svetski lider

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
neko rece putin genije... a dve trecine misli sasvim suprotno. ne moze se reci da je anketa tendeciozno vrsena, u smislu biranja zemalja, obuhvacene su sve "strane" pri ispitivanju.

obama najpopularniji među svetskim liderima
Politika - Pre 26 minuta

VAŠINGTON - Američki predsednik Barak Obama uživa najveće poverenje građana u svetu, dok su iranski predsednik Mahmud Ahmadinežad i ruski premijer Vladimir Putin najmanje popularni među svetskim liderima, pokazala je jedna američka anketa javnog mnjenja sprovedena u 20 zemalja.

Prema anketi koja je obuhvatila gotovo dve trećine svetskog stanovništva, 62 odsto ljudi ima poverenje da će Obama ispravno postupati u svetskim pitanjima.

Za njim sledi nemačka kancelarka Angela Merkel koja uživa poverenje 40 odsto, a nepoverenje 38 odsto stanovništva u svetu.

Najniži rejting od 28 odsto podrške ima iranski lider Ahmadinežad čija je pobeda na nedavnim izborima izazvala ulične proteste u Iranu.

Ruski premijer Vladimir Putin uživa podršku 34 odsto, a nepoverenje 50 odsto anketiranih.


Inače, nijedan lider izuzev Obame nije dobio veću podršku od 40 odsto, preneo je Rojters.

"Obama u ovom trenutku ima jedinstvenu poziciju u očima svetske javnosti," izjavio je Stiven Veber iz Vorld Pablic Opinion, organizacije pri Univerzitetu u Merilendu koja je sprovela anketu.

Generalni sekretar UN Ban Ki Mun uživa relativno veliku podršku od 40 odsto, dok je francuski predsednik Nikola Sarkozi poboljšao rejting u odnosu na prošlu godinu i sada uživa poverenje 34 odsto građana.

Trideset šest odsto anketiranih ima poverenje u britanskog premijera Gordona Brauna, a 45 odsto ima negativno mišljenje o njemu, dok kineski predsednik Hu Đintao uživa poverenje 32 odsto, a neporverenje 44 odsto ispitanika.

Anketa je sprovedena u Kini, Indiji, SAD, Indoneziji, Nigeriji, Rusiji, Meksiku, Nemačkoj, Velikoj Britaniji, Francuskoj, Poljskoj, Azerbejdžanu, Ukrajini, Keniji, Egiptu, Turskoj, Iraku, na palestinskim teritorijama i u Južnoj Koreji.
 
_44357831_ad_b203.jpg

Novi, stari lider of Sveta:cool:
 
nemam podatak, ali mogu garantovati da ni u rusiji nije lose prosao. verovatno je odmah posle genija. da je imao negativan bilans u rusiji ili kini, sigurno ne bi bio prvi.

Sproedena u 20 zemalja?
smem se kladiti da u tom popisu zemalja nije bilo Rusije, Kine, Irana, Iraka,Brazila, Indonezije, Nigerije, Indije,Pakistana...a to je po populaciji 80% sveta.....
Verovatno su detaljno obradjivane zemlje poput Albanije,Hrvatske, te zemlje EU.......
dok su navedene zemlje prisutne sa po jednom anketiranom osobom, eventualno dve.
 
verujem da bi i danas bio pri vrhu... ako se anketa ne bi sprovela samo u srbiji

Ako bi se racunao ceo svet bio bi ubedljivo prvi.

Na Balkanu se stanje popravilo u odnosu na pocetak 90 -tih, koliko znam u Srbiji nije vodjena takva anketa, ali u Hrvatskoj je ubedljivo najznacajniji politicar XX veka. Mislim da je Kyo jednom pokazao anketu Nacionala.
 
Sproedena u 20 zemalja?
smem se kladiti da u tom popisu zemalja nije bilo Rusije, Kine, Irana, Iraka,Brazila, Indonezije, Nigerije, Indije,Pakistana...a to je po populaciji 80% sveta.....
Verovatno su detaljno obradjivane zemlje poput Albanije,Hrvatske, te zemlje EU.......
dok su navedene zemlje prisutne sa po jednom anetiranom osobom, eventualno dve.

izgubio si opkladu.
i zasto pobogu ne citate tekst pre posta??? zar vam je tako tesko procitati jedan tekst od pet minuta, ako vec zelite ucestvovati na temi
 
izgubio si opkladu.
i zasto pobogu ne citate tekst pre posta??? zar vam je tako tesko procitati jedan tekst od pet minuta, ako vec zelite ucestvovati na temi

Zasto sam izgubio opkladu???
Zato sto smatram da anketa NIJE obavljena strucno, nego sasvim nasumice?
Da bi se obavilo takvo ispitivanje, u tolikom broju zemalja, potrebno je mnogo toga.
Mnogo toga da bi sam uzorak ispitanika bio reprezentativan.
A po samim rezultatima sasvim je jasno da nije........
 
Dok, kakav god da je Putin i kakvo god da ini imaju mišljenje o njemu, ima rezultate iza sebe. Posrnula mečka je ustala, lagano doduše ali dovoljno da se uzbudi masovna histerija zapada. A meni lepo :lol:
 
znaci ti vidis rezultat, koji se, uzgred ne slaze sa tvojim gledistem i sve ti je ajsno. svaka cast:worth::worth:

Svakako da znam............dovoljno je letimice pogledati spisak zemalja koje su obuhvacene anketom i shvatiti da anketa nije uradjena kako treba.......
Ne vidim nacin na koji on takav rezultat moze da postigne u Kini, Rusiji.
Ne bih rekao da su anketom obuhvaceni svi slojevi stanovnistva u Iraku(i siiti i suniti), Turskoj(ukljucujuci i Kurde), da su verno preneti rezultati ankete medju Palestincima, Egipcanima, Indonezanima,stanvnicima Azerbejdzana, Ukrajincima naklonjenim Rusiji.....
Vec sam letimican pogled na spisak zemalja dovoljno jasno govori o rezultatu.....
I o realnosti ankete......
 
Cnchetova popularnost u svetu ce se drzati sve dok oni naivniji budu verovali da ce se u spoljnoj politici SAD nesto promeniti. Cim se ispostavi suprotno (a hoce), eto njega pri dnu.

Sto se Putina tice, uveren sam da njega boli tuki kako ga dozivljavaju u svetu. Kao, uostalom, i africkog princa.
 
ankete se sredstvo kreiranja a ne istrazivanja javnog mnjenja..za ciljnu grupu imaju onu populaciju koja zivi zivot "kud svi turci tud i mali mujo" ,,jer kad navodnu anketu uradi neka "renomirana" agencija za istrazivanje javnog mnjenja i objave se "rezultati" kroz "renomirane" medije..ljudima udare tzv anker.(pojam iz discipline koja se zove NLP) i stave u pogon nesto sto se zove zakon konzistentnosti..elem desava se sledece..masa ljudi koji zive zivot na autopilotu zaista i poveruje u anketu i tako svojim uverenjem pomognu da tvrdnje iz ankete i zaista postanu tacne..
mislite o tome;)
 

Back
Top