Zanimljivost!

Navar

Elita
Banovan
Poruka
20.280
dok se nasa drzavabavi mirom i razoruzavanjem vojske nasi vajni susedi se izgleda ..naoruzavaju

Saab is actively marketing Gripen around the world. As of early 2009, there are binding Gripen tenders for Denmark, India, Romania, Brazil and Switzerland. In addition, Saab has responded to requests for information from Bulgaria, Croatia, and the Netherlands.

http://www.gripen.com/en/GripenFighter/TheGripenFighter.htm

inace ..taj avion je svojevremeno kao ideja pominjan za osavremenjivanje naseg RV od starne ljudi iz struke..zato sto svedjani nude izvanredan program kooperacije..sto ce reci da sve sto se moze proizvesti ovde tu bi se i proizvodilo..a koji su nam potencijali? mislim industrijski..?

iako krnja srbija jos uvek poseduje zavidne kapacitete

strucni kadar na prvom mestu izuzimajuci deo ljudi koji je otisao da radi u inostranstvo ..tu je vazduhoplovnotehnicki institut sa svojim jedinstvenim laboratorijama..opitni centar..fabrika "utva" "prva petoletka" "teleoptik" "21.maj" VZ"moma stanojlovic"
ali su svi ti potencijali trenutno razbacani po nevazduhoplovnim bransama
npr.

..Vazduhoplovnotehnicki institut je formalno..ukinut..a njegove preostale strukture su pripojene Vojnotehnickom institutu kopnene vojske

.."utva" pancevo je bila integrsiana u "lola" korporaciju..koja ne radi

..Vazduhoplovni zavod "moma stanojlovic" je zakopan u sektor pozadine generalstaba..

svi ovi kapaciteti ovako razbacani i utopljeni u razlicite strukture odnosno u neprirodne ambijente nemaju elementarne preduslove za pocetne razgovore i konatkte sa potencijalnim inostranim partnerima kao ni za ozbiljan rad na programima
 
mi se trenutno sepurimo i paradiramo sa cela 3 (tri) MIG-a 29 kojima su onomad u rusiji remontovani ..motori i prefarbana karoserija..i jednim novim galebom koji je razvijen jos pre 5og oktobra
 
neces ti dugo

pa ovi su jedva postigli , uz mnoooogo truda, da razbucaju sve sto valja, a ti bi da razvijas aeroindustriju

nije u opisu zadataka rezima da razvija bilo sta ovde
 
neces ti dugo

pa ovi su jedva postigli , uz mnoooogo truda, da razbucaju sve sto valja, a ti bi da razvijas aeroindustriju

nije u opisu zadataka rezima da razvija bilo sta ovde

pa brate ja mogu da budem opozicija vlasti jer sam nekako vecita opozicija al ne mogu da budem opozicija drzavi
 
ja mislim da ni jedna drzava u okruzenju nije toliko jaka da ne bi "neko" sa strane odmah reagovao i naucio napadaca pameti. kolike se pare daju na naoruzanje, i to od zemalja koje i inace nisu nikakav faktor to je...:dash::dash:
nije poenta u kupi iz inostranstva i uvezi ..sto se danas paradira u srbiji .
stvar je u tome da se nesto moze proizvesti i tako dizati tehnoloski nivo zemlje..

sve dok neko ne bude poceo da radi na razvoju tehnoloskog nivoa zemlje //bicemo i ostacemo..beda
samo da napoemnem jedan podatak za sve koji bi da srbija udje u nato..poljsku je ulazak u nato kostao 100 milijardi dolara
tako da ce ako zele u severnoatlantske integracije..morati da kupe ..ali americke i avione i opremu..za KES
 
madjari su kupili gripena zato sto su morali kao jedna od nato obaveza ato ce isto morati i bugari ..madjarima su ameri po svaku cenu hteli da uguraju f16 polonjake za kes..i umalo uspeli no je tamo valjda prevladao zdrav razum u vlasti pa je narucen gripen u kooperaciji ali ipak su ameri ugurali..avioniku
 
prosta logika..sto zemlja ima visi tehnoloski nivo to je rad skuplji odnosno plate vece i obrnuto...sto zemlja ima nizi tehnolski nivo to je rad jeftiniji i plate manje
najjeftiniji rad je u prevashodno poljoprivrednim zemljama a najskuplji u jakim industrijskim zemljama
 

Back
Top