crna i bela magija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Bez uvrede:vecina vas nema pojma o magiji. Ne znam ni ja nista posebno,...

Tacno.

...ali samo prepricavate neke babske price,nesto sto vam je keva rekla ili propagirate misljenje crkve.

Netacno, ovde ima ljudi koji se ozbiljno bave magijom (tacnije nekim od vidova magije). Po mom misljenju, crkva zabranjuje magiju zbog zastite ljudi jer nisu dovoljno cisti (u srcu i namerama) da se time bave, a moguce je i da ne dozvoli osipanje "clanstva". Pa ipak, u samoj Bibliji ima mnogo opisa cudesa tj magije, tako da...


...Ako neko veruje u Boga,pomoci ce mu Bog,ako neko ne veruje da Bog postoji,ili barem ne veruje da ne postoji u tom svemocnom obliku kao jedini Bog,kako ce mu taj Bog pomoci? Ne otklanja to nesto Bog ili sta vec,ono u sta verujete,vec ta vasa sama vera. Jednostavno verujete da vas to nesto stiti i da vam pomaze,i time privucete pozitivne dogadjaje,i mislite da su vam molitve uslisene...

Ovo zahteva objasnjenje. Mozes li molim te da mi objasnis kako zamisljas "privlacenje pozitivnih dogadjaja" u okviru postojecih fizickih zakona? Mislim da vecina nas upravo TO naziva magijom (nekim vidom magije), izmedju ostalih "abrakadabra" stvari.

Inace,vi sto trazite neke magove,blabla,i placate im,naivni ste mnogo. Sta sad mislite,da oni imaju neki posebni dar i sposobnost?! Magijom moze da se bavi bilo ko,a ona nema veze sa djavolom. Dakle,ako mislite da vam je baba iz susedstva navracala sami to i skinite. Magija se koristi u mnogim religijama,koje cak i ne priznaju postojanje djavola,a i sama magija,kojom se mnogi vode kao necim u sta ce da veruju,kao religijom,kako da se obracaju djavolu kad za njih on i ne postoji?! Stvarno.

Ljudi traze magove jer im treba pomoc. Za neke stvari lekari, jednostavno, nisu dovoljni. Drugo je pitanje kod koga zavrse i da li taj "mag" ume da im pomogne.
Sto se tice placanja, potrebno je da covek plati za pomoc koju je dobio. Nebitno je da li treba da da 1000EUR ili da donese cvetic koji je ubrao na livadi, postovanje i uzvracanje za nesto sto smo dobili moramo pruziti. Opet je drugo pitanje kako se ta naplata vrsi. Pravi duhovnjaci uglavnom nemaju tarifu, ali i oni moraju ziveti od necega (u prodavnici se podrazumeva da moramo platiti, zasto bi ovde bilo drugacije). Osim toga oni koriste svoje vreme, znanje, energiju da pomognu drugoj osobi. Stavise kod bioenergetskih tretmana "mag" moze cak pokupiti deo energije bolesnog coveka i rizikuje da se i sam razboli. Prema tome tu su i slicni, vrlo ozbiljni rizici... (Mnogi ljudi ne shvataju da bavljenje magijom i u pozitivne svrhe predstavlja opasne stvari jer se radi sa jako mocnim stvarima koje deluju na visim nivoima, i time su mnogo snaznije po svom uticaju i delovanju. Uglavnom magija uklanja neki problem, i postoji opasnost da se pri tome osoba "inficira" samim problemom ili pretrpi neki negativan uticaj od istog. Drugim recima, magovi rade sa "duhovnom prljavstinom", slicno kao sto lekari rade sa bolesnim tkivima, i u oba slucaja postoji opasnost od infekcija i slicnog)
Prihvatljiv nacin je recimo da osoba da onoliko koliko moze i smatra da vredi usluga/pomoc/informacija koju je dobila.

Kao sto sam rekao, magijom ne moze da se bavi svako, u svakom slucaju ne bez odgovarajuce pripreme. Pri ovome ja mislim na pravu magiju i na pravo bavljenje istom, ne na sarlatanstvo.


Mogu ja sad vama da svasta napricam i kazem 'Bog mi rekao'. Haaah. E nije!

