ХОЛАНЂАНИ ???

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
МРЖЊА и АНИМОЗИТЕТ ПРЕМА СРБИМА и СРБИЈИ од стране Холанђана и Холандије више је него видљив уназад доста година. Врхунац те
мржње УНЕЛИ СУ ЧАК И У СРЕДЊОШКОЛСКЕ УЏБЕНИКЕ..
лажно оптужујући Србе да су неком Шиптару УРЕЗАЛИ ПРАВОСЛАВНИ
КРСТ НА ГРУДИМА....размишљам и никако не могу да откријем ШТА ЈЕ РАЗЛОГ таквој мржњи,одакле потиче... и шта је крајњи циљ томе што непрекидно киње и вређају нашу земљу и наш народ?

Не видим такве разлоге ни у њиховој историји? Све то ми уопште није јасно?
Ако погледамо мапу Холандије(Низоземске) видећемо да су у скоро истој
позицији као 'рвати у бившој СФРЈ, видим имају и исту заставу (црвено,бело,
плаво).



Mapa Holandije









цитат:

Oko polovina teritorije Holandije se nalazi ispod jednog metra nadmorske visine, a oko četvrtine je ispod nivoa mora. Ove površine se od poplava brane sistemom kanala čija je ukupna dužina veća od 3.000 kilometara. Najviši vrh Holandije Velserberg (322,5 metara) nalazi se na krajnjem jugu zemlje. Najviši vrh Kraljevine Holandije je na karipskom ostrvu Saba i visok je 877 metara.

Sa 484 stanovnika po kilometru kvadratnom, Holandija je jedna od najgušće naseljenih zemalja na svetu
(uporedi: Srbija 106,
Kina 135,
Monako 16.923,
Namibija 2,4) [1].

Juna 2006. broj stanovnika Holandije bio je 16.336.000, od kojih polovina živi u najgušće naseljenom zapadu zemlje.


Stanovništvo Holandije: Holanđani čine 80,6% populacije. Najviše došljaka potiče iz Nemačke (2,4%) i Belgije (0,7%), zatim iz bivših kolonija Indonezije (2,4%) i Surinama (2%), i najzad Maroka (2%) i Turske (2,2%).

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Како у историји никако нисам могао да пронађем разлоге за непрекидан напад и мржњу на Србе и Србију - помислио сам да није можда у питању чињеница да ће њихова земља убрзо нестати са географске карте Земље подизањем нивоа мора и да они једноставно морају да се повуку на копно - па можда овде траже просторе за нова насељавања и зато тако безочно нас нападају и заједно са Немцима ЖЕЛЕ ДА НАС УНИШТЕ И РАСЕЛЕ СА ОВИХ ПРОСТОРА ???

А какво је ваше мишљење? Имате ли ви неки други логичан одговор?
 
Ne verujem da imaju neke planove da naseljavaju ova podrucja u buducnosti, ali da nas ne vole nije tajna, ta netrepeljivost Holandjana prema Srbima je deo kolektivne netrepeljivosti svih drzava zapadne Evrope prema nama koje je povukla Nemacka krajem 80-tih pa nadalje, a razlozi su jasni - revansizam. Iako su danas i sami najveci borci protiv fasizma, Nemci ne zaboravljaju srpske batine u 2 svetska rata.

Tu pored Nemaca prednjace Austrija i Vatikan, koji iskljucivo Srbe krive za propast njihovih imperija u proslosti.

Ne zaboravimo samo onog Alojza Mocka, Papino podrzavanje svega sto je rasturalo Jugoslaviju i naravno Kohla, Genschera i Kinkela. Nemci su pravi uzrok svega, docekali su svoj trenutak padom berlinskog zida i naglim jacanjem uticaja u svetu.

Holandjani su sporedni u tome, samo jedna od zemalja koje sluze Nemcima.

