mreza 2 kompjutera sa internetom

ColdPrayer

Primećen član
Poruka
827
Ovo pitanje je verovatno postavljano i ima ga i na drugim forumima, ali treba da mi se objasni na srpskom kako da umrezim 2 kompjutera i da oba imaju internet? Na jednom mi internet radi, umrezio sam preko kabla u maticnu, ali na drugom ne radi internet,pokuasvao sam i opciju share internet na connection proporties.Pls help me!
 
Ovo pitanje je verovatno postavljano i ima ga i na drugim forumima, ali treba da mi se objasni na srpskom kako da umrezim 2 kompjutera i da oba imaju internet? Na jednom mi internet radi, umrezio sam preko kabla u maticnu, ali na drugom ne radi internet,pokuasvao sam i opciju share internet na connection proporties.Pls help me!

Red bi bio da napises koju konekciju imas...Ako je adsl huawei modem,u prvi i cetvrti port gurnes mrezne kablove i to je to :)
 
Imam problem sa kablom u vezi koga se pojedoh na lepljivoj, ali lepljivu niko ne gleda, sad dobih nešto čudno, nisam ranije povezivala ništa pa oprostite mojoj gluposti, ali wtf?! :confused:

bla.jpg


194.106.167.134 nemam pojma šta je to.....
 
vidis kako je lexa povezala i digla svoj lokalni dhcp....a mozda i nije digla servis....pa joj javlja gresku , ali obicno je sa wizardom odradjeno kako valja....mada se secam da sam u comtradeu imao problem i da sam morao rucno da dizem servise i to tri komada....

Cim vidis 192.168 znaci da si na dobrom putu...
 

Back
Top