Teoretski mozes, a prakticno... Evo cikam te, zasnuj svoju religiju. Pricaj sta god zelis, ako uspes postaces slavljen sirom sveta, smatrace te sa bozjeg izaslanika, imaces sva moguca bogatstva... Izvoli. I javi nam kako si prosao ;)
 
Tacno.



Netacno, ovde ima ljudi koji se ozbiljno bave magijom (tacnije nekim od vidova magije). Po mom misljenju, crkva zabranjuje magiju zbog zastite ljudi jer nisu dovoljno cisti (u srcu i namerama) da se time bave, a moguce je i da ne dozvoli osipanje "clanstva". Pa ipak, u samoj Bibliji ima mnogo opisa cudesa tj magije, tako da...




Ovo zahteva objasnjenje. Mozes li molim te da mi objasnis kako zamisljas "privlacenje pozitivnih dogadjaja" u okviru postojecih fizickih zakona? Mislim da vecina nas upravo TO naziva magijom (nekim vidom magije), izmedju ostalih "abrakadabra" stvari.



Ljudi traze magove jer im treba pomoc. Za neke stvari lekari, jednostavno, nisu dovoljni. Drugo je pitanje kod koga zavrse i da li taj "mag" ume da im pomogne.
Sto se tice placanja, potrebno je da covek plati za pomoc koju je dobio. Nebitno je da li treba da da 1000EUR ili da donese cvetic koji je ubrao na livadi, postovanje i uzvracanje za nesto sto smo dobili moramo pruziti. Opet je drugo pitanje kako se ta naplata vrsi. Pravi duhovnjaci uglavnom nemaju tarifu, ali i oni moraju ziveti od necega (u prodavnici se podrazumeva da moramo platiti, zasto bi ovde bilo drugacije). Osim toga oni koriste svoje vreme, znanje, energiju da pomognu drugoj osobi. Stavise kod bioenergetskih tretmana "mag" moze cak pokupiti deo energije bolesnog coveka i rizikuje da se i sam razboli. Prema tome tu su i slicni, vrlo ozbiljni rizici... (Mnogi ljudi ne shvataju da bavljenje magijom i u pozitivne svrhe predstavlja opasne stvari jer se radi sa jako mocnim stvarima koje deluju na visim nivoima, i time su mnogo snaznije po svom uticaju i delovanju. Uglavnom magija uklanja neki problem, i postoji opasnost da se pri tome osoba "inficira" samim problemom ili pretrpi neki negativan uticaj od istog. Drugim recima, magovi rade sa "duhovnom prljavstinom", slicno kao sto lekari rade sa bolesnim tkivima, i u oba slucaja postoji opasnost od infekcija i slicnog)
Prihvatljiv nacin je recimo da osoba da onoliko koliko moze i smatra da vredi usluga/pomoc/informacija koju je dobila.

Kao sto sam rekao, magijom ne moze da se bavi svako, u svakom slucaju ne bez odgovarajuce pripreme. Pri ovome ja mislim na pravu magiju i na pravo bavljenje istom, ne na sarlatanstvo.




Teoretski mozes, a prakticno... Evo cikam te, zasnuj svoju religiju. Pricaj sta god zelis, ako uspes postaces slavljen sirom sveta, smatrace te sa bozjeg izaslanika, imaces sva moguca bogatstva... Izvoli. I javi nam kako si prosao ;)

Ja sam zensko. Cikas me? Kako nezrelo. Ko prvi cika prvi radi,ako cemo vec po decijem. A necemo,bar ja necu.
Vidis,mene zasnivanje religije ne interesuje. Da me interesuje,mozda je i bih zasnovala. Sva moguca bogatstva me ne interesuju,moje bogatstvo su osobe koje mi znace.
Ocigledno da si ubedjen u to sto govoris,mada je netacno,tako da se necu s tobom prepucavati. Nisi u pravu,ali nema veze. Svako ima pravo na svoja ubedjenja i misljenje.
Privlacenje pozitivnih dogadjaja...Je l' znas ti za zakon privlacnosti? Odgledaj Tajnu...I shvatices o cemu se radi.
 
