crna i bela magija

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Tako Biblija kaže, ali da te pitam ... zar ne primećuješ da nešto fali u tim evanđeljima? Recimo, zna se gde je Isus rođen, ko mu je majka, ko otac, a ko Otac ... zna se da je sa 12 god. (ispravi me ako grešim, pokušavam da se prisetim :)) posetio hram u Jerusalimu gde je prvi put držao propoved i onda RUPA, pa se priča nastavlja kada je Isus imao 30 god. do 33-će kada je ubijen. Da li si se ikada pitala šta se desilo sa tih 18 god. koje nedostaju, šta je Isus za to vreme radio? E vidiš, da li je to smišljeno izostavljeno, ili ne, mene baš nije mnogo briga, ali baš zbog toga ne uzimam Bibliju zdravo za gotovo.

Fali u jevandjeljima???

Biblija je Bozja nadahnuta rec i ISTINA.
Bog je savrsen, Bozja rec je SAVRSENA.
I time kompletna.

Zar ocekujes da jedna knjiga sadrzi sve moguce detalje zivota isusa Hrista...
Sta mislis koliko bi knjiga trebalo biti napisano da bi to sve obuhvatilo...
Biblija nije samo sitorijska knjiga vec sluzi nama da shvatimo Boga i njegovu nameru...
Sadrzi onoliko cinjenica koliko je nama potrebno da znamo da bi mogli da izgradimo veru u Boga...
Bog nas je stvorio i ona zna sta nam je potrebno i koliko...

Onda sumnjas u Boga ako sumnjas u njegovu rec...

Nista ne nedostaje... Sve bitne stvari iz Isussovog zivota su zabelezene..
Sa aspekta vere nebitno je opisivati ceo njegov zivot...
Pre krstenja je ziveo kao obican covek i zato je to nebitno...
Krstenjem je poceo da sprovodi Bozju volju...
I zapisano je sve u vezi toga kako je on vrsio Bozju volju..
Takodje je zapisano ucenje koje mu je Bog dao... da objavi ucenicima i narodu...

Biblija je Bozja rec i kao takva se uzima...
Koga zanima da upozna Boga istrazice je...

:)
 
Poslednja izmena:
Bog ne daje, a oni koji imaju dobili su od Sotone. Pisala sam o svetu suprotnosti u kom živimo. Mislila sam da neću morati da napominjem, ali ... crno-belo, ali između postoji i ljubičasta, crvena, plava, zelena, žuta i da ne zaboravim ono što dobijemo kada ukrstimo belu i odsustvo boja - sivu :) ... Mrak-tama, ali tu je i zora, jutro, popodne, veče, sumrak ... ljubav-mržnja i tu imamo širok spektar ljudskih emocija kao što su strast, dopadanje, indiferentnost, netolerantnost ...
Kod tebe je crno-belo i prosto ne želiš da vidiš dugu :)
Naravno da zivimo u svetu u kome ima i dobra i zla...
Zato je i bitno znati sta je dobro a sta zlo i razgraniciti ih... ko zeli naravno...
To ne znaci da ja ne vidim nijanse i druge boje:)
I te kako ih vidim, ali kada se definisu stvari to moze izgledati tako kako tebi deluje:)

To je i poenta videti tacnu granicu izmedj dobra i zla...
Nekad je to tesko objasniti recima...
Bitno je znati je i videti..
Makar meni..

Biblija daje moralni zakon i razgranicava sta je dobro a sta zlo....
za nase dobro..

Takodje ne moze se za crnu boju reci da je siva...
kao ni za belu da je malo crna...

To je taj ljudski relavitizam kojem smo skloni....
I naravno sve se moze ifililozofirati, ali to onda nije istina..

na primer Biblija osudjuje blud... Zna se sta je blud...
Ili svaki oblik zavisnosti...
takodje Bog i oprasta grehe onima koji se kaju i ostavljaju ih...

Na primer svako treba sam sebe da ispita da li je zavistan od nekih stvari i kakav je...
Biblija sluzi nama da se usavrsavamo kao ljudi u osobinama takodje i u veri...

Sve mi je slobodno, ali nije sve na korist; sve mi je slobodno, ali neću da šta ovlada mnome. (1. Korinćanima 6:12)
 
Poslednja izmena:
Pojedina mesta itekako mogu biti lekovita i jesu. Kako možeš da tvrdiš da se ne dešava?! Mnogi mogu da posvedoče o tome. Zašto su lekovita, da li zbog svetosti mesta, osobe koja je tu prebivala ili energije kojim to mesto zrači, nije bitno. Naravno da nekima ne pomogne, ali da li je Biblija svakome pomogla? Nije.
Što se tiče sv. Petke, jeste mrtva osoba, ali moj kum bi mogao par pričica o njoj da ti ispriča jer mu je spasla život preko snova, koje sanja od malena, nekoliko puta. Moj ujak bi ti ispričao kako ga je spasla od sigurne smrti i to nisu jedini slučajevi. To nije obmana, nego realnost koju su doživeli, nasuprot tvojim pretpostavkama, ali svejedno ćeš ti sad, najverovatnije, reći kako su ih demoni spali :lol:
)
Ne postoje dokazi za to...
Ja mogu kao bolesna sedeti kuci i ozdraviti, time moj stan nije lekovit :lol:
Ili ako ozdravim u bolnici jel ona lekovita? :lol:

