Додик за самосталну БиХ

strawbbery_city

Iskusan
Poruka
6.580
Милорад Додик позвао представнике међународне заједнице, који разговарају о политичкој будућности БиХ, да ту земљу пусте да буде самостална. Премијер Републике Српске за укидање Канцеларије високог представника и против присилне централизације.


Премијер Републике Српске Милорад Додик позвао је представнике међународне заједнице, који данас разговарају о политичкој будућности БиХ, да ту земљу, 14 година после грађанског рата, пусте да буде самостална.

Додик је навео да се Савет за имплементацију мира (ПИЦ) састаје да би расправљао о будућности БиХ, додајући да ће поново две главне теме састанка бити питање да ли БиХ треба да буде претворена у централизованију земљу и да ли функција високог представника треба да буде укинута.

"Актуелни уставни систем Босне је децентрализован и наша земља је, у складу са Дејтонским споразумом, подељена у два ентитета. У последње време су ојачали позиви за централизовани систем, док су апели Владе РС, да се задржи децентрализовани систем Дејтона, већином наишли на глуве уши", рекао је Додик у ауторском тексту у бечком дневнику "Стандард", преноси Танјуг.

Премијер РС је истакао да за то постоје два разлога - "зато што је БиХ била суочена са грађанским ратом и што је првих година након рата имала тешкоће да примени систем Дејтона".

Додик је истакао да је БиХ од 1995. године постигла велики напредак и да је, за разлику од слике коју приказују коментатори жељни сензација у међународној штампи, она сада мирна, стабилна и демократска држава, чији грађани, независно од етницитета, могу слободно и безбедно да путују, живе и раде широм земље, а уочавају се и назнаке привредног раста.

"Друго, имајући у виду опцију да би Босна једног дана могла приступити ЕУ, постоји веровање да земља мора бити централизована да би функционисала као део ЕУ, пошто су децентрализоване структуре превише компликоване. У стварности су многе чланице ЕУ децентрализовано организоване, и ти систему функционишу како унутрашњополитички, тако и унутар структура Уније јако добро", нагласио је Додик.



http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/3/Регион/70646/Додик+за+самосталну+БиХ.html
 
mnogo se bre plasite Dodika i Tadica


Što se plaše, nego što su i zavidni do bola:zper::D

Mogu samo da zamišljaju gde bi im kraj bio da imaju ovu dvojicu u svojim redovima ...:mrgreen:

Al' nemaju...vrh vrhova im je onaj uličarskog ponašanja komšić, a o muslimanskoj bratiji i da ne govorim...pa ti likovi nisu ni da budu u kućnom savetu neke zgrade u predgrađu , a ne nešto ozbiljnije:hahaha:

Tema,

Pa ja mogu da komentarišem isto kao i ti, samo odavde i kako ja to vidim , a to bi bilo da Dodik i mora da bude takav kakav je i da radi to što radi jer je RS u većoj opasnosti od nas i oni tamo moraju da budu i složni i jedinstveni jer se bore protiv istih neprtijatelja, muslimana i Hrvata koji ne prezaju ni od čega da im dođu glave :thumbdown:

Ne kažem da na nas ovde niko ne kidiše ali to bar nije toliko javno i trajno , kako je u RS.:confused:

Naravno da bih želela da ovo uspe i da RS konačno dobije samostalnost i kurtališe se bede i stalne presije.:ok:
 
Спремају американци и мухамеданци политички и еконопмски удар на РС!
БоТа је долазио у БЛ...да покуша да наговори Додика...да пристане на неке амричке захтеве...и да постави пар својих људи...у владу!
Надам се да није успео!

А да је близу расплет БиХ јесте...или ће мо бити независни..или нас неће бити!
Сада је на Москви и Београду да подрже РС!
 
Nema odlaska OHR-a dok se ne promjeni ustav i izabere jedan presjednik za citavu zemlju on to zna dobro a sve ovo sto on prica je ko fol demokratija kao on je za BIH bez strannaca znamo mi dobro kakvu bi BIH imali da se stranci nisu umijesali Vuk DLAKU MJENJA ALI CUD NIKADA ..SVI TO ZNAJU gotov je i on i njegovi u entitetu a fede3racija se vec raspada ..pa kad i on pukne eto nama BIH kakva je bila bez nacionalista.
"Nacionalizam je dječija bolest. To su ospice čovječanstva."- Albert Einstein
 
Спремају американци и мухамеданци политички и еконопмски удар на РС!
БоТа је долазио у БЛ...да покуша да наговори Додика...да пристане на неке амричке захтеве...и да постави пар својих људи...у владу!
Надам се да није успео!