Ja sam zensko. Cikas me? Kako nezrelo. Ko prvi cika prvi radi,ako cemo vec po decijem. A necemo,bar ja necu.
Vidis,mene zasnivanje religije ne interesuje. Da me interesuje,mozda je i bih zasnovala. Sva moguca bogatstva me ne interesuju,moje bogatstvo su osobe koje mi znace.
Ocigledno da si ubedjen u to sto govoris,mada je netacno,tako da se necu s tobom prepucavati. Nisi u pravu,ali nema veze. Svako ima pravo na svoja ubedjenja i misljenje.
Privlacenje pozitivnih dogadjaja...Je l' znas ti za zakon privlacnosti? Odgledaj Tajnu...I shvatices o cemu se radi.

Izvini za pogresan pol.

Sto se tice cikanja, poenta je bila da uopste nije lako osnovati novu religiju bez ikakvog osnova. Zato sam i rekao - probaj, pa ces videti. I garantujem ti da neces uspeti. Ne mozes ubediti ljude u nesto bez necega sto ce ljudi prihvatiti. Nisu svi koji se bave duhovnoscu glupi i budale, pa je eto dovoljno pomenuti Boga ili tako nesto i svi ce odmah da padnu na zemlju. Ako ne verujes, probaj.

Sto se tice privlacenja pozitivnih dogadjaja (citao sam Tajnu), nisam siguran da si shvatila sustinu. Hajde sad ti meni obrazlozi taj zakon tj mehanizam po kome on radi. Pa on se upravo zasniva na duhovnom, nematerijalnom.

Da jos pojasnim - nije objasnjenje da mi kazes "misli pozitivno i afirmativno o necemu, zamisli i to ce se dogoditi". Kako ce se dogoditi, zasto, kojim putem se to desava? Na to nema odgovora. Sve sto autori kazu je da taj zakon funkcionise u Univerzumu.
I tu dolazimo do pojma Boga. Definisanje stvarnosti oko sebe samo mislima definitivno ne pripada ni jednoj nauci koja je danas zvanicna. O tome pisu i autori Tajne. A to je daleko od necega sto je objasnjivo prema danasnjim naucnim saznanjima.
Jos je Isus govorio, parafraziram, "veruj i bice", "ko trazi otvorice mu se" i slicno. Zapravo on je govorio o ovom fenomenu. Ali, ostaje pitanje ko to daje? Koja je ta inteligencija u Univerzumu koja razume misli ljudskog bica i odgovara na njih?
 
Pozitivne misli privlace pozitivne dogadjaje. A kako? Vidis,rekla sam ti i sama da kao ni vi ostali nemam bas previse znanja o tome. Ali za mene to radi. A kako? Ne interesuje me previse. Znam da bi trebalo da se informisem,ali jednostavno ne privlaci me istrazivanje o tome. Pozitivne misli su mi uvek dovlacile pozitivne dogadjaje,kako,ja to ne znam. I ne moram da znam,dok mi radi super mi je.
 
Pozitivne misli privlace pozitivne dogadjaje. A kako? Vidis,rekla sam ti i sama da kao ni vi ostali nemam bas previse znanja o tome. Ali za mene to radi. A kako? Ne interesuje me previse. Znam da bi trebalo da se informisem,ali jednostavno ne privlaci me istrazivanje o tome. Pozitivne misli su mi uvek dovlacile pozitivne dogadjaje,kako,ja to ne znam. I ne moram da znam,dok mi radi super mi je.

Daj jedan primer, samo jedan. Veoma me zanima kakve su to pozitivne misli, jer po ovome kako ti pišeš deluje mi kao da mnogo voliš pecanje i eto, jednog dana si upecala zlatnu ribicu koja ispunjava želje. Izvini, ali nisi konkretna i takve zaključke izvlačim ... što je inačne magično, tako da smo u okviru teme :lol:

Može biti i da su tvoje misli toliko realne, da znaš šta će se desiti ... ili imaš sposobnost da manipulišeš ... Vidiš? Trebala bi biti konkretnija, jer mnogo je zamorno izvlačiti ovako zaključke.

