u chemu je fazon? :(((

K4lee

Zainteresovan član
Poruka
318
e ovako.. pre neki dan mi je crk'o komp zbog nekog napajanja.. I odnesem ja u servis, i oni mi svi (kao) srede, chak mi stave i Norton Antivirus (poshto ja do tada nisam nijedan (osim nekog avast! Antivirusa).. E, kad samo doshla kutji.. i upalila komp.. na neki od sajtova kad odem (npr. da izgooglam neshto i kliknem search, restartuje mi se komp).. pa sam ja mislila da je to zbog Nortona, i obrisala ga.. i sad mi se povremeno(otprilike svakih 10min. komp sam restartuje) i pishe: WINDOWS MUST RESTART YOU COMPUTER NOW BECAUSE REMOTE PROCEDURE CALL SERVICE (PCS) TERMINATED UNEXPECTLY. Zna neko shta je u pitanju?:(((
 
To je virus samo mi nije jasno kako je prosao pored Nortona - mozda nije imao update:
1. Prekini resetovanje da bi skinula Removal tool i Microsoft-ovu zakrpu:
Control Panel > Services ili Administrative Tools > Services. Naci RPC (Remote Procedure Call) pa desni klik > Properties > Recovery. Za sva tri: First, Second i Subsequent Failures umesto "Restart The Computer" odaberi "Take no action".
2. Skini MSBlast remover 1.1 (posto si obrisala Nortona)a mozda i W 32.Blaster.Worm Removal Tool 1.0.6.1 sa istog sajta:
http://www.softpedia.com/public/cat/1/1-72.shtml
3.Skini zakrpu da se virus ponovo ne vrati:
http://msblast.maruhn.com/msblast-patch-winxp.html
4. Iskljuci System Restore: desni klik na My Computer > Properties > System Restore > Turn off System Restore on all drives > Apply pa OK.
5. Upotrebi remover pa resetuj kompjuter a onda instaliraj patch. Ponovo resetuj pa ako zelis ukljuci System Restore i nadji RPC i vrati First, Second i Subseqent Failures na "Restart The Computer".
6. Idi na Internet Explorer > Tools > Windows Update pa instaliraj sve kriticne update koje ti izlista.
 
Ma taj Norton je SH1T! Testirao sam nekoliko, danas popularnih antivirusa (čisto ćefa radi), naravno u kontrolisanim uslovima i zaključio sledeće:

Najviše je našao, na moje iznenađenje, pošto ga retko ko preporučuje, NOD32 (Inco, bio si u pravu). Gomila drugih je bila sličnih "performansi". Tu mislim na Kaspersky, AVG itd, a kao ubedljivo najgori potvrdio se Norton AV. Ustvari, njegove pogotke nismo ni mogli da izbrojimo, jer nije našao NIŠTA!

Da ne bude zabune, svi programi su update-ovani pre neke dve nedelje, za potrebe testa.
 
To si mozda trebala da napises u Sigurnost i zastita...
Najbolje objasnjenje imas idi na temu sigurnost i zastita i gde pise lepljivo imas pise "Kompjuter vam se restartuje i slicno" pogledaj sta pise tamo i to ti je resenje za tvoj problem...
 
Genije:
To si mozda trebala da napises u Sigurnost i zastita...
Najbolje objasnjenje imas idi na temu sigurnost i zastita i gde pise lepljivo imas pise "Kompjuter vam se restartuje i slicno" pogledaj sta pise tamo i to ti je resenje za tvoj problem...
sad mi kazes.... 8) (koristim norton2004AV redovno updateovan) stvarno nista ne nadje majku mu
 
Logitech#:
StORM48:
Najviše je našao, na moje iznenađenje, pošto ga retko ko preporučuje, NOD32
NOD32 SVI preporucuju...

Malo sam se loše izrazio... u pravu si. Mislio sam na period do pre par meseci. Uglavnom, prosečni korisnici čuju za Norton i, recimo Kaspersky, sve ostalo je "ekzotika". Tu ne računam naprednije korisnike.

Inače, Nod32 i sam koristim, ali ručno ga pokrećem i to jednom u par meseci, čisto onako... bezveze. Više postižem preventivom (normalnim korišćenjem), nego "čišćenjem" pomoću antivirusa.

Što se teme tiče, ona definitivno ne pripada ovde... Moderatori, na posao :wink:
 
Andreavk:
1. Prekini resetovanje da bi skinula Removal tool i Microsoft-ovu zakrpu:
Control Panel > Services ili Administrative Tools > Services. Naci RPC (Remote Procedure Call) pa desni klik > Properties > Recovery. Za sva tri: First, Second i Subsequent Failures umesto "Restart The Computer" odaberi "Take no action".
ili idi na start-run kucaj cmd pa kad ti se pojavi crni prozor ukucaj shutdown -a .... to ce da sredi big bad MUST RESTART asshole :P
 
Jedan bih predlog dao ako moze. U zadnje vrijeme imam priliku da procitam dosta prepucavanja medju pojedincima.. Ovaj forum koliko sam upoznat nije trac rubrika ili neki zenski (bez uvrede) frizeraj gdje se ogovara kojesta.. Zadnjih nekoliko odgovra je vise bilo ja znam ti znas ili ne znas i tako to.. Molim moderatore da skinu ove fore i da se stvarno stave pravi odgovori jer prepucavanja nikom ne donose dobro.. Naravno i kvalitet a bogami i ugled foruma opada ovako te stoga batalite ova prepucavanja... Jos jedno pa i ako je odgovor iz nekog casopisa neka je bitno je da je dobronamjeran i da moze pomoci.. Poz.
 

Back
Top