Plasiranje Srpskih proizvoda u inostranstvo

krapotek

Zainteresovan član
Poruka
104
Mislim da mnogi sto rade u svetu imaju vremena i znanja da plasiraju nase proizvode.
Kontakti su svuda, samo treba aktivirati poslovne celije!!!!
Ja verujem da ce svaki proizvodjac u Srbiji da pozdravi nameru i da nagradi.....procenat..kes.
Sigurno imamo kvalitetnih proizvoda koji mogu da konkurisu.
Svi koji misle da mogu da rade za ino partnere neka predstave svoje proizvode......
 
Претпостављам да сте мислили на наше који раде и/или живе у свету. Одавно размишљам на сличан начин као и Ви. Нисам прикупљао податке, али верујем да имамо једну од већих дијаспора (релативно, у односу на матицу). Ово би могла бити изузетна шанса наше привреде. Такође и наших људи који живе на свим континентима. О користи за државу (порези и пунији фондови) и грађане (нова радна места) - да и не говорим.
 
Јадни човече, да би пласирао у иностранство мораш да добијеш папире, које одобрава или неки министар или нека њихова агенција. Данас је сва привреда Србије у шаци одређеног броја људи (политичара и њихових пајташа) и неће дати никоме сертификат (осим ако не "подмажу џепове") или ако као кокошку не очерупају сваког ко жели нешто да ради.

Зар не видите да је производња у Србији угушена ? Да ништа не може да се произведе а камоли извезе ? Зар не видите да је село уништено да је стала производња. Људи су изгубили могућност и да се бесплатно лече и да преживе. Онај ко узима паре то су они из врха власти, који имају могућност да дају бесплатне ТВ рекламе, и да имају њихове агенције, новине, медије итд....док остали гледају како да саставе крај са крајем.

Нема ништа од извоза, сад нам Европа уваљује производе, па тако наши министри, попут Томице Милосављевић увозе лек из иностранства за 1 евро, а продају у Србијии за 20 евра.

Е то је бизнис, где они на јаду и грбачи овог народа угодно живе. И жао ми је поштених људи и поштеног света као што си претпостављам ти, који желе нешто да производе, да поштено раде и од рада својих руку нешто својој породици приуште, али нажалост Србију је ухватила куга софистицираних лопова, који продаше и попљачкаше све што се продати и опљачкати може, а сутра ће да оду да живе у резервној држави или ће овде да господаре за увек, ако им то дозволимо.
 
Nisu tema lopovi i sistem.
Ja sam jedan od onih sto hoce da stvaraju - nesto vec stvaram.
Poenta je da se sto vise ljudi ukljuci u razvoj.
Oni kradu mi stvaramo.....doci ce do nekog balansa, bice vise nas nego njih.
Tako to treba da ide ...uvek ce biti onih sto zive na tudjoj grbaci.
Nego daj mi da pravimo pare.....pravda ce pobediti
 
Nisu tema lopovi i sistem.
Ja sam jedan od onih sto hoce da stvaraju - nesto vec stvaram.
Poenta je da se sto vise ljudi ukljuci u razvoj.
Oni kradu mi stvaramo.....doci ce do nekog balansa, bice vise nas nego njih.
Tako to treba da ide ...uvek ce biti onih sto zive na tudjoj grbaci.
Nego daj mi da pravimo pare.....pravda ce pobediti

Ти ствараш и добар си док не почнеш њих да угрожаваш. Чим почнеш да им узимаш одређена тржишта, бићеш спречен у томе. До баланса неће доћи јер постоје монополи. Све док постоји монопол, баланса нема.
 
Ja pricam o malim firmama koje se trude i ima ih mnogo.
Nema sta se nece napraviti.
Znaci papiri , ministri , monopol nije prepreka.
Nama trebaju KONTAKTI.
U mnogim firmama vec sede nasi ljudi, rade u nabavci , proizvodnji marketingu.
Ovo sto ovde pricam vec funcionise.
Ima dosta firmi koje samo rade za ino kupca.
Treba nam hiljade takvih!
Ne zelim ja da prodam los proizvod nego kvalitetan po nizim cenama!!!
 