Uzgred, koliko god to tebi bilo iznenađujuće, ljudi nikada ne žele da im se dešavaju loše stvari i verujem da svi idu kroz život sa pozitivnim mislima, ali to tako ne ide.
Recimo juče, krenula sam u X vreme na X mesto sa izuzetno pozitivnim mislima ... šta se desilo nakon mog odlaska sa X mesta u Y vreme? Negativni događaj na koji nisam računala ni u ludilu, što je rezultiralo da mi čitav dan propadne. Ti sad želiš da mi kažeš da ti se to nikada nije desilo? ... ukoliko nije, daj nam reci koja je tvoja tajna :think:
 
Recimo juče, krenula sam u X vreme na X mesto sa izuzetno pozitivnim mislima ... šta se desilo nakon mog odlaska sa X mesta u Y vreme? Negativni događaj na koji nisam računala ni u ludilu, što je rezultiralo da mi čitav dan propadne. Ti sad želiš da mi kažeš da ti se to nikada nije desilo? ... ukoliko nije, daj nam reci koja je tvoja tajna :think:
da, to se ljudima često dešava.
ono što mene interesuje je šta čovek radi kada mu se nešto neočekivano dogodi što mu u potpunosti promeni raspoloženje?
kod tebe je očito u pitanju bio neki negativan događaj.
kada se meni nešto neprijatno dogodi ja prvo pokušavam da shvatim na koji centar moga uma se taj događaj najsnažnije zalepio.
naravno, to zavisi i od vrste događaja, jer ako se recimo oklizneš na poledici i padneš, prvo ćeš osetiti bol na udarenom mestu, a to će aktivirati mehanički centar i reflektovaće se kroz krik ili neku bolnu grimasu na licu.
ako ti je naprimer neko nešto neprijatno saopštio ili te uvredio, tada je stvar malo složenija jer bi po logici stvari trebalo da se događaj zalepi za negativni deo intelektualnog centra, međutim on se gotovo redovno zalepi za negativni deo emotivnog centra, a taj centar je mnogo brži od ostalih centara i svoje negativne impulse šalje na negativne delove mehaničkog i intelektualnog centra što prouzrokuje da si ceo dan namršten dok te negativne misli proganjaju i nedaju ti ni trenutka da ih se oslobodiš. to je sve zbog pogrešnog rada centara, odnosno što je negativan događaj spolja direktno delovao na naš negativni deo emocionalnog centra umesto na negativni deo intelektualnog centra.
ukoliko naučiš da posmatraš sebe kroz delovanje spoljnih događaja na naše centre (pogotovo negativne događaje), tada će ti se otvoriti mogućnost da pamtiš sebe i svesnim pamćenjem sebe ćeš moći da koriguješ rad centara i dovedeš ih u poželjan balans. kada su centri izbalansirani neprijatni događaji će imati potpuno drugačiji efekt na naš um i bićemo u stanju da ih lakše prevaziđemo, a što je najvažnije neće ostati pothranjeni u našem sećanju kako bi se na svaku pomisao o nečem sličnom ponovo aktivirali.

što se tiče ˝tajne˝ koja se uvukla u temu, sve ono o čemu u toj knjizi govore nije moguće ako čovek nije dostigao određeni nivo svesti, jer događaji se mogu promenuti jedino ako svesno deluješ na njih, a sama želja za promenom nije dovoljna, potreban je i svestan napor. mora se ispuniti zakon trojke, jer svi događaji da bi se dogodili podležu tom zakonu.
po zakonu trojke, na svaki događaj u univerzumu deluju tri sile: aktivna, pasivna i neutralna sila. aktivna sila bi u ovom slučaju bila želja da se pozitivnim mislima sprovede promena, pasivna sila je negativna priroda samog događaja koji je izložen promeni i bez delovanja treće, neutralne sile taj događaj se nikad neće ostvariti jer bi se aktivna i pasivna sila stalno mimoilazile ili vrtile u krug bez ikakvog efekta. jedino delovanjem treće, neutralne sile događaj se može izmenuti. neutralna sila bi u ovom slučaju bio svesni napor.
 
