Đelić i postkomunistička tranzicija

Rechke

Veoma poznat
Poruka
11.795
bozidardjelic.jpg



"Дипломирао је 1987. на француској пословној школи „Hautes Etudes Commerciales“ и париском Институту политичких наука.

Од 1991. до 1992. године је радио као саветник Владе Пољске у области приватизације и макроекономске реформе. Био је саветник министра финансија Лешека Балцеровича и директора варшавске берзе.

Од 1992. до 1993. године био је саветник вршиоца дужности председника Владе Руске Федерације Јегора Гајдара, потпредседника Владе и министра приватизације Анатолија Чубајса, као и министра финансија Бориса Фјодорова.

Од 1993. до 2000. био је партнер у консултантској фирми Мекензи & Цо, у Паризу и Силицијумској долини, где се специјализовао као саветник за области финансијских институција и медија."



Meni lično ovo je najzanimljiviji deo Đelićeve biografije - toliko se pričalo o njegovoj inostranoj karijeri, o njegovom doprinosu reformama postkomunističkih sistema Poljske i Rusije, o tome kako je bio saradnik Džefrija Saksa, idejnog tvorca reformskog puta ovih zemalja...

Ali, ponekad, ponešto se načuje o tome kako je iz ovih zemalja bio "najuren" zbog nezadovoljstva sprovedenom tranzicijom. Da li je to tačno i ako jeste da li neko zna nešto više o tome?
 
ma dobro jos samo da dozivim da vidim rezultate eksperata tipa djelic,dinkic,vlahovic.....ima ih koliko hoces... uporan sam ja i cekam,..al nekako se oduzilo...a ja sve stariji,i siromasniji i drzava i ja.....mora da nesto ne razumem ili ne prepoznajem......kad su pocinjali rekli su da se rezultati ne mogu videti odmah,vec 2007-2008,na pocetku poverovah...ipak su to eksperti,a sve anonimusi---skolovani na zapadu,uzdigli zapad,dizali istok...dodje 2009.a ja i moja srbija u jos vecem cabru......sta li ja ne razumem nije mi jasno ??????????????????????????????????
 
djeliceve reforme su izazvale propast i ekonomski kolaps i u Poljskoj i pogotovo u Rusiji

Iz obe zemlje je ekspresno najuren

Rusija je pod Djelicem i reformistima koje je okupljao Saks 1998 godine i dozivela BANKROT

Uskoro ce BANKROT da dozivi i Srbija - jos malo se krpimo dok ima ko da daje milijardu kredita svakih 1-2 meseca al cim pare presuse - BANKROT JE IZVESTAN
 
djeliceve reforme su izazvale propast i ekonomski kolaps i u Poljskoj i pogotovo u Rusiji

Iz obe zemlje je ekspresno najuren

Rusija je pod Djelicem i reformistima koje je okupljao Saks 1998 godine i dozivela BANKROT

Uskoro ce BANKROT da dozivi i Srbija - jos malo se krpimo dok ima ko da daje milijardu kredita svakih 1-2 meseca al cim pare presuse - BANKROT JE IZVESTAN

mene brine sta ce biti za dva-tri meseca. prodje univerzijada, racuni stizu, tajkuni se uvukli u rupe, ne pada im na pamet da se otvore. srbijom i danas odjekuju jauci prevarenih glasaca i radnika kojima su ukradena radna mesta. leze ljudi po sinama pred medjunarodnim vozovima, ispred vlade je tesko videti jedan dan a da neko ne protestvuje zbog `uspesne` rezimske privatizacije, bilo je i samoubistava.

primer od pre dve nedelje
u jednom gradu u centralnoj srbiji komsinica izlazi iz dvorista i krece na posao, spazi komsiju kako stoji na ulici. da skratim, i komsija i zena mu ostali bez posla, i moli da pozajmi 200 dinara. kada je dobio pozajmicu daje cerci i kaze
`uzmi jedan hleb`,
`da uzmem dva, gladni smo`,
`ne uzmi jedan hleb`

komentar nemam, ali da je tom coveku u medjuvremenu bolje, e pa nije. fala ti dinkicu i djelicu
 

Back
Top