U svetu nije u većini "burazerska" ekonomija, kao što je to slučaj ovde...
strane firme imaju određene standarde za robu koju koriste ili u procesu proizvodnje, ili
kao krajnji proizvod. Zato mislim, ako već koristite internet, bolje da potražite firme iz domena
proizvodnje kojom se bavite i njima prezentirate svoj program i proizvode.

Zar očekujete da se javi Pera Perić i kaže "imam fabriku u Kanadi, baš im treba ono što ti imaš?"
Ne ide to baš tako.
 
Jeste osetljivo ali ako pera kaze daj ti nama to da vidimo kako to radi(za dz) ,
ja im posaljem oni kazu ok.
Prica krece polako.
Internet je prenatrpan i koliko god da se trudis tesko nadjes pravu osobu.
Sajmovi su recimo super stvar.....ali treba to obilaziti....izlagati....
Ja sam ostvario jedan kontakt preko Pere i pocela je saradnja...
 
Da ne shvatiš pogrešno, nemam ništa protiv ni Pere, ni Mike ni Žike...
I samo nastavi da radiš, neka ti bude još bolje...

Samo mi je cela ta priča suviše "plitka".. bez obzira na silnu želju Pere da uzme proviziju
ili šta već, ozbiljna firma sa dobrim proizvodom mora da ima i marketing.

Istina je da je internet prentarpan, ali upravo to pruža bezbroj mogućnosti, što tebi da se predstaviš,
što drugima da istaknu potrebu za tvojim proizvodom.

Sve najbolje.. ja nemam Peru, a poslujem upravo onako kako ti napisah.
 
da bi se političari osećali odgovorno prema svojim postupcima morao bi biti veći pritisak javnog mnenja.to bi se moglo postići uz što više kontakt emisija da bi odgovarali na pitanja ali ne da se pojavi jednom pa da od toga ne bude ništa već da se kroz izvesno vreme sedne za klupu i odgovori šta je od svega obećanog urađeno i ako nije zašto nije, da se ispostavi ko je odgovarao zašat i t.d. dakle da se stvari razjasne do kraja a ne da se samo spomenu, nabroje i život teče dalje. na TV sam gledala emisiju gde je bila prijava o službeniku socialne službe kako je uzimamo mito od korisnika socialne pomoći a direktorica ustanove nema pojma o svemu tome. zašto se posle nekog vremena ne ponovi emisija i da se vidi šta se je po tom pitanju napravilo a ne da emisija ode u zaborav i da i dalje taj ko je uzimao mito ostaje na poslu .svako mora da stoji iza svojih reči i tvrdnji. To stanovište bi trebali počet negovati i to vrlo aktivno !
 