Dokaz bi bio da je neko mesto lekovito ako svi koji odu tamo budu izleceni:)

Takodje Bog nam moze pomoci svojim duhom bilo gde...

Spasila zivot preko snova??? Ok ako on u to veruje :confused:
Jednostavno neki prezive neki ne... nema tu mnogo filofofije i misterije...

Nije ti palo na pamet da nekima Bog pomaze, tj da ih spasava od sigurne smrti?

ne znam ja dal su ga demoni spasili :lol:

Sve zavisi kome se neko obraca za pomoc :)
Cudne stvari se desavaju i desavace se...

Postoji Bozje dejstvo i delovanje demona...

Biblija razgranicava sta je sta...
 
Ja bih rekla da nas dve gledamo na ovu temu iz različitih uglova, štaviše, rekla bih da smo u potpunosti izgubili srž teme, jer ovo deluje kao propoved i liči na jednu drugu temu u ovom pdf-u gde se potencira neka druga religija što mi se ne dopada, ali pošto nikada nisam bila protiv diskusije, radije bih da ovaj razgovor pređe tamo gde mu je mesto šdf religija ... pošalji link, pa ćemo nastaviti tamo gde smo stale :)

Nije izgubljen srz teme....
A gde si mislila da nastavimo na religiji???

ja nista n epotenciram nego pisem ono sto znam...

Pre Biblije sam bila upoznata i sa magijom, Biblija mi je samo pomogla da jasno definisem sta je sta...
I da shvatim bolje delovanje magije...

Znam ljude koji su se time bavili i samo su sebi naneli zlo...

dobronamerno mogu upozoriti na opasnosti kako crne tako i bele magije...

Biblija zabranjuje ne sigurno bez razloga, svaki oblik spiritizna u sta spada i magija...

5 Mojsijeva 18:10 Neka se ne nađe u tebe koji bi vodio sina svog ili kćer svoju kroz oganj,
ni vračar,ni koji se bavi magijom, ni koji gata po zvezdama, ni koji gata po pticama, ni uročnik,
11 Ni koji baca cini, ni koji priziva duhove, ni koji prorice buducnost.
12 Jer je gad pred Gospodom ko god tako čini,
 
- Magija je cinjenje promena u skladu sa voljom. (definicija)

Magija je svakodnevna stvar, non-stop se svuda odigrava, zato sto svuda neprestano sva ziva bica cine promene, manje ili vece, zive, disu, hodaju, itd.

Crna magija je kada jedna osoba utice negativno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba udari drugu osobu.
- Osoba psuje prolaznika.
- Osoba krade novac od drugih.
ITD.
Sredstva za crnu magiju su mrznja, netrpeljivost, strah, povredjivanje drugih, lazi, i slicno.

Bela magija je kada jedna osoba utice pozitivno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba podrzi drugu osobu.
- Osoba kaze nesto lepo drugom.
- Osoba pokloni paznju (ili neku stvar) drugoj osobi.
ITD.

Sredstva za belu magiju su ljubav, paznja, kreativnost, tolerancija, razumevanje i slicno.

E sad, mozda ima talentiranih osoba koji znaju da rade promene natprirodno. Obicno se misli da je jedino to magija,
ali magija je izazivanje bilo kakve promene, prirodno ili natrpirodno.

Nikakav Bog, Demoni i Andjeli ovde nemaju nista sa ovim, osim ako necija masta (preko mitova) dodaje ovih u kontest sa magijom.

________

PS: Ili ako osoba utice na sebe, pozitivno ili negativno. Ili na prirodu, ili nesto cetvrto. Sve se racuna kao Magija.
 
Poslednja izmena:
- Magija je cinjenje promena u skladu sa voljom. (definicija)

Magija je svakodnevna stvar, non-stop se svuda odigrava, zato sto svuda neprestano sva ziva bica cine promene, manje ili vece, zive, disu, hodaju, itd.

Crna magija je kada jedna osoba utice negativno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba udari drugu osobu.
- Osoba psuje prolaznika.
- Osoba krade novac od drugih.
ITD.
Sredstva za crnu magiju su mrznja, netrpeljivost, strah, povredjivanje drugih, lazi, i slicno.

