Telekom Srbije vara svoje pretplatnike kroz automatsko uključivanje dodatnih usluga!

mario80

Legenda
Poruka
59.823
Država očajnički pokušava na sve moguće nelegalne načine da popljačka gradjane Srbije. Pre samo nekoliko meseci imali smo pokušaj pljačke Javnog komunalnog preduzeća Infostan kroz presude i kamate iz 1999 godine pa i ranije!!!!

Sada proturaju paket Omnifon svima na probni period od 3 meseca i ako NE odjavite automatski počinju da naplaćuju mesečno 119 + pdv! Kakvo kriminalno delo i masovna pljačka!

Dokle ovaj drzavni kriminal???

Sledeci text sam primio mailom:

Valja znati, a kome treba i proslediti

Telekom pokušava da nas optereti dodatnim troškom:
Na poleđini poslednjih računa za fiksni telefon,sasvim sitnim i jedva vidljivim slovima,nude nam promotivne usluge "Omnifon" paketa (konferencijsko telefoniranje,pozivi na čekanju,....) koje će nam od 01.08.2009. fakturisati sa dodatnih oko 200 din. mesečno uz redovne račune,kao da ih koristimo,ukoliko ih ne odjavimo na tel.9813 ili mob 064-1789!
Ovo je klasičan APP(ako prođe-prođe) pokušaj prevare i takvo zasnivanje novih usluga je apsolutno ništavo.
Institut prećutnog produženja ugovora ( tacita reconductio) može da se primenjuje samo kod već zakonito zasnovanih ugovora, saglasnom izjavom obe ugovorne strane,ako se u dužem vremenskom periodu ugovor uredno izvršava pa je istekao rok primene ugovora, a stranke se i dalje ponašaju na način koji ukazuje da one žele nastavak tog odnosa.
Nikakvo zasnivanje NOVIH prava i obaveza,na osnovu postojećih,nije zakonito i nije dozvoljeno bez izričite saglasnosti ugovornih strana a nedostatak otkazivanja nametnutih i izmišljenih obaveza nikada neće prerasti u zakonito proširenje ugovora.Ali"Telekom" verovatno smišljeno ulazi u ovaj pokušaj prevare,koja dok se konstatuje i formuliše,dok sudovi odreaguju i zauzmu stav (saglasno svojoj stručnosti i ažurnosti (!?) oni će nepovratno prikupiti nekoliko miliona dinara,korisnici će godinama obigravati njihove poslovnice i pokušavati da se izbrišu iz sistema usluga koje nisu tražili (i za koje većina nema ni takve specijalne tel.aparate da bi ih koristila) a "ispravka u kompjuteru" je kod nas poslovično nenaučena lekcija....

 
Poslednja izmena:
Korisnički servisi ne rade, onaj 064 samo uzima pare i niko se ne javlja.. Očekivano vreme za koje će vam se operater javiti je nikad! Kakvi lopovi!
Ode meni 4 minuta poziva na 064 čekanja. Kakva baaanda lopovaaaa!
I posle dinkić kuka što ga proziva Toma grobar na linč? More kad narod poludi biće krvavo...


Ovo je smisljena akcija a korisnički servis neće raditi!
 
Korisnički servisi ne rade, onaj 064 samo uzima pare i niko se ne javlja.. Očekivano vreme za koje će vam se operater javiti je nikad! Kakvi lopovi!
Ode meni 4 minuta poziva na 064 čekanja. Kakva baaanda lopovaaaa!
I posle dinkić kuka što ga proziva Toma grobar na linč? More kad narod poludi biće krvavo...


Ovo je smisljena akcija a korisnički servis neće raditi!

Cemu tolika drama? Sta odmah drecis, ko da si od juce u ovoj zemlji...
Idi sutra lepo u najblizu poslovnicu, pise da i to mozes, i otkazi...
Ili bilo koji drugi dan, do 01.08. ...
 
Cemu tolika drama? Sta odmah drecis, ko da si od juce u ovoj zemlji...
Idi sutra lepo u najblizu poslovnicu, pise da i to mozes, i otkazi...
Ili bilo koji drugi dan, do 01.08. ...

Jeste pa mi oni traze dedu od 90 godina da dodje lično... More... uništiti!
Uostalom, sto bih ja trošio svoje vreme da odjavljujem nesto sto nisam ni trazio????
Ja od 1.8 nisam u zemlji recimo
 
Poslednja izmena:
Pa onda ih zovi sutra u neko normalno vreme, izmedju 09-17, i zavrsices posao...

Чуј,најефикасније се посао завршава гласачким листићем не следећим изборима да не бисмо нон-стоп имали разне врсте крађа и афера.
 