Poslednja izmena:
da, to se ljudima često dešava.
ono što mene interesuje je šta čovek radi kada mu se nešto neočekivano dogodi što mu u potpunosti promeni raspoloženje?
kod tebe je očito u pitanju bio neki negativan događaj.
kada se meni nešto neprijatno dogodi ja prvo pokušavam da shvatim na koji centar moga uma se taj događaj najsnažnije zalepio.
naravno, to zavisi i od vrste događaja, jer ako se recimo oklizneš na poledici i padneš, prvo ćeš osetiti bol na udarenom mestu, a to će aktivirati mehanički centar i reflektovaće se kroz krik ili neku bolnu grimasu na licu.
ako ti je naprimer neko nešto neprijatno saopštio ili te uvredio, tada je stvar malo složenija jer bi po logici stvari trebalo da se događaj zalepi za negativni deo intelektualnog centra, međutim on se gotovo redovno zalepi za negativni deo emotivnog centra, a taj centar je mnogo brži od ostalih centara i svoje negativne impulse šalje na negativne delove mehaničkog i intelektualnog centra što prouzrokuje da si ceo dan namršten dok te negativne misli proganjaju i nedaju ti ni trenutka da ih se oslobodiš. to je sve zbog pogrešnog rada centara, odnosno što je negativan događaj spolja direktno delovao na naš negativni deo emocionalnog centra umesto na negativni deo intelektualnog centra.
ukoliko naučiš da posmatraš sebe kroz delovanje spoljnih događaja na naše centre (pogotovo negativne događaje), tada će ti se otvoriti mogućnost da pamtiš sebe i svesnim pamćenjem sebe ćeš moći da koriguješ rad centara i dovedeš ih u poželjan balans. kada su centri izbalansirani neprijatni događaji će imati potpuno drugačiji efekt na naš um i bićemo u stanju da ih lakše prevaziđemo, a što je najvažnije neće ostati pothranjeni u našem sećanju kako bi se na svaku pomisao o nečem sličnom ponovo aktivirali.

što se tiče ˝tajne˝ koja se uvukla u temu, sve ono o čemu u toj knjizi govore nije moguće ako čovek nije dostigao određeni nivo svesti, jer događaji se mogu promenuti jedino ako svesno deluješ na njih, a sama želja za promenom nije dovoljna, potreban je i svestan napor. mora se ispuniti zakon trojke, jer svi događaji da bi se dogodili podležu tom zakonu.
po zakonu trojke, na svaki događaj u univerzumu deluju tri sile: aktivna, pasivna i neutralna sila. aktivna sila bi u ovom slučaju bila želja da se pozitivnim mislima sprovede promena, pasivna sila je negativna priroda samog događaja koji je izložen promeni i bez delovanja treće, neutralne sile taj događaj se nikad neće ostvariti jer bi se aktivna i pasivna sila stalno mimoilazile ili vrtile u krug bez ikakvog efekta. jedino delovanjem treće, neutralne sile događaj se može izmenuti. neutralna sila bi u ovom slučaju bio svesni napor.

Vrlo opširno i edukativno :)

Kod mene je slučaj ovakav ... Dan započinjem sa pozitivnim stavom. Ne stečeno, već urođeno, takva sam. Tog dana sam, mada sam krenula na pomenuto mesto sa + stavom, doživela neprijatnost. Ono što sledeće uradim je da upadnem u dubiozu (taj izraz uvek koristim :lol:), naime, preispitujem zašto se to desilo? To je osnovno, da pronađem koren problema. Kada dođem do odgovora, saniranje istog je lakši proces. Za to mi je potrebno vreme, ponekad i više dana, sve zavisi od problema.
Ono što sam otkrila, što je za mene veoma utešno, je da na jedan problem postoji više rešenja. Odaberem ono najproduktivnije, odnosno najbolje za mene i naravno, za one koji su deo tog problema, iliti negativnog događaja. Svest je glavni akter u ovoj priči.
Sve to zna da istroši dosta energije i nakon što sam pronašla rešenje, osećam zamor, ali i satisfakciju i naravno, način kako da obnovim energiju :)

Nadam se da sam bila dovoljno jasna :D
 
Vrlo opširno i edukativno :)