Bela magija je kada jedna osoba utice pozitivno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba podrzi drugu osobu.
- Osoba kaze nesto lepo drugom.
- Osoba pokloni paznju (ili neku stvar) drugoj osobi.
ITD.

Sredstva za belu magiju su ljubav, paznja, kreativnost, tolerancija, razumevanje i slicno.

E sad, mozda ima talentiranih osoba koji znaju da rade promene natprirodno. Obicno se misli da je jedino to magija,
ali magija je izazivanje bilo kakve promene, prirodno ili natrpirodno.

Nikakav Bog, Demoni i Andjeli ovde nemaju nista sa ovim, osim ako necija masta (preko mitova) dodaje ovih u kontest sa magijom.

________

PS: Ili ako osoba utice na sebe, pozitivno ili negativno. Ili na prirodu, ili nesto cetvrto. Sve se racuna kao Magija.

Pa to onda i nije neka magija...
 
Pa to onda i nije neka magija...

A šta si očekivao, Gandalfa i Sarumana? :lol:
Evo jednog zanimljivog linka
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/46342/VLA%C5%A0KA+MAGIJA%2C+VEKOVNA+MISTERIJA.html

Magija postoji, ona je deo čovečanstva pre nego što je postojalo Hrišćanstvo i ideja da je sve što nije od Boga jeste od Sotone. Vekovno pljuvanje po paganskoj religiji je nateralo čoveka da se naježi pri pomenu reči "pagan", a to ima veze sa vaspitanjem i ispiranjem mozga, najmanje sa zdravim razumom i istinom.
Pagani su gonjeni i ubijani ne bi li Hrišćanstvo nastupilo na scenu, no ono i dalje postoji i praktikuje se.
 
A šta si očekivao, Gandalfa i Sarumana? :lol:
Evo jednog zanimljivog linka
http://www.pressonline.rs/sr/vesti/regioni/story/46342/VLA%C5%A0KA+MAGIJA%2C+VEKOVNA+MISTERIJA.html

Magija postoji, ona je deo čovečanstva pre nego što je postojalo Hrišćanstvo i ideja da je sve što nije od Boga jeste od Sotone. Vekovno pljuvanje po paganskoj religiji je nateralo čoveka da se naježi pri pomenu reči "pagan", a to ima veze sa vaspitanjem i ispiranjem mozga, najmanje sa zdravim razumom i istinom.
Pagani su gonjeni i ubijani ne bi li Hrišćanstvo nastupilo na scenu, no ono i dalje postoji i praktikuje se.

Ne, nego se zna sta je magija. Sama rec govori o nekom cudu...
 
Ne, nego se zna sta je magija. Sama rec govori o nekom cudu...

Sve ono što ne možemo da objasnimo prepisujemo magiji. Ako nam nije dobro onda smo "uvračani", definicija lošeg i zla je magija, paganstvo i naravno tu su odmah i demoni sva najgora bića iz dubina :lol:
Magija jeste čudo, ali samo zato što smo izgubili kontakt sa prirodom. Međutim ima ljudi koji nisu, jesu retki, ali među nama su ... ako oduzmemo šarlatane, kojih ima u većem broju :tiganj:
 
Sve ono što ne možemo da objasnimo prepisujemo magiji. Ako nam nije dobro onda smo "uvračani", definicija lošeg i zla je magija, paganstvo i naravno tu su odmah i demoni sva najgora bića iz dubina :lol:
Magija jeste čudo, ali samo zato što smo izgubili kontakt sa prirodom. Međutim ima ljudi koji nisu, jesu retki, ali među nama su ... ako oduzmemo šarlatane, kojih ima u većem broju :tiganj:

Upravo! :) Nije to nista natprirodno...
 
Rekla si da se magijom bave zli i dokoni ljudi, a to je preterano s'obzirom da svi upotrebljavaju magiju (samo što je ne nazivamo uvek tako) svesno ili podsvesno. Magija kao reč je kroz vekove zloupotrebljena i takođe i ljudi. Ne moram da te podsećam da bi zbog izražavanja mišljenja o magiji, nebitno da li za ili protiv, inkvizicija imala šta da kaže i da preduzme. Da li treba da pričam o tome kojim su se torturama bavili, koliko su ljudi ubili i da li treba da podsetim da su to bili predstavnici crkve i da su to radili jer "biblija osuđuje"?
Magija je postojala pre hrišćanstva, tada su je praktikovali ljudi koji su pripadali paganskoj religiji. Sama reč "pagan" se i danas koristi u negativnom smislu, naročito od strane neobaveštenih koji, na žalost, čine većinu. Pagani su živeli u skladu sa prirodom i zbog toga su proganjani od strane hrišćana. Među njima jeste bilo onih koji su zloupotrebljavali svoja znanja i religiju, ali daj molim te da popričamo o tome koliko je zlo izniklo iz hrišćanske religije.
Ne tako davno su u mom gradu raspopili jednog divnog čoveka. Bio je sjajan pop, ali je bio ženskaroš, voleo je da pije, da se kocka i to što je bio odličan sveštenik, nema nikakve veze, jer biblija tako kaže. Da ne pričamo o Vatikanu i njihovim greškama za koje bi naziv "greh" bio kompliment. Crkve odišu bogatstvom, zlatom uramljenim ikonama svetaca, pozlaćenim reljefima i kipovima, a to takođe biblija zabranjuje. Magija je deo naših života, a i života crkve i to ne samo hrišćanske i to je fakat. Ko smo mi da kažemo šta je greh? i kako biblija lepo kaže (odnosno Isus, jer je biblija knjiga i ne može da "kaže") ... ko od nas nije grešan, neka baci prvi kamen.

