kako se prilagoditi srednjoj skoli?

Radoje Kandic

Zainteresovan član
Poruka
218
Zavrsio sam osnovnu skolu i sada trebam da idem u srednju.....:(Ne znam kako da se prilagodim novom drustvu i kako reagovati na razna zadirkivanja i sl.Molim vas da mi kazete vasa iskustva iz srednje, kako ste se vi prilagodili ,jeli vam bilo tesko i swe swe.....Uchenje,drustwo,profesori.....itd. Xwala puno.....
 
šta se tripuješ, u životu ćeš imati milion prelazaka, promena, prilagođavanja srednja je samo jedan smešam deo toga... kako se inače prilagodiš bilo gde i navikneš na bilo šta... pa en ideš na robiju, pa kako... a zbog čega zadirkivanja a nisi ni kročio u istu?
 
Meni je srednja skola bila najlepsi deo zivota. Ali nista posebno nisam radio. Just being myself, I guess. Ne znam sta bi moglo da ti pomogne. Mozda ako neko iz tvoje osnovne ide u istu srednju skolu. Ja sam imao dve drugarice iz osnovne. I dosta ljudi je menjalo na primer odeljenje na pocetku godine da bi bili sa nekim koga znaju. Mada mislim da to nema neke posebne veze. Cista sreca.
 
Iz moje osnovne ide 7-oro ali se plasim da cje se swi oni wremenom promijeniti kako bi bili "u trendu"(kako bi se prilagodili nekom nowom drushtwu i sl.)....to mi je totalno glupo......:confused:A sto se tice zadirkivanja samo da odgovorim @bezibre! to je samo pretpostawka nikad ne znas sta ce te snacji.....treba na swe biti spreman.....
 
kakvo bre prilagodjavanje
nisam ni razmishlj'o o tome, samo sam se pojavio tamo
prva 3 dana su svi bili malo stegnuti
posle 2,3 nedelje smo prichali kao da se znamo 2 godine
osim sa zhemskama, one su bile bash povuchene prema mushkima, trebalo je par meseci da se "odomace" :lol:
tako da, moj savet, ne razmishljaj o takvim glupostima, radi shta ti prija ;) Prilagodjavanje valja samo ako to radish da tebi bude lepo, a ne drugima ;)
 
Prve godine je ebeno,posle je ladovina!
Zezanje i to opusteno shvati i nasmej se i ti,budi prirodan a na fizicke provokacije odgovori silom,ali budi sto bolesniji u metodi zastrasivanja! Neka stangla,cigla,pa i noz moze ili pozovi 10-20 ljudi da izgledas sto opasniji i posle ladovina kroz celo skolovanje niko nece smeti da te pipne! Ako se sjebes na pocetku posle ce ti tesko ici,ali uvek imas popravni,ali moras dokazati da imas hrabrost pa makar i dobio batine,nema cega da se bojis sve je za ljude!
 
Ja sam ove godine zavrsila prvi srednje.Nisam nikada razmisljala o tome da se necu prilagoditi ne znam ni sama zasto.Prvog dana skole sve je nekako bilo cudno.Svi su malo bili stegnuti,a oni koji su se znali iz osnovne bili su u grupicama.Medjutim,treceg dana smo svi vec poceli da komuniciramo i druzimo se.U mom odeljenju ima samo 2 decaka tako da...I sa njima smo uspesno uspostavili komunikaciju :) Takodje i dalje se druzim sa onima sa kojima sam se i pre druzila ali za sada,srednja me je veoma obogatila u drustvenom zivotu...Videces kako cete se svi zbliziti kad pocnu prvi kontrolni i odgovaranja :)
 
I ja sam se malo cimala oko toga, ipak nova sredina i to.... Ali onda posle prvog chasa vidish da nema razloga za brigu, opushteno, ipak bicete zajedno 4. god, sve bi trebalo biti oke... Samo opushteno, upushtaj se u razgovor, vodi diskusije, i jednostavno probiajaj se jer od prvog dana treba biti prepoznatljiv po nechemu.... Znachi kulijana, opushteno i to je to...
 
krepto/over totalno se slažem da ne kvotujem... nema tu puno pameti opusteno, bez predrasuda, svima pruži priliku, nemoj da glumiš ludilo, prevrćeš očima isl. (doduše kod mene je pola bilo iz odeljenja iz OŠ, ali i sa ostatkom je bukvalno u roku od 7 dana sve bilo kul). i glavno - overov savet (ne mora bukvalno) - al ako neko krene da ***** nešto odma pokaži muda ako te u startu dožive kao predmet za sprdnju i driblanje osta tako 4 godine...
 