Kod mene je slučaj ovakav ... Dan započinjem sa pozitivnim stavom. Ne stečeno, već urođeno, takva sam. Tog dana sam, mada sam krenula na pomenuto mesto sa + stavom, doživela neprijatnost. Ono što sledeće uradim je da upadnem u dubiozu (taj izraz uvek koristim :lol:), naime, preispitujem zašto se to desilo? To je osnovno, da pronađem koren problema. Kada dođem do odgovora, saniranje istog je lakši proces. Za to mi je potrebno vreme, ponekad i više dana, sve zavisi od problema.
Ono što sam otkrila, što je za mene veoma utešno, je da na jedan problem postoji više rešenja. Odaberem ono najproduktivnije, odnosno najbolje za mene i naravno, za one koji su deo tog problema, iliti negativnog događaja. Svest je glavni akter u ovoj priči.
Sve to zna da istroši dosta energije i nakon što sam pronašla rešenje, osećam zamor, ali i satisfakciju i naravno, način kako da obnovim energiju :)

Nadam se da sam bila dovoljno jasna :D
nije mi baš najjasnije.
da li ti , kada preispituješ zašto se to desilo i tražiš koren problemu, tražiš i preispituješ problem kao spoljni događaj (zašto se on desio upravo tebi) ili preispituješ svoj um i tražiš korijen problema u reakciji kojom je tvoj um reagovao na taj spoljni događaj?
u prvom slučaju ćeš sanirati problem, ali samo privremeno, jer će se on ponovo javiti u bilo kakvoj sličnoj situaciju pošto se urezao u tvoju memoriju.
u drugom slučaju je u pitanju samoposmatranje i ti se postavljaš kao posmatrač ili svedok između spoljnog utiska i ponašanja svog uma za koji se taj utisak zakačio.
ono što je zaraženo tim problemom je um i njega je potrebno lečiti, a ne sam problem koji je već unutra i pravi rusvaj u tvom umu. da se problem nebi uvukao u memoriju moraš otkriti kako reaguje tvoj um na njegov upad. kada toga postaneš svesna problem će oslabiti i neće biti u stanju da se ugnezdi u memoriji, a um će biti u situaciji da ozdravi.
 
nije mi baš najjasnije.

Čudno, jer prilično sam jasna :)

da li ti , kada preispituješ zašto se to desilo i tražiš koren problemu, tražiš i preispituješ problem kao spoljni događaj (zašto se on desio upravo tebi) ili preispituješ svoj um i tražiš korijen problema u reakciji kojom je tvoj um reagovao na taj spoljni događaj?

Reakciju ne preispitujem i ako sam rekla da je svest glavni akter, to sam i mislila.

u prvom slučaju ćeš sanirati problem, ali samo privremeno, jer će se on ponovo javiti u bilo kakvoj sličnoj situaciju pošto se urezao u tvoju memoriju.

Hmmm ... pa ne bih se složila sa tobom. To bi značilo da je jedan te isti, ili simularni problem ponavlja u nedogled. Ukoliko sam pronašla uzrok i sanirala ga kako ne bi došlo do posledica, ne vidim zbog čega bih memorisala problem i preživljavala ga iznova i iznova :confused:

u drugom slučaju je u pitanju samoposmatranje i ti se postavljaš kao posmatrač ili svedok između spoljnog utiska i ponašanja svog uma za koji se taj utisak zakačio.
ono što je zaraženo tim problemom je um i njega je potrebno lečiti, a ne sam problem koji je već unutra i pravi rusvaj u tvom umu. da se problem nebi uvukao u memoriju moraš otkriti kako reaguje tvoj um na njegov upad. kada toga postaneš svesna problem će oslabiti i neće biti u stanju da se ugnezdi u memoriji, a um će biti u situaciji da ozdravi.

Ovo je psihologija na temi "crna i bela magija" ... malo smo skrenuli sa teme, ali da još jednom pokušam da pojasnim. Problem X o kom sam pisala nema nikakve veze sa mojim umom, niti je u njemu nastao, već je nametnut od strane osobe Z.
Ovo o čemu pričaš je neka vrsta psihičkog oboljenja sa kojim nemam nikakve veze, niti mi je jasno kako si dovde došao. Pretpostavljam da je to tema koja ti odgovara, ali nije u skladu sa ovom i kao i uvek, za dalju konverzaciju nudim pp :lol:

I kao i uvek, izvinjavam se zbog :spam: a :)
 
skrivena, bill je dao analizu i objasnjenje na nacin koji ni meni nije bas blizak, mada mislim da shvatam sta hoce da kaze.

