nVidia GeForce 8600GT 512MB Sta mislite o ovoj grafickoj kartici?

Zavisi dosta i od konfiguracije racunara, neki su ovde i preterali, graficka je solidna, doduse malo starija, ali se jos uvek drzi.

U skladu sa cenom je solidan izbor, mada da se ne lazemo postoji mozda par boljih opcija za slicnu cenu.

Kazem, sve zavisi do procesora, dzabe ti overklok ako cpu ne moze da je isprati, imao sam je do skoro, i imam solidne utiske.

Sve u svemu, generalno gledano, graficka je odlicna sto se tice novih softvera, sto se tice video igara moze proci, jos uvek mozes igrati dosta novijih igara, s tim sto ces morati da spustis kriterijum performansi na nizi nivo.

PS.
Ne igram preterano video igre, ali volim da experimentisem i testiram perfomanse.

Mozes je nabuzditi za nekih 10 - 15 procenata.

Sve u svemu jos uvek mozes da teras dosta stvari:ok:
 
I šta?Kartica je matora i prvaziđena.

Jeste vec matora i malo prevazidjena ali daleko od toga da mozes samo tenis da igras sa njom ja sam svojevremeno igrao Crysis na medium podesavanjima na 1280x960 bez ikakvih problema...i to u varijanti sa 256mb...a s obzirom da joj je sada cena oko 30-35e moze da bude neko prelazno resenje dok se ne skupe pare za neku jacu...
 
Alooo ljudi , grafička o kojoj pričate je solidna , ne treba zaboraviti da je ona prošle godine bila jedna od best buy opcija u celom svetu . Njen direktni naslednik je nvidiina 9600 koja je samo malo poboljšana verzija te karte. Primerci 8600 gt su se mogle budžiti da su se one mogle nositi i sa 8800 po performansama , direktni naslednik 8800 je 9800 a iznad nje nVidia ima samo jednu novu generaciju generaciju a u nju spadaju GTX 250.260.280 ..itd.
U prevodu ta grafa je extra za te pare i može da gura sve novije naslove naravno u medium varijanti , mada treba da se zna da ja ovde pričam o grafičkoj kartici sa ddr3 memorijom , pošto pone ostoje i u varijanti 8600 sa ddr2 memorijom i koje su prevaziđene.
 
Nebitno i ddr2 verzija je bila sasvim solidna i sto ti kazes best buy u vreme kada se pojavila i cak i danas moze da izadje na kraj sa nekim zahtevnijim naslovima...najlakse je kuditi grafiku kojoj je proslo vreme...isto ce neko da prica za 9600-9800gt za nekih godinu dana ako ne i manje posto je danas vek graficki kartica mnogo manji...ja sam u oktobru upravo menjao taj 8600gt i uzeo 9800gt i evo vec na jesen-zimu moram da planiram novu karticu...
 
Ma naravno da vredi...ona nema kapacitete novih kartica...ali za te pare koliko kosta daje mnogo vise...a druga stvar koju mnogi zaboravljaju...to je serija kartica kojom je Geforce RAZBIO Ati-ja i njihovu seriju 2xxx i neke rane modele iz serije 3xxx koji su tada bili aktuelni....posebno su dobri modeli XFX-a i to ona druga serija malo unapredjenijih modela 8600gt tzv.XXX serija...
 
ja sam imao nvida XFX 8500 GT..imam je missim josh uvek samo je van kutjishta trenutno lol
za igre mi je bila totalno neupotrebljiva a i display driveri su stalno krshirali u windowsu (nvkdm.sys has stop responding bla bla..)na vista ultmate
i nije stvar do drajvera ili nekompatibilnosti jer isti najnoviji na gainward 9800 GT rade normalno
generalno
ja mislim da je kod mene il grafichka sama bila neispravna il je 256 premalo RAM-a za Vistu...jer sam sve pokushao i na kraju morao da kupujem novu
ova ima 512 pa bi trebalo da je ok
 
Za nove igrice je neupotrebljiva.Može neki 3D tetris da se igra sa njom.

Cooooveceee jel si ti normalan..............
Ja imam GF8600GT 256 DDR III i cepam Far Cry 2 na high bez ikakvog seckanja......
GTA IV mi radi na medium...ali igram ga na low jer ipak lepse radi..........
Crysis na high.........skoro sve igre mi rade na high osim GTA IV..........ali bukvalno
Grid malo otezava na high al na medium ga gura ko zmaj
 
Poslednja izmena:
ja sam imao nvida XFX 8500 GT..imam je missim josh uvek samo je van kutjishta trenutno lol
za igre mi je bila totalno neupotrebljiva a i display driveri su stalno krshirali u windowsu (nvkdm.sys has stop responding bla bla..)na vista ultmate
i nije stvar do drajvera ili nekompatibilnosti jer isti najnoviji na gainward 9800 GT rade normalno
generalno
ja mislim da je kod mene il grafichka sama bila neispravna il je 256 premalo RAM-a za Vistu...jer sam sve pokushao i na kraju morao da kupujem novu
ova ima 512 pa bi trebalo da je ok
Znači brate , ubo si jedinu seriju koja nije bila za igrice serija 8500 je bila za sve sem za igrice , serija 8600 je bila duplo skuplja od nje i tri puta jača. nvidina 8500 je bila jedina serija koja je napravljena za navlačenje ljudi a razlika u kvalitetu 8500 i 8600 je kao zemlja i nebo.
 
dejannn....je se zeznuo,...pa taj polovni atika 4850 je duplo skuplja karta od 8600gt nove...
sto ne znaci da je on best buy,zar ne.

Ja sam imao 8600gt 256mb ddr3,prodao sam je i kupio GTS 250 sa giga rama...
....a imao sam i priliku da vozim 4850 i 4770 ,ali ubedljivo najbolji odnos cena-performanse je 8600gt,
i nije da "branim" nVidiu,daleko od toga,ali 8600gt je jeftina karta sa "skupim performansama"...
 

Back
Top