Нисам крив

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Радован Караџић, у објављеном претпретресном поднеску, негирао кривицу за геноцид и злочине над несрбима у БиХ од 1992. до 1995. године. Караџић ће, према поднеску, побијати све наводе оптужнице зато што жели да има суђење засновано на поштовању принципа који од тужилаца тражи да докажу оно што тврде.

Бивши председник Републике Српске Радован Караџић негирао је, у данас објављеном претпретресном поднеску, кривицу за геноцид и злочине над несрбима у БиХ од 1992. до 1995. године, за које је оптужен

Караџић је у поднеску назначио да ће природа његове одбране на суђењу бити да "никада није планирао, подстакао, наредио, починио или на други начин помогао и подржао ниједан од злочина из оптужнице".

"Он никада није био учесник у било каквом удруженом злочиначком подухвату, нити сноси одговорност надређеног за злочине из оптужнице. Караџић није крив ни по једној тачки оптужнице", наглашава одбрана.

Током суђења, чији је почетак планиран за крај августа, Караџић ће, према поднеску, побијати све наводе оптужнице зато што "жели да има суђење засновано на поштовању принципа који од тужилаца тражи да докажу оно што тврде".

Караџић је позвао судско веће председавајућег Ијана Бономија да Тужилаштву наложи да смањи обим оптужби, како би се суђење лакше одвијало.

Бивши председник РС је у две тачке оптужен за геноцид у Сребреници и још 11 општина у БиХ, а у преосталих девет тачака за прогон, истребљење, убиства, депортације, нехумана дела, терорисање цивилног становништва, незаконите нападе на цивиле и узимање међународних талаца.

Оптужбе против Караџића усредсређене су на: етничко чишћење у БиХ 1992-95; кампању терора против цивила током опсаде Сарајева у исто време; узимање УН особља за таоце у мају и јуну 1995, те геноцид у Сребреници у јулу 1995.

Караџић је недавно затражио да Трибунал обустави поступак против њега, позивајући се на имунитет који му је, како тврди, 1996. гарантовао тадашњи амерички изасланик Ричард Холбрук у замену за повлачење са чела РС и из јавног живота.

Караџића су 21. јула прошле године ухапсиле власти Србије у Београду. Пошто је 30. јула пребачен у Хаг, он је одбио да се изјасни о кривици по тачкама оптужнице, а судија Бономи је, у складу са правилима суда, у спис увео да је оптужени изјавио да није крив.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/134/Хроника/70896/Караџић:+Нисам+крив.html
 
Караџић је недавно затражио да Трибунал обустави поступак против њега, позивајући се на имунитет који му је, како тврди, 1996. гарантовао тадашњи амерички изасланик Ричард Холбрук у замену за повлачење са чела РС и из јавног живота.

Е, ја бих му баш због овога судио !!!

Али у Републици Српској,

за ИЗДАЈУ !!!

:rtfm::rtfm::rtfm:
 
Nije nase da mu sudimo ili oslobadjamo od krivice,ali bojim se da ni ovaj haski tribunal nema nikakav legitimitet da to utvrdjuje,jer od svih politicara koji su se tamo zatekli,samo su srpski optuzivani,a svi ostali kao da su abolirani od bilo kakve odgovornosti i krivice.I ,aman ljudi,ostavite se prejudiciranja o izdaji ili o uskracenoj dozvoli za ovo ili ono.Lako je posle bitke general biti,pa i nama suditi.Bilo kome ko je stigao do Haga,nije svejedno,a pogotovu Karadzicu,koji ce platiti i svoje i tudje grehe,samo zato jer se nekome svojim dugogodisnjim bekstvom *popeo* na sujetu.Nista manje ni vise nije kriv ,od bilo kojeg drugog politickog vodje sa ovih prostora.Svi su kalkulisali i svi su se kockali,pa nekom opanci a nekom obojci...kako kome dopalo.
 
Е РОДЕ ми држимо Сарајево и Бихаћ ...и Карађић неће да нас пусти да уђемо и завршимо рат!
Два пута на Скендрији пресецамо Срајево са тенковима..турадија се предаје..у Бихаћ ко зна колико пута смо ушли...и наређење назад....иста прича ко са РСК и Загребом...Задром итд..
Само Слава Богу...имали смо Ђенерала Младића..па није пустио да прођемо као РСК!

А крвате колико смо пута спасили од сигурних батина од турадије...то може да се напише 10 књига!

Али не...Карађић селпо слуша Милошевића..
 
Da,...da nije tuzno vec da je po pravdi,i Franjo Tudjman je trebao *ispricati* isti takav dobar vic.Slazem se.

mene si našo:hahaha:

#e8e se meni za Buđmana...idi tamo na MeĐvedGrad iznad Zagreba pa drbaj po grobu i radi s njim šta oš :rotf: zaboleme tooki za Buđmana i ostale dripce iz devedesetih:roll:

a ti nadobudno spomenuo Buđmana očekivajući kako će to mene da pogodi:hahaha: koji mentol-beeep-Jota:hahaha1::mrgreen:
 

mene si našo:hahaha:

#e8e se meni za Buđmana...idi tamo na MeĐvedGrad iznad Zagreba pa drbaj po grobu i radi s njim šta oš :rotf: zaboleme tooki za Buđmana i ostale dripce iz devedesetih:roll:

a ti nadobudno spomenuo Buđmana očekivajući kako će to mene da pogodi:hahaha: koji mentol-beeep-Jota:hahaha1::mrgreen:

Ja bih te zamolila,ukoliko se vec predstavljas kao musko da se tako i ponasas.Mislim da bi bilo u duhu kulturne tradicije naroda kome pripadas.A moj komentar je bio bas onakav kako sam ga napisala,bez ikakve potrebe da bilo koga pogadjam.Tebe ponajmanje.Za diskusiju o necem mi nisu potrebni takvi vidovi *nastupa*.
 
mislim da bi Srbi iz Srpske, a bogme i pol. elita iz Srbije itekako morali upregnuti sve snage da pobiju bar jedan i to po njih i njihovu sudbinu najbitinji dio optuznice..
Karadicu se sudi za vec dokazani genocid u Srebrenici i za genocid u jos 11 mjesta;
ako tuzitelji to uspiju dokazati lose se pise i RS i Srbiji...mislim da Srbija treba otvoriti sve arhive na raspolaganju...kako bi sprijecili Karadzica da pravi deal sa tuziteljstvom
 

Back
Top