Pitanje u vezi ucenja

Goku

Aktivan član
Poruka
1.109
Imam mali problem,
naime imam odlicno znanje iz nekih 5 knjiga koje ce mi trebati otprilike u ovo vreme sledece godine za prijemni, pa me zanima kako da odrzavam to znanje do tada, a da ne zaboravim?
Nekome mozda glupo, ali ce meni biti veoma vazno :)
 
Dobro stecheno znanje se teshko zaboravlja, tako da neka pri-obnova pred ispit bi bila dovoljna.
Dodushe... ako nishta ne radish godinu dana, mozak ce ti se ulenjiti, tako da je bolje biti spreman i pocheti malo ranije sa pripremama.. recimo mesec-dva pred... onako opushteno, pa intenzivnije...

yknow the drill
 
Tvoje pitanje me je potsetilo na knjigu Savrseno pamcenje, pa sam je prelistao, evo sta kaze Toni Buzan:
"Obrazac prisecanja nakon ucenja sadrzi dva "iznenadjenja". Prvo,pamtite vise naucenog nakon sto je proslo nekoliko minuta od kraja perioda ucenja. Drugo, gubite 80% detalja koje ste naucili u narednih 24 casa nakon ucenja.
...
Ukoliko ste, na primer, ucili jedan sat, prvi pregled treba da uradite nakon 10 minuta, a drugi nakon 24h. Dalje, preglede treba da radite nakon nedelju dana, zatim nakon mesec dana, zatim nakon pola godine, i tako dalje."

A iz iskustva mogu da ti kazem da koliko god dobro da naucis nesto, ako ga citas samo jednom i nikad vise, veliki ces deo toga da zaboravis. Dakle, obnavljanje ;)
 
Ucio za prijemni, pa sam pao, planiram i sledece godine isto.
Znam da treba obnavljanje, ali na koji vremenski period bi bilo dovoljno? To od Toni Buzana sam shvatio kao nesto sto se radi pred ispit, ali meni treba tek za 1. godinu.
Hvala na odgovorima :)
 

Back
Top