Pazljivo sam procitala temu i njoj posvecene komentare.
Svako od vas ima u neku ruku pravo.
Srbija ima proizvode koje treba ponuditi inostranom trzistu, proizvodi koji su takodje i kvalitetni.
Ali da bi se taj cilj ostavrio, ne zavisi samo od proizvoda, vec i od komercionalnoga razmisljanja Srpskog proizvodjaca i njemu datih mogucnosti.
A tu nastaje najveci problem. Vecina nasih proizvodjaca , na zalost razmislja komercionalno samo srpski. Meni je to na neki nacin i razumljivo, sankcije, razne ekonomske blokade i sva desavanja u nasoj zemlji , su doveli narod do toga.
Ali vremena se menjaju, pa tako se treba i komercionalno razmisljanje nasih proizvodjaca menjati.Za velika preduzeca to naravno predstavlja manji problem, jer su finansijski u boljoj poziciju, nego neki srednji ili manji privatnik.
Ako jedan proizvodjac ozbiljno zeli da plasira svoj proizvod na inostarno trziste, treba kao prvo da shvati, da to nece moci na nacin, kako je to navikao i naucio u Srbiji.
On mora da bude spreman, da ulozi kapital za svrhe marketinga, raznih internacionalnih sajmova itd.. Za sve to nece moci da prodje bez profesinalne pomoci. Nije vam dovoljno imati nekoga "Nasega" u inostranstvo, ako se ta osoba profesionalno ne bavi tim poslom.
Taj "Nas" moze da pokusa kao lajk da vam nadje neki kontakt, ali to ne znaci da ce ga inostrani kupac za ozbiljnoga prihvatiti..Naprotiv, na taj nacin moze jedan mozda dobar proizvod daleko vise da izgubi nego da dobije na vrednosti.
Ali jedan profesionalni consulter ce na licu mesta za vas ispitati trziste, analizirati sve, organizirati zaista po zapadnom standardu i nivou, za vas proizvod sve potrebne mere. A sto je daleko bitnije za vas, taj consulter kasnije isto tako treba da stoji kao posrednik izmedju vas i vaseg kupca .Vi na taj nacin mozete samo da dobijete, jer imate uvek na licu mesta osobu koja zastupa vase interese i vas proizvod..
E a tu nastaje na zalost onda problem kod vecine nasih proizvodjaca, neko treba sve te odradjene usluge toga consultera da plati.Neko treba da snosi troskove za telefon, benzin, hotele itd..Nije dovoljno misliti, da ce ta osoba koja se angazirala maximalno i profesionalno za vas i vas proizvod, treba da bude zadovoljna ako na kraju dobije samo neku ugovorenu premiju.Neko treba prvo za sve izdatke da ide u predkasu ako hoce kasnije rezultate za svoj proizvod, na stranom trzistu da vidi. Na zalost malo koji proizvodjac o tome razmislja, vec misli da je osoba koja radi za njega u inostranstvu, nasla svoje vreme i svoje pare na putu, pa mu moze to tek tako odraditi za badava . Ne ide tako, zapadna deviza je bila i ostala "Vreme je novac, a novac nema niko za bacanje ii poklanjanje".
Sve ovo vam iz licnoga iskustva sa srpskim proizvodjacima pricam, posto se upravo tim poslom ovde u Nemackoj bavim.
Od velikoga broja mojih kontakta u Srbiji, jako mali broj proizvodjaca je sa kojima mi je uzitak i jako veliko zadovoljstvo da suradjujem.Jako mi je drago, da sam u timu sa tim proizvodjacima uspela da plasiram njihove proizvode ovde na zapadnom trzistu i da sada uspesno drze svoje mesto.Moram prizanti da sam i ponosna, kad vidim nas proizvod iz Srbije ovde na trzistu.
Svima vama koji se bavite proizvodnjom zelim puno srece i uspeha sa osvajanjem inostranoga trzista.
Srbija ima sta da exportira, Srbija ima adekvatan kader proizvodjaca i sa trudom i inicijativom za uspeh, moze opet da osvoji strana trzista!
P.S.: bez zamere na greske u gramatiki
 
ja radim sa strancima...ovako:

maline,kupine,prsut,kobasice za rostilj,sve vrste "dimljenog"mesa, tj. sto vise vrsta jer oni to nemaju i ne dime prirodno,ajvar na milion nacina,za baklavom su ludi,za burek da ne govorim,kajmak i sirevi...
ima tu jos nesto ako se setim dodacu...
rakije...naravno...
 
Znači, oni su u Srbiji i dolaze kod Vas da kupuju?
Ako ja dobro razumem...

oni su trenutno u srbiji i ja radim sa njima,oni kupuju i jedemo zajedno...

ali sto vole dobro da jedu,a znaju i sta valja...jagode isto,ma sve moguce prirodno voce...
cveklu...celer onaj veliki...i tako...sve sto valja...
npr,oni kad prze jaja ne koriste zumanca,stave 5 belanaca i 1 zumance zato sto je zumance puno holesterola...
maslinovo ulje....isto...orase,bademe,lesnike,sve vrste susenog voca...sve sto je zdravo...
 