А да је близу расплет БиХ јесте...или ће мо бити независни..или нас неће бити!
Сада је на Москви и Београду да подрже РС!

Више на москви него београду,ред је да и ти Руси ураде нешто за Србе,они само причају а дела нема,дакле браћо Руси,изволте на Републици Српској покажите своје братство према Србима:rtfm:
 
Више на москви него београду,ред је да и ти Руси ураде нешто за Србе,они само причају а дела нема,дакле браћо Руси,изволте на Републици Српској покажите своје братство према Србима:rtfm:

И ја мислим, да ће пре Руси..ураде нешта..него...Београд!
Ал ред је прво БГ да наведем!
:D
 
Kakve ima veze ko je i gde rodjen u tadasnjoj Jugoslaviji ?:roll:
Mogao je da bude rodjen i u vozu pa sta bi onda bio ?:dontunderstand:

I moji roditelji su se vencali u tadasnjem Sarajevu zato sto im se tako htelo , pa niko od njih nije bosanac:roll:

Nema odlaska OHR-a dok se ne promjeni ustav i izabere jedan presjednik za citavu zemlju on to zna dobro a sve ovo sto on prica je ko fol demokratija kao on je za BIH bez strannaca znamo mi dobro kakvu bi BIH imali da se stranci nisu umijesali Vuk DLAKU MJENJA ALI CUD NIKADA ..SVI TO ZNAJU gotov je i on i njegovi u entitetu a fede3racija se vec raspada ..pa kad i on pukne eto nama BIH kakva je bila bez nacionalista.
"Nacionalizam je dječija bolest. To su ospice čovječanstva."- Albert Einstein
Hajmo nacionalisti...dosta je bilo
Koga boli tuki sto ce taj jedan presjedniuk drzave BIH biti ovaj ili onaj
Ko se osjeca srbinom u srbiju,hrvatom u hrvatsku bosnjakom u tursku,,,ko se osjeca Bosancem i Hercegovcem u Bosnu i Hercegovinu nabijem nacionaliste na tuki i slicne njima
 
Nema odlaska OHR-a dok se ne promjeni ustav i izabere jedan presjednik za citavu zemlju on to zna dobro a sve ovo sto on prica je ko fol demokratija kao on je za BIH bez strannaca znamo mi dobro kakvu bi BIH imali da se stranci nisu umijesali Vuk DLAKU MJENJA ALI CUD NIKADA ..SVI TO ZNAJU gotov je i on i njegovi u entitetu a fede3racija se vec raspada ..pa kad i on pukne eto nama BIH kakva je bila bez nacionalista.
"Nacionalizam je dječija bolest. To su ospice čovječanstva."- Albert Einstein
Hajmo nacionalisti...dosta je bilo
Koga boli tuki sto ce taj jedan presjedniuk drzave BIH biti ovaj ili onaj
Ko se osjeca srbinom u srbiju,hrvatom u hrvatsku bosnjakom u tursku,,,ko se osjeca Bosancem i Hercegovcem u Bosnu i Hercegovinu nabijem nacionaliste na tuki i slicne njima

ма немој,босна није муслиманска држава нити ће европа то допустити,а што се тиче национализма,муслимани су офарбали тротоаре у сарајеву зеленом бојом,то је симптоматично,вероватно да би имали више кисеоника??:hahaha::hahaha::hahaha:
 
ма немој,босна није муслиманска држава нити ће европа то допустити,а што се тиче национализма,муслимани су офарбали тротоаре у сарајеву зеленом бојом,то је симптоматично,вероватно да би имали више кисеоника??:hahaha::hahaha::hahaha:

Pederacija....
zeleno.JPG
 
I moji roditelji su se vencali u tadasnjem Sarajevu zato sto im se tako htelo , pa niko od njih nije bosanac:roll:

Beogradjanko, opet citas selektivno.

Koga briga gdje su se tvoji roditelji vjencali, ja kazem da je Tadic rodjen u Sarajevu. :lol: Note the difference, sweety.

I to Crnogorac poreklom :(

Kakva kombinacija, a? :mrgreen:
 
@cogito ergo sum,
ti se ocito osecas bosancem i hercegovcem pa zato i koristis recnik kakav koristis.:sad2:
Poznata bosanska kultura.:hahaha:Toliko poznata da o njoj postoje i bezbrojni vicevi.:hahaha:
Jos samo kada bi mogao da nam objasnis kako to da od geografskog pojma nastane nacija bez volje naroda koji zive na prostoru tog geografskog pojuma.:hahaha1:
Odmah bi i mi u Srbiji i Ljubini i Zapadnog susjeda postali bosanci i hercegovci.:whistling:
 

Back
Top