To je moje misljenje u trenucima kad sam paranoican ha ha ha
 
Ne verujem da imaju neke planove da naseljavaju ova podrucja u buducnosti, ali da nas ne vole nije tajna, ta netrepeljivost Holandjana prema Srbima je deo kolektivne netrepeljivosti svih drzava zapadne Evrope prema nama koje je povukla Nemacka krajem 80-tih pa nadalje, a razlozi su jasni - revansizam. Iako su danas i sami najveci borci protiv fasizma, Nemci ne zaboravljaju srpske batine u 2 svetska rata.

Tu pored Nemaca prednjace Austrija i Vatikan, koji iskljucivo Srbe krive za propast njihovih imperija u proslosti.

Ne zaboravimo samo onog Alojza Mocka, Papino podrzavanje svega sto je rasturalo Jugoslaviju i naravno Kohla, Genschera i Kinkela. Nemci su pravi uzrok svega, docekali su svoj trenutak padom berlinskog zida i naglim jacanjem uticaja u svetu.

Holandjani su sporedni u tome, samo jedna od zemalja koje sluze Nemcima.

To je moje misljenje u trenucima kad sam paranoican ha ha ha

Ta mrznja nije od skoro,podsetio bih na tekstove u engleskom guardianu 1915 godine,kada su pricali da sve Srbe treba izvesti na okean i potopiti,kada su likovali nad unistenjem srbije. Nije sve tako jednostavno:think:
 
Ta mrznja nije od skoro,podsetio bih na tekstove u engleskom guardianu 1915 godine,kada su pricali da sve Srbe treba izvesti na okean i potopiti,kada su likovali nad unistenjem srbije. Nije sve tako jednostavno:think:

Ne znam za taj clanak, ali to je misljenje pojedinca koje nije imalo veze sa odnosima Engleske i Srbije.

U svakoj zemlji ce se naci novinar ili politicar koji ce za neku naciju ili drzavu reci da su ovakvi ili onakvi.

Ovde je rec o stavu vlada koje decenijama ne skrivaju averziju prema Srbiji.
 
Како у историји никако нисам могао да пронађем разлоге за непрекидан напад и мржњу на Србе и Србију - помислио сам да није можда у питању чињеница да ће њихова земља убрзо нестати са географске карте Земље подизањем нивоа мора и да они једноставно морају да се повуку на копно - па можда овде траже просторе за нова насељавања и зато тако безочно нас нападају и заједно са Немцима ЖЕЛЕ ДА НАС УНИШТЕ И РАСЕЛЕ СА ОВИХ ПРОСТОРА ???

А какво је ваше мишљење? Имате ли ви неки други логичан одговор?

Moje misljenje je............:hahaha::hahaha::hahaha:

Holandjani zele da se nasele na teritoriju Srbije , jer ce more da proguta Holandiju pa su odlucili da bas na yebenom Balkanu nadju drugu domovinu.......:hahaha1::hahaha1:

Jel ovo scenario za neki trecerazredni SF roman ili si , cega se plasim , smrtno ozbiljan???:hahaha1:
 
Ne verujem da imaju neke planove da naseljavaju ova podrucja u buducnosti, ali da nas ne vole nije tajna, ta netrepeljivost Holandjana prema Srbima je deo kolektivne netrepeljivosti svih drzava zapadne Evrope prema nama koje je povukla Nemacka krajem 80-tih pa nadalje, a razlozi su jasni - revansizam. Iako su danas i sami najveci borci protiv fasizma, Nemci ne zaboravljaju srpske batine u 2 svetska rata.

Tu pored Nemaca prednjace Austrija i Vatikan, koji iskljucivo Srbe krive za propast njihovih imperija u proslosti.

Ne zaboravimo samo onog Alojza Mocka, Papino podrzavanje svega sto je rasturalo Jugoslaviju i naravno Kohla, Genschera i Kinkela. Nemci su pravi uzrok svega, docekali su svoj trenutak padom berlinskog zida i naglim jacanjem uticaja u svetu.

Holandjani su sporedni u tome, samo jedna od zemalja koje sluze Nemcima.

To je moje misljenje u trenucima kad sam paranoican ha ha ha
Што Србе, то ми није јасно?