Pa da, svesno ili nevesno, svi se nekad "bave magijom".
Čak i kada nekom poželite sreću na ispitu, vi mu šaljete pozitivne vibracije, pozitivne misli - i to je prefinjena, suptilna magija.
Magija nije samo bacanje kostiju i fanatično zazivanje koječega :lol: .
 
Pa da, svesno ili nevesno, svi se nekad "bave magijom".
Čak i kada nekom poželite sreću na ispitu, vi mu šaljete pozitivne vibracije, pozitivne misli - i to je prefinjena, suptilna magija.
Magija nije samo bacanje kostiju i fanatično zazivanje koječega :lol: .

Daj me nauči da tako sve lepo kažem u dve rečenice kao ti, ja se ubih ovde :dash: :lol:
 
Tvoji postovi su više nego odlični :)
Posle tog mog komentara, pročitala sam celu diskusiju do kraja; rekla bih da je u suštini kod ovakvih rasprava najveći problem upravo terminološki, ili ko kako shvata taj pojam...
 
- Magija je cinjenje promena u skladu sa voljom. (definicija)

Magija je svakodnevna stvar, non-stop se svuda odigrava, zato sto svuda neprestano sva ziva bica cine promene, manje ili vece, zive, disu, hodaju, itd.

Crna magija je kada jedna osoba utice negativno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba udari drugu osobu.
- Osoba psuje prolaznika.
- Osoba krade novac od drugih.
ITD.
Sredstva za crnu magiju su mrznja, netrpeljivost, strah, povredjivanje drugih, lazi, i slicno.

Bela magija je kada jedna osoba utice pozitivno na drugu osobu.
Primeri:
- Osoba podrzi drugu osobu.
- Osoba kaze nesto lepo drugom.
- Osoba pokloni paznju (ili neku stvar) drugoj osobi.
ITD.

Sredstva za belu magiju su ljubav, paznja, kreativnost, tolerancija, razumevanje i slicno.

E sad, mozda ima talentiranih osoba koji znaju da rade promene natprirodno. Obicno se misli da je jedino to magija,
ali magija je izazivanje bilo kakve promene, prirodno ili natrpirodno.

Nikakav Bog, Demoni i Andjeli ovde nemaju nista sa ovim, osim ako necija masta (preko mitova) dodaje ovih u kontest sa magijom.

________

PS: Ili ako osoba utice na sebe, pozitivno ili negativno. Ili na prirodu, ili nesto cetvrto. Sve se racuna kao Magija.

Jako naivno...

Almsivi :)

Crna magija se i naziva crna jer se moze nekome nauditi i to ozbiljjno, cak i ubiti...

Cime bi osoba uticala??? Mi ljudi nemamo sami od sebe takvu moc, kao sto nemamo moc da nekoga ozdravimo i ozivmo..

Jasno je da su u pitanju natprirodne sile i moc demona, koji zele nauditi ljudima...

Zavaravajuci ih kako mogu oni sami postici moc...
A u stvari time padaju pd vlast demona i bivaju njihovi zarobljenici...
zato je i magija opasna...
Uzima coveku dusu... ostecuje je...
Bela magija radi po istom principu kao crna, to jest, ne postoji bela crna, to je zabluda...
To je jedno te isto... Takozvana bela magija je isto demonska stvar...

Zastitu od demonski sila pruza BOg :)
 
Poslednja izmena:
Pa da, svesno ili nevesno, svi se nekad "bave magijom".
Čak i kada nekom poželite sreću na ispitu, vi mu šaljete pozitivne vibracije, pozitivne misli - i to je prefinjena, suptilna magija.
Magija nije samo bacanje kostiju i fanatično zazivanje koječega :lol: .

Misli nisu magija, al mogu uticati na coveka... u smislu da se oseca bolje ili losije :lol:

nista vise...

Termin magija se koristi kada se nesto magijski desava neki ritual kojim se sprovodi odredjena volja...

Sad drugi je problem sto danas ljudi sve i svasta nazivaju magijom...
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top