A pazi ovu prevaru:
- uveli su opciju ino call,gde vecinu evropskih zemalja mozes zvati za 4,5 dinara po minutu.
Do skora je bilo da uplatis dopunu ( kao u pripejdu za mobilne) od npr. 200 ( ili 500) dinara ili pustis poruku sa mobilnog na odredjeni broj ,oni ti skinu sa racuna 200 din i dobijas kod sa kojim preko broja 0800 18 mozes stvarno da razgovaras sa inostranstvom za ta 4,5 dinara.

I to je stvarno funkcionisalo i posto kaada sam ovde u Srbiji dosta zovem inostranstvo to sam koristio bogami 4-5 meseci. Uplatim 500 din i znam da imam 100 i nesto minuta razgovora i to je to.

Odskora ne moze da se uzme dopuna, nego se na cuvenom 9813 kad uspes da ih dobijes naravno,aktivira opcija ino call. pretplata je 100 din mesecno plus ono sto potrosis. Nema vise zvanja broja 0800 18 pa da onda on preusmerava poziv ka inostranstvu,nego direktno zoves.
I ja pre 15 dana nazovem 9813 zbog aktiviranja ino-calla i oni kazu bice vam aktivirano za 2 dana. Ja juce nazovem opet ,oni kazu aktivirano je jos pre....10tak dana..

Nazovem ja preko ispricam se i da nije otvorena ova tema ,to bi tako proslo....ali malo pre videci ovu temu ,na sajtu telekoma otvorim listing i imam sta da vidim.......za 4 minuta tog razgovora od juce.....racun umesto 18 din. je 80 din......kao da opcija ino-call nije ni aktivirana....
 
Чуј,најефикасније се посао завршава гласачким листићем не следећим изборима да не бисмо нон-стоп имали разне врсте крађа и афера.

A koga to imas naglasackom listicu ko nece krasti???
Npr,oni ranije su ljudima za prikljucak uzimali silne pare,a ljudi telefone nikad nisu ni dobili.....
 
Чуј,најефикасније се посао завршава гласачким листићем не следећим изборима да не бисмо нон-стоп имали разне врсте крађа и афера.

Neka fala, ti tvoji su vodili ratove i branili Srbe pa ih tamo više nema ;)

Srbiji je potreban neko potpuno nov, vrhunski obrazovan, nekorumpiran... Nešto poput izvlačenja mača kralja artura... A takvog nema ;)

Ja glasam za odlazak iz zemlje.
 
Na poleđini poslednjih računa za fiksni telefon,sasvim sitnim i jedva vidljivim slovima,nude nam promotivne usluge "Omnifon" paketa (konferencijsko telefoniranje,pozivi na čekanju,....) koje će nam od 01.08.2009. fakturisati sa dodatnih oko 200 din. mesečno uz redovne račune,kao da ih koristimo,ukoliko ih ne odjavimo na tel.9813 ili mob 064-1789!
Da li je neko (bilo ko) video tu ponudu promotivnih usluga ispisanu sitnim i jedva vidljivim slovima na poleđini računa?
Ja sam svoj račun detaljno pregledao pa nisam našao ništa.
 
Cemu tolika drama? Sta odmah drecis, ko da si od juce u ovoj zemlji...
Idi sutra lepo u najblizu poslovnicu, pise da i to mozes, i otkazi...
Ili bilo koji drugi dan, do 01.08. ...

Začkoljicama nikada kraja. Prosto je neverovatno dokle ide bezobrazluk monopolista. Trebalo bi jedan mesec da im niko ne plati račune, pa da se malo opamete. Pa neka nas i isključe, izdržimo mesec dana bez telefona, ali nema ni love za njih i sve one partijske glavonje i NVO murdare koje finansiramo kroz Telekom. Došlo je do kraja. Ili oni ili mi. Stop pljački, stop monopolu. Neplatiše cele Srbije, ujedinimo se!!!:evil::evil::evil::evil:
 
Začkoljicama nikada kraja. Prosto je neverovatno dokle ide bezobrazluk monopolista. Trebalo bi jedan mesec da im niko ne plati račune, pa da se malo opamete. Pa neka nas i isključe, izdržimo mesec dana bez telefona, ali nema ni love za njih i sve one partijske glavonje i NVO murdare koje finansiramo kroz Telekom. Došlo je do kraja. Ili oni ili mi. Stop pljački, stop monopolu. Neplatiše cele Srbije, ujedinimo se!!!:evil::evil::evil::evil:

Ma nema sanse da s njima izadjes na kraj:evil:

Odoh da trazim racun i isproveravam sve ovo i tako mi u poslednje vreme dolaze neki astronomski racuni , a ja se za fiksni tel. ne fatam skoro uopste:thumbdown:

Moram da proverim i ovo oko zvanja inostranstva i 0800 , sto pise tsatsaris:evil:

Mamu im maminu...mozda do uvece budem imala i konkretnije info o ovome...znam jednu direktorku odande pa cu malo da je pitam o svemu...:confused:
 

Back
Top