Зна се да су их одувек Руси побеђивали....а можда због тога што Србију на западу зову ''Русија у малом'' па пошто Русима не могу ништа, паћеници се острвили на нас нејаке.
Храбро, нема шта.
 
МРЖЊА и АНИМОЗИТЕТ ПРЕМА СРБИМА и СРБИЈИ од стране Холанђана и Холандије више је него видљив уназад доста година. Врхунац те
мржње УНЕЛИ СУ ЧАК И У СРЕДЊОШКОЛСКЕ УЏБЕНИКЕ..
лажно оптужујући Србе да су неком Шиптару УРЕЗАЛИ ПРАВОСЛАВНИ
КРСТ НА ГРУДИМА....размишљам и никако не могу да откријем ШТА ЈЕ РАЗЛОГ таквој мржњи,одакле потиче... и шта је крајњи циљ томе што непрекидно киње и вређају нашу земљу и наш народ?

Не видим такве разлоге ни у њиховој историји? Све то ми уопште није јасно?
Ако погледамо мапу Холандије(Низоземске) видећемо да су у скоро истој
позицији као 'рвати у бившој СФРЈ, видим имају и исту заставу (црвено,бело,
плаво).



Mapa Holandije









цитат:

Oko polovina teritorije Holandije se nalazi ispod jednog metra nadmorske visine, a oko četvrtine je ispod nivoa mora. Ove površine se od poplava brane sistemom kanala čija je ukupna dužina veća od 3.000 kilometara. Najviši vrh Holandije Velserberg (322,5 metara) nalazi se na krajnjem jugu zemlje. Najviši vrh Kraljevine Holandije je na karipskom ostrvu Saba i visok je 877 metara.

Sa 484 stanovnika po kilometru kvadratnom, Holandija je jedna od najgušće naseljenih zemalja na svetu
(uporedi: Srbija 106,
Kina 135,
Monako 16.923,
Namibija 2,4) [1].

Juna 2006. broj stanovnika Holandije bio je 16.336.000, od kojih polovina živi u najgušće naseljenom zapadu zemlje.


Stanovništvo Holandije: Holanđani čine 80,6% populacije. Najviše došljaka potiče iz Nemačke (2,4%) i Belgije (0,7%), zatim iz bivših kolonija Indonezije (2,4%) i Surinama (2%), i najzad Maroka (2%) i Turske (2,2%).

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

Како у историји никако нисам могао да пронађем разлоге за непрекидан напад и мржњу на Србе и Србију - помислио сам да није можда у питању чињеница да ће њихова земља убрзо нестати са географске карте Земље подизањем нивоа мора и да они једноставно морају да се повуку на копно - па можда овде траже просторе за нова насељавања и зато тако безочно нас нападају и заједно са Немцима ЖЕЛЕ ДА НАС УНИШТЕ И РАСЕЛЕ СА ОВИХ ПРОСТОРА ???

А какво је ваше мишљење? Имате ли ви неки други логичан одговор?


Холандија је либерална у свему (легализована дрога, проституција, еутаназија) тако да сматрам да је она одавно упрегнута у "машинерију" новог светског поретка који и сама шири (даље).

А новом светском поретку сметају Срби (и Руси) јер "су симбол исказивања непокорности светској "елити" која влада институцијама ЕУ без моралних скрупула. Они (Срби и Руси) су и доказали да су "велики играчи" у историји, о чему сведоче и велика догађања око наших народа, који нису изгубили веру, част, дух и љубав." (Нарочницкаја, на трибини "Између Истока и Запада").

Запад мора да се искупи за бомбардовање Србије, а Холандија, у очима западног света, за Сребреницу, и тако настаје "врзино коло" сатанизације, омаловажавања, деградације и затирања Срба, и свега српског.

Наравно сада почињу са инструисањем "од малих ногу", у уџбеницима и "наставном плану" како (на)водити дискусије са ученицима: http://forum.krstarica.com/showpost.php?p=10255362&postcount=146
 
Што Србе, то ми није јасно?

