистичке струковне студије из области медицине за сваки од шест понуђених студијских програма (смерова) су завршене студије првог степена (минимално 180 ESPB) према важећем Закону о високом образовању и то основне струковне студије у пољу медицинских наука,:
• дипломирана медицинска сестра и струковна медицинска сестра, струковна педијатриска сестра, струковна медицинска сестра-бабица
• струковни медицинско лабораториски техннолог
• струковни санитарно еколошки инжењер
• струковни радиолошки техничар
• дефектолог, струковни дефектолог, терапеут, струковни терапеут
• струковни анестетичар

Сви кандидати из наведених поља и области морају имати минимално 180 ESPB.

Изузетно може да се дозволи упис кандидату које је завршило вишу школу медицинске струке пре увођења европског система преноса бодова уколико има вишегодишње радно искуство релевантно за студијски програм стечено у одговарајућој здравственој установи. Ближи услови за упис и додатне обавезе у току похађања наставе биће накнадно одређене.

Годишња школарина у шк. 2008/2009 години износи 136.000,00 динара.
Приликом уписа у први семестар уплаћује се 60% школарине а приликом уписа у други семестар уплаћује се 40% школарине.

За пријаву на Конкурс треба приложити:

пријаве се предају од 15. до 22. септембра 2008. године

- попуњена пријава (добија се у Служби )
- биографија
- оверена фотокопија дипломе о завршеном предходном образовању
- потврда о знању енглеског језика
- извод из матичне књиге рођених
- потврду установе у којој је кандидат запослен са наведеном дужином радног стажа .
- уплата трошкова Конкурса у износу од 6.000,00 динара, врши на жиро рачун Медицинског факултета, Београд, Др Суботића бр. 8, број: 840-1139666-89 (позив на број 742311/ПО50).

Избор кандидата врши одговарајућа Комисија.
 

Back
Top