Pazljivo sam procitala temu i njoj posvecene komentare.
Svako od vas ima u neku ruku pravo.
Srbija ima proizvode koje treba ponuditi inostranom trzistu, proizvodi koji su takodje i kvalitetni.
Ali da bi se taj cilj ostavrio, ne zavisi samo od proizvoda, vec i od komercionalnoga razmisljanja Srpskog proizvodjaca i njemu datih mogucnosti.
A tu nastaje najveci problem. Vecina nasih proizvodjaca , na zalost razmislja komercionalno samo srpski. Meni je to na neki nacin i razumljivo, sankcije, razne ekonomske blokade i sva desavanja u nasoj zemlji , su doveli narod do toga.
Ali vremena se menjaju, pa tako se treba i komercionalno razmisljanje nasih proizvodjaca menjati.Za velika preduzeca to naravno predstavlja manji problem, jer su finansijski u boljoj poziciju, nego neki srednji ili manji privatnik.
Ako jedan proizvodjac ozbiljno zeli da plasira svoj proizvod na inostarno trziste, treba kao prvo da shvati, da to nece moci na nacin, kako je to navikao i naucio u Srbiji.
On mora da bude spreman, da ulozi kapital za svrhe marketinga, raznih internacionalnih sajmova itd.. Za sve to nece moci da prodje bez profesinalne pomoci. Nije vam dovoljno imati nekoga "Nasega" u inostranstvo, ako se ta osoba profesionalno ne bavi tim poslom.
Taj "Nas" moze da pokusa kao lajk da vam nadje neki kontakt, ali to ne znaci da ce ga inostrani kupac za ozbiljnoga prihvatiti..Naprotiv, na taj nacin moze jedan mozda dobar proizvod daleko vise da izgubi nego da dobije na vrednosti.
Ali jedan profesionalni consulter ce na licu mesta za vas ispitati trziste, analizirati sve, organizirati zaista po zapadnom standardu i nivou, za vas proizvod sve potrebne mere. A sto je daleko bitnije za vas, taj consulter kasnije isto tako treba da stoji kao posrednik izmedju vas i vaseg kupca .Vi na taj nacin mozete samo da dobijete, jer imate uvek na licu mesta osobu koja zastupa vase interese i vas proizvod..
E a tu nastaje na zalost onda problem kod vecine nasih proizvodjaca, neko treba sve te odradjene usluge toga consultera da plati.Neko treba da snosi troskove za telefon, benzin, hotele itd..Nije dovoljno misliti, da ce ta osoba koja se angazirala maximalno i profesionalno za vas i vas proizvod, treba da bude zadovoljna ako na kraju dobije samo neku ugovorenu premiju.Neko treba prvo za sve izdatke da ide u predkasu ako hoce kasnije rezultate za svoj proizvod, na stranom trzistu da vidi. Na zalost malo koji proizvodjac o tome razmislja, vec misli da je osoba koja radi za njega u inostranstvu, nasla svoje vreme i svoje pare na putu, pa mu moze to tek tako odraditi za badava . Ne ide tako, zapadna deviza je bila i ostala "Vreme je novac, a novac nema niko za bacanje ii poklanjanje".
Sve ovo vam iz licnoga iskustva sa srpskim proizvodjacima pricam, posto se upravo tim poslom ovde u Nemackoj bavim.
Od velikoga broja mojih kontakta u Srbiji, jako mali broj proizvodjaca je sa kojima mi je uzitak i jako veliko zadovoljstvo da suradjujem.Jako mi je drago, da sam u timu sa tim proizvodjacima uspela da plasiram njihove proizvode ovde na zapadnom trzistu i da sada uspesno drze svoje mesto.Moram prizanti da sam i ponosna, kad vidim nas proizvod iz Srbije ovde na trzistu.
Svima vama koji se bavite proizvodnjom zelim puno srece i uspeha sa osvajanjem inostranoga trzista.
Srbija ima sta da exportira, Srbija ima adekvatan kader proizvodjaca i sa trudom i inicijativom za uspeh, moze opet da osvoji strana trzista!
P.S.: bez zamere na greske u gramatiki

Драга моја, све си то то лепо написала, али да ти ја нешто кажем, најбољи бизниси на планети су направљени без икаквих КОНСУЛТЕРА, има само једно једино правило - ЗНАШ ИЛИ НЕ ЗНАШ, а све што човек не зна може да научи. Све се да научити. А што се којекаквих консултаната тиче, нема од тога ништа, ко тако размишља може само да финансијски пропадне.
 
Mislim da mnogi sto rade u svetu imaju vremena i znanja da plasiraju nase proizvode.
Kontakti su svuda, samo treba aktivirati poslovne celije!!!!
Ja verujem da ce svaki proizvodjac u Srbiji da pozdravi nameru i da nagradi.....procenat..kes.
Sigurno imamo kvalitetnih proizvoda koji mogu da konkurisu.
Svi koji misle da mogu da rade za ino partnere neka predstave svoje proizvode......


Ne uzima Evropa smece od robe. Kod njih se za takve stvari ide dugo godina u zatvor.
 

Back
Top