Evo malog komentara prema onome sto sam ja ucio.

Sve sto se osobi desava, BUKVALNO SVE, je sama ta osoba. Kad kazem sama ta osoba misli se na sve sto ta dusa nosi sa sobom, i to se direktno preslikava u materijalni svet tj. ono sto zovemo zivot te osobe. Veliki deo dogadjaja koje covek dozivi poticu iz nesvesnog, tako da osoba nije svesna zasto se nesto desava, ili zasto bas njoj i sl. Osim horoskopa :] koji diktira neke stvari u zivotu osobe , postoji i nesto sto se zove karma, mada se to malo banalizuje, i ja zapravo ovde i mislim na taj parcijalan oblik karme, one koju ce osoba doziveti u ovom zivotu. I tako svi mi dozivljavamo svakodnevno prijatne i neprijatne dogadjaje, srecemo ove ili one ljude i sl.

Kako bi se prevazisli ili ublazili negativni efekti karme (a zapravo nasih losih dela iz proslosti koje sada treba da osvestimo i prevazidjemo) potrebno je upravo to - da se ti konflikti, koji su zapravo deo nas samih, prevazidju. Najprostiji lek u jednoj reci bio bi oprost - oprostiti sve sto nam se desava a za sta cesto smatramo krivim druge, iskreno, iz srca, onako kad oprostimo, zbacimo taj teret i potpuno zaboravimo na taj dogadjaj. Ovo se jako propagira u hriscansvu, kao i u drugim religijama - hocu samo da kazem da u religijama, kakve god da su, uvek ima i pravih stvari. Za ovo mozemo raditi napredniju varijantu onoga "prvo broj do 10 pa onda reaguj", a to je da kazemo sebi "to sam ja, to sam zasluzio, to je za mene dobro" i sl. Ovo nije uopste tako tesko, a u pozadini je ono sto sam vec rekao - sve sto je oko nas i sto nam se desava smo mi sami, i iskljucivo mi sami. U neku ruku, za sve sto nam se desava smo mi krivi, ali nisam hteo da upotrebim ovu rec, mada mozemo i tako sebi da govorimo, "ja sam kriv za sve ono (lose) sto mi se desi". Ovo je stvar izbora. Time mi prestajemo da se ljutimo na ljude oko sebe, naravno ne sme se nabijati krivica sebi, to NIKAKO nije poenta, ali treba biti svestan da sve sto nam se desava jesmo mi sami.

Time smo direktno primenili jednu od meni omiljenih starih mudrosti:

Ne mozes promeniti svet, ali promeni sebe i gle, svet se promenio.

Jos jedan nacin za resavanje problema generalno je meditacija, tokom koje se ti isti problemi koriguju "automatski". Zavisno od nivoa na koje osoba uspeva da dodje meditacijom, zavisi i koja je dubina (ozbiljnost, vaznost, tezina) problema koji se tako razresava. Ovo ne moze razresiti sve probleme, ali one sitne moze, neke druge moze ublaziti itd.
Jos jedna vezba, i mala dopuna. Nase telo predstavlja sav nas materijalizovani univerzum. Ono za nas jeste "svet u nama", bukvalno. I tu opet lezi kljuc za resavanje problema u zivotu. Potrebno je, naime, "svoj svet" odrzavati balansiranim. I to je sve! Znaci, potrebno je da svoje telo pokusavate da odrzite mirnim, da opustite sve grceve i da ga zadrzite u tom stanju. Svaki grc, "nervoza" kako se cesto kaze, predstavlja problem u nasem Univerzumu (telu, a time i objektivno u zivotu) koji ce se ispoljiti. Ovaj stav (opustenost tela) treba zadrzati po mogucstvu uvek, cak i kada je u pitanju krajnje konfliktna situacija (npr svadja, neko nepoznat nas napada zbog sitnice na ulici, u prodavnici, prevozu)... Poenta je da ti ljudi predstavljaju neke duse sa kojima imamo nerasciscene racune, i sto je gluplji razlog za konflikt (neko se na vas razbesni prakticno zbog nicega) to je pravi razlog "nesvesniji", dublje u nesvesnom. Nekog smo u ko zna kom zivotu povredili, i sada on to oseca, ali ne zna pravi razlog, te nalazi nesto sto ga provocira i dolazi no tenzije. Cilj je da sve te tenzije razresimo, oslobodimo se, a posto je mnogo toga na nivou nesvesnog, i ne znamo pravi razlog zasto se to desava, treba da "iskuliramo". Znaci ne treba se uopste obazirati i vezivati za to sto ta osoba navodi kao razlog problema/tenzije, samo treba drzati telo u stanju potpune opustenosti i kulirati. Osoba ce ispucati sta ima, i na kraju cete, verovali ili ne, sa velikom verovatnocom zavrsiti sasvim prijateljski!!! Ovo je prakticna vezba, i ovo funkcionise.