Зна се да су их одувек Руси побеђивали....а можда због тога што Србију на западу зову ''Русија у малом'' па пошто Русима не могу ништа, паћеници се острвили на нас нејаке.
Храбро, нема шта.

Hahahah, kakva teorija! :hahaha1: :hahaha1: :D
 
Moramo da verujemo na reč, ili imamo neku potvrdu ove vesti?

Ако не верујеш мени на реч - сада ћу ти пронаћи... тим поводом огласио се и др Војислав Библија,протојереј СПЦ који живи и ради у Холандији а има и децу...а и остали свештеници су потписали саопштење влади...

Отворено писмо свештеника СПЦ поводом србофобије у холандским школама

Објављено 25.06.2009. у 04:07:04 сати


Поводом недавног сазнања да се уџбеником за холандске гимназије шири мржња према српском народу



„HISTORIA MAGISTRA VITAE" - „ИСТОРИЈА ЈЕ УЧИТЕЉИЦА ЖИВОТА" (Цицерон), она учи и васпитава нове генерације.

Без обзира о чијој се историји ради, она мора доносити наду и подучавати толеранцији. А нарочито не сме бити пристрасна: мора бити добро проверена. Без споредних, политичких интереса. Историја или било која друга дисциплина, која учи животу и предаје сазнања и искуства новим генерацијама, не сме у себи и у свом градиву носити семе зла.

У противном, то зло ће расти. А када се довољно развије, на зло ће мењати историју, али и садашњост; и претиће да поквари будућност. То важи за историју народа у овом окружењу, а посебно код народâ на Балкану, где је историја деликатна тема.
На жалост, Западни медији су историју српског народа изменили на зло и нису му дали права да се брани, нити да се огласи. Многе лажи, полуистине, подметања и измишљотине, пошто су довољно пута понављане, постале су званичне „истине". То се потврђује и последњим нашим открићем. У званичном холандском уџбенику за други разред гиманзије, додуше за холандски језик! а не за историју, који носи назив „Nieuw Nederlands" и чији је издавач угледни "Noordhoff", налазимо скарадни текст са насловом „Жигосан", који код деце недвосмислено буди и шири мржњу према српском народу и сеје семе зла.


Срби су у Холандији присутни већ четри деценије и својим поштеним радом и лојалношћу учествовали смо, и саучествујемо, у изградњи савремене, односно нове холандске стварности. Васпитавали смо и васпитавамо своју децу да поштују и воле ову земљу, њену културу и традицију. Уједно, тежимо да сачувамо и свој идентитет и своју културу.

Веома смо повређени и постајемо неспокојни сазнавши чему се подучавају младе холандске генерације. Сматрамо и доживљавамо ову индоктринацију као грубу повреду нашег личног и нациналног достојанства. Нисмо заслужили да будемо жигосани и сатанизовани, ни појединачно, нити као народ.

У овом за нас емотивном и напетом тренутку, имамо искрену наду да ће надлежни који одлучују о уџбеницима и наставним материјалима интервенисати и изоставити све тенденциозне и понижавајуће садржаје, због којих и ова наша болна реакција.

У име свих Срба окупљених под окриљем Српске Православне цркве у Холандији,

Протојереј Војислав Билбија,
Јереј Радослав Пантовић,
Ђакон Горан Ковачевић,
Ипођакон Васо Клаћ,
Ипођакон Дејан Радошевић


http://www.srpskamreza.net/Aktuelnosti_arhiva.aspx?ID_Teksta=160&ID_Rubrike=1

Има и на другим местима објављено и чак ФОТОКОПИРАНА И ПОСТАВЉЕНА ТА СТРАНИЦА ... ако ово није довољно и то ћу пронаћи...
 
Poslednja izmena:
Hahahah, kakva teorija! :hahaha1: :hahaha1: :D
Теорија?
Ништа није теоретисано, већ онако како ЈЕСТЕ.

Па и ви 'рвати тврдите да смо већи Руси од Руса....то сам небројено пута на овом форуму прочитала.
А да не причамо о изјавама званичника западних земаља од вајкада на рачун Србије.
 

Back
Top