Kosovo i Metohija postalo član MMF i Svetske banke?!

dragosh

Veoma poznat
Poruka
11.827
Kosovo potpisalo učlanjenje u MMF i SB

Ponedeljak, 29. jun 2009. 20:26

v139285p0.jpg

Predsednik Kosova Fatmir Sejdiu i premijer Hašim Tači potpisali su u ponedeljak u Stejt departmentu u Vašingtonu pristupnicu Kosova Međunarodnom monetarnom fondu (MMF) i Svetskoj banci i ocenili da je to istorijski trenutak za Kosovo.

Predsednik Sejdiu je rekao da će Kosovo disciplinovano sprovoditi politiku Svetske banke i MMF-a, dok je premijer Tači kazao da je to zajednički uspeh ne samo Kosova već i onih koji su ga podržavali na putu ka nezavisnosti i učlanjenju u najznačajnije finansijske institucije.

Kosovo je postalo članica MMF-a početkom maja dok je početkom ovog meseca primljeno i u Svetsku banku.

Za prijem Kosova u ove najznačajnije finansijske institucije glas je dao veći broj zemalja od onih koje su priznale Kosovo, što se u Prištini tumači nagoveštajem da će i te zemlje u bliskoj budućnosti priznati njegovu nezavisnost.

Najviši zvaničnici Kosova su se sreli sa predsednikom SB, Robertom Zelikom i generalnim direktorom MMF-a Dominik Štros Kanom.

U delegaciji Kosova pri potpisivanju sporazuma bili su i ministar inostranih poslova Skender Hiseni i ministar finansija i privrede Ahmet Šalja.


(Beta, foto Guliver/Getty Images)


http://www.mtsmondo.com/news/world/text.php?vest=139285
 
pa ja se iskreno radujem sto cete uzimati od njih pare - jer cete jos vise ekonomski da se zakopate i da propadnete...

Nece propasti jer ce uvek imati podrsku SAD. Kako nije propala juzna Koreja tako nece i Kosovo nego ce nas verovatno u bliskoj buducnosti ekonomski prestici. Ako ih Ameri odrede za interes oni su zavrsili sa finansijskim problemima.
 
Nece propasti jer ce uvek imati podrsku SAD. Kako nije propala juzna Koreja tako nece i Kosovo nego ce nas verovatno u bliskoj buducnosti ekonomski prestici. Ako ih Ameri odrede za interes oni su zavrsili sa finansijskim problemima.

juzna koreja ima veoma jaku ekonomiju strucnjake i proizvodnju dok kosovo nema nista osim ako se trgovina drogom, ljudima i ljudskim organima ne racuna u ekonomsku delatnost.

proizvodnja na kosmetu je 0 , pokrivenost uvoza izvozom je manje od 10% , a nezaposlenost je preko 50%

kosovo je ekonomski neodrziv projekat.
 
juzna koreja ima veoma jaku ekonomiju strucnjake i proizvodnju dok kosovo nema nista osim ako se trgovina drogom, ljudima i ljudskim organima ne racuna u ekonomsku delatnost.

proizvodnja na kosmetu je 0 , pokrivenost uvoza izvozom je manje od 10% , a nezaposlenost je preko 50%

kosovo je ekonomski neodrziv projekat.

Baš te briga, ti ćeš moći sad i na Kosovu da podigneš kredit, pa ako nemaš lovu da ga vratiš, trk u Srbiju i boli te ******... Ako kosovske vlasti traže izručenje, naše kažu, dajte prvo Čekua, pa ćemo mi da isporučimo Tihija...:hahaha1:
 
juzna koreja ima veoma jaku ekonomiju strucnjake i proizvodnju dok kosovo nema nista osim ako se trgovina drogom, ljudima i ljudskim organima ne racuna u ekonomsku delatnost.

proizvodnja na kosmetu je 0 , pokrivenost uvoza izvozom je manje od 10% , a nezaposlenost je preko 50%

kosovo je ekonomski neodrziv projekat.

ista je bila juzna koreja a i gora posle korejskog rata a vidi gde su danas oni a gde smo mi sa severnom korejom :D
 
ne mi smo ruski protektorat

u stvari ne znam da li mislis na albance ili srbiju?

ne burazeru mi smo americki protektorat

nase vlade sastavlja americka ambasada, naloge politicarima nam deli americka sluzba CIA

Nasa vojska ce ici da gine za Americke interese u Avganistan o nasem srpskom trosku

Srpski oficiri idu da se skoluju citaj indoktriniraju u USA

Smenu vlasti 2000te je organizovala CIA i Bela Kuca a svi vodeci politicari DOS-a su americki spijuni i placenici ....

Mi smo klasican americki protektorat nalik Haitiju ili Portoriku....
 
ne burazeru mi smo americki protektorat

nase vlade sastavlja americka ambasada, naloge politicarima nam deli americka sluzba CIA

Nasa vojska ce ici da gine za Americke interese u Avganistan o nasem srpskom trosku

Srpski oficiri idu da se skoluju citaj indoktriniraju u USA

Smenu vlasti 2000te je organizovala CIA i Bela Kuca a svi vodeci politicari DOS-a su americki spijuni i placenici ....

Mi smo klasican americki protektorat nalik Haitiju ili Portoriku....

to su demokratske promene a srbija je jaka sve jaca sa sve jacom medjunarodnom pozicijom. tebi ako je krivo ja zaista ne mogu da ti pomognem. delujes kao da zaista mrzis srbiju.
 
nista cudno i Svetska Banka i MMF su americke organizacije.
:ok::ok: Али зато УН И СБ нису, а то им је потребно да би били држава.
Ту неће никад ући с обзиром на чињеницу да многима у свету ''косовски сценарио'' на њиховој земљи не би пријао.
 
SAD odobrile 150 miliona dolara za otplatu kosovskog duga
Blic - Pre 2 sata i 43 minuta

Predsednik i premijer Kosova, Fatmir Sejdiu i Hašim Tači, potpisali su u Vašingtonu pristupnicu Kosova Međunarodnom monetarnom fondu i Svetskoj banci, a instrumente Kosova za članstvo u ovim organizacijama primio je u Stejt departmentu zamenik američkog državnog sekretara Džejms Stajnberg.


U saopštenju Stejt departmenta navodi se da članstvo Kosova u MMF i SB označava formalnu integraciju Kosova u globalni finansijski sistem i da će imati pozitivan uticaj na njegov ekonomski i finansijski razvoj.

"Ovo će vam pomoći da obezbedite solidan budžed i održivu fiskalnu politku. Mi smo vam namenili 150 miliona dolara za smanjenje kosovskog duga", rekao je Stajnberg prilikom uručivanja istrumenata za prijem.

On je dodao da je članstvo Kosova u MMF i SB prilika da za izgradnju povoljne privredne klime za investiranje u Kosovo, izgradnju transparentnih institucija, što će omogućiti privlačenje investicija i otvaranje novih radnih mesta.

Kosovo je postalo članica MMF početkom maja, a početkom ovog meseca primljeno je i u Svetsku banku. Srbija ne priznaje jednostranu odluku vlasti u Prištini o proglašenju nezavisnosti, kao i većina zemalja-članica Ujedinjenih nacija. Iako se u Prištini nadaju novim priznanjima i učlanjenju u uticajne svetske i evropske integracije, Kosovo nije član ni UN niti OEBS-a, Saveta Evrope i drugih institucija.
 

Back
Top