pazi, uvek imash shabane :lol:
ali ne treba biti beskichmenjak i oberuchke prihvatati shta oni rade/kazhu. Bice uvek i jednih i drugih, uvek ce biti neko ko ti smeta.
U srednjoj je jednostavno mnogo lakshe ignorisati okolinu (barem meni) i raditi shta ti je volja, u osnovnoj sam uvek bio pod nekim pritiskom (mada chini mi se da je to stvar godina) da prihvatim te gluposti.
i da, slazhem se shto je neko rekao, pokazhi zube ako se sprdaju s tobom, ushtedecesh dosta muka sebi.
 
Zavrsio sam osnovnu skolu i sada trebam da idem u srednju.....:(Ne znam kako da se prilagodim novom drustvu i kako reagovati na razna zadirkivanja i sl.Molim vas da mi kazete vasa iskustva iz srednje, kako ste se vi prilagodili ,jeli vam bilo tesko i swe swe.....Uchenje,drustwo,profesori.....itd. Xwala puno.....

Ma opusteno, prvi dan ce verovatno svi cutati. Mada tako nije bilo i kod mene u odeljenju...jedan moj drug i neki lik su se znali od pre i skocili su pred svima i rekli "Ajde bre, sta svi cutite!" i onda je pocelo zezanje vec prvog dana...:p

Ako hoces da budes faca ili sta vec, gledaj da sedis blizu nekih "ludaka", a ako hoces da prodjes godinu, onda sedi pored nekih strebera i cuti. A na odmoru mozes da se zezas sa tim "ludacima" i onda ces opet biti dobar sa svima.

Puno srece.:ok:
 
Prve godine je ebeno,posle je ladovina!
Zezanje i to opusteno shvati i nasmej se i ti,budi prirodan a na fizicke provokacije odgovori silom,ali budi sto bolesniji u metodi zastrasivanja! Neka stangla,cigla,pa i noz moze ili pozovi 10-20 ljudi da izgledas sto opasniji i posle ladovina kroz celo skolovanje niko nece smeti da te pipne! Ako se sjebes na pocetku posle ce ti tesko ici,ali uvek imas popravni,ali moras dokazati da imas hrabrost pa makar i dobio batine,nema cega da se bojis sve je za ljude!

Ovo je skroz bezveze....!
i onako obicno prvi utisak vara i bas oni koji se nekad na pocetku i ne "mirisu" nesto,postanu extra drugovi...
Odgovoriti na neke provokacije je suludo,nezrelo i detinjasto jer se time postize kontraefekat!
 
Ovo je skroz bezveze....!
i onako obicno prvi utisak vara i bas oni koji se nekad na pocetku i ne "mirisu" nesto,postanu extra drugovi...
Odgovoriti na neke provokacije je suludo,nezrelo i detinjasto jer se time postize kontraefekat!

Klinac ne slusaj zene nemaju pojma! Brani se ali ne budi sadista da maltretiras ostale!;) Mada zavisi od skole,ako je u skoli samo muska raja onda moras da budes bolesnik,a ako je opustena neka atmosfera ima zenski,bubalice i sl samo se opusti,nadji nekog sa kime se naj slazes i uzivaj! Ja imam 3 likova sa kojima pricam,za ostale me boli tuki samo im se javim i nemam frke! Cilj ti je da budes dobar sa alfa muzijacima,ali ne previse blizak i opusteno!;)
 

Nije istina:ok:

Klinac ne slusaj zene nemaju pojma! Brani se ali ne budi sadista da maltretiras ostale!;) Mada zavisi od skole,ako je u skoli samo muska raja onda moras da budes bolesnik,a ako je opustena neka atmosfera ima zenski,bubalice i sl samo se opusti,nadji nekog sa kime se naj slazes i uzivaj! Ja imam 3 likova sa kojima pricam,za ostale me boli tuki samo im se javim i nemam frke! Cilj ti je da budes dobar sa alfa muzijacima,ali ne previse blizak i opusteno!;)

To ti pricam!

@tema

Mali, samo poslusaj Overa. Veruj mi, ja sm ovako radio i ceo zivot sam svuda bio medju glavnima(shvatite ovo kako hocete). Prvo sto te niko nece smeti pipnuti(jedino neko od starijih) a i ribe ce se vise paliti kad vide da s medju facama...

Ovo izjave ce sigurno da iznerviraju pojedine forumasice, ali takav ti je zivot!

Aj' pa uzdravlje...
 

Back
Top