Eto skrivena sta po onome sto sam ucio i znam treba raditi "protiv" problema. Neces razumom nista resiti jer za vecinu stvari/problema koji se desavaju tebi i svima nama razlog nije racionalan, vec potice iz nesvesnog, a to je ono sto ne znamo.

Nadam se da ce ovo nekom koristiti. Mada nije bas direktno vezano sa temom...
 
Poslednja izmena:
Naravno, greske i probleme kojih smo svesni, za koje znamo uzrok, potrebno je slicno oprostiti drugome, po moguctvu ukazati na njegovu gresku i staviti do znanja da smo povredjeni.
Ako smo mi napravili gresku ili izazvali problem, treba se iskreno pokajati, pokusati da gresku ispravimo, i nauciti lekciju tako da gresku vise ne ponovimo.

Tu tvoj sistem "pali".
 
Naravno, greske i probleme kojih smo svesni, za koje znamo uzrok, potrebno je slicno oprostiti drugome, po moguctvu ukazati na njegovu gresku i staviti do znanja da smo povredjeni.
Ako smo mi napravili gresku ili izazvali problem, treba se iskreno pokajati, pokusati da gresku ispravimo, i nauciti lekciju tako da gresku vise ne ponovimo.

Tu tvoj sistem "pali".

Kao i uvek ... amin! :)
 
Rakija pali grlo a i demone,kod nas u Pancevu bio neki covek sto presto da pije pa na precac umro.Posle se svaku noc kudlacio i napado ljude i dolazio im u san.Tako bilo neko vreme dok se nismo dosetili i odneli mu punu flasu rakije na grob i sasuli je celu.Od tad vise nikad nije davio i napado i nije se vrco da davi.
 
Prijatelju, ne postoji 'bela' magija, sve je to crno... Ako si slab u veri to je isto kao slab imunitet, svaka te bolest može napasti. Vidim da pominješ magiju u pozitivnom svetlu u oblasti posla i finansija, šta misliš, čime ćeš to platiti??? Šta je tu 'neprocenjivo'?! :fdlan: Ako kreneš u te vode i tako rezonuješ onda si totalno izgubljen, srećno ti bilo i nek ti je Gospod Bog u pomoći.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Svako ima svoje misljenje.Meni je licno pomoglo da se resim zdravstvenih problema, kada doktori nisu nista mogli da ucine.Nisam ja nikome radio zlo time sto sam sebi pomogao u vezi zdravlja, posla i finansija.Neka je Bog u pomoci onima koje rade zlo.Ja tih problema nemam jer zelim sebi da pomognem.

U potpunosti se slazem sa MisterMarkom.Sve je dobro dok nekome ne radis zlo.Zlo u magiji ne opravdavam.Ako se radi o licnoj pomoci onda je OK
 
Prema Pravilniku o postavljanj sadrzaja korisnika zabranjeno je :

sadržaji koji su u vezi sa okultizmom, misticizmom, nadrimedicinom, sektaštvom, vradžbinama, bajanjem, ritualima, astralnom projekcijom, prizivanjem duhova i demona, magijom, hipnozom, regresijom vraćanja u prošli život, proricanjem sudbine, kao i slični sadržaji kojima se želi postići tzv. natprirodno ili vantelesno iskustvo i doživljaji, ili kojima se manipuliše ljudskom podsvešću.

Zamoilila bih korisnike da po Forumu ne propagiraju crnu magiju niti da linkuju ka drugim sajtovima o crnoj magiji

Hvala unapred

Ova tema se zakljucava
 
Poslednja izmena:
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top